Állatbarátok

Több
16 éve 6 hónapja #356386 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Snuff!
Sajnos a Vuk saját maga okozta, és sajnos biztos forrásból tudom, hogy a rokák nagyon elszaporodtak, és megpecsételik a vadnyulak, fácánok és foglyok sorsát egyes helyeken. Azokat is sajnálni kell
Egyébként sem tudom mi lett vele... talán megmenekült... :itscool:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356350 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta: Kiszabadítása kissé nagyon problémás lett volna. lévén vadállatról volt szó, és nagyon meg is volt rémülve, így több mint valószínű, hogy az első alkalmas dologba beleharapott volna, legyen az az ember keze is.
Így valószínű, hogy a jobb sorsra érdemes Vuk jobb létre szenderült.
Én nem voltam ott, mert el kellett mennem.

Szegény állat. Az ember betör az életterébe, lebetonozza a földet, és amikor odatéved és meg van rémülve, mert csapdába esett, még meg is öli. :(
Én megpróbáltam volna valamivel kiszabadítani, talán messziről, mondjuk még ha csak egy doronggal is, teszem azt: leverni róla azt a flakont.
Vagy hívni valami embert, aki seperc alatt lefogja szakszerűen és akkor nem kell elpusztítani.
Tudom, hogy nem lehet minden állatot megmenteni, de azért sajnálom. (Sajnos nagyon-nagyon szeretem a rókákat.)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356344 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta:

Snuffles írta:

Olorin.papa írta: Buta Vuk belenézett. :D aztán csak üldögélt a sarokban, várta a végzetét.

És kiszabadítottad? :) Vagy nem nálatok történt?


Kiszabadítása kissé nagyon problémás lett volna. lévén vadálatról volt szó, és nagyon meg is volt rémülve, így több mint valószínű, hogy az első alkalmas dologba beleharapott volna, legyen az az ember keze is.
Így valószínű, hogy a jobb sorsra érdemes Vuk jobb létre szenderült.
Én nem voltam ott, mert el kellett mennem.


:(

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356338 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Olorin.papa írta: Buta Vuk belenézett. :D aztán csak üldögélt a sarokban, várta a végzetét.

És kiszabadítottad? :) Vagy nem nálatok történt?


Kiszabadítása kissé nagyon problémás lett volna. lévén vadálatról volt szó, és nagyon meg is volt rémülve, így több mint valószínű, hogy az első alkalmas dologba beleharapott volna, legyen az az ember keze is.
Így valószínű, hogy a jobb sorsra érdemes Vuk jobb létre szenderült.
Én nem voltam ott, mert el kellett mennem.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356322 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta: Buta Vuk belenézett. :D aztán csak üldögélt a sarokban, várta a végzetét.

És kiszabadítottad? :) Vagy nem nálatok történt?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356314 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: jesszum! Ezt hogy???


Buta Vuk belenézett. :D aztán csak üldögélt a sarokban, várta a végzetét.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356248 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jesszum! Ezt hogy???

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 6 hónapja #356224 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta: Hali!
Azt hiszem, hogy ez betesz a Vuk legendának:
img2.tar.hu/papaiolorin/size2/33879650.jpg
img2.tar.hu/papaiolorin/size2/33879651.jpg

:D


Nagyon komoly!!! :lol:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #356167 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #355834 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok

gilloth írta: Ha simogatok egy cicát, és ő dorombol és közben megharap(nem maradt nyoma) az miért történhetett? :?:
Szomszéd cica, gyakran átjön, adunk neki kis kaját és szeret hízelegni. A gazdija keveset van otthon, nem bánja, h Vanda átjár hozzánk.


Általában az ilyen viselkedést az okozza, hogy a macskának a simogatás hasonló élmény, mint amikor a mamája nyalogatta. Csakhogy egy felnőtt macska már nem kiscica, és ez a dolog belső konfliktust okoz, amit valahogy le kell vezetnie, pl. hogy megharap. Általában pár perccel, vagy akár másodperccel ezután már ismét törleszkedik és dorombol. A másik ok, hogy valamin megsértődik, az én macskám pl. ilyen: ha a simizés nem úgy történik, ahogy ő akarja, akkor jön a durculás, és annak nyoma is szokott maradni :P Bár már elég jók a reflexeim :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #355811 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

gilloth írta: Ha simogatok egy cicát, és ő dorombol és közben megharap(nem maradt nyoma) az miért történhetett? :?:

Akkor is dorombol, ha rosszul érzi magát, csak szerencsére az ritkább. Morogni is tud egyébként. :)


A nagymamám macskája, Bársony, végigsimítasz kettőt a hátán, és legalább fél óráig magától dorombolni fog. De akkor is dorombol, mikor már az agyára megy, hogy simogatjuk, és el akar menni. Egyszóval kb. csak akkor nem dorombol, mikor alszik vagy eszik... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #355806 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

gilloth írta: Ha simogatok egy cicát, és ő dorombol és közben megharap(nem maradt nyoma) az miért történhetett? :?:
Szomszéd cica, gyakran átjön, adunk neki kis kaját és szeret hízelegni. A gazdija keveset van otthon, nem bánja, h Vanda átjár hozzánk.

Szvsz függ attól is, hogy hogyan történt az a harapás. Pl:
- lehet, hogy rosszul nyúltál hozzá / megnyomtad valahol, ahol nem kellett volna, vagy csak elege van a simogatásból (de ilyenkor a dorombolást abba szokta hagyni, és nyávog vagy morog is, és egyéb jeleket is ad előtte, pl csapkod a farkával, hátracsapja a fülét meg hasonlók)
- lehet, hogy játszani akar közben
- ha csak beveszi a kezedet a szájába, és dorombol közben, lehet, hogy csak a szagodat akarja jobban érezni, mert szeret (ez hasonló a dörgölődzéshez)

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #355800 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

gilloth írta: Ha simogatok egy cicát, és ő dorombol és közben megharap(nem maradt nyoma) az miért történhetett? :?:

Akkor is dorombol, ha rosszul érzi magát, csak szerencsére az ritkább. Morogni is tud egyébként. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #355788 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

gilloth írta: Ha simogatok egy cicát, és ő dorombol és közben megharap(nem maradt nyoma) az miért történhetett? :?:


Talán mert nem dorombolt, hanem morgott... :twisted:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 7 hónapja #355787 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha simogatok egy cicát, és ő dorombol és közben megharap(nem maradt nyoma) az miért történhetett? :?:
Szomszéd cica, gyakran átjön, adunk neki kis kaját és szeret hízelegni. A gazdija keveset van otthon, nem bánja, h Vanda átjár hozzánk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354445 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tegnap reggel tündéri élményben volt részem. Felébredek, Anya szokás szerint rám ereszti Zsebest, aki a csoda tudja, honna érzi meg, hogy felébredek. Se nem mozgok, se nem semmi, és ő abbna a pillanatban, ahogy kinyitom a szemem, ott nyüszít az ajtó előtt, hogy be akar jönni hozzám, Nyuszikához. Újabban Kiwi cica is bent alszik. Nyuszi Viharjolán elől felvágódott az ágyra, Kiwi is, és innetől volt a móka: általános buksizás. Először Nyuszi meg Zsebi üdvözölték egymást, majd Kiwi dörgölte a fejét Zsebiéhez, ezután szoóintén ő Nyuszikával buksizott, majd ezt követően mind a három összedugta a buksiját. Nme, ezzel még nincs vége, mert Kiwi hasonlóképp leüdvözölt, Nyuszika megmosta a homlokom, Zsebi meg képen akart nyalni. na, ezekért a pillanatokért (is) érdemes állatot tartani.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354315 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Gondolom már mindannyian értesültetek arról, hogy március
1-jétől bevonják a forgalomból az 1 és 2 forintos érméket
mert nem gazdaságos a gyártásuk blablabla

Ezzel kapcsolatban fordulnék hozzátok

A Miskolci Állatsegítő Alapítványnak segíthetnétek vele. Aki
esetleg szokott nézni Fókuszt, egyszer már szerepelt benne
az alapítvány, hogy milyen szomorú körülmények között próbál
segíteni a környék kóbor és beteg állatain. Talán még a
híradóban is szerepelt emiatt.
Az alapítvány által üzemeltett menhely ugyanis jelenleg egy
földcsuszamlás közepén van, ami tavaly óta egyre rosszabb
állapotba kerül. A miskolci városvezetés felajánlott tavaly
egy új telket a menhely számára, ami azóta már az alapítvány
tulajdonában van - az adományokból befolyt pénzösszegekből
sikerült megvennni. A kennelekre és az épületekre viszont
már nem volt elegendő.
Ezúton kérnélek meg titeket, hogy aki csak akár pár darab
ilyen 1 vagy 2 forintossal rendelkezik, próbáljon segíteni.

Köszönöm előre is azoknak, akik segítenének hozzájárulni a
menhely és az alapítvány jövőjéhez, munkájához.

www.allatsegito.hu/

Azt kihagytam, hogy amennyiben lenne felajánlásotok, átadhatjátok nekem és én átadom egy harmadik személynek, aki eljuttatja a helyszínre :mrgreen:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 7 hónapja #354302 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha megfelelően foglalkoznak vele szerintem nem lesz magányos.
Tipikus: ha azt szeretnéd hogy berátságos papagájod legyne, csak egyet vegyél, mert ha többen vannak, egymással foglalkoznak nem az emberrel.
Ha csak papgájt akarsz mert színes és jól néz ki a kalitka, akkor vehetsz kettőt is.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #354270 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kis papagájomnak találtam gazdit, csak az a gond, hogy először egy papagájfarmnak írtam, ahol szeretettel várták volna sok más papagáj közé, de közben szólt egy fiatal huszonéves srác, hogy ő nagyon szeretné egy kutya meg egy macska mellé a papagájt és állatmániás, én meg végül neki ígértem oda. A papagájfarm vezetője meg lemondóan írt néhány sort, hogy sajnálja a madarat, amiért egyedül, társ nélkül fogja leélni az életét. Szerintetek jól tettem, hogy így döntöttem? :( Vagy tényleg igaza van az úrnak és egy ember mellett nem fogja magát jól érezni?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353690 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
aláirásgyűjtés nagy nemzetközi állatvédelmi törvényért:

www.animalsmatter.org/

(csak angolul [size=9:2whjsg2h]+franciául, portugálul, spanyolul, kinaiul, arabul[/size] :) )

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Látogató
  • Látogató
16 éve 8 hónapja #353663 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta:

Kar'sa írta: A második már-már photoshop-gyanús... :mrgreen:

Úgyis az utolsó a legaranyosabb :D




Szerintem is...De végső soron ugy is az enyém a legaranyosabb:)

De azért ő kisebb... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353605 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Thereon írta: Az első vérfarkasnak is beillene :)


Túl szelíd..

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353603 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az első vérfarkasnak is beillene :)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353602 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Ezeket nézzétek meg milyen aranyosak!
"Legnagyobb" kutyabarátok


Egyik-másik majdnem akkora, mint Digbi.. :D

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353596 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kar'sa írta: A második már-már photoshop-gyanús... :mrgreen:

Úgyis az utolsó a legaranyosabb :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353594 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta:

Kar'sa írta:

Nóli i linantea írta: Ezeket nézzétek meg milyen aranyosak!
"Legnagyobb" kutyabarátok

Na ebben mi olyan érdekes, he?
Mi kiskorunkban lovagoltunk nagynéném újfundlandiján. :P

ami miatt a a linkem érdekesebb mint a te bejelentésed az a mondatban levő "kiskoromban" szócska :D :wink:

Hé, lovagoltunk úgy értendő, hogy többen egyszerre... :P
Meg még emlékszem rá, úgyhogy bátyám már egész nagy lehetett... (nyolc év különbséggel...)

Kép sajnos kilőve, mert nem készült, a drága jó újfundlandi pedig már rég kinyúlt (sh)lyme-kórban...

Jó, amúgy értem, meg tényleg jókora kutyák... :roll:
A második már-már photoshop-gyanús... :mrgreen:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353593 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kar'sa írta:

Nóli i linantea írta: Ezeket nézzétek meg milyen aranyosak!
"Legnagyobb" kutyabarátok

Na ebben mi olyan érdekes, he?
Mi kiskorunkban lovagoltunk nagynéném újfundlandiján. :P

ami miatt a a linkem érdekesebb mint a te bejelentésed az a mondatban levő "kiskoromban" szócska :D :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353592 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kar'sa írta: Mi kiskorunkban lovagoltunk nagynéném újfundlandiján. :P

Akkor fényképet kérünk róla :P
Én az írszetteremen (Flóra) lovagoltam négyévesen, de valamiért mindig leült ha átvetettem a lábam a háta felett :D De életem első görkorcsolyájának kipróbálása közben végighúzott a Duna-parton, az élmény volt... :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353591 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Ezeket nézzétek meg milyen aranyosak!
"Legnagyobb" kutyabarátok

Na ebben mi olyan érdekes, he?
Mi kiskorunkban lovagoltunk nagynéném újfundlandiján. :P

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 8 hónapja #353585 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ezeket nézzétek meg milyen aranyosak!
"Legnagyobb" kutyabarátok

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.370 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére