Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Több
15 éve 9 hónapja #362934 Írta: Nibeniel
Nibeniel válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

cortez71 írta: Ha valaki megvette, tegyen már föl róla képet :) Nem tudom, szerezzem-e be az angol kiadás mellé a magyart is.


Még egyelőre nem fotóztam le, most értem haza. :) Szimpla keménykötéses, papírborítója nincs. Az eleje teljesen úgy néz ki, mint az angol kiadásnak, gerince szintúgy, a hátulján pedig fekete alapon fehér betűkkel van az a szöveg, ami az angol kiadás papírborítójának belső részén. Különbség csak annyi, hogy a térkép a könyv elejébe és a hátuljába is került, sajnos nem kihajthatósan. Ennyit a külsőségekről. "De ami belül van, az számít igazán." :mrgreen:

Szerk.: parancsolj, itt van: blogol.hu/pikz/nibeniel/hgy1.JPG

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362898 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ha valaki megvette, tegyen már föl róla képet :) Nem tudom, szerezzem-e be az angol kiadás mellé a magyart is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362871 Írta: Kristof
Kristof válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Már megjelent amúgy, az Alexandra weboldalán fönnt van. 3200Ft, de van ilyen netes kedvezmény, amivel 2500Ft. 256 oldalra sikeredett és 500Gramm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362821 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: Hm. Ahogy elnézem átkerült az Előkészületben-kategóriából az Újdonságok-kategóriába és eltűnt a megjelenési dátum.

Ezek szerint megjelent... meg kell nézni a boltokban.


viszont a Kínálatunk-kategóriában nincs ott :confused2:
www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=3&b=t

[size=9:3js5opys](és egyéb nagyobb könyvkereskedés honlapján se)[/size]

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362716 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Hm. Ahogy elnézem átkerült az Előkészületben-kategóriából az Újdonságok-kategóriába és eltűnt a megjelenési dátum.

Ezek szerint megjelent... meg kell nézni a boltokban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 9 hónapja #362713 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361063 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Van itt nálam egy darab angolul, a 313. az utolsó számozott oldal, 292-ig tart a történet (az oldalszámbecslésbe belevették a névjegyzéket, térképet...?), ennyi eltérés simán belefér egy becslésbe, pláne hogy a szöveg se lesz ugyanannyi karakter két különböző nyelven, meg ilyesmik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361041 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Dreamer_KF írta: Őőő..Nem azért, de az angol kiadás nem jóval több, mint kétszáziksz oldal? Nem lehet, hogy szétszabdalták, és több részletben adják ki?

:laikus:

Valóban, az angol kiadás a Wikipedia szerint 320 oldal, a magyarnál pedig előzetesen azt becsülték meg, hogy kb. 256 oldal. :roll: De nem hinném, hogy pont a 256. oldalnál vágnák ketté a könyvet, hogy utána kiadjanak még egy 64 oldalas kötetet! :lol: Vagy alábecsülték, vagy félreírták (mikor anno kirakta az Európa Kiadó a honlapra, még szinte sehogy se állt a könyv végleges magyar szövege...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361027 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
én neten láttam az angol 3400Hufért míg a Libriben 7000Hufért...de megveszem először a magyart, aztán lehet, hogy az angolt, mert szeretném azzal is csiszolni a nyelvtudásomat...bár lehet hogy a HOME egyik kötetét veszem, scak azt nem találtam:(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361006 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Őőő..Nem azért, de az angol kiadás nem jóval több, mint kétszáziksz oldal? Nem lehet, hogy szétszabdalták, és több részletben adják ki?

:laikus:

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361005 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Én azért szerintem biztos, ami biztos, le fogok csapni... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361002 Írta: Lainor
Lainor válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Ja, igen június, bocs(állandóan összekeverem, ilyen ez a nyelv...). és kábé mennyit csúszhat? remélem azért megjelenik nyáriszünet kezdetére, bár sztem az se biztos... na mind1, várunk, várunk... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #361000 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Lainor írta: Na akkor lehet tudni valami pontosat? mert ugye júl. 5-9 az már nagyon ittvan(ma van ugye ötödike)... Szerintetek nagyon gyorsan elkapkodják majd szegedről, vagy lesz időm megvenni? már tűkön ülök... :D

Eddig júNi 5-9-ről volt szó, nem júliról. :wink: A honlapon változatlanul június van, de a könyvhétre biztos nem jelenik meg, mert nincs azon a listán. Szerintem csúszik.

Ha megjelenik, nem hinném, hogy nagyon gyorsan elkapkodnák, időbe telik, míg eljut mindenkihez a hír, és azok kevesen vannak, akik tényleg nagyon türelmetlenül vájrák már. Jut neked is, ne félj! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360999 Írta: Lainor
Lainor válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Na akkor lehet tudni valami pontosat? mert ugye júl. 5-9 az már nagyon ittvan(ma van ugye ötödike)... Szerintetek nagyon gyorsan elkapkodják majd szegedről, vagy lesz időm megvenni? már tűkön ülök... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360384 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Attila írta: Utánajártam a HGY-nek az EK oldalán és valóban június van megjelölve, megjelenő hónapként.

www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1302


Igen, már április 18. óta ez van fent, ahogy korábban linkeltem is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360382 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Utánajártam a HGY-nek az EK oldalán és valóban június van megjelölve, megjelenő hónapként.

www.europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1302

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360377 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta:

Don Huan írta:

Gandalf írta:

Az Európa Könyvkiadó a saját Fórumán írta: 4333 Európa Könyvkiadó előzmény válaszolok 2008.03.05. 16:46

Kedves Caba!

Tolkien: Húrin gyermekei várhatóan június hónapban jelenik meg.

Üdvözlettel:
Európa KÖnyvkiadó



Pontosabb adat a magyar kiadás megjelenéséről: Jún. 5-9.

Ez mikori és honnani információ? Ankalimon a napokban adta le nekik a térképeket, ezért igen korai lenne még...

Én kaptam levelet az europa kiadótól (hírlevél) és ott volt benne . Bár tévedni emberi dolog , remélem nincs nagy gond.

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360299 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Ben írta:

Brannorion írta: Igen, nagyon rossz, hogy elhunyt a Professzor :( mert én a Beren Lúthien tröténetét úgy szeretném olvasni, hogy nem csak elmondják, h nah elérkeztek ide meg ide, hanem részletes elbeszélésben mint a Gyűrűk Urát .... tudom, hogy eszmei értéke így van, ha a Prof munkáját változatlanul adják ki, de szeretnék minnél több regét olvasni Középföldéről...csak sajnos a lehetőségek korlátozottak :cry:

Beren és Lúthien története speciel pont megtalálható a HoME harmadik kötetében (Lay of Leithian - angol is, meg nehéz is, de szép), ha jól tudom.

elnézést a tudatlanságomért, már másik topicban is találkoztam vele, de nem tudom, hogy mi ez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360295 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Don Huan írta:

Gandalf írta:

Az Európa Könyvkiadó a saját Fórumán írta: 4333 Európa Könyvkiadó előzmény válaszolok 2008.03.05. 16:46

Kedves Caba!

Tolkien: Húrin gyermekei várhatóan június hónapban jelenik meg.

Üdvözlettel:
Európa KÖnyvkiadó



Pontosabb adat a magyar kiadás megjelenéséről: Jún. 5-9.

Ez mikori és honnani információ? Ankalimon a napokban adta le nekik a térképeket, ezért igen korai lenne még...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360294 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Brannorion írta: Igen, nagyon rossz, hogy elhunyt a Professzor :( mert én a Beren Lúthien tröténetét úgy szeretném olvasni, hogy nem csak elmondják, h nah elérkeztek ide meg ide, hanem részletes elbeszélésben mint a Gyűrűk Urát .... tudom, hogy eszmei értéke így van, ha a Prof munkáját változatlanul adják ki, de szeretnék minnél több regét olvasni Középföldéről...csak sajnos a lehetőségek korlátozottak :cry:

Beren és Lúthien története speciel pont megtalálható a HoME harmadik kötetében (Lay of Leithian - angol is, meg nehéz is, de szép), ha jól tudom.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360289 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Igen, nagyon rossz, hogy elhunyt a Professzor :( mert én a Beren Lúthien tröténetét úgy szeretném olvasni, hogy nem csak elmondják, h nah elérkeztek ide meg ide, hanem részletes elbeszélésben mint a Gyűrűk Urát .... tudom, hogy eszmei értéke így van, ha a Prof munkáját változatlanul adják ki, de szeretnék minnél több regét olvasni Középföldéről...csak sajnos a lehetőségek korlátozottak :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360287 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Brannorion írta: Örülünk a 3000Ftnak s hogy nem kell sokat várni rá :)
Amugy jó lenne, ha a többi történetet is kidolgoznák ill. kiadnák összeszedve..pl Beren-Lúthien, Earendil utazásai...Nem tudom, hogy Tolkien levelei mennyi olyan kiadatlan írást tartalmaznak, amelyet még nem adtak ki, de én személy szerint nem bánnám azt se ha Christopher bővítené ki..gondolom nála jobban senki se ismeri Középföldét ;)
bár lehet h butaságot beszélek :OFF:



Tolkien levelei le vannak fordítva magyarra, csak éppen a kiadó visszalépett a kiadástól ( ha jól tudom). Amire te gondolsz az a HoME, az nincs lefordítva, de érdemes elolvasni.
Jaigen: Ki nem fogja bővíteni senki, Christopher meg főleg nem, elvégre pont ez az egész koncepció alapja, hogy hozzá nem tesz semmit, csak értelmezi+rendezi amit az apja leírt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #360286 Írta: Brannorion
Brannorion válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Örülünk a 3000Ftnak s hogy nem kell sokat várni rá :)
Amugy jó lenne, ha a többi történetet is kidolgoznák ill. kiadnák összeszedve..pl Beren-Lúthien, Earendil utazásai...Nem tudom, hogy Tolkien levelei mennyi olyan kiadatlan írást tartalmaznak, amelyet még nem adtak ki, de én személy szerint nem bánnám azt se ha Christopher bővítené ki..gondolom nála jobban senki se ismeri Középföldét ;)
bár lehet h butaságot beszélek :OFF:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #360100 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta:

Az Európa Könyvkiadó a saját Fórumán írta: 4333 Európa Könyvkiadó előzmény válaszolok 2008.03.05. 16:46

Kedves Caba!

Tolkien: Húrin gyermekei várhatóan június hónapban jelenik meg.

Üdvözlettel:
Európa KÖnyvkiadó



Pontosabb adat a magyar kiadás megjelenéséről: Jún. 5-9.

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359259 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Rendben. értem.

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359248 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Don Huan írta: Az nem túl olcsó???


pont azért örültem neki, mert az :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359238 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
jah, az angol tényleg drága volt a magyar árának több mint duplája.
De igazad van Attila

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359236 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Tudom hülyeség de az árán felül engem kinézetre érdekel a könyv. Ugyanaz marad a borító vagy ilyenkor szokás változtatni?

Don Huan: Azért is vagyunk happyk mert elég olcsó lesz az angolhoz képest. :wink:

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359232 Írta: Don Huan
Don Huan válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)
Az nem túl olcsó???Talán azért gondolom ezt mert általában többért veszek könyvet, ha veszek.

"Mindannyian hernyók vagyunk. De én hiszem, hogy én egy selyemhernyó vagyok."(Sir Winston Churchill)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #359227 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Húrin gyermekei (The Children of Húrin)

Gandalf írta: Néhány új konkrétum a magyar kiadásról, a hivatalos oldalon:

europakiado.hu/index.php?l=h&s=2&n=1302


az a 3000 ft kellemes meglepetést okozott, azt hittem, drágább lesz :)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.500 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére