Rejtélyek Középföldéről

Több
15 éve 10 hónapja #360747 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
köszi, már megvan nekem is a magyar (az oldalon még nem láttam :roll: ) a HOME meg még mindig nincs meg ugyhogy elnézést :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360746 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360744 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Brannorion írta: Lehet nem ide kéne írnom, dehát nekem ez is rejtély volt :)
Most olvastam, hogy a Professzor elkezdte a GyU folytatását csak egy oldal után abba hagyta a gépelését, a címe : Az új Árnyék.
nas már most elnézést a kérdésért de én erről még nem olvastam, ez tényleg igaz? :roll:


Egy oldalnál kicsivel több, de nem sokkal. A címe The New Shadow, megjelent a HoME XII. kötetében.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360743 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Brannorion írta: Lehet nem ide kéne írnom, dehát nekem ez is rejtély volt :)
Most olvastam, hogy a Professzor elkezdte a GyU folytatását csak egy oldal után abba hagyta a gépelését, a címe : Az új Árnyék.
nas már most elnézést a kérdésért de én erről még nem olvastam, ez tényleg igaz? :roll:

Nem egy oldal volt, annál azért hosszabb, olyan tizenvalamennyi. És a válasz ismét: HoME XII, The Peoples of Middle-Earth. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360742 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Lehet nem ide kéne írnom, dehát nekem ez is rejtély volt :)
Most olvastam, hogy a Professzor elkezdte a GyU folytatását csak egy oldal után abba hagyta a gépelését, a címe : Az új Árnyék.
nas már most elnézést a kérdésért de én erről még nem olvastam, ez tényleg igaz? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360635 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sil írta:

amanibhavam írta: Sőt, mint a linken látszik, másodkézi példányt már 4.46 fonttól kapsz, az egy
nagyobb McDonalds menü ára.

OFF: Másodkézi példányt egyáltalán nem kapsz. Az Amazon Marketplace nem használható Magyarországról, mert csak olyan országokba szállítanak, ahol működik az Amazon Payments, és mi nem vagyunk rajta a listán.

Ezzel a témával egyébként nem akarnátok lassan átvonulni a Könyv kerestetik-be?


Ez esetben www.abebooks.com . Onnan viszont magam is rendeltem Magyarországról, meg is jött.
Ja és nem, nem akarok.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360602 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta: Sőt, mint a linken látszik, másodkézi példányt már 4.46 fonttól kapsz, az egy
nagyobb McDonalds menü ára.

OFF: Másodkézi példányt egyáltalán nem kapsz. Az Amazon Marketplace nem használható Magyarországról, mert csak olyan országokba szállítanak, ahol működik az Amazon Payments, és mi nem vagyunk rajta a listán.

Megjegyzés azoknak, akik még nem rendeltek Amazonról: Számításaim szerint egy 6,99 fontos könyv most olyan 3300-3500 Ft-ra jön ki Ft-ban (ÁFÁ-val és a könyvenkénti 2,99 font csomagolási költséggel), plusz csomagonként rájön még 4,99 font + ÁFA szállítási költség, ami kb 1800-1900 Ft.

Ezzel a témával egyébként nem akarnátok lassan átvonulni a Könyv kerestetik-be?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360598 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta: Könyvesbolt: ha megtaláltam volna itten, ahol lakok, gondolod, már nem lenen meg mind a 12? Megrendelni meg.. szóval elég érdekesen néznének rám, de talán.. Pesten meg sajnos fogalmam nincs, hol van idegenynyelvi könyvesbolt.

Ha megmondod, hol, melik boltban tudom megvenni, komolyan egy árva szavam se lesz.
(Bocsánat az offért)


www.amazon.co.uk/Peoples-Middle- ... 925&sr=1-5

Mint látszik, 7 font, az még szállítással együtt sem sok, pláne, ha többet rendelsz egyszerre, vagy többen rendelnek és közösen állják a szállítási költséget. Sőt, mint a linken látszik, másodkézi példányt már 4.46 fonttól kapsz, az egy nagyobb McDonalds menü ára.

De, mint mondták, meg lehet rendelni Magyarországon is, könyvesboltban. Ilyen pl. a Pendragon vagy a Silverland szerepjáték szaküzlet.

Vagy tehetsz úgy, mint Dínchamion tett annak idején. (nem, ne kérdezd.)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360597 Írta: Leinád
Leinád válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Le hannon Gandalf!
Elolvastam az írásod és nagyon tetszett.Ezek szerint a hobbitok tényleg emberek, vagyis távoli rokonaink.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360594 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Nagyon szívesen segítek, ugyanis írtam a témáról már egy előadást, melyből egy rész fel is került a tolkien.hu-ra:

tolkien.hu/view.php?m=30&c=1&a=2156

Itt elég részletesen foglalkozom a hobbitok eredetével! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360592 Írta: Leinád
Leinád válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Tisztelet

Újabb kérdéssel állnék elő..
Tudja valaki, hogy honnan jöttek a hobbitok?Úgy értem, ki teremtette őket és milyen célból?
Egy barátom szerint ők tulajdonképpen emberek, csak elszigetelve éltek a többi embernéptől, egymás közt sokasodtak, így lettek egy külön faj.Egy másik barátom pedig a törpökhöz sorolná őket.
Az általam olvasott könyvekből nem találtam választ a kérdésemre.

Aki tud, kérem segítsen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360590 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta: Pesten meg sajnos fogalmam nincs, hol van idegenynyelvi könyvesbolt.

Ha megmondod, hol, melik boltban tudom megvenni, komolyan egy árva szavam se lesz.

off Mint az a 'könyv kerestetik' topikban többször szóba került, a Libri Studium idegennyelvű könyvesboltban (Váci utca 21. talán) rendszerint leledzik néhány HoME-kötet, a Libri Könyvpalotában (Rákóczi út 12.) úgyszintén. :) on

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360589 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Namarie: Mint már említették itt, van belőle elektronikus változat, ami természetesen illegális, úgyhogy ezen a fórumon nem fogom reklámozni.

Mellékesen: én inkább szerepjáték boltban próbálnám meg. (másrészt meg szvsz minden jobb könyvesbolt megrendeli neked, ha meggyőzöd őket, hogy tényleg kifizeted. Meg magadnak is megrendelheted, van a világon internet.)

Az MTT könyvtár helyzete hamarosan rendeződni fog, mert most végre van olyan helyiségünk ahova be merünk tenni könyveket.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360574 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta:

Namarie írta:

amanibhavam írta: HoME XII. Peoples of Middle-Earth
On Glorfindel

Olvassatok el, és mindenki boldog lészen.


És ha valakinek nincs meg?? (Én már régóüta boldog lennék...)


Konyvesbolt? (csak halkan kerdem) MTT konyvtar?


Nos, a nagy helyzet a következő: nemrégiben szerettem volna a HOME 3. kötetét kikérni az MTT- könytárból, és küldözgettek ide- oda, mivel rejtély, hogy most kinél is van. Könyvtárközivel kérem meg, ez is elég bonyolult, mivel nincs fenn az ODR-en, de véletlenül láttam a FSZEK-ben, és itt vannak olyan rendesek, hogy hosszú és bonyolult levelezés és egyéb eredményeképp TALÁn sikerülni fog. Embertől nem kérem kölcsön, amióta a könyvári kantot a cica segítségével megtépte a törpenyussz. (Azóta mindne ilyesmit eldugva tárolok)

Könyvesbolt: ha megtaláltam volna itten, ahol lakok, gondolod, már nem lenen meg mind a 12? Megrendelni meg.. szóval elég érdekesen néznének rám, de talán.. Pesten meg sajnos fogalmam nincs, hol van idegenynyelvi könyvesbolt.

Ha megmondod, hol, melik boltban tudom megvenni, komolyan egy árva szavam se lesz.

De gondolj bele abba is, hogy nem mindenki lakik olyan közel pesthez, mint én, és nem mindenki lakik egyetemi városban/megyeszékhelyen, ahol talán akad idegenynyelvi könyvesbolt.

(Bocsánat az offért)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360558 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta:

amanibhavam írta: HoME XII. Peoples of Middle-Earth
On Glorfindel

Olvassatok el, és mindenki boldog lészen.


És ha valakinek nincs meg?? (Én már régóüta boldog lennék...)


Konyvesbolt? (csak halkan kerdem) MTT konyvtar?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360544 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sil írta:

Namarie írta:

amanibhavam írta: HoME XII. Peoples of Middle-Earth
On Glorfindel

Olvassatok el, és mindenki boldog lészen.


És ha valakinek nincs meg?? (Én már régóüta boldog lennék...)

Nam, adtam már linket pár hónapja... :wink:

és megadnád ujra? :) :oops: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360534 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta:

amanibhavam írta: HoME XII. Peoples of Middle-Earth
On Glorfindel

Olvassatok el, és mindenki boldog lészen.


És ha valakinek nincs meg?? (Én már régóüta boldog lennék...)

Nam, adtam már linket pár hónapja... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360529 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta: HoME XII. Peoples of Middle-Earth
On Glorfindel

Olvassatok el, és mindenki boldog lészen.


És ha valakinek nincs meg?? (Én már régóüta boldog lennék...)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360516 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta:

Brannorion írta:

Valinorban évszázadokat eltöltve végülis a Valák ajánlatára Glorfindel úgy dönt, hogy visszatér Középföldére.
Hajóra szállva a Kék mágusokkal együtt tér vissza Halandóföldekre azzal a céllal, hogy a halandókat segítse a Gonosz ellen vívott harcban bölcsességével, tudásával és hatalmával.


No ez totális spekuláció... A többivel alapvetően egyetértek

jó lehet nem helyes, nem is én találtam ki, de valahogy vissza kellett jönnie...sajnos a HOME nincs meg nekem ugyhogy csak találgatni tudtam.... elnézést ha butaságot írtam....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360515 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
HoME XII. Peoples of Middle-Earth
On Glorfindel

Olvassatok el, és mindenki boldog lészen.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360514 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Brannorion írta:

Valinorban évszázadokat eltöltve végülis a Valák ajánlatára Glorfindel úgy dönt, hogy visszatér Középföldére.
Hajóra szállva a Kék mágusokkal együtt tér vissza Halandóföldekre azzal a céllal, hogy a halandókat segítse a Gonosz ellen vívott harcban bölcsességével, tudásával és hatalmával.


No ez totális spekuláció... A többivel alapvetően egyetértek

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360513 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
én ezt a Wikipédián találtam:

"Életútja" azért érdekes, mert ő azon kevesek egyike, akik visszatérhettek Mandos csarnokaiból, vagyis gyakorlatilag visszatérhetett a halálból. Alakja felbukkan A szilmarilokban is (vagyis az Első korban), és A Gyűrűk Urában is (Harmadkor).

Valinorban évszázadokat eltöltve végülis a Valák ajánlatára Glorfindel úgy dönt, hogy visszatér Középföldére.
Hajóra szállva a Kék mágusokkal együtt tér vissza Halandóföldekre azzal a céllal, hogy a halandókat segítse a Gonosz ellen vívott harcban bölcsességével, tudásával és hatalmával.
Tolkien nem érezte szükségét annak, hogy Gondolini Glorfindel nevét a Gyűrűk Urában másra változtassa, sőt, utolsó éveiben azon munkálkodott, hogy a két Glorfindelt egy "önéletrajzban" egyesítse. Mindez a posztumusz kiadott, Cristopher Tolkien által szerkesztett publikációkból világosan kiderül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360510 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Olvass vissza ;)

Amúgy a válasz: igen.

Glorfindel valószínűleg az Istarokkal együtt jött vissza, de még ez se biztos...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360509 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Igen, azonosak. Bár ezt csak utólag találta így ki Tolkien.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360506 Írta: Leinád
Leinád válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Üdvözlet

A következő lenne a kérdésem: a Quenta Silmarillionban szereplő Glorfindel azonos a Gyűrűk Urában szereplővel?
Mert Aragorn említi a hobbitoknak, hogy a nazgúlok azért menekülnek Glorfindel elől, mert ő azon tündék egyike, akik látták még az igazi fényt Valinorban.
Ebből gondolom, hogy ez a két Glorfindel ugyanaz a Glorfindel.
Csakhogy a Szilmarilokban szereplő meghal Gondolin ostromakor, megküzd egy balroggal és saját testével taszítja a mélybe, hogy Tuorékat mentse.Ezután a testét felhozzák a szakadékból a sasok és a tündék el is temetik.
Tehát nem lehet ugyanaz a Glorfindel.
Viszont az tény, hogy a Szilmarilokat nem Tolkien mester írta, Cristopher csupán atyja jegyzetei nyomán dolgozott.
Ezért szerintem elképzelhető, hogy Tolkien mester egy régebbi jegyzetében Glorfindel hősi halált hal Gondolinnál, viszont később másképp döntött és beleírta őt a Gyűrűk Urába, csak azt a jegyzetet nem módosította, a fia pedig felhasználta a Szilmarilokhoz.

Szerintem az nem lehetséges, hogy egyszerre legyen két különböző, de azonos korú Glorfindel, akik mindketten Valinorból jöttek a noldákkal.
Írjatok, ha tudtok erről valamit kérlek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354847 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta: Ha már felirat: szerintetek hol, és főleg mikor tanulhatott meg Szauron tünde rúnákkal írni? Amikor Galadriel már élt, akkor biztos nem, mivel pont azért fogott gyanút Galadriel, hogy Szauron aule kísérőjeként adta ki magát, de ő erre nem emlékzett. Eregionban meg egy kicsit fura lett volna nekiállnia írni tanulni.


Szerinted hány másodpercbe telt neki addig vallatni egy tündét, hogy ilyen alapvető és nem is titkos dolgot eláruljon neki?
Nem minden tünde egy Finrod, hogy dacoljon az akaratával...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354827 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ha már felirat: szerintetek hol, és főleg mikor tanulhatott meg Szauron tünde rúnákkal írni? Amikor Galadriel már élt, akkor biztos nem, mivel pont azért fogott gyanút Galadriel, hogy Szauron aule kísérőjeként adta ki magát, de ő erre nem emlékzett. Eregionban meg egy kicsit fura lett volna nekiállnia írni tanulni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354202 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta:

Namarie írta: Biztos, hogy fajra szabottak? Az eregioni tündék alapból embereknek és törpöknek szánták? Vajon milyen célból?


Teljesen biztos :)

Mindenkinek azt adták amire szüksége volt.
A törpöknek aranyat, az embereknek örök életet és hatalmat mások felett. Ezeket a dolgokat a tündék nemigen értékelték, mint tudjuk.


Ki tudja a tünde-gyűrűk mit okoztak volna egy ember kezében ;)


Hát aligha ugyanazt mint a Kilenc. Gandalf sem használta másra mint Círdan.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354147 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta:

Namarie írta: Biztos, hogy fajra szabottak? Az eregioni tündék alapból embereknek és törpöknek szánták? Vajon milyen célból?


Teljesen biztos :)

Mindenkinek azt adták amire szüksége volt.
A törpöknek aranyat, az embereknek örök életet és hatalmat mások felett. Ezeket a dolgokat a tündék nemigen értékelték, mint tudjuk.


Ki tudja a tünde-gyűrűk mit okoztak volna egy ember kezében ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354141 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Namarie írta: Biztos, hogy fajra szabottak? Az eregioni tündék alapból embereknek és törpöknek szánták? Vajon milyen célból?


Teljesen biztos :)

Mindenkinek azt adták amire szüksége volt.
A törpöknek aranyat, az embereknek örök életet és hatalmat mások felett. Ezeket a dolgokat a tündék nemigen értékelték, mint tudjuk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.598 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére