Nyelvek és írások

Több
11 éve 6 hónapja #408123 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagyon-nagyon kéne az a GYIK... :roll:

Kedves Baba0105

A kéréseddel több probléma van. Szépen sorban:

0.) sindarin és nem sindari_a_n - de tudjuk be typonak...
1.) a sindarin egy nyelv. Az írást tengwarnak hívják, profánabb nevén tünde betűknek. – Angolul és magyarul is majdnem ugyanazt a latin betűs ábécét használjuk...
2.) az általad kért szavak quenya nyelvűek
3.) nem láttam még olyan szótárat, ahol eleve tengwarral írták volna az eldarin szavakat, de az ötlet nem rossz :D
4.) az amarto egy feltehetőleg kikopott alak, helyette valószínűleg az umbar használatos
5.) elküldtem az emailcímedre a kért szavakat tengwarral, quenya módban, ahogy illik...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Baba0105
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #408120 Írta: Baba0105
Baba0105 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Nagyon fontos kérés!

Szeretném Sindarian betűkkel a következő szavakat:

Amarto - Sors, végzet
Fairië - Szabadság

Manar (mandë)- Végzet, szerencse

Estel - Bizalom, remény

Nagyon fontosak lennének!

De ha valaki tudna abban segíteni, hogy hol találok egy olyan szótrt, ahol tünde betűkkel találom meg a szavakat az is nagy segítség lenne ! Új vagyok még itt, de életbe vágó lenne!

Ha valaki tud segíteni a követkő e-mailre írjon: gabimanoja@gmail.com

Köszönöm előre is:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408118 Írta: Ceorl
Ceorl válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
az angerthasnak van valami "hivatalos" magyar hangrendszerre igazított verziója?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • tunde
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #408106 Írta: tunde
tunde válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
szia szeretnem a nevem leforditatni egy tetovalashoz ,valami nagyon szep irassal tobbet is megnezne ha egy mod van ra ezer koszonet ha lehetseges a nevem ...solti tunde... koszonom

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Vani
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #408097 Írta: Vani
Vani válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Metaflora írta:

Vani írta: Remélem most jól írtam :D

Nagyrészt, de még mindig becsúszott egy "átfordítjátok tengwákra" :P Továbbra is: nyelvekre (magyar, angol, sindarin, quenya) lefordítunk, írásrendszerekre (latin betűk, cirill betűk, ilyen-olyan rúnák, angerthas, tengwar) átírunk :)
(Valamint a "kéne" helyett a "kérem" talán jobban fest :P )



Köszönöm hogy szóltál :D akkor most már jónak kell lennie :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408089 Írta: simicsigacica
simicsigacica válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni fordításban és átírásban. Quenya nyelven szeretném és dőlt tengwar írásmóddal a következőket:

"Egy dolog van mi tudható, szeretni kell és szeretve lenni jó."

Ami nem öl meg erősebbé tesz.

Örökké

Olvastam, hogy a neveknek nincs quenya megfelelője, de érdeklődni szeretnék, hogy az Eszter és Lajos nevek jelentését esetleg át lehetne fordítani quenya nyelvre dőlt tengwar írásmóddal?
Eszter név jelentése: csillag, Lajos név jelentése: hírnév

Előre is nagyon köszönöm a segítséget! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408085 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Vani írta: Remélem most jól írtam :D

Nagyrészt, de még mindig becsúszott egy "átfordítjátok tengwákra" :P Továbbra is: nyelvekre (magyar, angol, sindarin, quenya) lefordítunk, írásrendszerekre (latin betűk, cirill betűk, ilyen-olyan rúnák, angerthas, tengwar) átírunk :)
(Valamint a "kéne" helyett a "kérem" talán jobban fest :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Vani
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #408084 Írta: Vani
Vani válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Akkor ha minden igaz akkor most már jó írom :) Szeretnem ha le fordítanátok nekem quenya nyelvre és aztán átírnátok tengwákkal ezt a szöveget : Menj, Tovább, Előre!
lehetne hogy még ezt a szöveget csak átírjatok tengwákra … tetoválásnak szeretném és nem tudom melyik lenne a jobb ... :D
Remélem most jól írtam :D
Előre is köszönöm a segítséget :D
Utolsó szerkesztés: 11 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408068 Írta: bobe772
bobe772 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagyon szépen köszönöm!:))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408064 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ellenőriztem Metaflora átírását. Majd akkor nézd meg az általam talált hibákat a rejtett szövegben, ha te is megtetted a táblázat alapján. ;)
Hibák az átírásban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408062 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

bobe772 írta: Nah :D tényleg jól leírtam :D
ezeket leírnád nekem dőlt tengwar betűkkel? :D

Az angollal nem merek próbálkozni, a magyar nyelvű mondatokat leírtam: itt vannak , DE majdnem biztos, hogy van benne hiba, szóval mindenképp várj további véleményeket (ahogy én leírom, úgy te is megtehetnéd, fogod a táblázatot, és követed a leírt szabályokat, legfeljebb én már egy picit többet gyakoroltam, és nem nézem a táblázatot - de ugyanúgy átnéznénk ám, amit te átírsz magadnak, és legalább biztos lehetnél benne, hogy nem azt írtuk oda, hogy "vicces, hogy ő sem ismeri ezeket a jeleket, ugye?" :P )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408060 Írta: bobe772
bobe772 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
lassan*
:D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408059 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

bobe772 írta: lassal,

Ez biztos? mert átírjuk mi így is :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408057 Írta: bobe772
bobe772 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nah :D tényleg jól leírtam :D
ezeket leírnád nekem dőlt tengwar betűkkel? :D



Mindig van remény!


Tanulj a múltból,
Élj a mának,
Reménykedj a holnapban!

Dad, I love you
Mum, I love you

Az élet túl rövid! Csókolj lassal, nevess őrülten, szeress igazán és bocsáss meg gyorsan!

Remélem így érthető és nem megterhelő, hogy egy kicsit sok :)
Köszii

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408055 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nagyon szívesen, legközelebb majd te írsz át nekünk valamit ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408042 Írta: everet
everet válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Éogil és Sötét Úr, köszönöm szépen az átírást! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408041 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Én az ALT GR-Q-t használom kötőjelnek, de nem tudok róla, hogy lenne egységes megegyezés rá.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408036 Írta: Éogil
Éogil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

everet írta: Sziasztok. Szeretném a segítségetek kérni. Hogy írják dőlt tengwákkal átírva : "Van-e élet a halál előtt?" Nagyon szépen megköszönném, ha valaki segítene.

kepfeltoltes.hu/view/130115/van- ... es.hu_.jpg
(De várj vele, amíg valaki rábólint, a kötőjelben nem vagyok 100%-ig biztos...)

Aurë Entuluva!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408029 Írta: everet
everet válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok. Szeretném a segítségetek kérni. Hogy írják dőlt tengwákkal átírva : "Van-e élet a halál előtt?!" Nagyon szépen megköszönném, ha valaki segítene.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408020 Írta: Atwe
Atwe válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Cerebrum: szerintem erre a korábbi hozzászólására gondolt, csak még gyakorolni kell ezt a fórumozás dolgot:

<!-- l --><a class="postlink-local" href="www.tolkien.hu/forum/viewtopic.php?f=3&t=20#p407942">viewtopic.php?f=3&t=20#p407942

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408015 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Agresszive írta: Üdv! Kedves Cerebrum segítségedet szeretném kérni egy átírásba, dölt tengwar betűkkel leírnád nekem ezt az idézetet? :
Nagy az én bűnöm: a lelkem.
Bűnöm, hogy messze látok és merek.


Alae:

klikk

bobe772 írta: Magyarul is tengwar írással és leírnád nekem valami szép tünde nyelven is? rád bízom :) ) köszönööm :)


Na akkor szaladjunk neki még egyszer ennek a mondatnak, mert így se füle, se farka.

De mindenekelőtt olvasd el ezt:

tolkien.hu/forum/viewtopic.php?p=407628#p407628

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408009 Írta: bobe772
bobe772 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Magyarul is tengwar írással és leírnád nekem valami szép tünde nyelven is? rád bízom :) ) köszönööm :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Agresszive
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja - 11 éve 6 hónapja #408000 Írta: Agresszive
Agresszive válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Üdv! Kedves Cerebrum segítségedet szeretném kérni egy átírásba, dölt tengwar betűkkel leírnád nekem ezt az idézetet? :
Nagy az én bűnöm: a lelkem.
Bűnöm, hogy messze látok és merek.

Köszönöm az átírást
Utolsó szerkesztés: 11 éve 6 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Pessza
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #407990 Írta: Pessza
Pessza válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Cerebrum írta: Alae:

klikk


Júj!

Ezek az enyémek? :-)
Gondolom, az első sor - Erthadril
az alatta lévő - Hirthalion


Nagyon szépen köszönöm!
Szép estét!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407985 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alae:

klikk

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Pessza
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #407984 Írta: Pessza
Pessza válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok!

Átírtnátok nekem ezt a két nevet tengwar írásmódba? (normál és dőlt betőtípussal is)

Erthadril
Hirthalion

Nagyon köszönöm!

Szép napot!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407971 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

csabii00 írta: Köszönöm! :)
még egy kérdés ez mit jelent mahtale? :$


Csabi, ha nem görgetsz vissza kb. 15-20 centit, és nem keresed meg, esküszöm, megkereslek és lenyilazlak. Érdeklődj a fórumon, képes vagyok-e rá :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407969 Írta: csabii00
csabii00 válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm! :)
még egy kérdés ez mit jelent mahtale? :$

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407964 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

csabii00 írta: Köszönöm! Mégegyszer bocsi! Akkor várom öket!


estel: smg.beta.photobucket.com/user/Al ... f.jpg.html
alasse: smg.beta.photobucket.com/user/Al ... 1.jpg.html
mahtale: smg.beta.photobucket.com/user/Al ... 2.jpg.html

Na, csak elég nagy lesz így...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #407958 Írta: Atwe
Atwe válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Igazad lehet... Nice work, Sherlock!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.486 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére