Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
15 éve 6 hónapja #371500 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Tudom, hogy már rettenetesen nem aktuális, de akinek meg van, annak mondanám, hogy az Alexandra Könyvkiadó/Könyvkereskedés által megjelentetett lap a "Könyvjelző" szeptemberi számában van egy 1 oldalas cikk a műről. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 7 hónapja #370142 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Alyr Arkhon írta: Mai nappal befejezőleg én is elolvastam a művet, és csak ajánlani tudom mindenkinek.
Aki hezitál a megvételén, vegye meg.
Alan Lee sokat fejlődött az utóbbi időben, a feketefehér rajzai meg egyenesen zseniálisak.
Maga a szöveg is többet ad vissza az egész történetből, hangulat és lélektan tekintetében mindenképpen.
A fordítás igényes és jó, csak néhány névvel nem voltam kibékülve az Előszóban és a Jegyzetekben.
Az Előszóban valami homályos okból folyamatosan Rivendellt írnak Völgyzugoly helyett, a jegyzeteknél pedig elfelejtik megemlíteni, hogy a Befejezetlen Mesék az bizony magyarul A gyűrű keresése címmel jelent meg. (valamint én a The War of the Jewels-et (HoME XI) sem "Ékszerháború" nak fordítottam volna.)


Szánom-bánom, de ezek szerint az előszó valahogy kimaradt a szórásból a lektorálásnál. Az Unfinished Tales esetén javasoltam, hogy használják a magyar címet, vagy legalább említsék meg - de végül ez kimaradt. Mintha valami szerzői jogi problémát említettek volna (az egy másik kiadó...), de ezt igazából nem értettem.
Az "Ékszerháború" mellett viszont érvelnék: ez egy nagyon szép fordítás, és jelentéstanilag is megfelel az eredetinek - és ebben a formában cseng össze jól a "Gyűrűháború"-val. Alternatíva volt egyébként még az Ékkőháború is (nekem ez jobban tetszett), de mivel mind A Szilmarilokban, mind A GYU-ban, mind A Gyűrű keresésében következetesen ékszernek nevezik a szilmarilokat, a kiadó szerkesztője végül ezt a változatot választotta.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369428 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Jaj, én ma kaptam meg annyira szééép! Nagyon tetszik, elkezdtem bele olvasni, és annyira magával ragadja az embert, hogy nagyon. Nagyon szépen elkészített könyv. Mindenképpen érdemes megvenni.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369416 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Minden képpen megéri megvenni:
1, a történet tényleg összeszedettebb
2, egy gyönyörű könyv, és a rajzok is magával ragadják az embert
3, én magam jobban átéreztem az eseményeket mint a többi változatnál és szerintem ezzel nem vagyok egyedül
Uh tényleg megéri megvenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
15 éve 8 hónapja #369414 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: Negatív kritika:
www.kulturpart.hu/index.php?menu ... &cikk=4907



8O 8O 8O
A Szilmarilok csalódás volt....Ugyan kinek??? Rájöhettet volna a tisztelt kritikus, hogy a Szilmarilok azért nem olyan csiszolt mint a GYU, mert Tolkien nem írta még meg.Az egy történetsorozat, amit sok év kutatómunkája rakott össze (többé-kévésbé) egy művé. Akinek csalódás volt a Szilmarilok, az semmit sem értett meg a Tolkieni világ lényegéből.Huhh.Nagyon felhúzott.
Egyébként én még gondolkozom, hogy megvegyem-e a Húrin gyermekeit. Azt mondjátok, hogy tényleg jó?...Hmm.A gond az, hogy a Túrin történet annyira kétségbeesett és szomorú. hogy már SZINTE nem is szeretem olvasni.Szinte. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #369376 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Mai nappal befejezőleg én is elolvastam a művet, és csak ajánlani tudom mindenkinek.
Aki hezitál a megvételén, vegye meg.
Alan Lee sokat fejlődött az utóbbi időben, a feketefehér rajzai meg egyenesen zseniálisak.
Maga a szöveg is többet ad vissza az egész történetből, hangulat és lélektan tekintetében mindenképpen.
A fordítás igényes és jó, csak néhány névvel nem voltam kibékülve az Előszóban és a Jegyzetekben.
Az Előszóban valami homályos okból folyamatosan Rivendellt írnak Völgyzugoly helyett, a jegyzeteknél pedig elfelejtik megemlíteni, hogy a Befejezetlen Mesék az bizony magyarul A gyűrű keresése címmel jelent meg. (valamint én a The War of the Jewels-et (HoME XI) sem "Ékszerháború" nak fordítottam volna.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368493 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368491 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Tolkien valószínűleg nem akart vérfertőzött gyereket Középföldén. Mástészt ő is átkozott lett volna szóval jobb ez így neki is.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368487 Írta: Rómen
Rómen válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Sztem jó a könyv, bár az elején nekem sok volt az adat, de nagyon szép a története. Kár hogy a sárkány nem akkor támadt, amikor már megszületett a gyerek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #368301 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Egészségére a kritikusnak.. lehet, hogy nem nevezném ily könnyedén jegyzethalomnak és gyűrött papírlapoknak, ráadásul ezt mind kiegészítésképpen a Gyűrűk Urához.
Azzal pedig határozottan nem értek egyet, hogy el lehet keveredni a sok helyszínnévben és szereplőben. Nekem az a véleményem, hogy aki csak a Gyűrűk Urát ismeri, az is simán eligazodik a könyvön, hiszem szerintem Christopher szépen egy egész történetté kovácsolta össze. Térkép meg ismét csak van benne, ami egyértelműen követhető. Nekem semmi bajom ezzel a könyvvel, csak úgy kell leülni olvasni, hogy akarod is.. ennyit a negatív kritikáról 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
15 éve 8 hónapja #367813 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Alyr Arkhon írta:

scaurus írta:

Alyr Arkhon írta: A Gyűrűk Urát (helyesen nagy Gy és U) olvasva még oké, elsiklik az ember afelett, hogy pl Trufa kürtje is egy sárkánykincsből származik, meg hogy Bilbónál is emlegetnek valami Szmógot.
De A szilmarilokban ha nem tűnik fel Glaurung és az ő munkássága (nem csak Túrinnal szemben, hanem pl a Bragollachban), hát... Hogy is mondjam, biztos minden részét olvastad?

Igen, minden részét olvastam többször is. :)
De akkor sem passzolnak a bennem kialakult Középfölde képhez.
S azért van különbség a között is, hogy néhány alkalommal esetleg jelentős szerep jut egy lénynek, és a között, hogy egy lény jellemző szereplője az adott világnak.
Nem hiszem, hogy Középföldére gondolva elsőként a sárkányokra asszociálnánk - szemben mondjuk Dragonlance világával...
Persze, ízlésekkel és pofonokkal nehéz vitatkozni. :D

De ez már kissé(?) OFF topik is...


Tény, hogy a Dragonlance-ban számszerűleg sokkal több a sárkány, (persze csak akkor ha a Krónikákról van szó, a Legendákban már korántsem) de az én Középföldémből nemigen hiányozhatnak a sárkányok, sőt, eleinte hiányoltam is őket.
(és máig sem tudtam megbékélni azzal h csak gonosz sárkányok vannak Tolkiennél, dehát nem kívánságműsor)


Fogjunk kezet, én is így voltam! :D
Annyira, hogy mikor még nagyon kis kezdőként kerültem ide, terveim között szerepelt jósárkányos fanfic-et írni, vmi olyasmi, hogy találnak egy tojást, ami beleesik Galadriel tükrébe, vagy vmi hasonlóan megtisztító dologba, és jósárkány kel ki belőle. :lol:
Nekérdezzétek, honnan vettem, hogy Galadriel tükre ilyen hatású lenne... :oops:
Dehát, télleg nem kívánságműsor.
És én már télleg aztán nagyon off voltam, sorry érte

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #367809 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

scaurus írta:

Alyr Arkhon írta: A Gyűrűk Urát (helyesen nagy Gy és U) olvasva még oké, elsiklik az ember afelett, hogy pl Trufa kürtje is egy sárkánykincsből származik, meg hogy Bilbónál is emlegetnek valami Szmógot.
De A szilmarilokban ha nem tűnik fel Glaurung és az ő munkássága (nem csak Túrinnal szemben, hanem pl a Bragollachban), hát... Hogy is mondjam, biztos minden részét olvastad?

Igen, minden részét olvastam többször is. :)
De akkor sem passzolnak a bennem kialakult Középfölde képhez.
S azért van különbség a között is, hogy néhány alkalommal esetleg jelentős szerep jut egy lénynek, és a között, hogy egy lény jellemző szereplője az adott világnak.
Nem hiszem, hogy Középföldére gondolva elsőként a sárkányokra asszociálnánk - szemben mondjuk Dragonlance világával...
Persze, ízlésekkel és pofonokkal nehéz vitatkozni. :D

De ez már kissé(?) OFF topik is...


Tény, hogy a Dragonlance-ban számszerűleg sokkal több a sárkány, (persze csak akkor ha a Krónikákról van szó, a Legendákban már korántsem) de az én Középföldémből nemigen hiányozhatnak a sárkányok, sőt, eleinte hiányoltam is őket.
(és máig sem tudtam megbékélni azzal h csak gonosz sárkányok vannak Tolkiennél, dehát nem kívánságműsor)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #367783 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

scaurus írta:

amanibhavam írta: Attól a tolkieni mitológiától, amely az északi-északnyugati ember világképét tükrözi vissza és nagy merőkanállal merít a skandináv-germán mitológiából, amelynek a sárkány fontos szereplője? Attól a mitológiától, amelyik a "hiányos" angolszász mitológiát kívánta teljessé tenni, s melynek a sárkány (worm, wyrm) alapeleme?

Igen.
Attól még, hogy a fentebb említett mitológiák fontos szereplője, esetleg alapeleme a sárkány, nekem valahogy nem tünt fel, hogy a tolkieni világra ez igaz lenne.
Sem A szilmarilokat, sem A gyűrűk urát olvasva nem éreztem, hogy a tolkieni válig fontos, sőt alapeleme volna a sárkány.
A balrogok számomra sokkal típikusabb és jellemzőbb lényei e világnak, mint a sárkányok.


Akkor ugy tunik, nem ugyanazokat a muveket olvastuk.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #367777 Írta: scaurus
scaurus válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Alyr Arkhon írta: A Gyűrűk Urát (helyesen nagy Gy és U) olvasva még oké, elsiklik az ember afelett, hogy pl Trufa kürtje is egy sárkánykincsből származik, meg hogy Bilbónál is emlegetnek valami Szmógot.
De A szilmarilokban ha nem tűnik fel Glaurung és az ő munkássága (nem csak Túrinnal szemben, hanem pl a Bragollachban), hát... Hogy is mondjam, biztos minden részét olvastad?

Igen, minden részét olvastam többször is. :)
De akkor sem passzolnak a bennem kialakult Középfölde képhez.
S azért van különbség a között is, hogy néhány alkalommal esetleg jelentős szerep jut egy lénynek, és a között, hogy egy lény jellemző szereplője az adott világnak.
Nem hiszem, hogy Középföldére gondolva elsőként a sárkányokra asszociálnánk - szemben mondjuk Dragonlance világával...
Persze, ízlésekkel és pofonokkal nehéz vitatkozni. :D

De ez már kissé(?) OFF topik is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #367713 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

scaurus írta: Sem A szilmarilokat, sem A gyűrűk urát olvasva nem éreztem, hogy a tolkieni válig fontos, sőt alapeleme volna a sárkány.
A balrogok számomra sokkal típikusabb és jellemzőbb lényei e világnak, mint a sárkányok.


A Gyűrűk Urát (helyesen nagy Gy és U) olvasva még oké, elsiklik az ember afelett, hogy pl Trufa kürtje is egy sárkánykincsből származik, meg hogy Bilbónál is emlegetnek valami Szmógot.
De A szilmarilokban ha nem tűnik fel Glaurung és az ő munkássága (nem csak Túrinnal szemben, hanem pl a Bragollachban), hát... Hogy is mondjam, biztos minden részét olvastad?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #367707 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

scaurus írta: Sem A szilmarilokat, sem A gyűrűk urát olvasva nem éreztem, hogy a tolkieni válig fontos, sőt alapeleme volna a sárkány.
A balrogok számomra sokkal típikusabb és jellemzőbb lényei e világnak, mint a sárkányok.

Mert nem is említik a Gy.U-ban sem Bilbó kaladját a sárkánnyal, ááá... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 8 hónapja #367705 Írta: scaurus
scaurus válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

amanibhavam írta: Attól a tolkieni mitológiától, amely az északi-északnyugati ember világképét tükrözi vissza és nagy merőkanállal merít a skandináv-germán mitológiából, amelynek a sárkány fontos szereplője? Attól a mitológiától, amelyik a "hiányos" angolszász mitológiát kívánta teljessé tenni, s melynek a sárkány (worm, wyrm) alapeleme?

Igen.
Attól még, hogy a fentebb említett mitológiák fontos szereplője, esetleg alapeleme a sárkány, nekem valahogy nem tünt fel, hogy a tolkieni világra ez igaz lenne.
Sem A szilmarilokat, sem A gyűrűk urát olvasva nem éreztem, hogy a tolkieni válig fontos, sőt alapeleme volna a sárkány.
A balrogok számomra sokkal típikusabb és jellemzőbb lényei e világnak, mint a sárkányok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367590 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Draug írta: Én mindenesetre nagyon örülök hogy külön kiadták!!!

Permi szintén. Bár még nem olvastam végig a könyvet, de én azt kaptam, amit vártam: az egyik kedvenc szereplőm teljesebb történetét. Egy helyen megvan az, amit eddig a Szilben és a Gyrű keresésésben szétszórva olvashattunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367552 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Így igaz!

És hogy kevés lenne benne az első kori Beleriand történelméből? Meglehet (bár ebben sem vagyok biztos), de nem is arról akar írni!!!
Önálló, külön kis történetként kell tekinteni, úgymond egy fennmaradt mítoszként, ami persze, hogy többet mond annak aki ismeri azt a kort, de ez így van rendjén!
Én mindenesetre nagyon örülök hogy külön kiadták!!!

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367430 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Attól a tolkieni mitológiától, amely az északi-északnyugati ember világképét tükrözi vissza és nagy merőkanállal merít a skandináv-germán mitológiából, amelynek a sárkány fontos szereplője? Attól a mitológiától, amelyik a "hiányos" angolszász mitológiát kívánta teljessé tenni, s melynek a sárkány (worm, wyrm) alapeleme?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367427 Írta: scaurus
scaurus válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Draug írta: Nem tudom, te mit vártál, de lehett tudni, hogy mi ez...

Tartalmában nem volt meglepő, sőt igazán semmi érdemi újdonságot nem jelentett az eddig megjelentek után.

Bennem az keltett csalódást, hogy Turin Turambar története mögött nem sejlik fel Középfölde lenyűgöző történelme, nem derül ki, hogy bár ez egy fontos történet, de igazából csak egy epizódja az Első kor heroikus küzdelmeinek.
Nem domborodik ki Morgoth iszonyú hatalma és gonoszsága, a könyv felénél már inkább csak kérdésként motoszkált bennem, hogy "Ki is ez a Morgoth, és tulajdonképpen mi köze van Hurinhoz és gyermekeihez"?
A bukástörténet is sokkal hatásoabb és szívbemarkolóbb volt A szilmarilok töredékesebb verziójában.

Ez szerintem egy túlírt mese, ami hangulatában nem passzol a bennem kialakul Középfölde képhez.

u.i.: a sárkányt már A babóban sem értettem, nekem annyira idegen lény a tolkieni, ha szabad így fogalmaznom, mitológiától.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367367 Írta: Draug
Draug válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

scaurus írta: Persze bennem van a hiba: A szilmarilok után egy újabb nagyívű, heroikus történetet vártam, s ezzel szemben egy egyébként is ellenszenves figura bukástörténetét kaptam, melyben az első kor története még háttérként sem igen sejlik fel.


Nem tudom, te mit vártál, de lehett tudni, hogy mi ez... HA olvastad a Szil-t akkor meg pláne, hisz ott ugyanezzel a címmel szerepel a rövidebb verzió.
Egyébként kedvenc szereplőm :wink: a drága Turin Turambar ...és a történet is a legszebbek egyike
szal Peredhil: Nem fogod megbánni :)

"gondolkodj mielőtt beszélsz, mérlegelj mielőtt cselekszel..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367337 Írta: scaurus
scaurus válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Peredhil/Phoenix írta: ...És az elmondások alapján nem fogom megbánni.

Vagy de. :D
Én már régóta szenvedek vele, már csak kb 40 oldal van belőle hátra, de...lehet, hogy olvastlanul kerül vissza a polcra.

Persze bennem van a hiba: A szilmarilok után egy újabb nagyívű, heroikus történetet vártam, s ezzel szemben egy egyébként is ellenszenves figura bukástörténetét kaptam, melyben az első kor története még háttérként sem igen sejlik fel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #367186 Írta: Peredhil/Phoenix
Peredhil/Phoenix válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Wazz, nekem is meg kellene szereznem, ne legyek már ilyen tudatlan-e téren. És az elmondások alapján nem fogom megbánni.

Peredhil - Thor

"Eladom az Internet teljes másolatát 5689 db DVD-n (vagy 2 DVD-n pornó nélkül)."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366919 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Végre megvaaaaan! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366881 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Metaflora írta: A Nagyvárad téri metróállomáson láttam a héten :D


jaja, ott én is, meg is lepődtem rajta :D

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366880 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Sziasztok! Igen, igen, nekem is végre megvan a könyv. Dél óta olvasom, lehetetlen letenni (mily meglepő). Az illusztrációk valami csodálatosak, nagyon szeretem, ahogy ebből a hatalmas esszéfolyamból Alan Lee egy-egy részletet kiemel, amire talán nem is számítunk, és gyönyörűen megrajzolja.. csodálatos a könyv, úgy ahogy van!

Maedhros: nekem egy külön Tolkien-félpolcom van, de erősen affelé haladunk, hogy lesöpri a jobb oldalon tenyésző Vámpír-krónikákat, mert egyre több dolgot szerzek be Tolkientól 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366223 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Egyébként csak úgy érdekességként elmondanám, hogy magyarul a Húrin gyermekei az Alexandra "TOP 100 fantasy" listáján az 1. helyen áll.

:dance::dance::dance:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #366004 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Sötét Úr írta: Feanort kellene megkérdezned, de nem valószín, hogy odaadja... Vagy te a könyvre gondolsz?


Váá... :D :D:D

Amúgy a könyvet szerintem nagyobb könyvesboltokban lehet kapni, tesómék valahonnan beszerezték még tavaly nekem.

Update: látom,közben érvényét vesztette.
Metaflora: én is előbb olvastam a Gyűrű keresését. De ez szerintem egyáltalán nem gond.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.692 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére