Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
15 éve 9 hónapja #365874 Írta: afonix
afonix válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
már tárgytalan, találtam silverlandnál 4kért! kicsit drága, de legalább itt van!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365853 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
A Nagyvárad téri metróállomáson láttam a héten :D
Egyébként a legideálisabb sztem, ha elkezded olvasni A Szilmarilokat, és ahol jönne a Túrin-sztori, ott a régi helyett a bővített verziót olvasod.
Egyébként az se tragédia, ha előbb olvasod a Húrin gyermekeit. Az már furább volt, hogy én előbb olvastam A Gyűrű keresését, mint A Szilmarilokat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365839 Írta: afonix
afonix válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
szia! aha nekem a könyv kéne újban! online könyvesboltokban sehol sem találom már:(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365832 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Feanort kellene megkérdezned, de nem valószín, hogy odaadja... Vagy te a könyvre gondolsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365823 Írta: afonix
afonix válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
köszi szépen! esetleg nem tudjátok hol tudok ÚJAN szilmarilokat beszerezni? libri és alexandra kilőve:( előre is köszi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365792 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
A Húrin gyermekei a Szilmarilok egy részletének pontosabban kifejtett része. A szilmarilokban soksok háttér információ van hozzá, amiket hasznos tudni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365791 Írta: afonix
afonix válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
nagy baj ha a húrin gyermekeit a szilmarillok előtt olvasom el? esetleg lesz vmi összefüggés amit nem értek majd (GYU-t már olvastam)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365705 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én most 8 színes festményt számoltam, de van sok feketefehér rajz is benne. (minden fejezethez legalább egy)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365697 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Azokhoz, akik megvették a könyvet,lenne egykérdésem:

A könyvben az összes alan lee illusztráció megtalálható, mert az angol deluxe editionban kilenc képpel több van mint a sima kötetben, itt hogy van???

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365348 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Rarwenstar írta: Miért nem veteted meg a szüleiddel előre? Én így szoktam, sőt születésnapomon általában nem kapok semmit, mert az ajándékot már fél évezreddel előtte elkértem. :twisted:


Majd beadom a kérvényt :P

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365330 Írta: Rarwenstar
Rarwenstar válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Miért nem veteted meg a szüleiddel előre? Én így szoktam, sőt születésnapomon általában nem kapok semmit, mert az ajándékot már fél évezreddel előtte elkértem. :twisted:

Scriptures they heed have misled them,
All praise their sacrificed sons,
All praise their sacrificed sons.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365303 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Az önreklám sosem akkora probléma, ahh, mikor lesz már augusztus 14...(a szülinapom) addigra, kapom "csak" meg. Fúú, még hosszú az idő... :bawling:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #365236 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
No akkor - csak hogy benne legyek az "adatbázisban" ;) - jelentem, én is megkaptam 'névnapomra'... 8) Kifejezetten pöpec. :D

[size=9:ldvc72j7]Akik már vettek ebben az évezredben magyarul megjelenő Tolkiennal kapcsolatos művet (van itt olyan, aki még nem? :look:), ne lepődjenek meg; a szokásos lektorálva by MTT-t ezúttal nem a megszokott helyén találják, hanem a végén, közvetlenül a tartalomjegyzék előtt, két oldalon (:!:), némi önreklámmal - ami egyébként szerintem nem is rossz ötlet. :itscool:[/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #364905 Írta: Maedhros
Maedhros válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én tegnap vettem meg, és már Amon Rúdhnál járok. Eddig teljesen rendben van, a képek is gyönyörűek. Van benne néhány új részlet, például kicsit több a zsiványbandáról meg Morwen ás Húrin többet beszélgetnek. Ja, és Húrin/Morgoth jelenet pompás. Morgoth ezúttal a Haudh-en-Nirnaethen dumcsizott Húrinnal, aztán visszavitte Andbandba a szokott kőtrónusra.

Kicsi Túrin imádnivaló.

Maeglinnek van egy új félmondata, amikor Húrinnal és Huorral szól.


Nekem külön Tolkien-polcom van, oda kerül, a LotR, a Szil, a Hobbit képregény és a bővített dvd-k mellé. Fölötte van egy Megye-térkép.

I Love still lives and grows strong
Where I cannot enter
What hope is there in my own dark world for me?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #364558 Írta: Endruu
Endruu válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Szerintem nagyon jó a könyv!! Régen fordult már elő velem, hogy egy könyv/történet végén könny szökik a szemembe. De most megtörtént.
Szerintem csodálatos, megfogja az embert. :cry:

(Megjegyzendő, hogy még nem ismertem a történetet, és még nem olvastam végig A szilmarilokat)

"I am the Dark Lord's heir."

"Vi sitter här i venten och spelar lite DotA"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #364326 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
:dance: :dance: :dance: Nekem már megvan! Ma vettem meg :hello:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363757 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ó, ma láttam Alexandrában, és ezt fogom kérni szülinapra! Nagyon stíluso kis könyv lett szerintem... Amúgy olvastam, de Alan Lee illusztrációi gyönyörűek, és a jegyzetek is sok újat tartalmaznak... Hát igen, Tolkien rajongóként ott kell, hogy tudjam a polcomon...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363575 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én ajándékba kaptam angolul kb. egy hónapja, és az angoltudásom abszolút minimális, szóval soronként egy szót értettem, de gondoltam, majd ha elolvasták sokan magyarul, megkérdezem, volt-e benne bármi új, vagy csak A Szilmarilok és A Gyűrű keresése vonatkozó részeinek összehangolása (lehet, hogy ezt leírja az elő- vagy utószó, de hát az is angolul volt...), és ha van új rész, azt lefordítom szóról-szóra, vagy elolvasom magyarul. (Amúgy nem ártott rendet tenni nekem a sztoriban, mert előbb olvastam A Gyűrű keresését, mint A Szilmarilokat :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363501 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

scaurus írta: Én a magyar kiadás megjelenése előtt kompromisszumot kötöttem az ár és a kíváncsiság között, megvettem az angol puhaborítós kiadást valamikor májusban.
S még mindig nem "végeztem" vele, a 3/4-edénél járok.
S nem a nyelvezete miatt haladok vele lassan, hanem teljesen érdektelenné vált, így lelkesedésem is alábbhagyott.

Az eddig olvasottak alapján az a vélemény alakult ki bennem, hogy aki nem ismeri A szilmarilokat, az nem igazán fogja tudni hova tenni a történetet (felmérni annak tényleges jelentőségét Középfölde történetére), aki pedig ismeri, annak nemsok (szinte semmi érdemi) újdonságot nem fog jelenteni.

Összességében nem érzem kidobott pénznek, nem is beszélnék le róla senkit (rajongót nem is lehet...), de nem is kell tőle sokat várni, túlértékelni; ha egyáltalán nem jelent volna meg (angolul sem), akkor sem érte volna különösebb veszteség a rajongótábort.
Számomra amolyan "egyszer elolvastam, jól mutat a sorozatban, de soha többet kezembe nem veszem" kategoriájú könyv.

Üdv: scaurus

[szerk.]


Sajnos,(?) én is ezen a véleményen vagyok bár én már 2007 áprilisának végén megvettem és 3 hónapja olvastam ki. Nehezen haladtam vele mert nem nagy az angol tudásom, de megértre, magyarul már nem veszem meg.

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363475 Írta: scaurus
scaurus válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én a magyar kiadás megjelenése előtt kompromisszumot kötöttem az ár és a kíváncsiság között, megvettem az angol puhaborítós kiadást valamikor májusban.
S még mindig nem "végeztem" vele, a 3/4-edénél járok.
S nem a nyelvezete miatt haladok vele lassan, hanem teljesen érdektelenné vált, így lelkesedésem is alábbhagyott.

Az eddig olvasottak alapján az a vélemény alakult ki bennem, hogy aki nem ismeri A szilmarilokat, az nem igazán fogja tudni hova tenni a történetet (felmérni annak tényleges jelentőségét Középfölde történetére), aki pedig ismeri, annak nemsok (szinte semmi érdemi) újdonságot nem fog jelenteni.

Összességében nem érzem kidobott pénznek, nem is beszélnék le róla senkit (rajongót nem is lehet...), de nem is kell tőle sokat várni, túlértékelni; ha egyáltalán nem jelent volna meg (angolul sem), akkor sem érte volna különösebb veszteség a rajongótábort.
Számomra amolyan "egyszer elolvastam, jól mutat a sorozatban, de soha többet kezembe nem veszem" kategoriájú könyv.

Üdv: scaurus

[szerk.]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363364 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Lainor írta:

Endruu írta: Nekem is megvan már, szerintem szép kötetet csináltak belőle. És eddig tartalomra is jeles. :wink:


Egyetértek, szerintem is szép és jó lett! (csak eléggé drága azért...)


Az angolhoz képest nem annyira. :) Mondjuk...mostanában már minden könyvet elég drágán adnak sajna.
És nem tudom, ez lehetséges-e, de én spec. előbb találtam rá két helyen is metróaluljáróban könyvesnél (bolti áron of course), mint könyvesboltban, ahol jópár helyen nem is volt még. (Ez persze a múlt csüt.-i állapotokra vonatkozik 8))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363361 Írta: Lainor
Lainor válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Endruu írta: Nekem is megvan már, szerintem szép kötetet csináltak belőle. És eddig tartalomra is jeles. :wink:


Egyetértek, szerintem is szép és jó lett! (csak eléggé drága azért...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363358 Írta: Endruu
Endruu válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Nekem is megvan már, szerintem szép kötetet csináltak belőle. És eddig tartalomra is jeles. :wink:

"I am the Dark Lord's heir."

"Vi sitter här i venten och spelar lite DotA"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363227 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Acho írta: Vááá,én meg ilyenkor nem vagyok itthon,hogy meg tudnám venni. :( :( Amint hazajövök,első dolgom lesz elmenni a könyvesboltba (feltéve,ha addigra járóképes leszek :) ).


neizélj már, ha haza tudsz jönni, oda is elmész :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363195 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Vááá,én meg ilyenkor nem vagyok itthon,hogy meg tudnám venni. :( :( Amint hazajövök,első dolgom lesz elmenni a könyvesboltba (feltéve,ha addigra járóképes leszek :) ).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363174 Írta: Lainor
Lainor válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Heheeee! Ma mentem föl pestre, és az első utam a könyvesboltba vezetett, és csak aztán mentem más helyekre, és vajon ott mi vettem? hehe

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363171 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ma én is láttam egy kirakatban, de hiába kívántam, hogy tűnjön el az üveg, nem sikerült.
Még a herripotterséghez gyakorolni kell :D

Sajnos a szabóervin még nem szerzett belőle példányt, de remélem fog.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363166 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
jejejejeeee ^^ :dance:

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363132 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Bookline-ról is rendelhető ;) (meg a Libri honlapján is, de ott az alexandra és a bl 20%-ával szemben csak 5% kedvezmény van)

Amúgy: jupí! :hello:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #363070 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ahhh de jó!!!!!4 :cheers::cheers: Ennek szívből örülök. Megrendelve.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.491 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére