Rejtélyek Középföldéről

Több
17 éve 5 hónapja #303552 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Boszorkányúr taszította le oda A Gyűrű keresése szerint a gonosz lelkeket. De a sírok tényeg arnori uralkodókéi, meg gondolom, előkelőkéi is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303513 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
ja, és/vagy akár Erura. Másra nem is nagyon lehet:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303497 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Köszike:))))

Másik kérdés: Gandalf és Bombadil amikor azt mondják, hogy más erők is uralkodnak itt a gonoszonon kívűl, felsőbb hatalmak akkor a valákra céloznak?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303478 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Rabyn írta: És olvashattam én róluk valahol? Mert marhára nem ismerősek:(

A Függelékben nézd meg, "Az Északi Királyság és a dúnadánok" résznél. Ott említik a Sírbuckákat is.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303474 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Rabyn írta: És olvashattam én róluk valahol? Mert marhára nem ismerősek:(


Bombadil is említi a régi királyokat, amikor kiszabadítja Frodóékat a buckából

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303454 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Rabyn írta: És olvashattam én róluk valahol? Mert marhára nem ismerősek:(

Ha jól emlékszem, a könyv említi, meg A Gyűrű keresése is.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303453 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
És olvashattam én róluk valahol? Mert marhára nem ismerősek:(

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303445 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Rabyn írta: Biztos volt már kérdés: Az Öregerdőben kiknek a sírjai vannak?


Ha a Sírbuckákra gondolsz, azok az arnori királyok sírjai...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303442 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Biztos volt már kérdés: Az Öregerdőben kiknek a sírjai vannak?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303420 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szia!

12 évesen a Szilmarilok?? 8O Jó bátor voltál! Én 12 éves a Harry Potternél, ja, akkor még nem is volt Harry Potter, szóval a Karcsi és a csokigyárnál tartottam.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 5 hónapja #303415 Írta: elborult
elborult válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok,

Csak annyit szeretnék mondani, hogy végigolvastam a topikot, és kedvet kaptam tőle, hogy újraolvassam gyerekkorom meghatározó olvasmányait. Így visszagondolva, tizenkét évesen pl. a Szilmarilok elég nagy falat volt, hogy úgymondjam. Szóval köszönet érte. Nagyon érdekes eszmecseréket olvastam itt.

(remélem nem haragszotok az offért)

félúton árnyék és fény között

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292990 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta: Samu említi az elején, hogy valamelyik rokona, akit Bundinak hívtak, látott egy mozgó Szilfát a mocsárban.

Tolkien szerintem szándékosan nem árult el semmit az entek és entasszonyok további sorsáról.


Akkor jól emlékszem :)

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292982 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta: Tolkien szerintem szándékosan nem árult el semmit az entek és entasszonyok további sorsáról.

Ez nagyon úgy tűnik :)

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292967 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Samu említi az elején, hogy valamelyik rokona, akit Bundinak hívtak, látott egy mozgó Szilfát a mocsárban.

Tolkien szerintem szándékosan nem árult el semmit az entek és entasszonyok további sorsáról.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292957 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én ilyenre nem emlékszem,bár az én emlékezőtehetségem is elég ramaty :? A hobbitok csak a törpöket és embereket említik, akiket nem láttak szívesen a környékükön, és beszélni sem szerettek róluk.

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292952 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nem tudom mert ez a rész ködös a fejemben, hogy a megyétől nyugatra a toronydombok irányában a hobbitok látnak valami nagy félelmetes lényeket a harmadkor végén. Akár azok is lehetnek entasszonyok. Javítson ki valaki ha nincs ilyen a könyvben.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292935 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Olorin.papa írta: Szvsz amikor a Fangorn és az Öreg erdő még egy volt, akkoriban az ent asszonyok még a Barna földeken kertészkedtek, amikor meg már elköltöztekj onnét, akkor már az entek nem kóboroltak el olyan messze.


Lehet, hogy már nem volt egy erdő, de emlékeztek a helyére, csakúgy mint az entasszonyok. Ha te egy háborúban elvesztenéd a feleséged nem néznéd meg hátha visszament az előző szállásotokra menedékért? Ha jól emlékszem, Szilszakáll azt is mondja, hogy senki sem látta őket. Vagyis kérdezősködtek is. Ha arra fele mentek volna szerintem többen is látták volna őket, hiszen pl. Völgyzugoly igen forgalmas hely, és nincs messze az Öregerdőtől annyira. Azonkívül lehet, hogy Tolkien nem is gondolta ki hol vannak az entasszonyok, hanem meghagyta nekünk örök dilemmának. :)

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292931 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Olorin.papa írta: Szvsz amikor a Fangorn és az Öreg erdő még egy volt, akkoriban az ent asszonyok még a Barna földeken kertészkedtek, amikor meg már elköltöztekj onnét, akkor már az entek nem kóboroltak el olyan messze.".

Pedig Szilszakáll azt mondja, hogy bejárták az egész vidéket( bár nem tom mit értett a vidék szó alatt)Szerintem az öreg erdőig simán elmentek.

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292915 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szvsz amikor a Fangorn és az Öreg erdő még egy volt, akkoriban az ent asszonyok még a Barna földeken kertészkedtek, amikor meg már elköltöztekj onnét, akkor már az entek nem kóboroltak el olyan messze.

A Gyűrű szövetségében Bundi tesz említést "lépegető szilfákról".

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292912 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
De ha az entasszonyok a megyében voltak akkor miért nem találták meg őket az entek? Hiszen A Gyűrűk Ura azt írja, hogy régen az Öregerdő és a Fangorn egy erdő volt és az entek pedig bebarangolták az egész erdőt miközben asszonyaikat keresték.

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292911 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Végül is ha azt vesszük a hobbitok előtt éltek sokan a megyében, erre van sok utalás. És valószínűnek tűnik, hogy az entasszonyok olyan művelhető, bőven termő területet keresnek mint a megye. Jó lenne tudni azonban, hogy pontosan hol voltak az entasszonyok kertjei. No meg ha az öregerdői fák (huornok) az entasszonyok, miért ilyen agresszívak? Az, hogy egy-egy ent huorn lesz és hournként beszámíthatatlan lesz OK, de hogy egy békés, kertészkedéssel foglalkozó nőnemű ent az nekem sokk. Én az entasszonyok lakhelyét egy fényes, virágokkal teli, szántóhoz közeli ligetnek vagy erdőnek képzelem el. Az viszont ellenben biztos, hogy az entasszonyok valahol az emberek közelében lehettek, hiszen arra van utalás a könyvben, hogy az embereket tanították és a megyében régen is éltek emberek a hobbitok előtt is. (Lásd sírbuckák ill. a megye adói az emberkirálynak).

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292910 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Az Öreg-erdei fák akár beillenének az entasszonyok képébe, akár huornok, akár nem...

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292909 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

Anduin írta: A hournok inkább olyan gyépés entek...

Hogy micsodák?! :evil:
Ha pedig az entasszonyok Eriadorban, fent Északon változtak huornná (huorn, emberek, huorn!), akkor az entek Rohan környékén nyugodtan beszélhettek arról, hogy otthagyták őket.
Ami persze, megismétlem, nem túl valószínű.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292906 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A hournok inkább olyan gyépés entek, tehát nem igazán hiszem, hogy ők lennének az entasszonyok 2.0 kiadása. ha pedig igen, akkor az entek nem dumálnának arról, hogy elmentek az entasszonyok.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292350 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözletem!

Feanor Faelivrin írta: Azok nem entek hanem max hourok voltak


Huornok, de ez most mindegy.
A dolog nem jelenthető ki száz százalékos biztonsággal. Szilszakáll említi a hobbitoknak, ők meg továbbadják a Vasudvardba érkező Gandalféknak, hogy a huornok olyan fák, akik már majdnem entek - vagy olyan entek, akik már majdnem fák...
Elviekben nem teljesen lehetetlen, hogy az ent-asszonyok vándorlásaik során Eriadorba jutottak, és mind egyszerre - vagy legalábbis egy helyen - huornná változtak, csak kevés rá a reális esély. Tolkien pedig sehol nem ír erről semmit, aminek a nyomán elindulhatnánk.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja - 17 éve 11 hónapja #292349 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azok nem entek hanem max huorok voltak <= javítva Azok nem entek hanem max huorok voltak <= javítva

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #292315 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Esetleg meglehet, hogy az Öreg-erdei fák az entek által keresett ent asszonyok...

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290724 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azért a Beleriandi pusztítás csak nem zajlódhatott olyan gyorsan (a rabokat meg kiszabadították, ezt írja).
Hisz' a sereg visszahúzódott, és Maglornak és Maedhrosnak is volt ideje elrabolni a szillmarilokat. Azt is írja, hogy Maglornak volt ideje ,,bolyongani".
Mellesleg, én ezt ilyen föld-szétrepedésként képzelném el, szóval, szépen lassan mindeki eltakarodhatott időben.
És az írja, hogy hajókat építettek a tengerparton, és azokkal indultak. egy hajó megépítése azért nem 1 nap.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290585 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

veramacska írta:

icke írta: Üdvözletem!

Ha megkeresed az A szilmarilokban található térkép keleti végében az Ered Luint, találsz mellette egy zárójeles megjegyzést, mely a hegység másik neve: Ered Lindon. Az A Gyűrűk Ura térképén ugyanezen hegység két darabkája a földrész északnyugati szélén van; köztük és a tenger között két keskeny földsávval. Mindössze ez a két hegyvonulat és a két földsáv, Forlindon és Harlindon maradt meg az Első Kor Beleriandjából.

icke


:oops: Kösz. Szóval a két középfölde formailag nem is azonos? A kérdés viszont akkor az, hogy a kevés túlélővel vajh' mi lett (mármint a kiszabadult rabokon kívül)? Eltemette őket a hullám? Vagy nem is voltak túlélők? No mindegy, asszem megyek olvasni... :)


nem, valószínűleg vagy elhajóztak, vagy beljebb húzódtak. A rabok, akik túlélték Angbandot, alapból elhajóztak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #290575 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Elmentek Tol-Eresseára. :oops: Már a Valák is megengedték nekik. Kivéve azokat, akik Gil-galaddal, Galadriellel és Elrondal maradtak középföldén, de a visszatérést tőlük sem tagadták meg.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.645 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére