Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
16 éve 9 hónapja #332743 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Igen, azok, csak részletesebben. És sok szép színes képpel. :lol:

Ha egy kis szerencsénk van, talán csak 1-2 évet kell rá várni, nem hármat! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332737 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
:D Tényleg nagyon hosszú idő :( ((((( De én kibírom. Amúgy ez ugyan az a történet lesz, mint aminek egy része a Szilmarilokban, egy másik meg a Gyűrű keresésében van? Mármint úgy értem, hogy az, de kicsit részletesebb, nem?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332726 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta:
2-3 év..remélem csak vicceltél.Az rohadt hosszú idő.Addig nem bíromm ki nélküle.


:átnyújtja a revolvert:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332637 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Azt pedig, hogy eredetiben olvassam, hát...a Peoples of Middle-Earth elolvasása (most olvasom) is átok nehéz.

Valamivel könnyebb olvasni, mert ebben nincsenek közben jegyzetek, összefüggő a szöveg.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332590 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Felagund írta:

Eru Harcosa írta: engem már nagyon érdekel hogy mikor jön ki magyarul mert rég óta várok rá!
egyébként angolul se láttam és nem olvastam!Hol lehet megvenni?


Arra még várhatsz egy darabig, minimum 2-3 év, amíg kiadják magyarul.
De angolul szinte minden nagyobb (idegennyelvű kínálattal is bíró) könyvesboltban kapható...


2-3 év..remélem csak vicceltél.Az rohadt hosszú idő.Addig nem bíromm ki nélküle.Azt pedig, hogy eredetiben olvassam, hát...a Peoples of Middle-Earth elolvasása (most olvasom) is átok nehéz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332548 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Felagund írta: De angolul szinte minden nagyobb (idegennyelvű kínálattal is bíró) könyvesboltban kapható...

Teszem azt a Libri Könyvpalotában, széép, nagy polcon, külön kiállítva (Rákóczi út. 12). :-) De gondolom ugyanilyen erővel más Librikben is van.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332522 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Eru Harcosa írta: engem már nagyon érdekel hogy mikor jön ki magyarul mert rég óta várok rá!
egyébként angolul se láttam és nem olvastam!Hol lehet megvenni?


Arra még várhatsz egy darabig, minimum 2-3 év, amíg kiadják magyarul.
De angolul szinte minden nagyobb (idegennyelvű kínálattal is bíró) könyvesboltban kapható...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332519 Írta: Eru Harcosa
Eru Harcosa válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
engem már nagyon érdekel hogy mikor jön ki magyarul mert rég óta várok rá!
egyébként angolul se láttam és nem olvastam!Hol lehet megvenni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332132 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Encsi írta: Kicsit fáziskésésben vok: Ez van magyarul, vagy csak idegen nyelven?


Lesz magyarul (remélhetőleg), idegen nyelven már van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332130 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Kicsit fáziskésésben vok: Ez van magyarul, vagy csak idegen nyelven?

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #332095 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
németül tudóknak: kis leírás a könyvről.. akár rendelni is lehet.. :D

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #329341 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Van vmi előrelépés a könyv megjelentetésével kapcsolatban(bocs hogy ilyen türelmetlen vagyok)?

Ne aggódj, ha lesz valami, úgyis be fogják írni ide. Attól hogy türelmetlen vagy, nem lesz gyorsabb.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #329340 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Van vmi előrelépés a könyv megjelentetésével kapcsolatban(bocs hogy ilyen türelmetlen vagyok)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #328316 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Na, végre megjött az én könyvecském is. :dance:
Az eredeti előrendelésem továbbra is be van ragadva így 8-9 emailváltás után is (állítólag majd törlik, mert ők se tudnak vele mit kezdeni), úgyhogy kénytelen voltam még egyszer megrendelni.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326732 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Melyik kiadó érdeklődika CoH után?

Szerintem még ez is titok, de ha beindulnak a dolgok, akkor beírjuk. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326731 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Melyik kiadó érdeklődika CoH után?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326471 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Olvassatok már vissza egy picit... :roll: Épp arról van szó, hogy a Tolkien leveleit eredetileg kiadni szándékozó kiadó visszalépett, viszont eladná a jogokat. De még egyetlen más kiadót sem sikerült meggyőznünk, hogy jó az nekik, ha kiadják.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326467 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Tulkas!!!!! Szívemből kérdeztél! Egymillió kössz! :itscool:
Végre nem csak én kérdeztem meg!

Nem tudjátok, hogy mikorra adná ki az az anonim kiadó Tolkien leveleit? Mert (nem csak) amióta megkaptam az MTT manifesztumát mindenhol próbálom keresni Tolkien leveleit a könyvesboltba de mivel sajna nem annyira jól beszélek angolul...már mint olyan jól nem ami Tolkien angol leveleinek elolvasásához szükséges..már mint nem értenék sok mindent!
Így nem igazán menne! :D
Tehát kérdésem
Mikorra adja ki az anonimkiadó J. R. R. Tolkien leveleit????

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326449 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
A Tolkien leveleit előreláthatólag(ha el lehet árulni), melyik kiadó adná ki?
Illetve melyik kiadó érdeklődika CoH után?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326126 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
ÉN nem kérek spoilereket.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326109 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Mi, akik nem tudunk angolul, majd csak a nyálunkat csorgatjuk... :evil: :crying: :bawling: :bawling:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326101 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Valaki, aki olvasta már a COH-t! Nem tudna adni egy rövid ismertetőt a könyvben szereplő új eseményekről?Nagyon megköszönném!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326096 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én nem bírtam ki, és tegnap hirtelen ötlettől vezérelve (na meg annak örömére hogy egy orvosi vizsgálatom eredménye negatív lett - OFF vége) megvettem az egyik Libriben, bár veszettül drága... :P (fő a kultúra 8) )
Megjegyzem, ha átszámoljuk az eredeti angol árat (19 font, kb. 7000 forint), akkor az csak egy ezressel olcsóbb mint a magyar ár. Amazonon tényleg lényegesebben olcsóbb, no de szegény Silnek már hány hete is szállítják...? :roll:

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326067 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Remélem, nem fognak nagyon szidni azok, akik megrendelték külföldről, de gondoltam, inkább megosztom veletek, minthogy nem: ma láttam a The Children of Hurint a Westendben lévő Libriben, 7790 ft-ért! Sajna megvenni nem tudtam :bawling: de megcsodáltam az illusztrációkat (gyönyörűek) meg beleolvasgattam a szövegbe (hát számomra tök új volt, pedig a Szilmarilokat olvastam, de az aztán nagyon bővítve lett). Asszem a napom egyik fénypontja volt!

Frissítés:
Ha már az egyiket reklámoztam, kapjon a másik is :wink: már a bookline-on is rendelhető a The Children of Hurin, 6912 ft-ért, 6-12 munkanapos szállítási idővel.
[size=9:39f4j9ni](Kicsit off: a bookline egyébként igen szépen felfrissítette az idegennyelvű könyv kínálatát, rengeteg angol nyelvű Tolkien-könyvet lehet rendelni tőlük.)[/size]

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326045 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Jópár kiadónál próbálkoztunk de félnek attól, hogy nem térül vissza a kiadatás költsége.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #326034 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Esetleg nem lehetne megpróbálni sokkal kissebb kiadóknál hátha ők nem utasítanák vissza!

Na jó lehet, hogy ez rossz ötlet volt!

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #325984 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tulkas írta: Ha meg szabad kérdezni, melyik kiadó utasította vissza a kiadás jogát?
Az olyan kiadók mint a Szukits, Európa vagy a Ciceró, amelyek jó pár Tolkien könyvet adtak ki, is visszautasító ajánlatot tettek!

Ez sajnos üzleti titok tudtommal, nem adhatok ki semmilyen információkat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #325980 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ha meg szabad kérdezni, melyik kiadó utasította vissza a kiadás jogát?
Az olyan kiadók mint a Szukits, Európa vagy a Ciceró, amelyek jó pár Tolkien könyvet adtak ki, is visszautasító ajánlatot tettek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #325972 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Phaedra/Namarie írta:

Gandalf írta: Egy része már le van fordítva (Angwen része), egy része viszont még nem (Vewy és Lamorak része). A kiadó sajnos úgy döntött menet közben, mégsem akarja kiadni, de a kiadás jogát szívesen eladja. Próbálunk keresni neki másik kiadót, de egyelőre nincsen érdeklődés rá, esetleg az MTT kiadja kis példányszámban, ha nyerünk rá pályázati pénzt.
Sajnos perpill. patthelyzet, de nem adjuk fel. :wink:

Gandalf: és más kiadók? csak utánanézek én annak a magánkiadónak....

Természetesen jártunk már ennek kapcsán más kiadóknál is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #325963 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: Egy része már le van fordítva (Angwen része), egy része viszont még nem (Vewy és Lamorak része). A kiadó sajnos úgy döntött menet közben, mégsem akarja kiadni, de a kiadás jogát szívesen eladja. Próbálunk keresni neki másik kiadót, de egyelőre nincsen érdeklődés rá, esetleg az MTT kiadja kis példányszámban, ha nyerünk rá pályázati pénzt.
Sajnos perpill. patthelyzet, de nem adjuk fel. :wink:

Gandalf: és más kiadók? csak utánanézek én annak a magánkiadónak....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.479 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére