Középfölde földrajza

Több
19 éve 4 hónapja #247116 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta: Akkor tegyük fel, hogy Ungo a SÖtét Földre menekült.
Ezek szerint egy kies, hegyes vidéknek kellett lennie, mivel egyrészt szeretett üregekbe bújni (legalábbis ükunokája alapján), s mivel megette magát, élelem sem lehetett ott.
Csak fák...? Talán egy ent-vadon? :P
(hehe... a Sötétentek támadása :Lol:)


Ungoliantnak aligha volt szüksége igazi ételre. A fényre sem úgy éhezett ahogy mi ételre vagy italra...
Az önmagát felfalás inkább a mérhetetlen és természetfeletti éhség mintegy szimbolikus végső stádiuma.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #247113 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Akkor tegyük fel, hogy Ungo a SÖtét Földre menekült.
Ezek szerint egy kies, hegyes vidéknek kellett lennie, mivel egyrészt szeretett üregekbe bújni (legalábbis ükunokája alapján), s mivel megette magát, élelem sem lehetett ott.
Csak fák...? Talán egy ent-vadon? :P
(hehe... a Sötétentek támadása :Lol:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #247037 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Én ezt a fölfalos dolgot a szilben olvastam, vagyis...
Egyébként én is azt írtam hogy abszurd! (elég nehéz elképzelni)
Lehet hogy az Earendiles dolog mondvacsinált, de nekem tetszik :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246892 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ez a felfalós dolog lehet, hogy igaz, de szvsz kicsit snassz. Az Earendiles sztorit nem véletlen vetette el (sztem) olyan "csinált" történet Úngoliant halálára. Lehet, hogy itt a Prof. maga sem tudta mi legyen "szegényke" sorsa.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246839 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Felagund írta:

Ecthelion írta: Én úgy tudom-legalábbis a szil. így ír- hogy éhségében felfalta önmagát. Ez elég abszurd, de így van. Csak azt nemtudom hogy ez mikor volt :?


Van egy olyan (elvetett) koncepció, hogy kalandozásai közben Eärendil (akkor még Eärendel) találta meg, és ha már ott volt, ki is nyírta :mrgreen:


Erről nem is tudtam, mondjuk nem olvastam HoME-t (angol tudás hiányában). Ez mondjuk nem hangzik rosszul :evil3:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246838 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Szerintem az képtelenség, hogy felfalta önmagát, hiszen nem tudja senki sem úgy megenni önmagát, hogy közben bele ne pusztulna, vagyis mindenképpen kellett maradnia valaminek, ha a hír igaz, bár én kétlem, szerény véleményem szerint szaporodni biztos jobban szeretett, mint holmi fölfalások gondolatát mérlegelni önmaga ellen. 8)

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246831 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ecthelion írta: Én úgy tudom-legalábbis a szil. így ír- hogy éhségében felfalta önmagát. Ez elég abszurd, de így van. Csak azt nemtudom hogy ez mikor volt :?


Van egy olyan (elvetett) koncepció, hogy kalandozásai közben Eärendil (akkor még Eärendel) találta meg, és ha már ott volt, ki is nyírta :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246745 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Új téma? (Ha má Ungoliant felfalta magát.)

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246712 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Én úgy tudom-legalábbis a szil. így ír- hogy éhségében felfalta önmagát. Ez elég abszurd, de így van. Csak azt nemtudom hogy ez mikor volt :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246710 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
És azóta is ott él boldogan... vagy nem?
Miért nem tudunk róla többet? Vajon Morgoth bukásakor előmerészkedett? Tudott róla egyáltalán?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246348 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Gilgolwen Nimrandir írta:

Alyr Arkhon írta: És mintha Ungoliant is odament volna miután Melkor kiadta az útját.
Vagy onnan jött?


Hogy honnan jött azt nem tudom pontosan, de (a szilmarilokban)Avatharban találkoztak, majd a Két Fa elpusztítása után átkeltek a Helcraxe-n és megérkeztek Lammoth földjére. Itt Ungoliant Melkorra támadt és Melkor kiáltására balrogok érkeztek Angbandból és Ungoliant az Ered Gorgoroth lábánál elterülő Nan Dungortheb-ben húzódott meg.


Legalábbis egy ideig ott lakott, párzott az ott élő pókokkal, majd az ivadékai benépesítették azt a vidéket.
Ungoliant a Morgoth ellen vívott párbaj után délre menekült, de hogy pontosan hova, nem tudni. Akár a "Sötét Földekre" is mehetett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246336 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Alyr Arkhon írta: És mintha Ungoliant is odament volna miután Melkor kiadta az útját.
Vagy onnan jött?


Hogy honnan jött azt nem tudom pontosan, de (a szilmarilokban)Avatharban találkoztak, majd a Két Fa elpusztítása után átkeltek a Helcraxe-n és megérkeztek Lammoth földjére. Itt Ungoliant Melkorra támadt és Melkor kiáltására balrogok érkeztek Angbandból és Ungoliant az Ered Gorgoroth lábánál elterülő Nan Dungortheb-ben húzódott meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246329 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Felagund írta:

Mornambar írta: Akkor beszéljünk vmi értelmesről is végre... (nem is tudom, csináltunk már olyat? :P )

Szóval ami böki a csőrömet, ez az ismeretlen déli Sötét Föld...
Mit lehet róla tudni?


Kb annyit, hogy Tolkien berajzolta az egyik világtérképére...


És mintha Ungoliant is odament volna miután Melkor kiadta az útját.
Vagy onnan jött?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246326 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Mornambar írta: Akkor beszéljünk vmi értelmesről is végre... (nem is tudom, csináltunk már olyat? :P )

Szóval ami böki a csőrömet, ez az ismeretlen déli Sötét Föld...
Mit lehet róla tudni?


Kb annyit, hogy Tolkien berajzolta az egyik világtérképére...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246319 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Akkor beszéljünk vmi értelmesről is végre... (nem is tudom, csináltunk már olyat? :P )

Szóval ami böki a csőrömet, ez az ismeretlen déli Sötét Föld...
Mit lehet róla tudni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246275 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Adj időt, nőőő a fejem felett a tanári feladat mennyiség! Kérlek kegyeleeeeeeem!!!!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246273 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kííííííííívááááncsian!!! 8)

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #246017 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kiváncsian. :lol:

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #245944 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kíváncsian várjuk a képeket. 8)

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #245165 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hali ! Végre túljutottam a hegyeken, végre minden hg kész van óóó, már alig vártam! Na , jha és Arda tényleg lapos volt s csak utánna lett gömbölyű!
A tanarak folyamatos feladat ostroma miatt egyre kevesebb időm van a térképezésre, sajna. Hogy én hogy úúúútálom ezt! Na legyetek jók és vitatkozzatok sokat!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #245032 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Tharkún: abban igazad van, hogy nem teljesen egyértelmű a dolog. Ha csak a "szárazföldet" nézzük, Arda lapos. Ha viszont a világot, a maga teljességében (ebbe beleértem az eget és az Ekkaiát is), már egy gömbölyű "burok" veszi körül Ardát. Númenor pusztulásakor a lapos "szárazföld" lett gömbölyű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #245019 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Kösz, és bocs a figyelmetlenségért.
Valószínűleg az zavart meg, hogy már a valák bemutatásakor (vagy picivel később) említést tesz róla A Szilmarilok. (A későbbi rész meg kiment a fejemből, mert a névjegyzékem írására koncentráltam.)
:oops:

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #245016 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Felagund írta: Nos Arda Númenor pusztulásáig valóban tányér alakú volt, majd körülvette az Ekkaia, majd ezt a kört zárta le az Éjszaka Fala. Tessék Szilmarilokat olvasni! ;)

Azért nem gondolod, hogy az MTT (és más Tolkien Társaságok) legprofibb emberei (:cool:) átsiklottak volna egy ilyen méretű baklövés fölött... ;)


Igen és nem is az első kor vége hanem a másodiké :) sorry a hibáért

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #245013 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nos Arda Númenor pusztulásáig valóban tányér alakú volt, majd körülvette az Ekkaia, majd ezt a kört zárta le az Éjszaka Fala. Tessék Szilmarilokat olvasni! ;)

Azért nem gondolod, hogy az MTT (és más Tolkien Társaságok) legprofibb emberei (:cool:) átsiklottak volna egy ilyen méretű baklövés fölött... ;)

Ecthelion: pontosabban Másodkor 3319-ig ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #245012 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Arda csak az első kor után lett gömbölyű, elötte lapos volt.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #245011 Írta: Tharkún
Tharkún válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Új vagyok még itt a Fórumon, úgyhogy elnézést, ha már volt róla szó, de volna egy kis problémám:
A minap elmentem egy könyvesboltba, mert kíváncsi voltam az új Középfölde Atlaszára. Mikor belelapoztam, rögtön az első ábrán Arda 'tányérnak' (mármint laposnak) van rajzolva. Holott tudomásom szerint (és a Quenta silmarillion több ízben is említést tesz róla) a Külső Tenger (ahol Ulmo lakozik) körülöleli a Földet, tehát az gömb alakú! Ez (véleményem szerint) alapjaiban rengeti meg a mű (K. atlasza) hitelességét.
Persze lehet, hogy tévedek, hisz nem olvastam az egész atlaszt, de ha nem, akkor megtévesztő annak, aki nem olyan járatos Középfölde világában. Kérlek, írjatok! :wink:

" ...Shadowfax bore him, shining, unveiled once more, a light starting from his upraised hand... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #243881 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta: A fáradó térképész dala
(miközben hegyeket rajzol meg mást is)

ÓÓ a hegyek!
Semmire se megyek!
Oj lassú az út, mi a
mi a Fehér-hegyeken fut,
a kezem már fáj,
ahogy nő a fájl,
de a hegyek,
óó mire megyek,
egerem berozsdál!

S lám még van hátra tán,
millió név, mint levél a fán,
s döntésre vár
latin vagy tengwa jár
eme műnek.

ÓÓ ég kímélj,
mért kínzol épp
engem még,
kezemben mért remeg,
az egér?

Ah még hátravan sok,
s megannyi dolog,
TOMBOLOK!!!!


:itscool: :sungl: Hajrá! És ne lankadjon a kedved!! :bounce:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #243853 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A fáradó térképész dala
(miközben hegyeket rajzol meg mást is)

ÓÓ a hegyek!
Semmire se megyek!
Oj lassú az út, mi a
mi a Fehér-hegyeken fut,
a kezem már fáj,
ahogy nő a fájl,
de a hegyek,
óó mire megyek,
egerem berozsdál!

S lám még van hátra tán,
millió név, mint levél a fán,
s döntésre vár
latin vagy tengwa jár
eme műnek.

ÓÓ ég kímélj,
mért kínzol épp
engem még,
kezemben mért remeg,
az egér?

Ah még hátravan sok,
s megannyi dolog,
TOMBOLOK!!!!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #242826 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hello! Elnézést hogy bemutatható anyag nélkül kértem segítséget a domborzatábrázolás kérdésében. Azonban eléggé lassan haladok a hegyekkel! A bemutatkozó térképemen sima vakondtúrásos v. más megfogalmazásba oldalnézetes hegyábrázolást alkalmazok. De úgy gondolom a többit már árnyékolásos módszerrel csinálom, bár némely térképnél ez nem célravezető a kis méretarány miatt (egyszerüen nem látszik). Már megtaláltam az árnyékoláshoz szükséges parancsot is a programomban. Átkozottul pepecs munka lesz.

Tiszteletem!

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #242674 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Megnéztem, kíváncsi lennék, hány bőrt lehet lenyúzni még a témáról.
Az nem lenne akkora baj, hogy fikció, hanem gyenge, rémgyenge.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.549 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére