Középfölde földrajza

Több
18 éve 11 hónapja #272638 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

.Elessar király. írta: És magyar nyelvű. Vagy olyan nincsen?

Bocsi, pedig olvastam hogy magyarnyelvű kéne :roll: Még utána nézek ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272629 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

.Elessar király. írta:

3.Aragorn írta: Korábban be volt linkelve a Battle for MIddle-Earth- es térkép... /EA honlapjáról/

Igen, épp ahhoz kéne a térkép. A magyarításához. Azért kéne magyar nyelven.


Az a térkép nagyon nem magyarul volt. [size=9:2a08asn6](Bocs, hogy nincs linkem :oops: )[/size]
Olyannyira nem, hogy angolul...
Amúgy ti magyarítjátok? Sok sikert hozzá :agree:
[size=9:2a08asn6]/Még sajnos nem játszottam vele...gépigény.../[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272627 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

3.Aragorn írta: Korábban be volt linkelve a Battle for MIddle-Earth- es térkép... /EA honlapjáról/

Igen, épp ahhoz kéne a térkép. A magyarításához. Azért kéne magyar nyelven.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272626 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Korábban be volt linkelve a Battle for MIddle-Earth- es térkép... /EA honlapjáról/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272625 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
És magyar nyelvű. Vagy olyan nincsen?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272623 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Gilgolwen Nimrandir írta:

.Elessar király. írta: Tudtok linket adni elég részletes, magyar Középfölde térképhez?

Ez itt a kedvencem, van ennél részletesebb térkép is (bár olyat most nem tudok mutatni) de szerintem ezen is elég sokminden rajta van. :)

Kösz, de ennél még részletesebb kellene.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272562 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

.Elessar király. írta: Tudtok linket adni elég részletes, magyar Középfölde térképhez?

Ez itt a kedvencem, van ennél részletesebb térkép is (bár olyat most nem tudok mutatni) de szerintem ezen is elég sokminden rajta van. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #272550 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Tudtok linket adni elég részletes, magyar Középfölde térképhez?

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #270286 Írta: Ygdrasil
Ygdrasil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ez így korrekt, de azon a térképen elég tágan értelmezték ezt a tényt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #270278 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Azt tudjuk, hogy Gondor és Arnor régi területe - Rohan kivételével visszakerült a birtokába.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 11 hónapja #270273 Írta: Ygdrasil
Ygdrasil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Elképzelhető, hogy témán kívüli lesz az írásom, nézzétek el nekem, hogy annyi időm volt csak épp, hogy benézzek, s megragadja fogyelmemet a tény, hogy itt földrajzról van szó.
Amm, egyetlen kifogással élnék: szép dolog a szellem szabadsága, de kissé idegesítő is lehet, mikor a könyvesboltokban is megjelent térképes könyvben valaki vígan eltervezve a negyedkor világbéke hangulatát, Aragorn birodalmát szép kerekre kanyarította, mintha ott mindenki leborulva földjét elé nyújtja, hogy jöjj, dicső király, legyen a tiéd, mert visszatértél.
Na igen, ahány ember, annyi elképzelés, vahj mi lett a gyűrűháború után a határokkal. Így nem muszáj egyetértenem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 1 hete #268693 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta: Hello feleim! Nos én is haladgatok a térképemmel.


Kérlek ezt adjátok át Estelnek:

KI A FENE CSINÁLTA EZT A DÉL GONDORI SZINTVONALAS TÉRKÉPET AZ EMBERFIA ILL. TÖRPFIA SE IGAZODIK KI A TEKERVÉNYEIN. RÁADÁSUL EGY KÉT HELYEN TELJESEN ROSSZ!!!!!!! DE NAGYON!!!! MEGSZEG MINDEN A SZINTVONALAKRA VONATKOZÓ SZABÁLYT. DE LEGFŐKÉPP A KÉT LEGFONTOSABBAT :

1. A SZINTVONALAK ÖNNMAGUKBA VISSZATÉRŐ GÖRBÉK

2. A SZINVONALAK SOHASEM KERESZTEZIK EGYMÁST ÉS ÖNNMAGUKAT

Elnézést a kiabálásért, és köszönöm a figyelmet!

Kitartás Glorlyg!!! :wink:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268393 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hello feleim! Nos én is haladgatok a térképemmel.


Kérlek ezt adjátok át Estelnek:

KI A FENE CSINÁLTA EZT A DÉL GONDORI SZINTVONALAS TÉRKÉPET AZ EMBERFIA ILL. TÖRPFIA SE IGAZODIK KI A TEKERVÉNYEIN. RÁADÁSUL EGY KÉT HELYEN TELJESEN ROSSZ!!!!!!! DE NAGYON!!!! MEGSZEG MINDEN A SZINTVONALAKRA VONATKOZÓ SZABÁLYT. DE LEGFŐKÉPP A KÉT LEGFONTOSABBAT :

1. A SZINTVONALAK ÖNNMAGUKBA VISSZATÉRŐ GÖRBÉK

2. A SZINVONALAK SOHASEM KERESZTEZIK EGYMÁST ÉS ÖNNMAGUKAT

Elnézést a kiabálásért, és köszönöm a figyelmet!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268366 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta: Főleg szerepjátékboltokban találod meg.

Tudom, ez már Off, és nem ide tartozik, de tudna valaki nekem egy ilyet mondani? Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268313 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Érdemes, mert tényleg nagyon szépek ;)
Akár a falra is kiteheted őket

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268269 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nagyon köszönöm a segítséget! Ha időm engedi, rögtön utána nézek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268177 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Bögyös Fredegár írta: Azon az oldalon, amit Beren Erchamion linkelt be, csak nekem írja ki, hogy a térképek többé nem elérhetők, vagy nektek se megy?
Beleg: Akire Te gondolsz, az nem Christopher Reeve, hanem Daniel Reeve. Véletlen összetéveszthetted a Supermen színészével. Egyébként én a neten meg egy pár könyvben láttam Daniel néhány munkáját, és annyira megtetszettek nekem a térképek, és a megsárgult tengwar- vagy angerthas rúnákkal írott tekercsek, hogy hobbiból szabadidőmben egyet-kettőt magam is megpróbáltam készíteni.
Egyébként melyik az a könyv, amiről Ti beszéltek? Mi a címe, és ki adja ki? Mert lehet, hogy érdekelne. Köszönöm!

Na hallod én hülye vagyok! Persze hogy Daniel. Csak a Reeve névről nekem örökre Superman jut eszembe, és őt ugyebár Christopher játszotta. Bocs a tévedésért! :oops:
6 térkép van a csomagban: a Megye, Eregion, Rohan, Mordor, Kelet-Gondor, Nyugat-Gondor.
Nagyjából teljesen lefedi azokat a területeket, amelyeken a Szövetség áthaladt.

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete - 19 éve 2 hete #268176 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Bögyös Fredegár írta: Egyébként melyik az a könyv, amiről Ti beszéltek? Mi a címe, és ki adja ki? Mert lehet, hogy érdekelne. Köszönöm!



A Gyűrűk Ura szerepjáték egyik kiegészítő füzete.
6 nagyonagy, nagyonszép térkép + 40 oldalnyi leírás (ua. mint a Szabálykönyvben)
Főleg szerepjátékboltokban találod meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268148 Írta: Cirmos
Cirmos válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Bögyös Fredegár írta: Azon az oldalon, amit Beren Erchamion linkelt be, csak nekem írja ki, hogy a térképek többé nem elérhetők, vagy nektek se megy?


Nekem se megy, sajna.

adesso vieni qui
e chiudi dolcemente gli occhi tuoi
vedrai che la tristezza passera
/Ron/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268139 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Azon az oldalon, amit Beren Erchamion linkelt be, csak nekem írja ki, hogy a térképek többé nem elérhetők, vagy nektek se megy?
Beleg: Akire Te gondolsz, az nem Christopher Reeve, hanem Daniel Reeve. Véletlen összetéveszthetted a Supermen színészével. Egyébként én a neten meg egy pár könyvben láttam Daniel néhány munkáját, és annyira megtetszettek nekem a térképek, és a megsárgult tengwar- vagy angerthas rúnákkal írott tekercsek, hogy hobbiból szabadidőmben egyet-kettőt magam is megpróbáltam készíteni.
Egyébként melyik az a könyv, amiről Ti beszéltek? Mi a címe, és ki adja ki? Mert lehet, hogy érdekelne. Köszönöm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268137 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulver írta: Olyat olvastam valahol (talán pont ezen az oldalon), hogy Tolkien néhány dolgot megváltoztatott a korábbi szöveghagyományokhoz képest. Például ilyesmit, hogy a Föld mindíg is gömbölyű volt, nemcsak Númenor után lett azzá. Vagy hogy a Nap és a Hold is létezett korábban, nem csak a Fák világítottak. Igaz ez?


Tolkien sok változatot készített a világ teremtéséről, és a történetéről, de mindezek közül az számít kanonizáltnak amit Christopher Tolkien kiadott a Szilmarilokban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268135 Írta: Ulver
Ulver válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Olyat olvastam valahol (talán pont ezen az oldalon), hogy Tolkien néhány dolgot megváltoztatott a korábbi szöveghagyományokhoz képest. Például ilyesmit, hogy a Föld mindíg is gömbölyű volt, nemcsak Númenor után lett azzá. Vagy hogy a Nap és a Hold is létezett korábban, nem csak a Fák világítottak. Igaz ez?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268117 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Utumno északon volt, Angbandtól keletre, ezt a területet a Valák serege teljesen lerombolta, majd elárasztotta a Tenger.
Hildórienről semmi biztosat nem lehet tudni. Amikor Númenor elpusztult és Arda gömbölyű lett, sok szárazföld eltűnt, és újak keletkeztek. Talán a messzi keleti földek is elpusztultak, de ez csak spekuláció.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268103 Írta: Ulver
Ulver válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Utomno és Hildorien is elpusztult (megváltozott) a HK-ra?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268073 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Biztos nem volt mindig hó, mert pl Beren és Lúthien küldetésénél szó nincs arról, hogy hóban mentek volna. Fingolfinnál sem említi semmi, hogy havazott volna, bár a Dagor Bragollach idején kevés hó maradhatott :) De ettől függetlenül hideg vidék lehetett. (Dor Daedeloth egyébként az Angbandtól északra elterülő vidéket jelentette, elnézést...)
Utumno Angbandtól keletre volt, Melkor első erődje, kb hasonló éghajlaton, mint Angband.
Hildórien messze keleten volt, nagyjából a harmadkori Pelargir szélességén feküdt. Vagyis mediterrán éghajlatú vidéken.

Egyébként ha ennyire érdekelnek ezek a dolgok, esetleg ruházz be a Középfölde Atlasza c. könyvecskére :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268071 Írta: Ulver
Ulver válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Akkor elvileg azokon a vidékeken zajló csatákban a harcosok térdig hóban gázoltak? 8)
Sajnos még nem olvastam a Szilmarillokat, ezért elég keveset tudok Középfölde őstörténetéről.

És mi a helyzet a keltre lévő területekkel?
Utumno, Hildorien?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268065 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulver írta: Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy Beleriandnak (és az északra lévő vidékeknek, Angban...stb.) milyen az éghajlata? Már eleve Forochel vidékén hideg van, milyen lehet még attól is északabbra? (még hidegebb? :o )

És még azt szeretném megkérdezni, hogy a Harmadkor végén milyen állapotban vannak ezek a vidékek. Léteznek még?

Bocs, ha a kérdéseim hülyén hatnak, de még csak most ismerkedem a tolkieni életművel.


Beleriand és a tőle északra lévő területek (így Angband is) az Első Kor végén, a Harag Háborújának több, mint 40 éve alatt teljesen elpusztultak. Ezt a vidéket elöntötte a tenger. Tehát a Harmadkor végén ez a terület már nem létezett.
Éghajlat: Beleriandban a Dorthoniontól északra fekvő terület neve Dor Daedeloth (az örök fagy földje) volt. Ez talán sokat elárul az éghajlatáról :) Mellesleg még északabbra van, mint a harmadkori Forochel.
Létznek Arda-térképek, amiket Tolkien rajzolt, de ezek elég kezdetleges állapotban vannak. Ha érdekel, írj privit.

Kérdezz bátran, azért van a fórum :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268064 Írta: Ulver
Ulver válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Köszi!

Most végigkérdezhetném Utumno-tól kezdve mindent, de akkor inkább arra lennék kíváncsi, hogy a HK végén, mi az, ami megmaradt Középföldén kívül?

Ja, és tudtok olyan Arda térképet, melyet mag Tolkien rajzolt?
Le lehet ilyesmit tölteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268063 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ecthelion írta: Beleriand elpusztult az első kor végén, tehát ezek a beleriandi vidékek már nem léteznek.
Az éghajlathoz nem tudok sajna hozzászólni. :)


Szerintem létezni léteznek, csak víz alatt...

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hete #268062 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Beleriand elpusztult az első kor végén, tehát ezek a beleriandi vidékek már nem léteznek.
Az éghajlathoz nem tudok sajna hozzászólni. :)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.611 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére