Humor

Több
20 éve 2 hónapja #196608 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

büzsü2003 írta: Van egy jó viccem:

Gandalf azt mondja Samunak és Frodónak:
- Jó nektek, a munkátok a hobbitok.... :lol:
:P :D :lol: :lol: :lol: :lol:


Azt hiszem tényleg nem ártana összehozni egy "Már sokszor szerepelt poénok gyűjteményét"...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #196579 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Humor
Van egy jó viccem:

Gandalf azt mondja Samunak és Frodónak:
- Jó nektek, a munkátok a hobbitok.... :lol:
:P :D :lol: :lol: :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #196143 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Humor

Angwen írta:

Ery írta: Maedhros pl. nem volt hajlandó kezet fogni velem! No ezt megjegyeztem magamnak. A kis önérzetes... Eljön még az az idő mikor sajnálni fogja, s azt fogja kívánni bárcsak megtehetné!


Jaj. Ez gonosz. Ez nagyon gonosz. De tényleg.

Gonosz, de marhajó! :up:

Én is ezt emeltem ki drága Melkorkánknak a cseten az imént! :twisted: :lol:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #196114 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Humor

Ery írta: Sajnos elszóltam magam, s kiderült, hogy honnan van az ismeretem a bámulósok anatómiáját illetően. A vérátömlesztésnél szúrtam el a dolgot. Mikor az első bámulósokat vizsgáltam az első bemetszést túl mélyre ejtettem s gyors vérpótlásra volt szükség, ráadásul a segédem nem is takarított rendesen így kész kupi volt a laborom, szóval az eredmény egy farkasvérrel és növényi oldattal újratöltött bámulós lett. Ebből lett az O.R.K. 1.0 modell (Oltári Rossz Kreatura), de ezt később még fejlesztettem. Így hasznos figurákat alkottam végül.


:biggrin2: :itscool: :cool2: :hello:
Ery, ez nagyon teccett!
MÉG!!!!!!!!!

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #196029 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Humor

Ery írta: Maedhros pl. nem volt hajlandó kezet fogni velem! No ezt megjegyeztem magamnak. A kis önérzetes... Eljön még az az idő mikor sajnálni fogja, s azt fogja kívánni bárcsak megtehetné!


Jaj. Ez gonosz. Ez nagyon gonosz. De tényleg.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #196022 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor
Ery: Halálos! :D :up: :bounce:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #196018 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Ery: Csak annyit mondanék: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!!

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #195953 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor
Melkor kommentárja Galadriel Naplójához

Nos ma rendkívül érdekes élményben volt részem. Fülembe jutott, hogy Yavi anatómia órát kíván tartani az F szekció gyermekeinek. Úgyéreztem ott a helyem! Egyrészt talán növelni tudom a reputációmat a kölyköknél, másrészt jobb egy benfentestől megtudni a hiányzó részleteket, hiszen a jó vala holtig tanul, (vagyis mindig) s nincs felesleges információ, csak később hasznosítható.

De hogy a lényegre térjek, már ott voltak a gyerekek, sőt Feanor és Finarfin is (Fingolfin érthető okok miatt távol volt [még mindg lábadozik]).
Na ekkor már kezdtem gyanakodni, hogy itt valami balhé lesz, hiszen ha Nerwenke és Feanor együt van abból nagy hajtépés várható a szó mindkét értelmében. Megjegyzem a többi ványadt is így gondolhatta, hiszen megjelent Aule mellett, Tulkas és Ulmo. Sőt! Manwe őmagassága is le méltoztatott szállni fenséges trónusáról, hogy az üdítő hegyi levegőt felcserélje a - mi szegény alanttasok által szívott - tírionira.

Szóval felállt a nehéztüzérség. Talán ennek is betudható, hgy Feanor - magához mérten persze - elég nyugodtan viselkedett, legalábbis kezdetben.

Mint az várható volt az F szekció gyermekei elég tartózkodóan viselkedtek velem, főleg Feanor csemetéi mutattak hűvös magatartást. Maedhros pl. nem volt hajlandó kezet fogni velem! No ezt megjegyeztem magamnak. A kis önérzetes... Eljön még az az idő mikor sajnálni fogja, s azt fogja kívánni bárcsak megtehetné!

Az anatómia óra egészen érdekes volt, bár az elején nehezen ment a jegyzetelés mert Nerwenke volt a szemléltető ábra. Huhh. Ez a fruska mennyire szép... lehet, hogy kezdek pedofil lenni??? Ez persze a többieknek is feltűnt, s hallgathattam egy csomó kaján megjegyzést, persze csak a ványadtaktól, mert a többiekre elég volt szigorúan ránéznem. Főleg Ulmo és Tulkas járt elöl a poénokban.
No de gyorsan magamhoz tértem és bősz jegyzetelésbe kezdtem. Kiderült, hogy nem is tévedtem olyan sokat, csak pár fontos részletben.

A Feanor nevű időzített bomba azonban még nálam is rosszabbul bírta a terhelést és hamarosan felrobbant. Vagyis Durcifiúból kitört a hajmánia de úgy, hogy Tulkasszal együtt kellett Nerwenkét megvédenünk (Később Tulkas négyszemközt elmondta, hogy mélyen megbánta ezt az elhamarkodott jócselekedetet, hiszen legszívesebben maga tépné ki Nerwenke haját, hogy végre megnyugodjon Valinor. Hozzáfűzte, hogy azóta nem volt ennyire ideges mióta lekapcsoltam a közvilágítást.)

Közben Feanor mint apa teljesen leszerepelt, mármint ami a gyereknevelést illeti. Persze kíméletlenül kihasználtam a helyzetet s ebben a többi ványadt is lelkes partner volt (ha a bősz helyeslést is hozzávesszük). Szegény Feanor... kevés hiányzott, hogy meg ne üsse a guta...

Közben kis baj is történt, de szerencsére sikerült végül valamennyire eltussolni, bár túl nagy újdonságot csak a produktív népségnek jelentett.
Sajnos elszóltam magam, s kiderült, hogy honnan van az ismeretem a bámulósok anatómiáját illetően. A vérátömlesztésnél szúrtam el a dolgot. Mikor az első bámulósokat vizsgáltam az első bemetszést túl mélyre ejtettem s gyors vérpótlásra volt szükség, ráadásul a segédem nem is takarított rendesen így kész kupi volt a laborom, szóval az eredmény egy farkasvérrel és növényi oldattal újratöltött bámulós lett. Ebből lett az O.R.K. 1.0 modell (Oltári Rossz Kreatura), de ezt később még fejlesztettem. Így hasznos figurákat alkottam végül.

Szóval minden kellemetlenség ellenére jól végződött az óra, s felírtam néhány tippet, hogy miként módosíthatom a mostani O.R.K. 6.2-es modellt.
Persze Durcifiú sértődötten vonult el a családjával, az én reputációm pedig mélypontra zuhant, de sikerült megmagyaráznom a kis hiszékenyeknek, hogy mélyen megbántam tettemet (no persze!) s letöltöttem érte a büntetésemet. Hála Erunak Nerwenke ezúttal megosztotta az erejét a társaságra való tekintettel, így mindenki nyugodt lélekkel térhetett haza.

Csak nekem volt egy kis fejfájásom.

[size=9:g9kfh320]Köszönet illeti Namariét, aki nélkül ez a naplórészlet nem jött volna létre.[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195950 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Valaki mondjon valami biztatót, mert lecsapm a gépet.. az előbb még jó lemez a feltöltésnél bemondta az unalmast, és úgy nézem, tönkrement az egész anyaggal együtt... off vége...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195941 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor
Ery, Esgal, Nam: :D :up: :evil3:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195226 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Namarie: Ez inkább szép, mint humoros, de nekem nagyon tecc! ( Na jó, egy átköltést tényleg pofátlanság lenne a verses topicba tenni.) :)
Ery: Köszke, ez jól esett. Rég nem röhögtem ilyen jót. Szegény Melkor! :roll:
Esgal: Híjnye, ezt az irodalomtanár nagymamámnak látni kéne! Naggyon komoly!!! :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195184 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Humor
Hát, asszem, a papától... :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195140 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Estel Adániel írta: Ja igen, már emléxem...
hmm...
Ezt se Vardától tudom... :roll:
:D



HANEM?????

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195137 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Humor
Anyám mai beszólása :D :
-Kérsz körtét?Van banán is!

:lol:

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195103 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Humor
Ja igen, már emléxem...
hmm...
Ezt se Vardától tudom... :roll:
:D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195100 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
ÖÖÖ kedves Vala, te megadtad a specifikus jelentését is... tudod, többfajta szerete van. Erósz, philia és agapé. És arra céloztál anno, hogy a szó specifikus jelentése az erósz hatáskörébe tartozik, mégpadig a nagyon is földi erószéba...

Nade a Babits- átirat:

Hajnaltalan napi kérdés


Midőn Szauron, a lágyan takaró
Fekete, gonosz rosszat akaró
kit megrontott egy óriási Vala
Középföldét lassan homályba takarja
s oly óvatosan, hogy minden fűszál
zord talpa alól soha föl nem áll
tőle kap a virágok szirma ráncot
s a gondori sisk kényes, dupla szárnyán
elveszti a szivárványos zománcot
s úgy elasznak e lepel árnyán
a súlyos, zord, dögszagú leopelnek,
hogy csak hidegét érzik eme lepelnek
Olyankor bárhol járj a nagyvilágban,
vagy ülhetsz sötét, bús törptárnában,
Lórienben fleteden vigyázol,
hogy gyújtják sorben a kékfényű lámpát
vagy fáradtan, domb oldalán, tündéddel
nézed a lombon át a lutsa holdat
vagy országúton, melyet por lepett el,
álmos mearád bóbiskolva bakatat
vagy az umbari hajó padlatán
szédülj, vagy Völgyzugoly pamlagán
vagy veszélyes lápot bolyongván keresztül
állj meg a zsombékon csodálni restül
a hullagyewrtyák hosszú fonalát
a lidérclángok hívó vonalát
és épp a dögletes mocsáron
hol lángot apróz halott- tünde- tükör
merengj a messsze múltat visszasírván
hisz Tirion emléke édesen gyötör
elmúlt korodba, mely miként a bűvös
tükör képe van is de nincs is,
melynek emléke jégként sose hűvös,
melynek emléke teher is, de annál rosszabb- kincs,
ott emlékektől terhes fejedet
a valák földjére elcsüggesztheted:
csupa szépség közt és gyönyörben járván
mégiscsak arra fogsz gondolni gyáván:
ez a sok gyűrű mire való?
Mégiscsak ara fogsz gondolni árván:
minek az arany kör, a fehér gyémánt?
minek a lidérc, e szárnyas takaró?
miért a dombok és miért a lombok?
s a tenger, melyen csak átkelt egy úrnő?
minek az orkok, minek a harcok,
Malbeth, e bús ember - látnok,
A tükör, s az Anduril, ez újra - égő?
miért az emlékek, miért a múltak?
miért a lovak, miért az íjak?
miért a végét nem lelő idő?
vagy vedd példának a Fehér fa- ágat:
miért hozza virágját, ha majd leszárad,
S miért hullik le, ha újra nő?

Köszönet a kezdősorért Lamoraknak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195074 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Humor
8O Mikor magyaráztam én el hogy gyerexeretőt jelent? :roll: És akkor most ez alapján téves, vagy nem? :heu:
;) :D

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #195065 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Nagyuram, azóta eszembe jutott, hogy Téged TUTI NEM vádolnának pedofíliával. Manwe ugyanis elmagyarázta a szó jelentését, és kijelentett, hogy Te nem is vagy olyan, de Feanor viszont eléggé az a jelek szerint, sőt, még lehet az is, hogy némileg fetisiszta.


Mondtam én, hogy Te egy jólelkű, ártatlan Vala vagy...

Sok szerettel, és köszönettel a védelemért: Nerwenke...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194942 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor

Nólindir írta: Kérünk méééééég!


Kérésed számomra parancs! hamarosan következik Melkor mommentárja Galadriel április 24-én közzétett naplójához.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194939 Írta: Julcsi_
Julcsi_ válaszolt a következő témában: Humor
Ery... hát csak kibújt belőled az írási szenvedély? :mrgreen:
Mi, régi hódolóid nagy-nagy örömmel fogadtuk... 8)

Melkor írta: Közöltem vele, hogy nem teszem, mert ha bokorba bújok vele, akkor Eru se mosse le rólam, hogy pedofil vagyok.



Kérünk méééééég!

argh

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #194937 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor
Elveszett oldal Melkor naplójából

Sikerült nevet adnom a fájdalomnak! Nerwenke! Esküszöm ezt a szőke fruskát direkte büntetésből küldte rám a Főnök. Oh, hát sohasem érnek véget szenvedéseim?!
Bár ami igaz az igaz, a többi ványadt hócipője is tele van őszőkeségével. Hiszen mikor legutóbb körbeérdeklődtem náluk Nerwenkéről a hatás ugyanaz volt.
:arrow: Ulmo pánikszerűen menekült a víz alá, s csak a tenger sistergése árulta csak el mennyire zaklatott idegállapotba került.
:arrow: Tulkas elsápadt és remegni kezdett.
:arrow: Aule rátenyerelt az üllőjére és szétmorzsolta, miközben kényszeredetten vigyorgott.
:arrow: Yavi elrohant, azzal a kifogással, hogy meg kell öntöznie a Két Fát.
:arrow: Nienna a változatosság kedvéért tovább bőgőtt, de úgy mint a monszuneső.

De, hogy előlröl kezdjem, éppen szokásos reggeli sétámra indultam, mikor ki rohant velem szemben sikítva? Naná, hogy Nerwenke! Ez a lány mindenütt ott van??? Mindig engem tud megtalálni???
Persze most is Feanor elől menekült, aki szokás szerint megint hajszálat akart tőle (Adjon már neki egyet, hogy végre megnyugodjon egész Valinor!). S persze megint nekem kellett megvédenem.

Mint azt sikerült Nerwenke szavaiból kihámoznom, Feanor megint megsebezte Fingolfint, úgyhogy megint mehetek eltussolni a dolgokat, nehogy kiderüljön, hogy ki mozgatja a szálakat a háttérben (Eru látja lelkem én EZT nemakartam). Persze őszőkesége elkezdett kombinálni, s kisütötte, hogy bizony-bizony nekem is közöm lehet az ügyhöz! Majdnem lebuktam, de végül sikerült kimagyaráznom magam, hogy csupán annyira van közöm az ügyhöz, hogy megpróbálom eltussolni (ez is igaz de nem teljesen).

Kombinációjából csak Feanor közeledte szakította ki. Erre persze elkezdte rángatni a karomat, hogy meneküljünk, bújjunk el a bokorba. Méghogy én fussak meg Feanor elől??? Na neee! Közöltem vele, hogy nem teszem, mert ha bokorba bújok vele, akkor Eru se mosse le rólam, hogy pedofil vagyok. Na EZT nem kellett volna mondanom. Nerwenke kapásból érdeklődni kezdett, hogy mi ez a szó. Kitérő válaszomra azt felelte, hogy rendben, de akkor megkérdezi az apjától, mondván, hogy tőlem hallotta. Na ez volt az a pillanat, amikor vissza akartam térni a Külső Sötétségbe. Végülis nagy nehezen sikerült rábeszélnem, hogy ezt ne tegye.

Megpróbáltatásaim azonban nem értek véget. Haza kellett kísérnem ugyanis őszőkeségét, s otthon bemutatta a vizestál trükkjét. Sajnos nem tudtam rendesen jegyzetelni, mert Nerwenke folyton kérdezősködött, nekem meg magyarázkodnom kellett.

Láttuk Feanort csatázni és hajót égetni. :arrow: Az csak paradicsomdobálással és tüzijátékkal egybekötött vidám ünnepség!
Volt megint téli kép (tündék a jégen) :arrow: Téli olimpia.
Láttuk a lángvágóimat. :arrow: Azok csak színes lampionok egy felvonuláson!
Feanor titkos fegyverraktára :arrow: Az a konyha, s tele van nagyméretű krumplihámozóval!
Megint testvérmészárlás egy barlangpalotában :arrow: Áh! csak lerészegedtek és leették magukat málnalekvárral. Nem, dehogy halottak, csak alszanak. Különbenis láttár már halottat? Akkor ne kérdezz butaságokat!
Persze volt pár kép amire nem tudtam mit szólni, ilyenkor megzavartam az adást, s pihengettem míg Nerwenke megpróbálta visszahozni a képet (persze sikertelenül). Szóval a végére komolyan megfájdult a fejem.

A slusszpoén még hátravolt.

Az abalkból láttuk, hogy Feanor közeledik. Még jókor, mert Nerwenke belekezdett volna egy sevége-sehossza történetbe. Persze pánikba esett és javasolta, hogy bújjak el az ágyneműtartóba, s ha Feanor erőszakoskodni próbálna jöjjek elő. Nohiszen, egyéb se kellett nekem, ilyen kompromitáló szituációba nem keveredek! Az idegrendszerem már amúgy is romokban hevert, így némi hisztérikus felhanggal közöltem, ám bújjon el ha akar de én megyek! Nehezen bár de beleegyezett, azzal a megkötéssel, hogy zsebpalantíron figyelem az eseményeket és közbelépek ha kell.
Gyorsan távoztam, majd otthonról felhívtam Yavit és kértem tőle gyógyteátt, hogy zsibongó idegeim megnyugtassam.


[size=9:8roodtb7]Köszönet illeti Namariet aki segített létrehozni ezt az oldalt.[/size]

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194904 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Humor
Na, akkor a topicgazdák engedélyével, és fárasztásotokra jöjjön egy überkúúúltúúúrális verselemzés.

Boci boci tarka,
Se füle se farka,
Oda megyünk lakni,
Ahol tejet kapni.

A vers szerkezetileg egyértelműen két részre tagolható. Az első egységet az első és a második sor alkotja, a másodikat a harmadik és a negyedik sor. Ez már a rímképletből is világosan kiderül: A A B B.

A verset az teszi igazán nagy művé, hogy egyszerre tartalmaz személyes és általanos igazságokat. Ezt már a felütésnél érzékelhetjük, a költő kétszer szólítja meg a bocit, és ezzel tudatja velünk, hogy valójában nem egy, hanem két bociról van szó. Az egyik boci természetesen a költő, akinek szerelmi bánata van.

Feltűnő, hogy az első szerkezeti egységben egyáltalán nem találhatók meg az igék, már ez is a leülepedettség, elhagyatottság érzetét kelti bennünk. De ezt csak fokozzák a két sorban halmozottan előforduló oppozíciók.

A két sor már önmagában is oppozíciót alkot (van egy boci, aki tarka, de nincsen se füle se farka), a 'füle' szó magashangrendűsőge is éles ellentétben áll a 'farka' szó mély hangrendűségével, a 'tarka' szó pedig önmagában alkotja a legerősebb oppozíciót, hiszen egyszerre fehér és fekete.

Ennyi ellentét nem lehet véletlen, és nem is utalhat másra, mint a szerelem természetének kettősségére, ami Catullus óta minden jelentős szerelmes vers sajátja. Egy embert látunk magunk előtt, aki bár 'tarka', vagyis a költőiség minden szépségével, rútságával, örömével, bánatával fel van ruházva, mégis hiányérzete van. Ez a hiányérzet minden beteljesületlen szerelem sajátja, a kedvese nélkül a költő sem érzi teljes embernek magát, és ezt vetíti elénk nagyon találóan egy fületlen és farkatlan boci képében.

A második szerkezeti egységben csak fokozódik a magányosság és az üresség érzete. Itt jelenik meg a versben szereplő egyetlen ige, ez viszont annál kérlelhetetlenebbül, visszavonhatatlanabbul: 'megyünk'. Az egész verset átszövő kettősség itt is megtalálható. Hiszen szó van egyszer a költő érzéseiről, amik egytől egyig elhagyják a költőt, aki már képtelen arra, hogy eltartsa őket, és elköltöznek valaki másba, aki még képes táplálni őket, vagy 'ahol tejet kapni', és szó van az egész társadalomról, akiket eddig verseinek tejével itatott a költő, és akik szintén mind elpártoltak tőle, mivel szerelmi bánatában képtelen költeményeivel éltetni őket.

A másik, az általános érvényű boci maga az élet. Itt az első szerkezeti egység (Boci boci tarka / Se füle se farka) azt jelenti: az élet sokszínű, de nincs semmi értelme. Felmerülhet a kérdés, vajon miért maradt el a 'de' kötőszó. Persze tisztában vagyunk azzal, hogy a költői nyelv állandóan tömörségre törekszik, de ebben az esetben másról is szó van. Nem teljesen egyértelmű ugyanis a 'de' szó használata. Felfoghatjuk úgy is, hogy itt éppen arról van szó: az élet sokszínű MERT nincsen semmi értelme. Hiszen ahogy valami értelmet, célt kapna, máris sokkal egysíkúbb lenne, sok mindennek lecsökkenne a szerepe, esetleg teljesen értelmét vesztené, megsemmisülne. Ez egy újabb kettősség, amit a költő nem old fel, mindenki kedve szerint értelmezheti, de mindenesetre feltár egy olyan lehetőséget, hogy az élet értelme esetleg éppen az élet értelmetlenségében rejlik.

A második szerkezeti egység egyértelműen a fentiekben már említett 'megyünk' ige köré csoportosul. Ez a rész (Oda megyünk lakni / ahol tejet kapni) természetesen a halálra vonatkozik. Rendkívüli jelentősége van itt a többes szám első személynek, vagyis mi mindannyian 'megyünk', mi mindannyian meghalunk. Pontosan ez az, ami örökérvényűvé teszi a verset, hiszen a halál kérdése mindig foglalkoztatta az embereket, és ameddig lesznek emberek, mindig is foglalkoztatni fogja őket. A vers tehát örök problémát feszeget, és végül is arra jut, a halál az életnél egy nyugodtabb világot biztosít majd, 'ahol tejet kapni', tehát ahol nem kell megfejni az élet tehenét ahhoz, hogy boldogok lehessünk.

Itt tehát közvetve mégiscsak kiderül, mit tart a költő az élet igazi céljának: hogy fáradozva, olykor áldozatokat hozva végül is boldogok legyünk. Ez a vers mondanivalója, örök tanulsága, ami ebbe a játékos formába öntve olyan meggyőzően szakad ki a versből, hogy méltán sorolhatnank ezt a költeményt a legmaradandóbb művészi alkotások közé.

Olvassuk el a verset még egyszer:

Boci boci tarka,
Se füle se farka,
Oda megyünk lakni,
Ahol tejet kapni.

Ugye milyen másként szól most a vers, hogy a mélyére hatoltunk?

Tessék. Legközelebb azt fogom berakni, hogyan bizonyíthatjuk be exakt számítások segítségével, hogy nincs Télapó.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194837 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor
KKCsSz*
Apa-gyilkos dal
Indul a küszöbről az út
ha nem vigyázol... elesel
felkötöm én is az aput
a dutyiba utána menni kell (szövegváltozat: gyerünk utána zárkára fel)
Ott a börtönőr csak rám vár
futkos a hátamon a hideg
csak elmehetnék WC-re már
mert mindjár' bepisilek. :mrgreen:


* Kicsi Közös Csetes Szerzemény :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194752 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Humor
Jaj, de jópofa dolgokat tettetek be! Youcannotpass külön rulez! :lol:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194613 Írta: Nimdraug
Nimdraug válaszolt a következő témában: Humor
Hi!

neondragonart.com/puppet/
A Lord of the Rings felirat alatt nézzétek a kis rajzokat! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194387 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194353 Írta: Panni
Panni válaszolt a következő témában: Humor

Ancalima Anarórë írta: www.immortal-land.net/trgs/lotr%20toonposter.jpg
www.immortal-land.net/trgs/lotr% ... .lego!.jpg
www.immortal-land.net/trgs/lotr% ... egolas.jpg
www.immortal-land.net/trgs/lotr% ... otpass.jpg
www.immortal-land.net/trgs/lotr% ... orn....jpg


Nagyon RULZok a képek!!!!!!!! A Humor topic fogja egyszer okozni a halálomat: Halálra röhögöm magam!!!!!! :D

"Amikor táncolsz, nem az a célod, hogy egy bizonyos pontra megérkezz a táncparketten, hanem hogy minden lépést élvezz, míg odaérsz." (Wayne Dyer)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194325 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Zarándok(Mist) írta: Ankalima: :D :D Rúlz!!!!!!
Nam:nem lesz még valami hasonlótok? A múltkori nagyon tecc! 8)


Köszönöm, Babits- parafrázis készül. Utána Weöres.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194224 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Humor
Ancalima, rúlz, de szvsz a legos meg a youcannotpass már volt

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #194177 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Humor
Ankalima: :D :D Rúlz!!!!!!
Nam:nem lesz még valami hasonlótok? A múltkori nagyon tecc! 8)

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.513 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére