Középfölde földrajza

Több
17 éve 9 hónapja #295914 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
a netr?l is le lehet tölteni...
csak most nem tudom honnan.

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295804 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Persze amennyiben hozzájutok a sajátgépemhez :wink:

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295730 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

ystray írta:

Feanor Faelivrin/Ranyaron írta: Nekem meg van könyv és word formátumban is

elküldenéd nekem emailban?


off:
nekem is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295709 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Feanor Faelivrin/Ranyaron írta: Nekem meg van könyv és word formátumban is

elküldenéd nekem emailban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295702 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nekem meg van könyv és word formátumban is

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #295471 Írta: Ulver
Ulver válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet találni Númenorról (az Akallabeth-nél) részletesebb leírást, amit Tolkien alkotott, (nem pedig teszem azt rajongók)?

Illetve az Elveszett mesék könyve letölthető valahonnan magyar, vagy angol verzióban? (Tudtommal könyv formátumban már antikváriumban sem lehet ráakadni).

:cheers:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294621 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Na mégis hogyan! Hát hogy pl. kér szépen. A kéréseket szívesen meghalgatom! :wink:

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294456 Írta: Elanor-Lúinwe
Elanor-Lúinwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta:

amanibhavam írta:

Glorlyg írta:

Elanor-Lúinwe írta: Az én oldalamon, a www.fantazia.try.hu -n most kezdtem építgetni egy világot, és megrajzoltam a térképét, bár felrakni még nem raktam fel. Elég sivár, és még Paintbe se rajzoltam meg, csak papíron... Én a grafikához elég hülye vagyok, valaki nem tudna segíteni?


Hela! Meg ne próbáld Paintba megrajzolni, mert írtóra belesülsz. Ahhoz a Paint nem jó! Ha bármi jót akarsz ajánlom a CorelDraw-t vagy ha nem hát jó a Photoshop is. Na de tanácsoljon más is neki dolgokat!


Végül is igazán olcsó alternatíva mindkettő...


Ki mondta hogy vegye meg! Csak vegye kölcsön! :wink:


Kölcsön? :P :lol: :?: Hogyan?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #294035 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

amanibhavam írta:

Glorlyg írta:

Elanor-Lúinwe írta: Az én oldalamon, a www.fantazia.try.hu -n most kezdtem építgetni egy világot, és megrajzoltam a térképét, bár felrakni még nem raktam fel. Elég sivár, és még Paintbe se rajzoltam meg, csak papíron... Én a grafikához elég hülye vagyok, valaki nem tudna segíteni?


Hela! Meg ne próbáld Paintba megrajzolni, mert írtóra belesülsz. Ahhoz a Paint nem jó! Ha bármi jót akarsz ajánlom a CorelDraw-t vagy ha nem hát jó a Photoshop is. Na de tanácsoljon más is neki dolgokat!


Végül is igazán olcsó alternatíva mindkettő...


Ki mondta hogy vegye meg! Csak vegye kölcsön! :wink:

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293908 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta:

Elanor-Lúinwe írta: Az én oldalamon, a www.fantazia.try.hu -n most kezdtem építgetni egy világot, és megrajzoltam a térképét, bár felrakni még nem raktam fel. Elég sivár, és még Paintbe se rajzoltam meg, csak papíron... Én a grafikához elég hülye vagyok, valaki nem tudna segíteni?


Hela! Meg ne próbáld Paintba megrajzolni, mert írtóra belesülsz. Ahhoz a Paint nem jó! Ha bármi jót akarsz ajánlom a CorelDraw-t vagy ha nem hát jó a Photoshop is. Na de tanácsoljon más is neki dolgokat!


Végül is igazán olcsó alternatíva mindkettő...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293903 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Elanor-Lúinwe írta: Az én oldalamon, a www.fantazia.try.hu -n most kezdtem építgetni egy világot, és megrajzoltam a térképét, bár felrakni még nem raktam fel. Elég sivár, és még Paintbe se rajzoltam meg, csak papíron... Én a grafikához elég hülye vagyok, valaki nem tudna segíteni?


Hela! Meg ne próbáld Paintba megrajzolni, mert írtóra belesülsz. Ahhoz a Paint nem jó! Ha bármi jót akarsz ajánlom a CorelDraw-t vagy ha nem hát jó a Photoshop is. Na de tanácsoljon más is neki dolgokat!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293801 Írta: Elanor-Lúinwe
Elanor-Lúinwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Az én oldalamon, a www.fantazia.try.hu -n most kezdtem építgetni egy világot, és megrajzoltam a térképét, bár felrakni még nem raktam fel. Elég sivár, és még Paintbe se rajzoltam meg, csak papíron... Én a grafikához elég hülye vagyok, valaki nem tudna segíteni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293678 Írta: Gwendir
Gwendir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Glorlyg: szívesen megmutatom a térképeimet. Bár én művészeti oskolába járok és ezért inkább a látványra megyek rá főként, de azt azért én is megpróbálom elkerülni, hogy a térképeim átláthatatlanok legyenek. Meghát igen egyszerű motívumokat alkalmazok a különböző földrajzi formák lerajzolásához, szóval inkább csak látványelvű képeim vannak. De majd valamelyik nap átküldöm őket emilben, bár ez a mostani A1 es még koránt sincs készen :wink:
Argeleb: Jó jó majd megoldom bár nem hiszem hogy be tudnám szkennelni (ahhoz túl nagy) viszont azt meg tudom csinálni, hogy digitális géppel lefotózom és fölrakom a gépre. Sok sikert a vizsgákhoz :D
Felagund én benne vagyok az összeruccanásban és érdekelnének azok a könyvek :) de én pesti vagyok, amint látom Argeleb meg szegedi (szólj ha rosszul tudom...) de csak megoldható valahogy :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293623 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
ahogy így olvasom, bennem is ujra fellángol a vágy hogy térképészkedjek. régebben már csináltam egy két vázlatot de abba hagytam egy társas játékért. na de most kezdődik a nyár és ujra lesz szabad időm :) 8)

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293600 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hello! Tudom régnem írtam de már kezd nagyon húzós lenni a szakom.
Szóval én térképész vagyok. ha akarjátok szívesen ellenörzöm csupán kartográfiai szakmai szempontok alapján a térképeiteket. Mert egy térképnél nem csak a pontosság és szépség de az érthető megjelenés is fontos. ha érdekel titeket a dolog küldjétek el a cuccaitokat emailba és megnézem. Ja a honlapomon vannak általam készített térképek (szimpla köznapi nem gyus) nézzétek meg.

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293579 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Argeleb, Gwendir: nekem van néhány HoME kötetem, ami szerintem érdekes lenne számotokra (bár biztos ra veszem, hogy csak bonyolítaná a helyzetet, a Professzor munkamódszerét ismerve :D ), meg engem is érdekel az, hogy mit alkottatok, megoldható lenne egy IRL összefutás mondjuk valamely vendéglátóipari egységben mondjuk július első hetében?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293562 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Megpróbálom majd beszkennelni, csak a térkép otthon van (90%-a készült még csak el), én meg itten Szegeden, egy kemény vizsgaidőszak közepén...
Majd ha beszkenneltem (talán júli elején), szólok.

A1-es méret?! Minden tiszteletem! Én már ezzel is sokat bajlódtam, A1-es mérettel sose végeznék. Majd ha tudod, te is szkenneld be.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293544 Írta: Gwendir
Gwendir válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Engem érdekelne a térképed Argeleb. Én magam is csináltam már néhányat és most is egy A 1-es méretű Beleriand térképen dolgozok. :wink: Érdekesnek találtam azt, ahogyan dolgoztál és hogy még kutató munkát is végeztél egyes területek pontosabb megjelenítéséhez. Nem tudnád valahogy beszkennelni vagy befényképezni? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293514 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nekem megvan mondjuk a Középfölde atlasza de nem annyirra a földrajzra mint inkább a hadmozdulatokra mentek rá.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293507 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A legpontosabb, hivatalos, teljes Középfölde térkép tudtommal A Gyűrű keresésében található (valahol ráleltem neten is). A GYU-ban lévő roppant pontatlan, bár részletesebb. Én A Gyűrű keresésében lévő alapján csináltam egy A3-as méretű Eriador térképet, bár mivel ez jóval nagyobb, kénytelen voltam elég sok fikciót belevinni. (főleg erdőségekkel, kisebb dombságokkal kapcsolatban, remélem ennek ellenére hiteles, mivel megpróbáltam logikusan kitölteni a hiányosabb részeket)

Ha valakit érdekel, hogyan dolgoztam:

(0) Méretarány pontos átvitele; ismert hegyek, folyók, partvonalak grafittal való megrajzolása.

Az eredeti felbontás miatt csak a nagyobb, vagy fontosabb földrajzi helyek kerültek feltüntetésre. Így területenként az alábbi szempontokkal bővítettem a térképet:

(1) Egy adott terület elkészítése előtt utánanéztem, a területre vonatkozó írásos anyagnak, egyéb térképeknek.
(2) Figyelembe vettem az adott terület domborzati viszonyát az ismert részekhez képest, megrajzoltam grafittal a partvonalat, a hegyeket, dombokat, folyókat, egyéb objektumokat.
(3) Az éghajlati viszonyok (feltételezett) alapján már tintenpennel rajzoltam az erdőségeket, ill. átrajzoltam a grafittal megrajzolt egyéb részeket.

Az az egyetlen gondom, hogy nem áll rendelkezésemre a Középfölde atlasza, a professzor egyéb térképei és írásai (HOME). Így bizonyára még sokat lehetne rajta javítani. Remélhetőleg hamarosan KA-át a polcomon tudhatom, és elkezdhek a javított kiadáson dolgozni :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293473 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Eredion írta: Ez a térkép benne volt a MERP szabálykönyvben (bár piciben), így hát szerintem hivatalos térkép, mert az I.C.E. nem tehette volna bele illusztrációként.Gondolom a jogutód(ok) engedéjével tehette.


Hivatalos térkép, de csak a MERP szerepjátékhoz.
És a szerepjáték világa nem egyezik teljesen Tolkien Középföldéjével, számos olyan dolog szerepel benne amit Tolkien nem annyira vagy egyáltalán nem dolgozott ki.
A MERP szerepjátékon kívül viszont éppen ezért nem számíthat hivatalos és jó térképnek.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #293472 Írta: Eredion
Eredion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ez a térkép benne volt a MERP szabálykönyvben (bár piciben), így hát szerintem hivatalos térkép, mert az I.C.E. nem tehette volna bele illusztrációként.Gondolom a jogutód(ok) engedéjével tehette.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292590 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Sil írta:

Alyr Arkhon írta: Másrészt a térkép nagyrésze nekem valamiféle fanartnak tűnik, azaz legkevésbé sem hiteles.

Alul olvasható rajta, hogy Iron Crown Enterprises, azaz ez még a régifajta Középfölde szerepjátékhoz (MERP) készülhetett.


Running mindenféle térképből (tehát főleg merpesből) gyúrta össze eggyé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292431 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nem találsz? Ott van pl egyből a Middle Earth felirat + a jelmagyarázat vagy az egyéb megnevezések pl.: "sea of rhun". A másik meg a pontosság. (de azért kösz)

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292424 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Alyr Arkhon írta: Másrészt a térkép nagyrésze nekem valamiféle fanartnak tűnik, azaz legkevésbé sem hiteles.

Alul olvasható rajta, hogy Iron Crown Enterprises, azaz ez még a régifajta Középfölde szerepjátékhoz (MERP) készülhetett.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292421 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Feanor Faelivrin írta:

Dorven írta: Itt van ez magyar középfölde térkép:

www.szurkulet.hu/Altalanos/10_Terkep/Pictures/Greatendor.jpg


ez is inkább angol egy két magyar felirattal vagy kötőszóval.


Én egy angol szöveget se találtam rajta.

Másrészt a térkép nagyrésze nekem valamiféle fanartnak tűnik, azaz legkevésbé sem hiteles.

A maradékról pedig a helynevek legalább fele teljesen hiányzik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292418 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dorven írta: Itt van ez magyar középfölde térkép:

www.szurkulet.hu/Altalanos/10_Terkep/Pictures/Greatendor.jpg


ez is inkább angol egy két magyar felirattal vagy kötőszóval.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292417 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Figyelem!

Akit érdekel Arda, Númenor, Középfölde és egyéb más magyar térképei asz kattintson az alábbi címre:

alábbi cím


*[size=9:3uwhbrh8]re-designed by Alyr[/size]*

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292416 Írta: Dorven
Dorven válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Itt van ez magyar középfölde térkép:

www.szurkulet.hu/Altalanos/10_Terkep/Pictures/Greatendor.jpg

Nai tiruvantel ar variuyantel i valar tilyena nu vilya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #292351 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Már annyi térképet találtam Középföldéről de az a baj hogy mind angol. Az lenne a kérdésem hogy valaki nem tudna nekem egy Magyar nyelvűt szerezni? Vagy egy címet ahonnan tudok magamnak.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.574 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére