Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
9 éve 5 hónapja #412337 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: Nem tudni. Az utolsó feljegyzés róla a Tumhaladi Csata kapcsán van, további sorsáról nem írt Tolkien.

A tumhaladi csatában már nem szerepel a sisak. Nargothrondban Turin egy ott talált "csupa arany törp álarcot" használ harc közben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #412325 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Nem tudni. Az utolsó feljegyzés róla a Tumhaladi Csata kapcsán van, további sorsáról nem írt Tolkien.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #412323 Írta: Turlas
Turlas válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Mi történt Dór-Lómin Sárkánysisakjával az Amon Rúdh-i veresség után? Az orkok elvitték Angbadba? Amikor Túrint megszöktették, magával vitte, de Nargothrondban nem használta? Elveszett egyből?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 3 hónapja #411247 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
ÉÉÉSSS ÍÍÍGGGEEENNN! Megkaptam karácsonyra. Gyönyörűek a grafikák, és jó volt végre teljességében olvasni ennek a hősies, de elátkozott családnak a történetét. (Bár már tudtam, hogy mi lesz a vége, mégis drukkoltam nekik, hátha... ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410671 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410670 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Schreiner János írta:

Gabor97 írta: nagyon jo könyv szerintem érdemes megvenni

Ha van valakinek egy "felesleges" példánya eladó, kérem jelezzen!

Kedves Gandalf!
"Levelet kaptam, lájf!": Állítólag megjelenik a fekete borítós Húrin Gyermekei, és várjak rá!
Meg-e tudod-e erősíteni-e ezt-e?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410664 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Sú (Heru Mornie) írta:

Gandalf írta: (...) Az Európa Könyvkiadó decemberre más Tolkien-könyvekkel készül. ;)

A Szilmarilok megvásárlásával pedig továbbra is érdemes várni, mert egy-két éven belül annak az átdolgozására és kijavítására is sor fog kerülni!

HoME, sweet HoME??? :) Mondd, hogy de...
:}

Nem, ez még egy tavalyi hozzászólásom, és A hobbitra (2012-es javított), A hobbit művészetére és a Befejezetlen regékre utaltam. :lol:

A HoME jogai a Cartaphilusnál vannak, nem az Európánál, és ha sikerül is engedélyt kapni a kiadására, kötve hiszem, hogy idén elkészülne a fordítás...

A szilmarilok javított változata viszont a jelenlegi tervek szerint már idén megjelenhet. :)

Viszont ez itt rettenetesen OFFTOPIC már, a szomszéd topicban lehet folytatni! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410663 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: (...) Az Európa Könyvkiadó decemberre más Tolkien-könyvekkel készül. ;)

A Szilmarilok megvásárlásával pedig továbbra is érdemes várni, mert egy-két éven belül annak az átdolgozására és kijavítására is sor fog kerülni!

HoME, sweet HoME??? :) Mondd, hogy de...
A Szilmarilokkal viszont kezd gondom lenni. Több van már itthon, mint amennyit Feanor készített... :}

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 7 hónapja #410659 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gabor97 írta: nagyon jo könyv szerintem érdemes megvenni

Ha van valakinek egy "felesleges" példánya eladó, kérem jelezzen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406515 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Tevildo írta:

haattila írta: Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy nincs-e valami információtok arról, hogy az Európa Kiadó tervezi-e kiadni a Húrin gyermekeit is hasonló kiadásban, mint a Hobbitot, A Szilmarilokat és a Gyűrűk Urát? Mert mindegyik abban a kiadásban van meg és nagyon jó lenne, ha az is meglenne így. :D


Azt én is bírnám... :D Én nem tartom lehetetlennek, hogy meglépik. Decemberben úgyis megint megnő majd a Tolkien iránti érdeklődés, ifjunóvátájmín...


Bár erről konkrét információim nincsenek, én nem hiszem, hogy idén a Húrin Gyermekeit is kiadnák fekete borítóval. Az Európa Könyvkiadó decemberre más Tolkien-könyvekkel készül. ;)

A Szilmarilok megvásárlásával pedig továbbra is érdemes várni, mert egy-két éven belül annak az átdolgozására és kijavítására is sor fog kerülni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406511 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

haattila írta: Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy nincs-e valami információtok arról, hogy az Európa Kiadó tervezi-e kiadni a Húrin gyermekeit is hasonló kiadásban, mint a Hobbitot, A Szilmarilokat és a Gyűrűk Urát? Mert mindegyik abban a kiadásban van meg és nagyon jó lenne, ha az is meglenne így. :D


Azt én is bírnám... :D Én nem tartom lehetetlennek, hogy meglépik. Decemberben úgyis megint megnő majd a Tolkien iránti érdeklődés, ifjunóvátájmín...

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #406236 Írta: haattila
haattila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Sziasztok!

Kérdésem az lenne, hogy nincs-e valami információtok arról, hogy az Európa Kiadó tervezi-e kiadni a Húrin gyermekeit is hasonló kiadásban, mint a Hobbitot, A Szilmarilokat és a Gyűrűk Urát? Mert mindegyik abban a kiadásban van meg és nagyon jó lenne, ha az is meglenne így. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #405838 Írta: Isildur98
Isildur98 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Simbelmynë írta:

Isildur98 írta: Mimmel, a pici törppel mi történt, vagy történhetett azután, miután Andróg elkergette? Van erről információ? De nem baj ha nincsen, csak kíváncsi vagyok.

Valójában éppen most olvasom a könyvet, és igazán érdekesnek és izgalmasnak találom, még ha nagy része benne is volt a Szilmarilok-ban.


A szilmarilokban benne van, hogy később Húrin megölte Nargothrondban. Mím ugyanis Glaurung halála után odament.


Bocsi, a szilmarilokat régen olvastam, és nem nagyon emlékszem a részletekre, és most olvasom a Húrin gyermekeit, és elfelejtettem a Mimmel történt továbbiakat. :)
Azért köszönöm.

Nem kell lóra ülniük,hogy háborúba menjenek;a háború ment el az ő földjükre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 10 hónapja #405807 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Isildur98 írta: Mimmel, a pici törppel mi történt, vagy történhetett azután, miután Andróg elkergette? Van erről információ? De nem baj ha nincsen, csak kíváncsi vagyok.

Valójában éppen most olvasom a könyvet, és igazán érdekesnek és izgalmasnak találom, még ha nagy része benne is volt a Szilmarilok-ban.


A szilmarilokban benne van, hogy később Húrin megölte Nargothrondban. Mím ugyanis Glaurung halála után odament.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #405804 Írta: Isildur98
Isildur98 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Mimmel, a pici törppel mi történt, vagy történhetett azután, miután Andróg elkergette? Van erről információ? De nem baj ha nincsen, csak kíváncsi vagyok.

Valójában éppen most olvasom a könyvet, és igazán érdekesnek és izgalmasnak találom, még ha nagy része benne is volt a Szilmarilok-ban.

Nem kell lóra ülniük,hogy háborúba menjenek;a háború ment el az ő földjükre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404920 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Iglorion írta: A Gondolin bukásáról, vagy a Beren és Lúthienről nem fognak ilyen kiadást csinálni?


Semmilyen információnk nincsen ilyesmiről eddig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #404919 Írta: Iglorion
Iglorion válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
A Gondolin bukásáról, vagy a Beren és Lúthienről nem fognak ilyen kiadást csinálni?

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #397984 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Finondinquo írta: Az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a Szilmarilok és a Gyűrű keresése, akkor van olyan írás a Húrin gyermekeibe, ami nekem nincs meg?
Mert azt mondták nekem, hogy az utóbbiba csak össze van válogatva a két könyv történetei.
Lehet, hogy rosszul értelmeztem! :)
Előre is köszönöm a válaszokat!


A Tolkien Estate szerint a Húrin gyermekeiben lévő szöveg kb. 75%-a jelent meg a Szilmarilokban és a GyK-ben.
www.tolkienestate.com/faq/p_2/

Egyébként én is nagyon élveztem a könyvet, annak ellenére, hogy közvetlenül előtte olvastam el (újra) a Szilmarilokat.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #393310 Írta: Gabor97
Gabor97 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
nagyon jo könyv szerintem érdemes megvenni

A haláltól nem kell félni.Ha nem félsz tőle lágyan rád mosolyog és továbbáll.De ha félelmet mutatsz iránta...mint egy kiéheztetett vadállat úgy veti rád magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 hónapja #393161 Írta: A Szürke Zarándok
Egészen más A Húrin gyermekei, mint az a rövid összefoglalás, ami A szilmarilokban van erről a történetről (na jó, az se olyan rövid). Gyönyörű stílusban megírt történet, ráadásul a könyv is nagyon szép, nagyon jók az illusztrációk benne. Szerintem mindenképpen érdemes elolvasni, persze, ha csak a "plot" érdekel, az tényleg benne van A szilmarilokban is.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #393010 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Finondinquo írta: Az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a Szilmarilok és a Gyűrű keresése, akkor van olyan írás a Húrin gyermekeibe, ami nekem nincs meg?
Mert azt mondták nekem, hogy az utóbbiba csak össze van válogatva a két könyv történetei.


Személyes vélemény: érdemes rá beruházni. Nekem a kedvenc történetem a Gyűrűháború előttről. ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #392973 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
És kicsit bővebben van az egész. :)

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #392963 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Egy-két aprócska részlet új benne, meg a régi szövegekben pár adat ki lett javítva (meg talán a kicsi, fekete-fehér térkép, amely A Gyűrű keresésében volt ennél a történetnél). A festményeket viszont Alan Lee ehhez a kiadványhoz készítette, meg a nagy, piros-fekete térkép is más.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hónapja #392961 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Finondinquo írta: Az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a Szilmarilok és a Gyűrű keresése, akkor van olyan írás a Húrin gyermekeibe, ami nekem nincs meg?
Mert azt mondták nekem, hogy az utóbbiba csak össze van válogatva a két könyv történetei.
Lehet, hogy rosszul értelmeztem! :)
Előre is köszönöm a válaszokat!


Nem összeválogatva, hanem egységes egésszé szerkesztve van benne a Túrin-történet, amelynek darabjai a másik kettőben már szerepeltek. Nem tudom, hogy konkrétan van-e benne olyan rész, ami nem volt a másik kettőben, és ha igen, mennyi, az biztos, hogy lényegileg minden történést ismerhetsz az előzőekből, esetleg kicsit zavarosan - ami pedig ebben van, nem korábbi írások újabb kiadása, hanem egy "új változat".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Finondinquo
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 3 hónapja #392960 Írta: Finondinquo
Finondinquo válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Az lenne a kérdésem, hogy ha megvan a Szilmarilok és a Gyűrű keresése, akkor van olyan írás a Húrin gyermekeibe, ami nekem nincs meg?
Mert azt mondták nekem, hogy az utóbbiba csak össze van válogatva a két könyv történetei.
Lehet, hogy rosszul értelmeztem! :)
Előre is köszönöm a válaszokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 1 hete #377826 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Most olvastam el ezt a művet és nagyon tetszett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374104 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Szerintem úgy érdemes, hogy az ember nekiáll A Szilmariloknak, és amikor eljut a Túrin Turambar fejezetig, akkor a fejezet helyett a Húrin gyermekeit olvassa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374095 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Belnis írta: A nem illusztrált változatban is van térkép?

Persze, hogy van. Ráadásul a boltokban most csak a nem illusztráltat lehet kapni, az új, fekete borítós, Lúthien-címeres kiadást. A többi már legalább egy éve elfogyott a kiadóknak, úgyhogy azokat csak használtan lehet beszerezni.
Zöld tündék... hááát... ők se nagyon vannak benne. Középfölde történelmét nagyrészt a noldák alakították, úgyhogy a regék is róluk szólnak.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374088 Írta: Belnis
Belnis válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Köszönöm a segítséget !

Akkor a Szilmarilokkal kezdem...én is tündemániás ( főleg zöld tünde) vagyok :) A nem illusztrált változatban is van térkép?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 5 hónapja #374063 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Mivel nem böngészőkről van szó, abszolút egyetértek Sillel. :D :D :D A Húrin komorsága könnyen elrettentő lehet, viszont A szilmarilok felkeltheti az érdeklődést a Húrin iránt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.536 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére