Rejtélyek Középföldéről

Több
18 éve 8 hónapja #276481 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

icke írta:

Felagund írta: És akor ne beszéljünk Finwe öt gyerekéről ;)


Üdvözletem!

Na, ez egy új info... Kérlek, fejtsd ki, mert erről még tényleg nem hallottam :) Feanor, Fingolfin, Finarfin, és...?

icke


Meg még két lány. Indis és Finwe gyerekei. Az egyik Findis (a név eredete jól kitalálható), a másikra nem emlékszem, de becsszó volt... :D (Sorry... :oops: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276479 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: És akor ne beszéljünk Finwe öt gyerekéről ;)


Üdvözletem!

Na, ez egy új info... Kérlek, fejtsd ki, mert erről még tényleg nem hallottam :) Feanor, Fingolfin, Finarfin, és...?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276477 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Mal-estel írta: Finarfinnak 5 gyereke volt!


És akor ne beszéljünk Finwe öt gyerekéről ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276453 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

bobby írta: Amit Mal-estel írt az nem feltétlenül mond ellent Alyrnak, hiszen átlagosan 2-3 gyerek, egy 1000-2000 évig Középföldén tartózkodó párnál, nem eredményez elszaporodást, figyelembe véve, hogy a beleriandi időkben igen gyakoriak voltak a háborúk és jónéhányan vissza is hajóztak Valinorba.


És amint már céloztam rá, a tündéknél a gyerekgyártási időszak a házasságuk kb első 50 évében lezajlott.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276452 Írta: bobby
bobby válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Amit Mal-estel írt az nem feltétlenül mond ellent Alyrnak, hiszen átlagosan 2-3 gyerek, egy 1000-2000 évig Középföldén tartózkodó párnál, nem eredményez elszaporodást, figyelembe véve, hogy a beleriandi időkben igen gyakoriak voltak a háborúk és jónéhányan vissza is hajóztak Valinorba.

E g m f, e g k,
E a s z é b a E.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276419 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Bocsánat! Igazad van, néhány adatot figyelmenkívülhagytam. :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276416 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

olorin.papa írta: A tündék, életükben, legyen az bármilyen hosszú, egy-két gyereket vállaltak és feleségük is csak egy volt, kivéve Finwe. Feanor volt olyan különleges, hogy 7 fia volt, de tudtommal ők már nem nemzettek gyereket. Vagyis a szaporodásuk nagyon lassú volt, ellentétben az orkokkal... :D


Finarfinnak 5 gyereke volt!
És Feanor fia Curufinnak is volt egy fia:Celebrimor, a későbbi Eregion ura.
Én egyébként csináltam egy családfát, hogy jól átlássam A Szilmarilokat (még az elején, mikor zöldfülű voltam :D ) Ez nagyon hasznos, még most is, mert csak ránézek és egyből tudom ki kinek a rokona stb.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276415 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A tündék, életükben, legyen az bármilyen hosszú, egy-két gyereket vállaltak és feleségük is csak egy volt, kivéve Finwe. Feanor volt olyan különleges, hogy 7 fia volt, de tudtommal ők már nem nemzettek gyereket. Vagyis a szaporodásuk nagyon lassú volt, ellentétben az orkokkal... :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276409 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Annedun írta: talán egy yoo kis rejtély: mivel a tündék halhatatlanok, el kellett volna szaporodniuk egy idő múlva...
apám, miután megnézte a filmet, feladdta nekem ezt a relytvényt, és én gondolkoztam rajta, és én úgy gondolom, hogy a tündék jó része elhajózott, ezért nem szaporodtak annyira.
de nem voltam benne biztos, ezért jobbnak tartottam, hogy megkérdezem:)


A tündék nem úgy szaporodnak mint az emberek.
Egyrészt kevés gyereket vállalnak, másrészt életük nagyrészében kicsi bennük a szexuális libidó.

(legalábbis tudtommal)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276388 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
talán egy yoo kis rejtély: mivel a tündék halhatatlanok, el kellett volna szaporodniuk egy idő múlva...
apám, miután megnézte a filmet, feladdta nekem ezt a relytvényt, és én gondolkoztam rajta, és én úgy gondolom, hogy a tündék jó része elhajózott, ezért nem szaporodtak annyira.
de nem voltam benne biztos, ezért jobbnak tartottam, hogy megkérdezem:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276299 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Anduin írta: Lassan mindenki elment!
Miután Galdriel elment, Legolas és Gimli elhajóztak, a többi tünde meghalt középföldén, hiszen a vezetők elmentek, a nép nagy része elment, csak a telerek maradtak még, de elöbb utób ők is elmentek.


:?:

Ellent kell mondjak, mert az állításod csak odáig igaz, hogy Gimliék elhajóztak. A tündék, mint alapvetően halhatalanok, csak erőszak vagy bánat miatt halhatnak meg. Ellentmondás, tudom, de ez van. Aki a negyedkorra marad, az nem meghal, hanem elhalványul.

Telerek voltak a Harmadkorban Középföldén Círdanon és Celebornon kívül? szerintem úgy, hogy ők telerek, mint Alqualondéban, nem.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276257 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Lassan mindenki elment!
Miután Galdriel elment, Legolas és Gimli elhajóztak, a többi tünde meghalt középföldén, hiszen a vezetők elmentek, a nép nagy része elment, csak a telerek maradtak még, de elöbb utób ők is elmentek.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276125 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Anduin írta: Középfölden a tündék csak vegetáltak, szerintem, míg Szauron ilyen hatalmas nem lett, céljuk nem is volt, az ittléttel.
1300-év vegetálni kevés, de 1300 év harcolni (Beleriand) az már sok! :cross:


Ahhoz képest, hogy csak vegetáltak szegények, eléggé ragaszkodtak hozzá, hogy minél tovább maradjanak...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276114 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Középfölden a tündék csak vegetáltak, szerintem, míg Szauron ilyen hatalmas nem lett, céljuk nem is volt, az ittléttel.
1300-év vegetálni kevés, de 1300 év harcolni (Beleriand) az már sok! :cross:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #276010 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Anduin írta: Hát, 1300 év nem sok a tündéknek......... :P


Hát azért, belegondolva, hogy a noldák érkezésétől Beleriand pusztulásáig az első Kor kevesebb mint ezer év...

De. Sok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #275948 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

3.Aragorn írta:

Anduin írta: Hát, 1300 év nem sok a tündéknek......... :P


Néhány kard is elkészül ez idő alatt... meg a kiképzés...


Hatékony taktika, nem kell sietni!
Entek és Tündék párhuzam.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #275946 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Anduin írta: Hát, 1300 év nem sok a tündéknek......... :P


Néhány kard is elkészül ez idő alatt... meg a kiképzés...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #275944 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Hát, 1300 év nem sok a tündéknek......... :P

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #275918 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Anduin írta:

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Gil-galad a lehetőségekhez mérten meghúzta magát és nem akasztott bajuszt az emberekkel.


Ez elég bajos is lett volna :mrgreen:


Ja, nem kezdett gyarmathódító háborúkba, de azért nem húzta be fülét-farkát, és rejtőzött el!
Ha jól tudom Szauron egyszer sem tervezett támadást maga Lindon elfoglalására.
Gil-galad csak építette a védelmi rendszert.
Amikor azonban szükség volt rá (A tündék-emberek utolsó szövetsége) hatalmas és jól felszerelt sereggel jött elő.


Közben eltelt cirka ezerötszáz év. (vagyis inkább 1300)
Ennek az elején szerintem határozottan a behódolás szélére került Gil-galad, mert egyedül nem volt ereje szembeszállni Szauronnal, és a númenoriak akkor még elég rapszodikusan törődtek Középföldével, a nagy gyarmatosítás csak később kezdődött.
A Tündék és emberek utolsó szövetsége idején Szauron egy jelentős gyengülés után tért vissza, korántsem volt annyira erős mint Númenor bukása előtt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 8 hónapja #275902 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Gil-galad a lehetőségekhez mérten meghúzta magát és nem akasztott bajuszt az emberekkel.


Ez elég bajos is lett volna :mrgreen:


Ja, nem kezdett gyarmathódító háborúkba, de azért nem húzta be fülét-farkát, és rejtőzött el!
Ha jól tudom Szauron egyszer sem tervezett támadást maga Lindon elfoglalására.
Gil-galad csak építette a védelmi rendszert.
Amikor azonban szükség volt rá (A tündék-emberek utolsó szövetsége) hatalmas és jól felszerelt sereggel jött elő.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #271946 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta: Gil-galad a lehetőségekhez mérten meghúzta magát és nem akasztott bajuszt az emberekkel.


Ez elég bajos is lett volna :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #271887 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gerthan Celebgil írta:

Ygdrasil írta: Vajon mi lehetett velük? Teljes erkölcsi fertő és eltűnés, vagy talán valami más is?


Nem hiszem, hogy a Sötét Úrnak lett volna annyi hatalma a Másodkorban, mielőtt Númenorba vitték volna, hogy minden Középföldén maradt Númenorit maga mellé csábíthatott volna, hisz akkor még Gyűrűi sem voltak. Az is igaz, hogy Szauron miután Númenorba került, már csak a Hűségesek látogatták Középföldét, a többi Númenori csak rabolni és rabszolgákat szerezni járt oda. Akik mégis ottmaradtak a fosztogatók közül, talán később tényleg behódoltak Neki.


Mikor Szauront Númenorba vitték megláncolt királyi főtanácsosnak, már régesrégen megvoltak a Gyűrűk, mi több, már Szauron jól ki is kapott a númenoriaktól Eriadorban, válaszul az eregioni tündéknek általa okozott kellemetlenségekre.
Pont ezen vereség hatására kezdte megerősíteni Mordort, de még nem ítélte elég erősnek (az eltelt kb 1600 év ellenére), mikor Ar-Pharazón partraszállt Umbarnál és meglátta a seregét, így gyorsan megadta magát.
Miután Szauront Númenorba vitték, és növelte Ar-Pharazón önteltségét (amennyiben ez még lehetséges volt) Középfölde már nyíltan númenori gyarmatnak számított, talán Lindont kivéve, ahol Gil-galad a lehetőségekhez mérten meghúzta magát és nem akasztott bajuszt az emberekkel. (még az is lehet, hogy névleg behódolt Arany Ar-Pharazónnak, elvégre úgy szól a történet, hogy Númenortól keletre senki nem állt már ellen a númenoriaknak, annál is inkább piszkálta a csőrüket az ami Númenortól nyugatra volt.

A fekete númenoriakról: Büszke és erős emberek voltak, de Szauron mégiscsak félisteni lény (legalábbis számukra. A Mordorhoz húzó középföldiek számára egyszerűen isteni lény) és hiába büszke númenori az ember, az ilyesmivel nem érdemes dacolni. Ellenben érdemes élni az ajánlattal amit Szauron követei tesznek. (A fekete númenoriak és leszármazottaik, - gondolom erősen vigyáztak a vérük tisztaságára hogyha még a Harmadkor végére is maradt aki magát fekete númenorinak nevezhette - magas tisztségeket tölthettek be és nagy hatalmat kaptak a Fekete Toronytól. Nagyobbat, mint amit saját erejükből valaha is elérhettek volna. Szerintem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #271872 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ygdrasil írta: Vajon mi lehetett velük? Teljes erkölcsi fertő és eltűnés, vagy talán valami más is?


Nem annyira valószínű, hogy mindannyian Szauron szolgálatába álltak volna. Ennek több oka is van. Ők, mint Númenoriak, messze felette álltak tudásban a Középföldén maradt embereknek, így ők is inkább saját uradalmakat hoztak volna létre, ahol az emberek őket nevezik uruknak, minthogy behódoljanak a Fekete Trónnak, bár kétségtelen, hogy egy részük ezt tette, hiszen a nazgúlok közül hárman is állítólagos Númenoriak voltak. Másrészt az első Númenoriak akkor érkeztek Középföldére, amikor még nem annyira vágytak a halhatatlanság megszerzésére, még nem voltak annyira nyitottak Szauron hazugságaira, aki megjegyzem még nem nagyon hagyta el Mordort. Szerintem elképzelhető, hogy dél felé királyságot/királyságokat alapítottak, ahol uralkodtak az ott élők felett, bár lehet, hogy később Szauron legyőzte őket, hisz az írásban is megemlítik, hogy a déli és keleti emberek Szauron követői lettek. Talán legyőzték addigi uraikat, majd Szauron rabigájába hajtották fejüket. A megmaradt "fekete" Númenoriak később talán tényleg at Umbari kalózok ősei lettek, bár szerintem valószínű, hogy a Harmadkor során ők is "elsautnyultak". Nem hiszem, hogy a Sötét Úrnak lett volna annyi hatalma a Másodkorban, mielőtt Númenorba vitték volna, hogy minden Középföldén maradt Númenorit maga mellé csábíthatott volna, hisz akkor még Gyűrűi sem voltak. Az is igaz, hogy Szauron miután Númenorba került, már csak a Hűségesek látogatták Középföldét, a többi Númenori csak rabolni és rabszolgákat szerezni járt oda. Akik mégis ottmaradtak a fosztogatók közül, talán később tényleg behódoltak Neki.

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #270372 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ygdrasil írta: Elképzelhető. Én azt is meg merem kockáztatni, hogy egy részük összefog, hogy Umbart elfoglalják. Hisz azt egy numenori építtette, és ha valóban annyira ragaszkodtak ahhoz a kultúrához, egyik kézzel fogható nyomát mért ne akarták volna magukának? És összefogás kell, hisz a kalózok laktak benne annak idején, ha jól emlékszem.


Ezzel csak egyetlen baj van, éspedig az, hogy Umbart nem építették, hanem temészetes kikötő volt: "[...] called Umbar, where was the mighty haven of the Númenóreans that no hand had wrought." (Akallab

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #270292 Írta: Ygdrasil
Ygdrasil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Valamilyen fokon talán. De ezt vajon így gondolta volna egy teljesen az is? És ez mennyiben visszatartó tény egy antierkölcsösnek tartott népnél?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #270289 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ygdrasil írta: Elképzelhető. Én azt is meg merem kockáztatni, hogy egy részük összefog, hogy Umbart elfoglalják. Hisz azt egy numenori építtette, és ha valóban annyira ragaszkodtak ahhoz a kultúrához, egyik kézzel fogható nyomát mért ne akarták volna magukának? És összefogás kell, hisz a kalózok laktak benne annak idején, ha jól emlékszem.


Ajánlom figyelmedbe a Gyűrűk Ura Függelékeit.
Azok a kalózok ha jól emlékszem valamilyen fokon szintén fekete númenoriak voltak.
Pont ezért utálták annyira a "fehér" númenoriból lett gondoriakat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #270284 Írta: Ygdrasil
Ygdrasil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Elképzelhető. Én azt is meg merem kockáztatni, hogy egy részük összefog, hogy Umbart elfoglalják. Hisz azt egy numenori építtette, és ha valóban annyira ragaszkodtak ahhoz a kultúrához, egyik kézzel fogható nyomát mért ne akarták volna magukának? És összefogás kell, hisz a kalózok laktak benne annak idején, ha jól emlékszem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #270277 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szauron bukása után valószínűleg Haradba mentek akik túlélték. Harad ellen Aragorn több háborút is viselt.

Azt tudjuk, hogy a negyedkor elején még nem haltak ki teljesen, hiszen Szauron Szája is fekete númenori volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 10 hónapja #270276 Írta: Ygdrasil
Ygdrasil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nos, belenézve a régebbi írásokba, egy valami azonnal szembe ötlött (több is): egyrészt, a fórumozók nagytöbbsége keveset tud a délen lakó edánokról (azaz fekete numenoriakról), másrészt, ha tud is, akkor megvetően legyint, hogy igen, ők azok, akik szépen csatlakoztak a Sötét Úrhoz, vagy egyáltalán nem foglalkozik vele.
Igaz, sokak szolgálhatták őt. És az ismeretek hiányában merőben feltételezheti bárki, hogy szanaszét lakó, a hanyatlás felé tartó népség, akik a negyedkorra kihaltak, vagy keveredtek alantasabb emberfélékkel.
Hát, az utóbbira az esély vajmi kevés, mert a fajtisztaság önmagában a legfőbb vesszőparipájuk lehetett, már csak ha ahhoz ragaszkodunk, hogy törekedtek a numenori hagyományok makulátlan megőrzésére. Az pedig vérhígulással pont az ellentétét eredményezi.
Talán sokat is beszéltem, ahelyett, hogy megkérdeztem volna: vajon mi lehetett velük? Teljes erkölcsi fertő és eltűnés, vagy talán valami más is?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #256711 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE)

Megalakult a Középfölde Kutatók Rendje (Heren Nolmion Endórëo - HNE), mint az MTT legújabb csoportja.

A HNE csoport a tolkieni mitologikus világ belső összefüggéseinek saját szabályai szerinti kutatását végzi. A mű belső nézőpontjából vizsgáljuk Középfölde, illetve egész Arda, történelmi, földrajzi, hadtudományi, kultúrtörténeti, filozófiai, vallási kérdéseit, nagyjából úgy, ahogy most a Középfölde topikokban zajlik.

A HNE célja, hogy a fórumon zajló online diskurzust kiegészítse havonta megrendezendő személyes találkozásokkal, ahol egy-egy téma intenzívebb, alaposabb megtárgyalására is lehetőség nyílik, illetve alkalom nyílik a szakirodalom feldolgozására, az általános középfölde kutatási módszertanok bemutatására és az érveléstechnika fejlesztésére.


Várjuk a további csatlakozókat!!!
A HNE topikban.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.614 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére