Zene

Több
21 éve 9 hónapja - 21 éve 9 hónapja #64892 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Zene

Anna írta: Jaj, Szani :D
A gimnáziumi énektanár.Mindig feladott vagy 5 balladát, mindegyik legalább 15 strófás, hogy utáltuk érte!!! :) És az az érdekes, hogy még most is tudom az összes balladát, és ha véletlenül összefutok egy másik ex-Révaissal, biztos hogy egy korsó sör mellett előjönnek ezek a dalok. :D


:D :D Sárig es kit kíííígyóóóó! :lol: :lol: Mi szerencsére még megúsztuk :P , csak 9-ben tanuljuk :evil: ... huszonvalahány versszakos... :?
De lagalább tanulunk valamit! :wink: :D
Ja, és hozzá kell tenni, hogy a gimnáziumi egyetlen énektanár (más énekszakos is van, de akkor meg Szaninak túl kevés lenne az óraszáma...)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 9 hónapja #64783 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Zene
Eia:
"Jajj... én 2 évig furulya, 4 évig fuvola, viszont a zenekart inkább kihagytam...
Anna: És Szani? :twisted: :P :D "

Jaj, Szani :D
A gimnáziumi énektanár.Mindig feladott vagy 5 balladát, mindegyik legalább 15 strófás, hogy utáltuk érte!!! :) És az az érdekes, hogy még most is tudom az összes balladát, és ha véletlenül összefutok egy másik ex-Révaissal, biztos hogy egy korsó sör mellett előjönnek ezek a dalok. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64742 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Zene

Telcontar_Leli írta: Lamorak az egyik pillanatban angol irodalmat okít, nem sokkal később pedig a színpadon rockkot énekel 8O :? 8O (És a kettő között tart egy röpke előadást Tolkien műveiből) 8O És hozzá egy képaláírás: Lamora egy átlagos napja....


Nem péld nélküli egyébként a dolog: ott van Grandpierre Attila a VHK-ból (no jó, ő aligha mondható 'rocksztárnak'), vagy Dexter Holland az Offspring-ből... bár én valami Elvis-kaliberű rocksztárságra gondoltam, szeretnék én is arany mosdótálakat a repülőmbe. Én lennék az első középkorász rocksztár, szerintem ez valóban egy perspektíva. :)

Ja igen, legközelebb nem is akarok kimaradni a dolgokból, sőt ha elkérhetem a gitárt, akkor talán ott is közre tudok működni... de furcsa lesz megint 6 húrral gondolkodni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64722 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Zene

Anna írta: Hú, hát én például zenei általánosba jártam, 3 évig furulyáztam (meg utána is, csak órára nem jártam), 4évig fuvoláztam, zongorázni is tudok egy nagyon picit, énekeltem is a kórusban.És zenekarban is játszottam mint fuvolista, így jutottam el Finnországba koncertezni.Nagy élmény volt, pedig mindössze 13 éves voltam.

Lamorak:Egyetértek az előttem szólókkal (írókkal) abban, hogy kár volt kihagynod az éjszakai közös énekléseket mind hazafelé menet, mind a Tisza parton.Ki ne hagyd legközelebb!


Jajj... én 2 évig furulya, 4 évig fuvola, viszont a zenekart inkább kihagytam...
Anna: És Szani? :twisted: :P :D

Lam: Legközelebb nem úszod meg :twisted: (Tudom, hogy hulla voltál :cry: .., de legközelebb nem leszel :twisted: . legalábbis nem fogod kihagyni :twisted: :twisted: :P )

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64720 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Zene
Én is jártam zenesuliba nyolc évig, a hat év zongorámról még bizim is van :!: Az más kérdés, hogy időközben elfelejtettem zongorázni, de a szájharmonikázás és a furulyázás viszonylag jól megy és énekelni szintén imádok. Viszont, ha Wagner-szoprán kell, akkor Fiót keressétek, én olyan kis Sarah Brightman-szerű lírikus vagyok :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64679 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Zene
Sziamamasziamama, az Éneklő Nazgúl is jelentkezik felvételre az énekkarba! ;) Amúgy... na mindegy, az inkább a humor topicba tartozik. (Dalok átírása - aki jelen volt csodálatos produkciónknál a fogadáson az tudja, miről van szó... mindegy, zárójelben azért megjegyzem, hogy mi kapásból egy egész "mjuzikelre" gondoltunk - a kis naiv maximalisták :mrgreen: - de persze előtte gyakorlásnak nem árt pár dalt írni...) Lényeg, hogy ÉN tudok énekelni (úgy ahogy), szolfézsra jártam egy ideig, kottaolvasás megy, zongoráztam pár évig, de már semmire nem emléxem /jó, ez azért túlzás/, furulyázni tudok, és kábé ennyi a zenei múltam. Ja, és persze IMÁDOK énekelni. Nnna. Akkor töröm az agyam a dalszövegeken.

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64558 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene

Ring-bearer írta: De egészen pontyosan mit is gog ez a részleg csinálni? (mert énekelni, itt?...érdekes!)
Vagy dalokat ide rakjuk be ha valaki ír?

Ezt én sem tudom... Lehetne pl. szövegeket (és esetleg kottákat) ide berakni, és a talikon azokat (is) énekelni.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64548 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Zene
Hmm... Hát én 7 éve zenei általánosba járok, és 6 éve zongorázok.
Két kórusbe járok, és szolfézst is tanultam (bleeeee....... :? )
Szóval egész jól tudok kottát írni...két szólamuakat sehogyse tudom! :oops:
De egészen pontyosan mit is gog ez a részleg csinálni? (mert énekelni, itt?...érdekes!)
Vagy dalokat ide rakjuk be ha valaki ír?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64542 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Tudom már, mit felejtettem el!

Én úgy kb. 6 éve énekelek énekkarban (általános suli+gimi énekkar) + idén óta a volt iskolám tanári énekkarának is tagja vagyok. Elsős koromban tanultam zeneiskolában (is) furulyázni (kicsi voltam még máshoz), azután kb. 3-4 évig Eszklarinétoztam, majd fél évig hegedültem (de az nem tetszett). Ezek mellett egy picit tudok zongorázni (egyszerűbb kétkezesek). Illetve a következő évtől (lehet, hogy) gitározni fogok.
Úgy egyébként mindenem a zene. Számomra a legkibírhatatlanabb állapot, ha be vagyok rekedve, mert olyankor ugyebár nem tudok énekelni (ennek ellenére megpróbálom :arrow: mégjobban berekedek :x )

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64537 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene

Lamorak írta: De (mint a Bécsi Kávézóban elmondtam Annáéknak) két héttel ezelőtt láttam egy nagyon durva Depeche Mode-koncertet a tévében, és rájöttem, hogy én tulajdonképpen rocksztár akarok lenni...

Azért ez is egy igen érdekes kép lehet. Lamorak az egyik pillanatban angol irodalmat okít, nem sokkal később pedig a színpadon rockkot énekel 8O :? 8O (És a kettő között tart egy röpke előadást Tolien műveiből) 8O És hozzá egy képaláírás: Lamora egy átlagos napja....

(Bocsánatot kérek Nagy Gergely úr)

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 10 hónapja #64503 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Zene

Telcontar_Leli írta: Én is támogatom! Szervezzük meg az MTT énekkarát! Csak ahhoz kéne egy karmester. Én egyébként eddig nem is tudtam, hogy Lamorak ilyen muzikális. Elnökhelyettesünk egy újabb oldala...
Lamorak: Mióta foglalkozol a zenével, és milyen szinten? Ez másra is vonatkozik! Ki hogyan áll a zenéléssel?


Hú, hát én például zenei általánosba jártam, 3 évig furulyáztam (meg utána is, csak órára nem jártam), 4évig fuvoláztam, zongorázni is tudok egy nagyon picit, énekeltem is a kórusban.És zenekarban is játszottam mint fuvolista, így jutottam el Finnországba koncertezni.Nagy élmény volt, pedig mindössze 13 éves voltam.

Lamorak:Egyetértek az előttem szólókkal (írókkal) abban, hogy kár volt kihagynod az éjszakai közös énekléseket mind hazafelé menet, mind a Tisza parton.Ki ne hagyd legközelebb!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64483 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Zene

Aralataion írta: Az éneklést szeretem, csak a kottaolvasás művészetét még nem sajátítottam el. Sajna. De egy előéneklés elég lesz nekem! Már a gimis énnekkarban is így ment :roll:
Én azt szeretném nagyon látni amikor Lamorak Black Metál sátáni ordítást produkál a színpadon! Örök emlék maradna. :twisted:
Viszont tényleg miért nem szálltál be az éneklésbe Lam? Jó-jó! Tudom! Elfoglalt voltál nagyon. De legközelebb nem menekülsz!


Kottát olvasni én sem tudtam soha (most em tudok és nem is tervezem); de nem is black metal-t játszottunk, úgyhogy nem maradtál le az élményről. Amit játszottunk, azt (a kulturális titkárságnak beadott támogatási pályázatokban/beszámolókban) úgy definiáltuk, hogy 'pszeudo-alternatív rockzene, át meg átszőve lírikus elemekkel'-- erről sose tudta senki, mit jelent, még mi sem. Ha egyszer át tudom nyomni a CD-t mp3-ba, feltöltöm az Amazon.com-ra, ott meg lehet majd hallgatni. Ezt már múlt nyár óta tervezem, tehát előbb-utóbb meg is lesz...

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64479 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Zene
Néhány kértétek az Árkádia - Az Elsüllyedt Világok zenéjének dalszövegét. Nos, leírtam, aki kéri írjon nekem egy privit!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64455 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Zene
Az éneklést szeretem, csak a kottaolvasás művészetét még nem sajátítottam el. Sajna. De egy előéneklés elég lesz nekem! Már a gimis énnekkarban is így ment :roll:
Én azt szeretném nagyon látni amikor Lamorak Black Metál sátáni ordítást produkál a színpadon! Örök emlék maradna. :twisted:
Viszont tényleg miért nem szálltál be az éneklésbe Lam? Jó-jó! Tudom! Elfoglalt voltál nagyon. De legközelebb nem menekülsz!

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64444 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Zene
Egy ideje már nem foglalkozom egyáltalán, csak az otthoni gitárral, amin már csak 4 húr maradt (meg egy ötödik, de annak nincs meg a kulcsa, ezért nem lehet hangolni-- olyan, mintha nem is lenne)... Régebben csináltunk egy zenekart itten, de már vagy 3 éve feloszlottunk (kb.5-6 év után). Volt néhány koncertünk, meg csináltunk egy 3 számos demo CD-t, ami soha nem ment el sehová... volt értelme. A legjobb számokat sose vettük fel, már csak én játszogatok néhányat olyan verzióban, amit 4 húron és az abszolút alap gitárképzettségemmel el tudok. Egyébként én voltam a szövegíró-énekes 8) , bár ez elég folyékony dolog volt, mert a gitáros is írt szöveget, én is írtam gitár- és basszustémákat, stb. stb. De (mint a Bécsi Kávézóban elmondtam Annáéknak) két héttel ezelőtt láttam egy nagyon durva Depeche Mode-koncertet a tévében, és rájöttem, hogy én tulajdonképpen rocksztár akarok lenni...

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64410 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Zene
Csodalattos! :D

Pont tegnap hallgatam midiben feldolgozast a Gyuru versbol. Voltak benne egeszen jo reszek is.
Zeneles: annyira tudok gitarozni, mint tapasztalhattatok :oops: de hegedulni tanultam is. Zenet viszont nem tudok irni, szoveget se, de megtanulom oket szivesen. Ugyhogy tamogatlak benneteket!
Akar vegyeskart is lehetne szervezni meglatasom szerint, nehany korusmuhoz kicsit uj szoveget tarsitva... :roll:
Karmester annyira nem szukseges, eneklek olyan amator enekkarban, ahol az ugynevezett karvezeto tanarnak keszul-nem enek! Majd lekkozelebbre tenyleg viszek 4szolamu kottakat a bizonyitas kedveert :twisted:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64288 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Én is támogatom! Szervezzük meg az MTT énekkarát! Csak ahhoz kéne egy karmester. Én egyébként eddig nem is tudtam, hogy Lamorak ilyen muzikális. Elnökhelyettesünk egy újabb oldala...
Lamorak: Mióta foglalkozol a zenével, és milyen szinten? Ez másra is vonatkozik! Ki hogyan áll a zenéléssel?

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64255 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Zene
Remek ötlet. Mi már az éjszakai hazasétálgatások során elkezdtük szervezni az énekkar szekciót. Szerintem remek énekkarunk lenne. ( Rajtam kivül mindenkinek csodás hangja van! De mivel senki sem szólt rám, hogy fogjam be a számat, én is énekltem. ) Vannak közöttünk elég profi zenészek is, úgyhogy hajrá! (Lehtne egy MTT-induló :D )

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64123 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Zene
Lamorak vetette fel a tema otletet. Alljon hat itt a bejegyzese.

Lamorak írta: Egy ötlet: ha már ennyire bejött a gitáros-énekes dolog, javaslom, nyissunk egy Zene csoportot a kreatív blokkban! Gondolom, mindenki, aki gitározik, gondolt valamikor arra, hogy egy-egy Tolkien-versre akkordmenetet és énektémát csináljon (én is); de persze elképzelhetők más dolgok is-- pl. a Versesek is írhatnak eleve dalszövegnek készülő dolgokat, és lehet együttműködni a megzenésítéssel, és így tovább. Én magam tapasztalatból tudom, hogy dalszöveg és vers közel sem ugyanaz, és nekem is lennének (illetve régen voltak, de még nem felejtődtek el teljesen) ötleteim. Szóval mit gondoltok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64109 Írta: svindler
Zene téma létrehozva svindler által
Mivel többen is tanubizonyságot tettek a zenében mutatott tehetségükről az alakuló ülésen (és úgy tudom már korábban is), ezért létrejött ez a topic, ahol a zene iránt érdeklődök megvitathatják hobbijukat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.537 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére