Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
16 éve 11 hónapja #323589 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
100%, hogy már eldöntötték,csak titkolják, vagy valami marketing balhé van mögöttte.
azt mondom, nálam 10-ből 7-re vizsgázott P.J. sztem, ha ő csinálná, akkor legalább igénye munkát kapnánk, lehet, hogy nem lenne lehengerlő, de legalább igényes....

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323586 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Azt olvastam, a filmesek is határozottan érdeklődnek a Children of Hurin iránt. :wink: Hát, előtte még azt kéne eldönteni, ki fogja rendezni a Hobbitot.

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323507 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Anduin: elsősorban a könyvről, de természetesen magáról a történetről is beszélgethetünk itt, akár A Szil., akár A Gyűrű keresése, akár a HoME írásai alapján, amíg nem olvastuk el az új könyvet! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323506 Írta: Caranglín
Caranglín válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Nagyon örülök, hogy megjelent, remélem, tényleg kijön magyarul is, mert nekem ez a kedvencem a Szilmarilok történtetei közül. Hogy miért, nem tudom, de így van.

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon: sosem tudod, mit veszel ki belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323500 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Anduin írta: Most akkor a topic a könyvről, vagy Húrin gyermekeiről szól, mert nekem nem teljesen világos...

Ha megnlzed Sil hozzászólását, akkor rájöhetsz hogy a könyvről, de sztem ha a tartalmáról akarsz írni akkro sem fognak kidobni... :roll:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323499 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Most akkor a topic a könyvről, vagy Húrin gyermekeiről szól, mert nekem nem teljesen világos...

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #323496 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Helyes. :D Szóval:

Gandalf írta:

Ilweran írta: Lehet már valamit tudni arról, hogy a Húrin gyermekei megjelenik-e magyarul?

Még bizonytalan, de Sil a Beszélgetős topicban írta:
"David Brawn (a HarperCollins Publishing Director -a) azt mondta chaten (lásd Children of Húrin Release Party), hogy idén 8 nyelven jelenik meg a Children of Húrin, utána meg kb még 20-on. Megkérdeztem, hogy esetleg a magyar is benne lesz-e a 20-ban, és azt mondta, hogy úgy emlékszik, épp az utóbbi hetekben született róla megállapodás."

Reménykedjünk! :roll:

Na, felkerült a David Brawn-chatlog:
tolkiengateway.net/wiki/Intervie ... 4-16-07%29

<David_Brawn> For CoH, we wanted to publish during the London Book Fair, because of the international appeal. Originally it was March, but the Fauir moved dates, so we had to. It's publishing in eight languages tomorrow, with another 20 in the pipeline over the next year.
[...]
<Sil> is Hungarian among those other 20? *is hopeful*
[...]
<David_Brawn> Hungarian was agreed in the last couple of weeks, I think.


Maga a könyv így néz ki:
img-www.theonering.net/images/sc ... 0_orig.jpg

Pár kritika:
Appleyardtól a Sunday Times-ban
Michael Drout válasza erre
És bár félig OFF, egy kis idézet Drout írásából:
There is also much "depth" in The Children of Húrin, but the depth is, as Gergely Nagy has shown in the single best article written on Tolkien the past decade, related to Tolkien's own body of texts.
És még egy kis Drout:
wormtalk.blogspot.com/2007/04/ch ... tains.html

Hivatalos oldal:
www.tolkien.co.uk
És a Tolkien Estate is bővítette kicsit a honlapját:
www.tolkienestate.com/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.426 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére