Középfölde földrajza

Több
18 éve 4 hónapja #286588 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Finwe írta:

Hát... felgyűrődhetett, mikor a különféle lemezek izegtek-mozogtak, ideges valák ténykedése következtében...

Csakhogy emlékeim szerint nem voltak ideges valák. Csak tündeseregek. A szilmarilokban nem írnak arrol hogy valák is mentek volna csatázni és asszem Ankalimon is azt mondta hogy csak tündék voltak, valahova biztos le van írva.


Igen, tudtommal is csak tündék voltak, de utánna a valák alaposan átalakították Arda felszínét...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #286583 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Hát... felgyűrődhetett, mikor a különféle lemezek izegtek-mozogtak, ideges valák ténykedése következtében...

Csakhogy emlékeim szerint nem voltak ideges valák. Csak tündeseregek. A szilmarilokban nem írnak arrol hogy valák is mentek volna csatázni és asszem Ankalimon is azt mondta hogy csak tündék voltak, valahova biztos le van írva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #286560 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hát... felgyűrődhetett, mikor a különféle lemezek izegtek-mozogtak, ideges valák ténykedése következtében... engem inkább az foglalkoztat, hogy vajon volt-e még vulkanikus terület Mordoron kívül is, vagy csak keletkezett pár jó mély hasadék a nyugati part fele, a lesüllyedések következtében? (Mert ugye Maedhros csak nem ment el a Végzet Hegyéig Empedoklészt játszani...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #286539 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Üdv!

Hogy jött létre Mordor? Az elsőkori térképen Mordor helyén Helcar belsőtengere volt, és nyoma sem volt hegységnek. Aztán másodkorban már ott volt Mordor. Azt értem hogy az első kor utolsó nagy csatájában elsüllyedtek bizonyos földrészek, de hogy egy tenger hogy tűnt el, és egy hegység hogy született meg azt már nem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285591 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Sil írta:

Ninniach írta: Nem lepődnék meg nagyon, ha kiderülne, hogy Faramir térképét is John Howe rajzolta.

A filmes térképeket (és a feliratok egy részét) Daniel Reeve -nek köszönhetjük.


Kösz az infót. Megnéztem a honlapját, szépek a térképei.

Daeron írta: A neten hol?


Ha beütör a gugliba, hogy "Daniel Reeve maps", akkor rátalálsz a honlapjára, ott kedvedre böngészhetsz. Ja, a Gandalf által megadott Gwaith honlapról van is link hozzá. (Használjátok már ki a net adta lehetőségeket :) )

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285586 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285574 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Jó kérdés... ha nem találok, majd felkutatom, a gépemen megvan valahol.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285570 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

amanibhavam írta: Alternatív javaslat: a filmbeli térképek megtalálhatók a neten pdf formátumban, letöltöd, kiírod, beballagsz vele egy Copy Generalhoz és kinyomtattatod A3-as A2-es vagy neked tetsző méretben.


A neten hol?

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285563 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ninniach írta: Nem lepődnék meg nagyon, ha kiderülne, hogy Faramir térképét is John Howe rajzolta.

A filmes térképeket (és a feliratok egy részét) Daniel Reeve -nek köszönhetjük.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285524 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Alternatív javaslat: a filmbeli térképek megtalálhatók a neten pdf formátumban, letöltöd, kiírod, beballagsz vele egy Copy Generalhoz és kinyomtattatod A3-as A2-es vagy neked tetsző méretben.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285522 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dún, a dán írta: Hali.

Jártam a könyvesboltban, de sajnos ők csak egy kiadványt tartanak, két könyvszerű kötettel, amelynek 'lapjai' kivehetők, széthajtogatva adják a térképeket, de agyoncicomázva, tarkabarkán.

Én valójában egy olyanra gondoltam, hogy egy térkép, egy Középfölde és kész. Mégpedig a kézzel rajzolt tetszik a legjobban, mint amilyet Faramirék néznek a TTT-ben. (De persze nekem Minas Ithil-lel együtt kéne. :) )

Tovább folytatom a kutatást.

amanibhavam írta:

Dún, a dán írta: Sziasztok,

Tudjátok-e, hogy hol lehet megvenni Középfölde térképét minél nagyobb méretben?
Nekem van egy 6 db-ból összeragaszgatott példányom, és szeretném bekeretezve kirakni a falamra, de ara gondoltam, megadnám a módját, és minőségit tennék ki.
Merchandising gyanánt biztos kiadták a térképet, poszterméretben mondjuk, vagy akkorában, amekkorát Faramirék néznek a Két Torony filmváltozatában...

Szóval, any idea?

Előre is köszi.


Pendragon könyvesbolt, Bp XIII. Pozsonyi út
ha nincs nekik éppen, megrendelik neked


Akkor külföldről való rendelést tudok javasolni, amazonnak egész biztosan van hasonlója.
vagy amazon.co.uk



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285516 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dún, a dán írta: Jártam a könyvesboltban, de sajnos ők csak egy kiadványt tartanak, két könyvszerű kötettel, amelynek 'lapjai' kivehetők, széthajtogatva adják a térképeket, de agyoncicomázva, tarkabarkán.


Az agyoncicomázott, tarkabarka térképeket John Howe rajzolta.

Én valójában egy olyanra gondoltam, hogy egy térkép, egy Középfölde és kész. Mégpedig a kézzel rajzolt tetszik a legjobban, mint amilyet Faramirék néznek a TTT-ben. (De persze nekem Minas Ithil-lel együtt kéne. :) )


Nem lepődnék meg nagyon, ha kiderülne, hogy Faramir térképét is John Howe rajzolta.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285341 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hali.

Jártam a könyvesboltban, de sajnos ők csak egy kiadványt tartanak, két könyvszerű kötettel, amelynek 'lapjai' kivehetők, széthajtogatva adják a térképeket, de agyoncicomázva, tarkabarkán.

Én valójában egy olyanra gondoltam, hogy egy térkép, egy Középfölde és kész. Mégpedig a kézzel rajzolt tetszik a legjobban, mint amilyet Faramirék néznek a TTT-ben. (De persze nekem Minas Ithil-lel együtt kéne. :) )

Tovább folytatom a kutatást.

amanibhavam írta:

Dún, a dán írta: Sziasztok,

Tudjátok-e, hogy hol lehet megvenni Középfölde térképét minél nagyobb méretben?
Nekem van egy 6 db-ból összeragaszgatott példányom, és szeretném bekeretezve kirakni a falamra, de ara gondoltam, megadnám a módját, és minőségit tennék ki.
Merchandising gyanánt biztos kiadták a térképet, poszterméretben mondjuk, vagy akkorában, amekkorát Faramirék néznek a Két Torony filmváltozatában...

Szóval, any idea?

Előre is köszi.


Pendragon könyvesbolt, Bp XIII. Pozsonyi út
ha nincs nekik éppen, megrendelik neked

vagy amazon.co.uk


Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285331 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dún, a dán írta: Tudjátok-e, hogy hol lehet megvenni Középfölde térképét minél nagyobb méretben?

Én épp most a hétvégén láttam a Tesco-ban, a posztereknél (nagyobbik fajta).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285316 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ezer köszönet!

amanibhavam írta:

Dún, a dán írta: Sziasztok,

Tudjátok-e, hogy hol lehet megvenni Középfölde térképét minél nagyobb méretben?
Nekem van egy 6 db-ból összeragaszgatott példányom, és szeretném bekeretezve kirakni a falamra, de ara gondoltam, megadnám a módját, és minőségit tennék ki.
Merchandising gyanánt biztos kiadták a térképet, poszterméretben mondjuk, vagy akkorában, amekkorát Faramirék néznek a Két Torony filmváltozatában...

Szóval, any idea?

Előre is köszi.


Pendragon könyvesbolt, Bp XIII. Pozsonyi út
ha nincs nekik éppen, megrendelik neked

vagy amazon.co.uk

:D :D

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285315 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dún, a dán írta: Sziasztok,

Tudjátok-e, hogy hol lehet megvenni Középfölde térképét minél nagyobb méretben?
Nekem van egy 6 db-ból összeragaszgatott példányom, és szeretném bekeretezve kirakni a falamra, de ara gondoltam, megadnám a módját, és minőségit tennék ki.
Merchandising gyanánt biztos kiadták a térképet, poszterméretben mondjuk, vagy akkorában, amekkorát Faramirék néznek a Két Torony filmváltozatában...

Szóval, any idea?

Előre is köszi.


Pendragon könyvesbolt, Bp XIII. Pozsonyi út
ha nincs nekik éppen, megrendelik neked

vagy amazon.co.uk


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285314 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Dún, a dán írta: Tudjátok-e, hogy hol lehet megvenni Középfölde térképét minél nagyobb méretben?


A Libri Könyvpalotában (Rákóczi út 12. a Dohány utcánál), az emeleten (idegennyelvű könyvek/ fantasy részleg) időnként előfordul; olyan, mint egy "igazi" térkép, széthajtogatható formátumban (másod- és harmadkorit is láttam), kb. 80x80 centis méretben. (Aki ott volt a LEP-es embernépek-előadáson, a harmadkori Középföldét ábrázolót láthatta :oops: ).
Sajnos ennél nagyobb változattal még nem találkoztam, és meg kell, hogy mondjam, ez sem túl részletes :?

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285304 Írta: Dún, a dán
Dún, a dán válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Sziasztok,

Tudjátok-e, hogy hol lehet megvenni Középfölde térképét minél nagyobb méretben?
Nekem van egy 6 db-ból összeragaszgatott példányom, és szeretném bekeretezve kirakni a falamra, de ara gondoltam, megadnám a módját, és minőségit tennék ki.
Merchandising gyanánt biztos kiadták a térképet, poszterméretben mondjuk, vagy akkorában, amekkorát Faramirék néznek a Két Torony filmváltozatában...

Szóval, any idea?

Előre is köszi.

Lépjünk ki az éjbe és kövessük léha csábítónk, a kaland hívó szavát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285300 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

amanibhavam írta:

JRR Tolkien írta:
32. Annakutána a Föld szétszedetik és újraalkottatik, és a Szilmarilok visszavétetnek a Leveg


"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285299 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Annedun írta:

uzg mordor írta: és ha viszatér akkor mi lesz?ezt a szilmarilok nem írja le.



nem hiszem, hogy visszatérne.
őszintén, szerintem a valáknak is elegük van belőle


Ahhoz képest, hogy két hozzászólással lejjebb idéztem a megfelelő helyet, amely szerint vissza fog térni...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285295 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

uzg mordor írta: és ha viszatér akkor mi lesz?ezt a szilmarilok nem írja le.



nem hiszem, hogy visszatérne.
őszintén, szerintem a valáknak is elegük van belőle

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285238 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

amanibhavam írta:

JRR Tolkien írta: 31. Eképpen szóla Mandos próféciája, mikoron az Istenek törvényt ültek Valinorban, s szavai suttogva terjedtek el Nyugat minden tündéi közt. Amikor a világ megvénül és az Er

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285167 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

uzg mordor írta: és ha viszatér akkor mi lesz?ezt a szilmarilok nem írja le.

JRR Tolkien írta: 31. Eképpen szóla Mandos próféciája, mikoron az Istenek törvényt ültek Valinorban, s szavai suttogva terjedtek el Nyugat minden tündéi közt. Amikor a világ megvénül és az Er



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285159 Írta: uzg mordor
uzg mordor válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
és ha viszatér akkor mi lesz?ezt a szilmarilok nem írja le.

pfúj Harry potter!emiatt vetitették késöbb a gyűrűk urát,pusztuljon!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285150 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Morgoth-nak több műve is túlélte őt... Főképp, hogy nem halt meg, csak kívülzárták a Ëa körein... Ott van a jég, a vulkánok ... satöbbi. De ezek nem erődítmények...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285136 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
nem hiszem, hogy KÖZÉPFÖLDÉN orkok maradtak, a Király fölkutatta az összeset.
délen mondjuk még lehettek, de azok is inkább csak kalózok, meg haradiak

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285134 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Morgoth egy műve mégis csak túlélte őt és szolgáját is...
A gonosz, amit az emberek lelkébe ültetett, még mindig munkál... :(

Tárgyi emlék semmi, csak hébe-hóba egy egy csapat ork csörtet el mellettünk az éjszakában... :evil:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285132 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A Gyűrű megsemmisülésével Stauron hatalma eltűnt, és művei összeomlottak...
Baraddúr is összedőlt, pedig azt valszeg elég masszívra építették...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285129 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

A Gyűrűk Ura írta: A Negyedkorban maradt valami is Melkor és Szauron erődítményeiből????


csak gondolkozz logikusan... :roll: :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #285103 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

A Gyűrűk Ura írta: A Negyedkorban maradt valami is Melkor és Szauron erődítményeiből????


Nem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.567 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére