Rejtélyek Középföldéről

Több
19 éve 7 hónapja #232747 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Felagund írta: Miért, van másféle újraszületés is?

Van. Mint például az, amit Míriel esetében alkalmaztak végül. Azon alapul, hogy a fea magában hordozza korábbi hroájának lenyomatát, ami alapján reprodukálni lehet.


Míriel elég egyedi eset.
Szerintem az sokkal mérvadóbb, ami a LaC-ben van... (mármint a gyerekes újraszületés)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232745 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Végülis Beren halála után rendesen csatázott Idhrafanggal (vagy hogy hívták) egy három órát, és biztos nem nagyon ment volna neki fél kézzel... ;)
Bár nem hiszem, hogy annyira roncsolódott volna... :?

Carcharoth csúnyán felhasította a melkasát, abba halt bele. Szerintem valahogy visszakapta a testi épségét, szvsz a kezével együtt. Ettől még bárki felismerhette őket, és ezzel éppen a csoda látványossága és az irántuk tanusított félelemmel vegyes tisztelet nőt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232744 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Miért, van másféle újraszületés is?

Van. Mint például az, amit Míriel esetében alkalmaztak végül. Azon alapul, hogy a fea magában hordozza korábbi hroájának lenyomatát, ami alapján reprodukálni lehet.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232743 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Azért a "Hiteles másolat" kicsit érdekes szóhasználat ebben az esetben szvsz... pecsétet is tettek rá?


:szőrszálat hasogat:

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232742 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Miért, van másféle újraszületés is?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232741 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Felagund írta: Bár nem hiszem, hogy annyira roncsolódott volna... :?

Hát, én úgy értettem, hogy ripityára tépték a mellkasát...
Egyébként a kérdésem tulajdonképp vonatkozhat az újjászülető tündékre is úgy általában (természetesen nem a csecsőmént való újjászületés koncepciójára vonatkozólag).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232740 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Végülis Beren halála után rendesen csatázott Idhrafanggal (vagy hogy hívták) egy három órát, és biztos nem nagyon ment volna neki fél kézzel... ;)
Bár nem hiszem, hogy annyira roncsolódott volna... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232738 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ulmo írta:

Ery írta: Bizonyosan, hiszen a lélek tér vissza új testtel.


Azért én ebben nem lennék ennyire biztos. Itt nem szimpla újjászületésről van szó, Beren és Lúthien visszatértek a halálból. Felnőtt emberként/tündeként. És mivel mindenki megismerte őket, szvsz a régi testüket kapták vissza, vagyis Beren egyik keze hiányzott.

Igen ám, csakhogy szvsz Beren fizikai valója annyira szétroncsolódhatott halálakor, hogy szvsz. egyszerűbb lehetett újat csinálni, valahogy úgy, ahogy a tünde-újjászületés egyik koncepciója szerint: egy hiteles másolatot. És akkor meg már akár csinálhattak volna neki két kezet is, nem? Vagy ennyi azért nem járt neki?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232657 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ery írta: Bizonyosan, hiszen a lélek tér vissza új testtel.


Azért én ebben nem lennék ennyire biztos. Itt nem szimpla újjászületésről van szó, Beren és Lúthien visszatértek a halálból. Felnőtt emberként/tündeként. És mivel mindenki megismerte őket, szvsz a régi testüket kapták vissza, vagyis Beren egyik keze hiányzott.

olorin.papa írta:

Alyr Arkhon írta: A palantírokat akkor is az adott helyre ill. hely felé kellett irányítani ha az ott történt régi eseményekre volt kíváncsi valaki.
Így lehetséges - szerintem - az hogy a Gyűrű készítését kutatni akaró Szarumán kénytelenségből Mordor felé nézve találkozott Szauronnal...
De ha jól tudom, Halhatatlanföld le lett zárva a középföldi palantírok elől, biztos más cég üzemeltette a hálózatot... :D


Bocsánat, de úgy tudom, hogy csak az egyik palantírral lehetett Nyugatra nézni, de az örökre elveszett...


Az a bizonyos palantír a Megye közelében, Elostirion tornyában állt, és nyugat (vagyis A Nyugat) felé nézett. Ez nem elveszett, állítólag Gandalfék vitték magukkal Valinorba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232627 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta: A palantírokat akkor is az adott helyre ill. hely felé kellett irányítani ha az ott történt régi eseményekre volt kíváncsi valaki.
Így lehetséges - szerintem - az hogy a Gyűrű készítését kutatni akaró Szarumán kénytelenségből Mordor felé nézve találkozott Szauronnal...
De ha jól tudom, Halhatatlanföld le lett zárva a középföldi palantírok elől, biztos más cég üzemeltette a hálózatot... :D


Bocsánat, de úgy tudom, hogy csak az egyik palantírral lehetett Nyugatra nézni, de az örökre elveszett...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232547 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Bizonyosan, hiszen a lélek tér vissza új testtel.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232541 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Vajon Beren, mikor visszatért a halálból Középföldére, visszakapta a leharapott kezét?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232467 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

GillGolwen írta:

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:



És (éssel nem kezdünk mondatot, de most kivételt teszek, hiszen a kivétel erősíti a szabályt :lol: ) Gandalf bizony elég bölcs volt és hatalmas!

:gandalf2:

Hát, nem tudom. Amanban már az első kor előtt is meglehetősen erősen zavarták az adást: már Melian is arról beszélt, hogy a Boldog Birodalom határain belülre ő sem képes ellátni, és azt hiszem, nála hatalmasabb lény kevés járt Középföldén... Bár igaz, hogy míg ő pusztán a gondolatai erejével próbálkozott, Gandalfnak ez esetben elég erős segédeszköz lett volna a kezében.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232393 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:



És (éssel nem kezdünk mondatot, de most kivételt teszek, hiszen a kivétel erősíti a szabályt :lol: ) Gandalf bizony elég bölcs volt és hatalmas!

:gandalf2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232191 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:


Galadriel tükre is megmuatta bizonyos mértékig a múltata, és ha jól értelmeztem, a múlt és a jelen vizsgálatánál lehette a képet irányítani. Szerintem nem kellett semmiféle adatbank, ha az, aki belenézett a palantírokba, médium volt. Márpedig olyan mágikus személynél, mint pl. Gandalf, ez könnyen elképzelhető.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #232007 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A palantírokat akkor is az adott helyre ill. hely felé kellett irányítani ha az ott történt régi eseményekre volt kíváncsi valaki.
Így lehetséges - szerintem - az hogy a Gyűrű készítését kutatni akaró Szarumán kénytelenségből Mordor felé nézve találkozott Szauronnal...
De ha jól tudom, Halhatatlanföld le lett zárva a középföldi palantírok elől, biztos más cég üzemeltette a hálózatot... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231995 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Lehet, hogy a tolkieni mitológiában a múlt a jelenkori világ része, állandóan jelenvan a valóság szövetében, csak tehetség és hatalom kell a felidézéséhez. Mint ahogy a lehetséges/valószínü jövő is, lásd jóslatok szerepe a történetekben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231970 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:


No igen, ez így van. De hogyan? Ha rögzítették, akkor kell lennie egy - jobb szó nincs rá - "Központi Adatbanknak" Hiszen ezt bármelyikkel meg lehet csinálni, de hogyan fogja az "adást"?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231956 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Talán a palantír múltbeli eseményeket is tudott mutatni, ha a használója elég hatalmas volt ahhoz, hogy irányítsa a képet... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231951 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: A Tol Eresseában őrzött kővel valószínűleg csak Númenor elsüllyedéséig tudtak egymással kommunikálni tündék és emberek, utána a világ megváltozott, s a Halhatatlan Földek kikerültek Arda körein kívülre, tehát utána már semmi esetre sem.


No nem egészen! Ha jól emlékszem akkor Gandalf (nem te!) valahol azt mondja a könyvben, hogy ha belenézett volna, akkor Feanor munkásságára lett volna kíváncsi. Ez pedig valamiféle kapcsolatot jelenthet a valinori adatbázissal, vagy csak a memóriában lenne benne?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231943 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Műholdas palantírkapcsolat :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231941 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Tol Eresseában őrzött kővel valószínűleg csak Númenor elsüllyedéséig tudtak egymással kommunikálni tündék és emberek, utána a világ megváltozott, s a Halhatatlan Földek kikerültek Arda körein kívülre, tehát utána már semmi esetre sem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231927 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

3.Aragorn írta:

Sirgon Esgalnor írta:
A palantírokról az rémlik, hogy a mesterkő Toll Eresseán maradt. A hiv. helyet nem találom.


Eszerint a tündék képesek voltak a kapcsolatfelvételre. A két faj mégis eltávolodott egymástól. Érdekes...


de nem a tündék hibájából. Érthető, hogy pl. Númenorba nem szívesen mentek egy idő után. A későbbiekben pedig az emberek kerülték őket főleg, mert féltek tőlük, meg a megváltozott világ már nem volt többé a tündék világa.

Ha figyelitek, aki hozzájuk közeledett, azt nem utasították el, lásd pl. Frodóék. És szvsz nemcsak azért, mert bajban voltak. Meg zatán a tündéknek több bajuk is származott az emberekkel való kapcsolatból. Nem is értették őket meg, magyaráztak volna afényről vakoknak?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231857 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Sirgon Esgalnor írta:
A palantírokról az rémlik, hogy a mesterkő Toll Eresseán maradt. A hiv. helyet nem találom.


Eszerint a tündék képesek voltak a kapcsolatfelvételre. A két faj mégis eltávolodott egymástól. Érdekes...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231815 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Sirgon Esgalnor írta: Sasok plusz a szájukat soha befogni nem tudó orkok. Egymással se szolidárisak ha kibeszélni és szídni kell, Morgoth-szal se, legfeljebb félnek töle.

Izé. Gondolod, hogy egyik este a kocsmában sörözés közben elmesélték nolda és sinda haverjaiknak? Viccet félretéve, nem hinném, hogy lett volna bármiféle (akár közvetett, akár közvetlen) verbális érintkezés tündék és orkok között...

Azért ne zárjuk ki a hírek terjedését. Mind a GyU-ban mind a Szil-ban gyakran előfordul a szóbeszéd terjedése, és szó van mind az orkok mind az emberek és tündék részéről hirek szerzéséről. Egyébként könnyen kialakul olyan kommunikációs lánc, ahol az egyes tagok szóbaállnak egymással, de a végpontok soha. Kivéve persze a foglyok kihallgatását mindkét oldalról, mert ezt se felejtsük el mint lehetőséget.

A palantírokról az rémlik, hogy a mesterkő Toll Eresseán maradt. A hiv. helyet nem találom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231745 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sztem több is készült. Elvégre ha már az embereknek ajándékoznak 7-et, nekik miért ne lett volna. Azt se tartom elképzelhetetlennek, hogy saját palantírjaikkal kapcsolatot tudtak látesíteni a 7-tel... (ez abszolut szvsz)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231741 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Pontosan mennyi palantír készült? Jó tudom, hogy hetet adtak az embereknek, de nem csináltak többet?
[size=9:3u70exwb]Gondolom nem én teszem fel először ezt a kérdést.[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231740 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Tehát akkor a Noldák lázadásakor Valinorban/Eressëán maradtak?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #231721 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én is úgy emlékszem, hogy a Palantírok még Númenor bukása előtt az emberekhez kerültek. Később azon kevés értékkel együtt -amit a Hűségeseknek sikerült megmenteniük Númenor pusztulásakor (köztük egy kis fehér facsemetével...)- a Palantírok Középföldére kerültek. Elendil így tarthatta a kapcsolatot két fiával. Erre nagy szükség is volt, enélkül ugyanis nehéz lett volna összetartani a Királyságot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #231718 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta:

Ery írta:

Felagund írta: Occam borotvája, mi? :lol:


Pontosan erről van, szó. A jó öreg borotváról.
De a palantír ötlet sem rossz, bár nem tudom mennyire zajlott az esemény "kódolt csatornán" ;)

Szerintem Morgoth jelenléte erősen zavarhatta az adást--valószínűleg az erős akarat nagyban befolyásolta volna a vételt. Tényleg, arról volt már szó, hogy mi volt a palantírokkal az első- és másodkorban?


Mintha úgy emlékeznék, hogy az Eress¨áról jövő tündék adák volna a palantírokat a númnoriaknak a másodkorban...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.609 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére