Zene

Több
21 éve 8 hónapja #68793 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Karaoke-est: ehhez valakinek az önzetlen felajánlására lenne szükség, aki tudna biztosítani helyet és konnektort a magnónak. Mi sajnos lakásban lakunk, és nem lehetne megfűzni anyuékat, különben sem férnénk el rendesen. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68792 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Aha. Ilyenek nekem nem nagyon vannak :? , csak a Padlás kazija, és az ahhoz tartozó szöveg. Ja és lehet hogy a tesómnak megvan az egyik Padlás-szám kottája. De ennyi... :(

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68785 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Ai na vennui!

Szép, szép, hogy mindez szerveződik, de egy (kettő) igen fontos kérdésre még mindig nincs meg a válasz:
Hol és Mikor lesz a karaoke est? A táborban, meg otthon, meg aki, ahol van ezen sürgősen gondolkozzon el, mert már csak egy hónap van a nyáriszünetből.

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68781 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Zene
Kincső: olyan kották kelenek mint például Oroszlánkirály, Padlás.......

Tehát rajzfilm, mozifilm vagy musicalkották

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68775 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Sziasztok!
Nem sokan járnak errefelé.
Milyen fajta kottákat kellene vinni a táborba, mert ez így elég tág fogalom, és felteszem nem az elsős énekkönyvekre lesz szükség :) .

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68607 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Zene
na sziasztok!

Megjöttem. Látom itt nem szeretik a muzsika hangját. :) :shake: :eek2:

De nem baj. Hozom a kottáimat.Amit tudok. Meg megamat.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
21 éve 8 hónapja #68334 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Zene
Gillz, hozz nagyon-nagyon sok kottát a táborba!Szükségünk lesz rá!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68292 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Zene

Léli írta: Na, akkor térjünk vissza a legutóbbi T-mára. Mikor és hol lesz a karaoke est?


:roll: énis

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68246 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

Elanor írta: Kincső: ismered a Cross Borns zenekart? Az ugyanis megzenésítette ezt a verset (egy picit át lett írva ugyan).
Sajna én nem igazán értek a zenéhez, úgyhogy nem tudom így beazonosítani a zenét, amit írtál, de biztos jó :) (A Cross Bornos változat is nagyon tetszik nekem!! :) )


Nem, nem ismerem. Nem tudtam hogy már valaki megzenésítette. Akkor nem ezt választom... Ajaj... ha már vetélytárs is van... :roll: Mindegy, majd megtudom, hogy tetszett-e. De nekik valszeg nem ez az első számuk, úgyhogy ők vannak előnyben. De végül is ez szubjektív. Várom a véleményeteket!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68244 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Ai na vennui!

Kincső: Most nincs időm "meghallgatni", amit írtál, de igyekszem holnapra lejátszani. De biztos jó :wink: .

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68241 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Zene
Kincső: ismered a Cross Borns zenekart? Az ugyanis megzenésítette ezt a verset (egy picit át lett írva ugyan).
Sajna én nem igazán értek a zenéhez, úgyhogy nem tudom így beazonosítani a zenét, amit írtál, de biztos jó :) (A Cross Bornos változat is nagyon tetszik nekem!! :) )

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68203 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Sikerült egy kis dallamot kiötölni az egyik Tolkien-vershez, ami a GyU I.-ben van a 117-118. oldalon.
Most egyesek nevetnek majd egy jót :) , de nem tehetek róla, ha máshogy nem tudom leírni amit kiagyaltam. Aki ért hozzá, az ez alapján ha minden igaz le tudja kottázni, mert így egy kicsit zavaros. Nem tudom, fog-e tetszeni, de még kezdő "zeneszerző" vagyok. Jó nevetgélést és kottázgatást! :wink: Azután majd várom a véleményeteket!

Az első sorban a szolmizációs hangok (F-dóban), a másodikban a szöveg, a harmadikban a hangok ABC-s neve, a negyedikben a ritmus olvasható.

Szó-szó-lá - ti- dó- ré- ré - ti – ti - dó – dó – ti -dó- ré- ré - ti - dó
A kan-dal-ló-ban ég a láng, van á-gyunk és me-leg ta-nyánk, de
C C D E F G G E E F F E F G G E F
Ti tá – tá – tá –tá -tá-tá tám – ti tá - tá tám –ti tá–tá tám – ti

Mi-mi- ré-mi- fi-szó-mi- fi – fi – fi - mi-fi- szó -lá- szó -...- szó
un- tig bír-ja még a láb, sar-kan-tyúnk a kí-ván-csi-ság, ... ta-
A A G A Bé C’ A H H H A H C’ D C’ ... C’
Tá – tá tá -tá tám-ti tá tá tá – tá ti –ti – tá – tá-táá-szü – ti

Mi-mi- fá-szó- ti- lá- szó-szó- ti – ti -szó-fá -mi- ré- dó ...
-lál-ni egy fát egy zu-got, a-mely-ről sen- ki sem tu-dott. ...
A A Bé C’ E’ D’ C’ C’ E’ E’ C’ Bé A G F ...
Tám-ti tá - tá tám-ti tá tá –tá – tá tá – tá tám–ti– tá- szün

Fá –fá -mi-mi –szó - szó-fá- ...- ti – ti – fá – ... – dó –dó – szó ...
Szik-la, er-dő, lomb, vi-rág, ... csak to-vább! ... csak to-vább! ...
Bé Bé A A C’ C’ Bé ... E’ E’ Bé ... F’ F’ C’ ...
Tám -ti tá -tá tám ti - tá-szün-tám-ti- tá -szün- tám-ti – tá - szün

Fá –mi-fá- mi- fá-szó- lá- ... - ti -lá-szó- ... – mi- ré -dó ...
Hegy és víz az ég a - latt, ... itt ma-rad! ... itt ma-rad! ...
Bé A Bé A Bé C’ D’ ... E’ D’ C’ ... A G F ...
Ti -tám tám-ti tám-ti tá-szün tám-ti tá -szün tám-ti tá -szün

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68182 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Zene
Sziasztok!


Itt ülök Veszprémben egy kávézoban és benéztem egy kicsit. Képzeljétek nekem megvan karaoke változatban a Muzsika hangja. Szupi nem? ha akarjátok elhozhatom. Viszlát vasárnapig.

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68147 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Oké, igyekszem!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68139 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene

Kincső írta:

Kincső írta: Hát én megpróbálkozhatok valami dalfélével, de milyen témában?

Írásra gondoltam. Akkor megpróbálok valamit egy-két nepon belül összehozni valamit, jó?

Nem kell sietni. A lényeg, hogy legyen valami. A GyU-s versek megzenésítése nagyon jó ötlet. Egyébként a témával kapcsolatban az jutott eszembe, hogy valamilyen... "természetes" zene kéne. Szóval gitár, ének, hegedű, cselló, furulya, tehát amik eddig itt vannak. (mondjuk én személy szerint olyasmire gondoltam, mint az ír zenék, de olyat írj, amilyet tudsz, és szeretsz).

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68132 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Ja és meg is lehetne zenésíteni a GyU-s versek egyikét-másikát...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68131 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

Telcontar_Leli írta:

Kincső írta: Hát én megpróbálkozhatok valami dalfélével, de milyen témában?


Ai na vennui!

Írni, vagy énekelni? Ha az első, akkor minden félét (majd válogatunk), ha a második, akkor még mindig össze kéne hozni azt a karaoke estet (egyébként már a szombati talin fölírtalak az énekesek közé).
Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli


Írásra gondoltam. Akkor megpróbálok valamit egy-két nepon belül összehozni valamit, jó?
(Hogy mik nem történnek az ember háta mögött! :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68120 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene

Kincső írta: Hát én megpróbálkozhatok valami dalfélével, de milyen témában?


Ai na vennui!

Írni, vagy énekelni? Ha az első, akkor minden félét (majd válogatunk), ha a második, akkor még mindig össze kéne hozni azt a karaoke estet (egyébként már a szombati talin fölírtalak az énekesek közé).

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68023 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene
Alsóban zeneis suliba jártam, és ez idő alatt furulyázni is megtanultam (ugyanis kötelező volt, de szeretem is), és hegedültem 5-6 évig (népzenét), viszont kérdés, hogy a húgom hegedűje jó-e nekem, ugyanis én már abbahagytam, de ő még nem. Szerintem furulyázni jobban tudok és sokal jobban szeretek. A már említett 4 évből 3 alatt énekkaros voltam, plusz az új sulimban idén indult énekkarnak is tagja vagyok, amely gitárkísérettel működik, amelyet a fizikatanárunk és osztályfőnökünk szolgáltat (megjegyzem ez az egyetlen pozitív tulajdonsága van). Ehhez mérten elég jó hangom van, és imádok énekelni, bár egyesek a hangomról más véleményen vannak, de az illető kisebbségben van. Vágül is az énektanár tudja jobban, nem?
Hát én megpróbálkozhatok valami dalfélével, de milyen témában?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #68020 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Zene

Fereste írta: (OFF: Fin, azért mert én nemtok előadásokat és társait tartani ... különben is yol festenék én ott egyszálmagamban a sok nemkorombelivel :? )


Nem lennél egyszálmagadban. Én októberben leszek 13, és jelentkeztem Battinál (igaz hogy nem válaszolt, de úgy tudom vette az adást). És csak egy kis fantázia kell, nem csak előadásokat lehet tartani, ha van pár jó ötleted, az szvsz elég.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67984 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Ai na vennui!

Na, akkor térjünk vissza a legutóbbi T-mára. Mikor és hol lesz a karaoke est?

Illetve szeretnék mindenkit megkérni, hogy ténykedjen is a zenei részen, aki tud, mert szeretnénk, hogy mind a film-, mind a színdarabok zenéjét mi csináljuk. Tehát zeneírók! Tollat, cewruzát a kézbe!

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67943 Írta: Dae/siss
Dae/siss válaszolt a következő témában: Zene
Hobbitleány, egy szájharmonika nem kerül többe 2000 Ft-nál és akkor már csempészáru. :) Ha van lengyelpiac a közeletekben, menj el, tuti kapsz 800-900 Ft-ért. Én legalábbis annyiért vettem a magamét és remekül tartja magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67934 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Zene
Na ezt nem tudom hova írni, de ide vág leginkább: Ki tud nekem olcsón szájharmónikát szerezni?5000 alatt kéne. Még régen játszottam, de már nem igazán emlékszem rá, úgyhogy ha tudtok vmi füzetet/könyvet is adni, amiből újratanulhatok, annak nagyon örülnék! Előre is köszi!

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67492 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene

Estel Adániel írta: :( Gordonkám nincsen, mióta nem járok, így részemről a Zenekari részvétel ugrott... De a MTT leendő hivatalos Énekkarának igencsak szívesen állok rendelkezésére !! :D :D Kottáim nincsenek, viszont van egy Padlás-kazettám, aminek a B-oldala megfelel karaoke-célokra... 8)
Ki jön a 13.-i Margitszigeti talira? Nem lehetne annak a környékén a karaoke-est? (hogy ne kelljen kétszer feljönnöm Pestre emiatt... :roll: :wink: )

Ai na vennui!

Pedig jól jött volna a cselló... Nem baj. Majd megoldjuk. Egyébként az elmúlt napokban találkoztam egy félig amatőr csapattal (magyar verseket zenésítenek meg) és nagyon jók voltak (van tőlük CD-m is (dedikálva :bounce: )). Ja, egyébként ez a Misztrál. Az együtes egyik tgjával beszélgettem, és azt mondta, hogy tényleg igen amatőrök még, nagyon fiatalok (Ő éppen 26) és kitartást, valamint nagyon jó eredményeket kívánnak nekünk. Azt mondta, csak akarni kell, és nem szabad föladni. Hát, ne adjuk fel! Zenészeket! Énekeseket! Zeneszerzőket!

Karaoke: Felőlem lehetne, csak a többiek... Nem reagált rá senki, nincs hely, nincs idő kidolgozni... (nem fog összejönni)

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

Ui.: Megyek! (most döntöttem el :D )

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #67040 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Zene
Tyúha, itt énekelni kell? :oops: :oops:
Hát ... megpróbálhatom... :lol: :lol: :D :roll: :wink:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #67025 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Zene
:( Gordonkám nincsen, mióta nem járok, így részemről a Zenekari részvétel ugrott... De a MTT leendő hivatalos Énekkarának igencsak szívesen állok rendelkezésére !! :D :D Kottáim nincsenek, viszont van egy Padlás-kazettám, aminek a B-oldala megfelel karaoke-célokra... 8)
Ki jön a 13.-i Margitszigeti talira? Nem lehetne annak a környékén a karaoke-est? (hogy ne kelljen kétszer feljönnöm Pestre emiatt... :roll: :wink: )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66649 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Nekem sajnos nincs, csak a házunk. Alkalmas hely korlátozott létszámig, illetve úgy 17 óráig. Számítógép van (három is, ha kell)

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66575 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Zene
Akkor azt javaslom, javasoljunk időpontot erre a karaoke cuccra. Á, igen, előtte nem ártana egy helyszínt választani azért... Valakinek vmi ötlet? Olyan hely kellene, ahol van számítógép. (mp3-ban van egy csomó karaoke számom + Gumipók is rendelkezik egy "csekélyke" gyűjteménnyel...) Valakinek valami elhagyatott, szabad kastélya, telke, víkend-háza, lakókocsija, egyebe?

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66429 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Zene
Hát, ha nagyon muszály akkor még alt-furulya is mehet.
Az egyik barátnőmtől tanultam...
De végülis szopránon is tudok, de azon is csak amatőr szinten.
Múltkor sikerült lefurulyáznom a CD-ről azt a Megyés dalt, a filmből (2-es dal).
Ha érdekel egy fuvolást lekottázom neki. (mert furulyával nem az igazi)
És mindenki jöjjön a kórusba akinek hang jön ki a torkán! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #66269 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Zene
Fiona: Jó! Hozzd el a következő talira.

Tényleg! Akkor mikor is lesz az a karaoké est?

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.738 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére