Középfölde földrajza

Több
16 éve 10 hónapja #330110 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A térképeimen a domborzat kinézete atól függ milyen térképi alapot tudok szrezni, ezért van, hogy a beleriand térképen a hegyek kupacos ábrázolásuak, a gondoron meg nem. Megpróbáltam minnél egyszerűbb jelkulcsot csinálni, nem akartam kicsicsázni. Így sokkal áttekinthetőbbek. Ja és ne feledkezzünk mega kartográfiailag helyes névelhejezésről és névírásról sem (ez nem a nyelvtani helyességet jelenti). Elképesztő hibák vannak a Középfölde Atlaszában, ezek olyan szarvas hibák, hogy majd ki esett a szemem mikor alaposan áttanulmányoztam. Néha a hasamat fogtam a röhögéstől, néha meg sírni tudtam volna.

Pl.: Nem írunk úgy egy folyónevet xxxx-folyó, EZT NEM ÍGY ÍRJUK, NEM, NEM ÉS NEM :x :evil: , ez akkora hiba mintha én valakit Gábor-fiúnak hívnék, egy térképen sem láttam még azt, hogy Duna-folyó ÁÁÁÁÁ ez nagyon gáz
Nameg a fejreált nevek esete , :nono: na a betűtipusokról és azok használatáról nem is szólva.
A magyar átszerkesztéskor már be kellet volna szólni a készítő palinak(ez alatt a térkép készítőt értem), hogy ez nonszensz, nem nehéz olyan progit találni ami ívre tud nevet illeszteni.
Ráadásul a nyomdába általába pdf postscript vagy ai formába jön az anyag, ezt mind lehet szerkeszteni vektorosan az adobe cég progijaival.
Persze nem akarom azt mondani jobb vagyok, csak azt hogy, kellett volna egy térképész aki átnézi, akkor nem lenne benne annyi gáz hiba.

Bocs csak kicsit kifakadtam... Egy kis hiszti egy térképész részéről...

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329818 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nekem főleg a szintvonalas tetszik, de a beleriandos is remek! :) Így tovább! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329682 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Tényleg nagyon jó! Szeretem az ilyen térképeket... Egyébként erről jut eszembe, Középfölde terepasztalt nem lehetne csinálni? Vagy már van, csak én nem tudok róla?

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329669 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Glorlyg...grat...gyönyörűek! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329619 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Glorlyg, ez tök jó!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329608 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ímé két tömbszelvény a gondor szintvonalas térképből tákoltam össze.

Fekete fehér

Színes

(nos kissé egyszerűek de most nincs időm térinformatikai programban 3D-t csinálni belőle, tudjátok vizsgaidőszak van)

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #329503 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hello!
Elkészült egy újabb térkép!
Nézzétek meg, hibaüzeneteket privibe kérem!

HIPSZOMETRIKUS(rétegszinezés) ÉS SZINTVONALAS GONDOR!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329485 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Nóli i linantea írta:

Isilrohir írta:

Tulkas írta: Hát igen, Arda a Föld lenne csak jóval az első ismert civilizációk(egyiptomi,summér) előtt.

Ez komoly?? Tényleg a Földön játszódna???

Igen. Ha jól tudom a bibliai pátriárkák kora előtt.


Kb Kr.e 8000 környékén (mintha azt mondta volna egyszer Tolkien hogy tízezer évvel ezelőtt) de ebben nem vagyok biztos.
Később ezt az elméletet hát ha nem is elvetette de pihentette.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329462 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Isilrohir írta:

Tulkas írta: Hát igen, Arda a Föld lenne csak jóval az első ismert civilizációk(egyiptomi,summér) előtt.

Ez komoly?? Tényleg a Földön játszódna???

Igen. Ha jól tudom a bibliai pátriárkák kora előtt.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329452 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Tulkas írta: Hát igen, Arda a Föld lenne csak jóval az első ismert civilizációk(egyiptomi,summér) előtt.

Ez komoly?? Tényleg a Földön játszódna???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329204 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hát igen, Arda a Föld lenne csak jóval az első ismert civilizációk(egyiptomi,summér) előtt.Bár ahogy egy kicsivel lentebb Randír is megjegyezte, Tolkien egy idő után már nem hota kapcsolatba Ardát a Földdel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #329168 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Látszik nagyon, hogy Arda miennyire hasonlít a Földre... már az elrendezés is... és megvan az Arab-félsziget, a Vörös-tenger, Kaszpi, India, Ázsia, Afrika, Amerika, Ausztrália (elvontan...) és Európai is... A skandináv fsz-ről nem is beszélve...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #328144 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta: Semennyire. Látványos kis térkép, de semmi köze a Tolkien által leírt világhoz.


Hát igen, nekem is feltűnt, hogy nem így néznek ki a dolgok a hitelesnek mondott térképeken. Viszont szép. Kár, hogy a kettő egysége viszonylag ritkán valósul meg. Például John Howe gyönyörű térképeket rajzol, és csodaszépek a filmben láthatók is, de nem tudom, azok is mennyire hitelesek. Ott mondjuk inkább legfeljebb a távolságokkal lehet baj...

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #328044 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kedves mindenki! Készítettem egy Beleriand térképet és szeretném ha megnéznétek. Szeretném ha elmondanátok a hibáit és privibe mnegírnátok azokat.

BELERIAND TÉRKÉP

Kérlek ne legyetek nagyon szigorúak, mert csak 3 nap alatt csináltam a térképet.

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #328000 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hm..., felettébb érdekes egy térkép, főleg hogy egybemossa a különböző korok területeit.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327999 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta: Lásd pl Númenor szigetét.

Télleg...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327998 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Sőt, ez volt az egyik illusztráció a saját Szilmarilok-fordításomhoz is, de ez akkoris csak egy kitalált térkép. Lásd pl Númenor szigetét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327997 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Pedig egyszer valami LEPes előadáson is feltűnt...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327996 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

A Szürke Zarándok írta: A Középfölde atlaszában mindezek megtalálhatók, de - nem tudom, mennyire hiteles - itt is van egy .


Semennyire. Látványos kis térkép, de semmi köze a Tolkien által leírt világhoz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327982 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A Középfölde atlaszában mindezek megtalálhatók, de - nem tudom, mennyire hiteles - itt is van egy .

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #327975 Írta: Gyrhos
Gyrhos válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Tudna valaki egy Középfölde-térképet, melyen Észak-, Dél-, és Kelet-földe is látható?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324683 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Tulkas írta: Ne szívd mellre Isilrohir, de te is feszült lennél, ha ellopták vona a Szilmarilokodat!


Nem szívtam mellre :D :P :wink: :D Hopp, hát az nem épp jó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324660 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Magyarul ezt sem lehet eldönteni, de azért mivel angol eposz lenne, én maradok ennél az elképzelésnél.... :P

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324653 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Anduin írta: Nos, mivel a GYK az ókor elött játszódik (negyedkor=ókor)


Ha jól tudom élete végefelé már önállónak tekintette Ardát,és nem hozta kapcsolatba a mi világunkal.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324646 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nem tudom, könyvtárba van-e, mert azért mind a 12 kötet megvétele elég húzós, én is csak ritkábban veszek egyett. Meghát, nyelvezete, de hát Tolkien sosem volt könnyű olvasmány, de hát mit is várjon el az ember egy nyelvészprofesszortol :lol:

Talán a Peoples of Middle Earth-ben van valami, de ezt majd leírja más.


Továbbra is csak ennyit tudnék mondani a Déli vidékekről:
Nos, mivel a GYK az ókor elött játszódik (negyedkor=ókor), és mivel egy ,,angol" eposz, ezért Arda éghajlata naggyából egyezik a földével.
Tehát, miután kerek lett, nyílván volt egyenltő, és ezért alakultak ki esőerdők azokon a vidékeken.
Haradnál a sivatagok (tényleg, ezt csak a passzát szél tudná magyarázni, de tudtommal, arról nincs szó, szóval földrajzilag érdekes, hogyan lakultak ki)
után, logikusan párásabb vidékek következnek.
Ezt például a Középfölde Atlasza is alátámasztja, ott nagy erdőket jelöl ezen a vidéken.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324645 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ne szívd mellre Isilrohir, de te is feszült lennél, ha ellopták vona a Szilmarilokodat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324638 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Tulkas írta: Csupán azért, mert már hónapok óta gyötört ezzel a dologgal kapcsolatos kevés ismeretem. Ennyi, semmi más. Most már jobb, Isilrohir??? :wink:


tessék? csak érdekelt... én is szoktam kérdezni! :wink: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324637 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Csupán azért, mert már hónapok óta gyötört ezzel a dologgal kapcsolatos kevés ismeretem. Ennyi, semmi más. Most már jobb, Isilrohir??? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324633 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Tulkas írta: Valaki, aki rendelkezik HoME kötettel!!!!! :!: :!: :!: Tudna adni valami infót részletes(ha van) infót a Sötét Földekről(más néven Déli Föld). A Középfölde Atlaszának Arda Első és Másodkorát bemutató térképen is szerepel(nem Haradra és a tőle délre fekvő területekre gondolok).Nagyon fontos lenne a dolog :!:


Különben miért fontos? :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 11 hónapja #324626 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kb semmi. Néhány apró említés, hogy Ungoliante (még egy korai koncepcióban) oda menekült a Melkorral történt ékköves incidens után, de tudtommal semmi több)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.744 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére