Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
15 éve 11 hónapja #359147 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Igen, azt hiszem arra.

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359143 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Arra vagy kiváncsi hogy lesz-e olyan hivatalos könyvbemutató mint a Középfölde atlaszánál?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359142 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Hello.

Amikor a Húrin gyermekei megjelenik magyarul az MTT ott lesz vhol ahol a könyvet meg lehet vásárolni?(Lehet kicsit hülyén hangzik a mondat, na mindegy) 8O

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 napja #358415 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356630 Írta: Ingwea
Ingwea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Namarie írta: Azon is gondolkodtam, hogy mennyiben tragikus hős a szó klasszikus értelmében Turin. vagyis? mennyire idézi elő a maga végzetét, a benne lévő hibák által. Vajon mennyire tudja pont ezeket kihasználni Melkor? Amúgy ami tényleg kegyetlen, hogy az erényét( pl. segítőkészésg, empátia) is ellen tudja fordítani- gondolok itt Níniel esetére. Ti hogy látjátok?


Szerintem nagyon sokban sajat maga idezi elo a vegzetet, peldaul amikor elhagyja Doriathot, nem hallgat meg a barati tanacsra sem, vagy amikor olyan gunyos Brandirral; Nargothrondban azt javasolja, hogy a hidat tartsak meg, stb. De van, amirol nem tehet, pl. amikor Glaurung hatasa alatt van (es nem Finduilas utan megy), amikor hirtelen megoli Beleget, miutan kiszabaditjak. Ha hallgat masra is, nem csak sajat magara, nem tesz mindent hirtelen felindulasbol akkor lehet, hogy Melkor sem tud semmit tenni (legalabbis annyit mint igy), mert Gwindor is azt mondta neki, hogy ha nem hagyja cserben Finduilast, akkor meg elkerulheti a vegzetet.

I will leave, I will leave the woods that bore me,
For our days are ending and our years failing.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356475 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Az Európa Könyvkiadó a saját Fórumán írta: 4333 Európa Könyvkiadó előzmény válaszolok 2008.03.05. 16:46

Kedves Caba!

Tolkien: Húrin gyermekei várhatóan június hónapban jelenik meg.

Üdvözlettel:
Európa KÖnyvkiadó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356300 Írta: frc0032
frc0032 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Nem tudnátok megmondani hogy mennyibe fog kerülni? vagy tehát ilyen nagyonnagyon drága lesz, mint az angol? [Csakmert majd meg szeretném venni a GyU javítot változatot is(aztsem tudom mennyibe fog kerülni.. :S), és akkor ki kéne számolnaom h mennyi pénz kell még hozzá.... (bocs, ez off...)]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356234 Írta: Endruu
Endruu válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Bocsi, ha zavarom a beszélgetést (meg már úgyis sokan megkérdezték :oops: ), de lehet tudni valami előzetes megjelenési dátumot (pontosabbat mint az h tavasz)? Nagyon várom már... :oops: :)

"I am the Dark Lord's heir."

"Vi sitter här i venten och spelar lite DotA"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356152 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
A LEP óta bennem van egy kérdés: Ankalimon azt mondta, hogy ez a történet minden reményt nélkülöz. Valóban?

Szerintem nem, mivel eleve nem neveznék utólag Turin Turambart a Végzet legyőzőjének, illetve ha tényleg reménytelen lenne a dolog, Melkornak nem kéne annyit közbeavatkoznia, és ilyen drasztikus módon. Azon is gondolkodtam, hogy mennyiben tragikus hős a szó klasszikus értelmében Turin. vagyis? mennyire idézi elő a maga végzetét, a benne lévő hibák által. Vajon mennyire tudja pont ezeket kihasználni Melkor? Amúgy ami tényleg kegyetlen, hogy az erényét( pl. segítőkészésg, empátia) is ellen tudja fordítani- gondolok itt Níniel esetére. Ti hogy látjátok?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356118 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356104 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

frc0032 írta: Azt írják az Alexandra oldalánm hogy tavaaszal lesz magyarul. Ez igaz? tehát hogy tutira lesz tavasszal? ja ls mennyibe kerül majd k.b.? (csakmer tmost arra spórolok ;) ) az angolt még nem veszem meg, ert nemtudok mág olyan jól angolul ugye, és nem is kis pénz ;D


Elviekben lesz.
Legalábbis legutóbb nagyon úgy álltak a dolgok.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #356078 Írta: frc0032
frc0032 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Azt írják az Alexandra oldalánm hogy tavaaszal lesz magyarul. Ez igaz? tehát hogy tutira lesz tavasszal? ja ls mennyibe kerül majd k.b.? (csakmer tmost arra spórolok ;) ) az angolt még nem veszem meg, ert nemtudok mág olyan jól angolul ugye, és nem is kis pénz ;D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354907 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Nekem is pontosan ugyanez a helyzet... :D Már annyi helyen láttam az angol kiadást, hogy nem bírtam neki ellenállni. (Vajon a magyar kiadásnak is olyan gyönyörű borítója lesz?? :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #354884 Írta: Cirnellë
Cirnellë válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én nem tudtam megvárni a fordítást... megvettem angolul. Lassabban haladok vele,de legalább tovább tart :)

"Above all Shadows Rides the sun and stars forever dwell"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351973 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Nóli i linantea írta:

Gandalf írta: Magyar nyelven 2008-ban fog valószínűleg megjelenni az Európa Könyvkiadónál, Gálvölgyi Judit fordításában (ő fordította A Szilmarilokat is) és a Magyar Tolkien Társaság szaklektorálásával!

de JÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ :hello: :dance: :hello:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351716 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: Magyar nyelven 2008-ban fog valószínűleg megjelenni az Európa Könyvkiadónál, Gálvölgyi Judit fordításában (ő fordította A Szilmarilokat is) és a Magyar Tolkien Társaság szaklektorálásával!


If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #351712 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Várhatóan mikorra lesz kész a fordítás? 2008? Kik fogják kiadni? :roll:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350981 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Missy írta:

Spuri007 írta: Suilad,
szerintetek mennyire nehéz angolul elolvasni, mennyit ért belőle az ember? Mér olvastam angolul könyveket, és azokt nagyjából értettem, csak nem tudom hogy ez mennyivel nehezebb, mert ha sokkal akkor inkább emgvároma magyar verziót.
Üdv.: Hirvadhor


Én anno 5 hónappal ezelőtt olvasgattam és nem hinném, hogy nehezebb, mint angolul a Szilmarilok. Már ahogy emlékszem.

Sil: :eek4: Jesszus, azt olvastam 350 forintért.... :lol: Néztem is mi van.


Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350942 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Spuri007 írta: Suilad,
szerintetek mennyire nehéz angolul elolvasni, mennyit ért belőle az ember? Mér olvastam angolul könyveket, és azokt nagyjából értettem, csak nem tudom hogy ez mennyivel nehezebb, mert ha sokkal akkor inkább emgvároma magyar verziót.
Üdv.: Hirvadhor


Én anno 5 hónappal ezelőtt olvasgattam és nem hinném, hogy nehezebb, mint angolul a Szilmarilok.

Sil: :eek4: Jesszus, azt olvastam 350 forintért.... :lol: Néztem is mi van.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #350827 Írta: Spuri007
Spuri007 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Suilad,
szerintetek mennyire nehéz angolul elolvasni, mennyit ért belőle az ember? Mér olvastam angolul könyveket, és azokt nagyjából értettem, csak nem tudom hogy ez mennyivel nehezebb, mert ha sokkal akkor inkább emgvároma magyar verziót.
Üdv.: Hirvadhor

Légysz nyomj rá: www.travian.hu/?uc=hu6_7650
s2.battleknight.hu/index.php?loc ... f=MjcwMzY=
Kössz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 5 hónapja #349064 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
500 példányos limitált, kézzel számozott kiadás Christopher Tolkien és Alan Lee aláírásával (350 fontért...):
store.tolkien.co.uk/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #346440 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
A Children of Húrin magyar fordításának szaklektorálására hivatalosan is Ankalimont kérték fel. Gálvölgyi Judit szépen halad a fordítással, és kész mindenben együttműködni velünk és megfogadni az észrevételeinket. :) Egyelőre ennyi a hír.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345479 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Nymeria írta: Sikerült remekül enerválnom magam. Pár héttel ezelőtt félretettem magamnak az A betűs netes könyváruházban a ChoH-t, történetesen az utolsó példányt belőle, mondván, hogy majd mikor lesz pénzem, meg is veszem szépen. Most - mit ád az ég - meg is tudnám rendelni, söprés a honlapra, kosárba tevés nem megy. Nocsak. Erre közli, hogy "nem rendelhető". Roppant érdekes. Vajon mi történhetett az én külön kis példányommal? (Amihez, hacsak nem teszem le a könyvespolcról avagy meg nem rendelem, a kutya sem nyúlhatna hozzá-elviekben). Egen-egen, vannak alternatívák a vásárlás helyére, de valamely rejtélyes okból kifolyólag nem vagyok hajlandó röpke kétezer forinttal többet fizetni érte. Nincsenek tekintettel a csóró kis deákokra, olybá tűnik.

Az A betűs könyvestársaság kissé elásta magát nálam. Egy udvarias hangvételű és cizellált nyelvezetű emailben érdeklődtem náluk; kíváncsi vagyok, mikor válaszolnak és mit hoznak fel mentségre.


Ez itt majdnem teljesen offtopik, de nem lehet hogy egyszerűen lejárt az előjegyzésed?
Szerintem nem tart örökké...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #345467 Írta: Nymeria
Nymeria válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Sikerült remekül enerválnom magam. Pár héttel ezelőtt félretettem magamnak az A betűs netes könyváruházban a ChoH-t, történetesen az utolsó példányt belőle, mondván, hogy majd mikor lesz pénzem, meg is veszem szépen. Most - mit ád az ég - meg is tudnám rendelni, söprés a honlapra, kosárba tevés nem megy. Nocsak. Erre közli, hogy "nem rendelhető". Roppant érdekes. Vajon mi történhetett az én külön kis példányommal? (Amihez, hacsak nem teszem le a könyvespolcról avagy meg nem rendelem, a kutya sem nyúlhatna hozzá-elviekben). Egen-egen, vannak alternatívák a vásárlás helyére, de valamely rejtélyes okból kifolyólag nem vagyok hajlandó röpke kétezer forinttal többet fizetni érte. Nincsenek tekintettel a csóró kis deákokra, olybá tűnik.

Az A betűs könyvestársaság kissé elásta magát nálam. Egy udvarias hangvételű és cizellált nyelvezetű emailben érdeklődtem náluk; kíváncsi vagyok, mikor válaszolnak és mit hoznak fel mentségre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342753 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Nesi: rengeteg jhelyen lehet kapni, és valszeg ott i sután fogják még rendelni ahol t eláttad...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342647 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én meg még régebben láttam egy kirakatban, be is mentem megnézni, hogy mennyi, és utána folytattam utam, mert siettem. És mikor volt 10 szabad percem, és fogtam a pénzt, és mentem, addigra elvitték... Kiderült, hogy az utolsó darab volt... :S :? :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342563 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Igen, igen, a lényeg, hogy egyben lesz az egész, és - remélem - az a rész, ami a Szilben van, részletesebb lesz :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #342503 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Most tudtam meg az örvendetes hírt. :D 3 hónapig nem vagyok az oldalon és máris ilyen nagyszerű infóval vagyok gazdagabb. Nem is hittem volna hogy valaha megjelenik. És az meg pláne örvendetes h az MTT "felügyeli" a munkát.
Mellesleg engem az sem zavarna ha egyetlen egy új mondat sem lenne benne. Azért az hogy egyben tudod olvasni egészen más élmény. Amikor egészen beleéli magát az ember a történésekbe, nagyon illúzióromboló hogy keresgélni kell és könyvet cserélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #336624 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ha új, ha nem, irigyellek... ;-) :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 9 hónapja #336621 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Cerebrum írta:

cortez71 írta: ...gyakorlatilag teljesen megegyezik A Gyűrű keresésében olvasott Narn I Hín Húrinnal (btw, ez rosszul van leírva a Gyűrű keresésében, nem? Mintha az első H CH lenne...)


Pedig az úgy helyes, 'ch'-val (Narn i Chîn Húrin). Christopher Tolkien csak azért javította át az UT-ben a 'ch'-t 'h'-ra, nehogy a tökfej angol anyanyelvűek "Narn i Csín Húrin"-ként ejtsék. :mrgreen:

Ennek megelőzése céljából a CoH-ban az első fejezet előtt írja le a kiejtésre vonatkozó összefoglalót :D
Jó a könyv amúgy (meg hát lehet rossz olyan mű, amiben a legjobb első kori történetet mesélik el)?, csak rövid. Direkt lassan olvasom, és már csak 45 oldal van hátra. Van benne pár új rész, de nem lényeges, tulajdonképpen pár vázlatos dolog van szép kerek mondatokban megfogalmazva, ami új.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.534 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére