Állatbarátok

Több
16 éve 3 hete - 16 éve 3 hete #363429 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A lentieket én nem is annyira vitának szántam, csak nem szeretem, mikor a húsevést úgy állítják be a vegetáriánusok, mint az állatokkal művelt gaztettek egyedüli és kizárólagos mozgatórugóját. Az emberek gondolkodás-, és nem a táplálkozásmódján kell változtatni, én azt mondom. Igenis bánjon mindenki humánusan még a levágandó csirkével is, de ne kelljen bűntudatot éreznie, miközben megeszi.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hete #363397 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
igaza van bennek, nem igazán ide tartozik, csak ha már fel lett dobva a labda...
OFF
kicsit hosszu, de akit érdekel h mennyire állatbarát a husipar és társai...

elég hosszúak szoval csak ha ráérsz:



kb háromnegyed óra mindkettő

részemről ennyi, Celebrum, veled máshol szivesen folytatom a vitát ha van olyan topik, ahova jobban illik (tudomány?) [size=9:8l87xh8i]meg persze mással is[/size]
ON

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hete #363264 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem kell valakinek 9 hetes fekete kislány cica ajándékba?
És ha fekete kislány nem akkor olyan whiscas cica mintás (mint ami a whiscas reklámban mosolyog és dorombol ennivaló édesen) picinke?
Midkettőért érdeklődni lehet nálam, és én továbbirányítok a tulajhoz.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #363136 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hehh, félig off, tudom, de erről az egészről most hirtelenjében ez jut eszembe, bocsánat. :D (Asszem ezeket a köröket már lefutottuk/ták itt párszor, egyébként.)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #363080 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Fimbrethil írta: a történelemben nem igazán van értelme olyan kérdéseknek, hogy mi lett volna ha... legalábbis a töritanárom mindig ezt mondta


A biológiában viszont ezek nagyon is fontos kérdések. De elég csak szétnézni az állatvilágban. A növényevő emlősök vagy buta melákok, amik kénytelenek csordákba verődni, vagy apró kis jelentéktelenségek, amik rákényszerülnek a rejtőködésre, a környezetükbe való beleolvadásra. Mindez miért? Hogy megfelelően tudjanak védekezni a náluknál sokkalta intelligensebb húsevők ellen. Nézd csak meg a bolygó legértelmesebbnek tartott állatait (a csimpánzokat, a delfineket és az embereket). Egy színtiszta növényevőt sem találsz közöttük. Miért? Azért, mert a csoportos, összehangolt vadászat során a kooperációt megkönnyítő fejlett kommunikációs formák kialakulása és a zsákmány elejtését segítő egyre bonyolultabbá váló eszközök megjelenése voltak azok a tényezők, amik leginkább hozzásegítették, sőt kikényszerítették ezeknek a csoportoknak a méginkább intelligensebbekké válását... Az emberben ez az ősi ösztön olyannyira erős, hogy még ma is kénytelenek vagyunk valahogy pótólni: focival, kosárlabdával és minden olyan sporttal, amik megkövetelik a csapat tangjainak összehangolt mozgását, hogy végül "elejthessék" a "zsákmányt", azaz berugják, bedobják, stb., a labdát a hálóba.

Fimbrethil írta: Egyébként az ember szvsz. már túlságosan kiszakadt a természetből, és túlnőtte magát ahhoz, h azt mondhasuk, az állatok is esznek állatokat, ez a természet része.


Ez szerintem butaság, attól, hogy városokban élünk és ruhákba bújunk, még ha tetszik, ha nem, ugyanúgy részei vagyunk a földi bioszférának. Ösztöneinket és alapvető szükségleteinket megtagadni pedig éppen olyan önámítás, mint mondjuk azt hinni, hogy a környezetvédelem nem az ember környezetének védelmét szolgálja...

Fimbrethil írta: a metánt hol olvastad? érdekelne kicsit bővebben... a tehenekről már hallottam, h sokat termelnek...


Tanultam. :wink: De a megfelelő kulcsszavakat beírva a gugliba pl. íme az első link: klikk.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #363001 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
a történelemben nem igazán van értelme olyan kérdéseknek, hogy mi lett volna ha... legalábbis a töritanárom mindig ezt mondta

Egyébként az ember szvsz. már túlságosan kiszakadt a természetből, és túlnőtte magát ahhoz, h azt mondhasuk, az állatok is esznek állatokat, ez a természet része.

a metánt hol olvastad? érdekelne kicsit bővebben... a tehenekről már hallottam, h sokat termelnek...

üdv
F

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362974 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Fimbrethil írta: egyébként nem vegák irták a környezetért/ emberiség jövöjéért aggodva, hogy 1 kg hus megtermeléséhez 15 000 l víz kell, 1 kg búzához 1 000 l, 1 kg rizshez 5 000 l... most nem találom a cikket, valamikor tavasszal volt az origon, a víz és élelmiszerhiányról...


No és azt tudtad, hogy a széndioxid után az üvegházhatásért leginkább felelős gáz, a metán kibocsátásáért több, mint 20%-ban a rizstermelés felelős? Ha már számok és környezetvédelem... Szóval csak óvatosan az ujjal mutogatással.

A húsevés kérdésében egyébként Kar'sa-val értek egyet. Különben is, ha annak idején nem mindenevő-ragadozóként kezdtük volna pályafutásunkat, akkor még ma is egy fa tetején legelnénk a friss hajtásokat, és vakarásznánk tétován a 300 köbcentis buksinkat...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362963 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
akkor megjön a vega-propaganda is: és ha a kannibálok azt mondják, az emberhusi fincsi, akkor tenyésszünk embereket, és együk meg őket (vagy vadásszunk rájuk)?

egyébként nem vegák irták a környezetért/ emberiség jövöjéért aggodva, hogy 1 kg hus megtermeléséhez 15 000 l víz kell, 1 kg búzához 1 000 l, 1 kg rizshez 5 000 l... most nem találom a cikket, valamikor tavasszal volt az origon, a víz és élelmiszerhiányról...

Üdvike
Fim

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362945 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
bocs, hogy bele vau, de nem csak az öreg lovakat eszik meg, hanem direkt tenyésztenek vágóra lovakat...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362660 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Tünde írta: Snuff: az öreg lovakból lesz kolbász, meg akiket nem tudnak meggyógyítani pl a gerinctörésből (gondolom én)

Az nem is gond, de életerős lovakra gondoltam. A lókolbász nagyon finom. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362649 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dindae írta: ( az máskérdés, hogy én nem vok hajlandó olyan állatot megenni, ami nem azért született, hogy kaja legyen belőle, ergo nem eszem vadhúst.)

Olyan állat nem létezik, ami azért születik, hogy megegyék. Akár háziasított, akár vadon élő.
És ha már itt tartunk, Magyarországon, hála a vadőrök anyagiasságának, olyan sok vad van, amit az erdők nem is tudnak eltartani, a vadőröknek kell őket etetni. Pontosabban nem kellene, nem szabadna, csak a külföldi turisták jó pénzt fizetnek a vadászásért, és ha tízlépésenként őzbe botlanak, nagyobb a sikerélmény és szívesebben járnak. Ennyit erről. Szóval ilyen alapon neked a magyar vadállomány is "azért született, hogy megegyék".

Másrészt én úgy vagyok vele, hogy "ilyen a világ, bele kell törődni". Csirke megeszi a hernyót, legyet, ha talál, mi megesszük a csirkét.
Ilyen az állatvilág, táplálkozási lánc, vagy mi a szösz.
Az már egész más kérdés, ha egy állatot az agyara, szőrméje, etc. miatt ölnek meg, ilyet az állatvilágban nemigen látni.
Szóval amíg az oroszlán megeszi a barit, és nem békésen leheveredik mellé, addig én sem zavartatom magam azzal, hogy mit eszem, bár fontosnak tartom, hogy az ember "ne játszon az étellel".
Hogy ha valaki levág egy csirkét, annak ne legyen szadista felhangja.
Szép példának tartom a busmanok hozzáállását a dologhoz (ti.: "bocs, de éhes vagyok, éhes a családom és ennünk kell, úgyhogy.....")

Aztán megint más kérdés, hogy bizony nekem nemigen van gusztusom újabban húst enni, ha meglátom a hentesüzletek kínálatát, vagy eszembe jut, milyen gumiíze volt legutóbb ennek vagy annak a húsnak.
Gyakran előfordul velem, hogy elmegyek bevásárolni, elsétálok a húspultok mellett, és konstatálom, hogy megint nem fogok venni semmit.
(és ha már itt tartunk, megjegyzésként: ugyanígy elsétálgatok a zöldség-gyümölcs részlegen, megdöbbenek azon, hogy minden sokszor annyiba kerül, mint tavaly és ugyancsak nem veszek semmit XD )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362609 Írta: Arcsi
Arcsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Tünde írta:

Isilrohir írta:

Snuffles írta: Egy lovat megölni legalább akkora bűn, mintha egy embert ölnének meg. Ezt anyukám mondta nekem mindig, pedig ő aztán igazán nem törődik az állatokkal.

Teljesen egyetértek. Hatodikos koromban az osztálytársaim kinevettek, mert nem akartam megenni a lókolbászt. A másik a macska, meg a kutya. Meg ami igazán az ember szívéhez nőtt. Ami nem csak egy állat, hanem barát. Természetesen háziállatot tényleg bűn megenni... Ahogy ugyanúgy nem eszed meg az arapapagájod, az aranyhalad, a macskád, vagy a hörcsögöd. Az olyan, mintha megennéd az egyik barátodat... Elég hozzá hogy barátok vagytok, és már meg is van rá az indok, hogy ne öljék meg!


Snuff: az öreg lovakból lesz kolbász, meg akiket nem tudnak meggyógyítani pl a gerinctörésből (gondolom én)

Isilrohir: te hallottál már olyanról, aki megette az aranyhörcsögét? Vagy a kutyáját, macskáját?

Amúgy cuki a tonhal is, mégis finom :lol:
Sőt cuki a kismalac, szilveszterkor mégcukibb a sütőben.
Meg a kisbárány, és milyen finom a báránysült.
No meg az őzgerinc. Meg a nyúlpöri

Amúgy szeretem az állatokat, csak húsevő és ínyenc is vagyok.

Szóval gondolkozzatok, mielőtt mondtok valamit.


Teljesen egyetértek Tündével. Ezek után nem ehetek meg lelkifurdalás nélkül egy sült oldalast? :lol: Sajnos vannak még olyan rossz emberek akik szeretik a húst :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362607 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Isilrohir írta:

Snuffles írta: Egy lovat megölni legalább akkora bűn, mintha egy embert ölnének meg. Ezt anyukám mondta nekem mindig, pedig ő aztán igazán nem törődik az állatokkal.

Teljesen egyetértek. Hatodikos koromban az osztálytársaim kinevettek, mert nem akartam megenni a lókolbászt. A másik a macska, meg a kutya. Meg ami igazán az ember szívéhez nőtt. Ami nem csak egy állat, hanem barát. Természetesen háziállatot tényleg bűn megenni... Ahogy ugyanúgy nem eszed meg az arapapagájod, az aranyhalad, a macskád, vagy a hörcsögöd. Az olyan, mintha megennéd az egyik barátodat... Elég hozzá hogy barátok vagytok, és már meg is van rá az indok, hogy ne öljék meg!


Snuff: az öreg lovakból lesz kolbász, meg akiket nem tudnak meggyógyítani pl a gerinctörésből (gondolom én)

Isilrohir: te hallottál már olyanról, aki megette az aranyhörcsögét? Vagy a kutyáját, macskáját?

Amúgy cuki a tonhal is, mégis finom :lol:
Sőt cuki a kismalac, szilveszterkor mégcukibb a sütőben.
Meg a kisbárány, és milyen finom a báránysült.
No meg az őzgerinc. Meg a nyúlpöri

Amúgy szeretem az állatokat, csak húsevő és ínyenc is vagyok.

Szóval gondolkozzatok, mielőtt mondtok valamit.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362596 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: Egy lovat megölni legalább akkora bűn, mintha egy embert ölnének meg. Ezt anyukám mondta nekem mindig, pedig ő aztán igazán nem törődik az állatokkal.

Teljesen egyetértek. Hatodikos koromban az osztálytársaim kinevettek, mert nem akartam megenni a lókolbászt. A másik a macska, meg a kutya. Meg ami igazán az ember szívéhez nőtt. Ami nem csak egy állat, hanem barát. Természetesen háziállatot tényleg bűn megenni... Ahogy ugyanúgy nem eszed meg az arapapagájod, az aranyhalad, a macskád, vagy a hörcsögöd. Az olyan, mintha megennéd az egyik barátodat... Elég hozzá hogy barátok vagytok, és már meg is van rá az indok, hogy ne öljék meg!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362546 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Már nem tudom kitől hallottam a következő mondatot:
olyat nem eszem ami cuki. Meg tudom érteni. :)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362545 Írta: Dindae
Dindae válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hm, szerintem voltaképp csak azért lennél képtelen megenni, mert nem ebbe neveltek bele :) ( ló )
Hmm, de miért a ló ilyen kiemelt állat, hogy pont őt akkora bűn megölni?
Szerintem pont akkora bűn mondjuk megölni és megenni a kutyuszt/tengerimalacot/nyuszit aki életében téged szeretett és a barátod volt gyakorlatilag.
( az máskérdés, hogy én nem vok hajlandó olyan állatot megenni, ami nem azért született, hogy kaja legyen belőle, ergo nem eszem vadhúst.)
És személy szerint baromságnak tartom azt a legújabb "hóbortot" ami szerint a csirkéknek meg a malacokanak játékot kell adni... meg jo hogy nem kaviárt. Ebből is látszik, hogy az ember azt se tudja mi a jo egy állatnak. Nekünk voltak csirkéink, és tökre jol érezték magukat csupáncsak azzal hogy elég nagy helyen voltak, és néha kiengedtük őket az udvarra kapirgálni. ( ennek ellenére sajnáltuk őket rendesen, amikor leves lett belőlük... )

"No one knows, what the future holds, if we just hold on, maybe life could be sweet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362540 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy lovat megölni legalább akkora bűn, mintha egy embert ölnének meg. Ezt anyukám mondta nekem mindig, pedig ő aztán igazán nem törődik az állatokkal.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362514 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Ez kissé ellentmondásosra sikeredett.

Nem... nem vagyok vegetáriánus, de híve vagyok annak, hogy ami élő-mozgó étel, az ne szenvedjen, és legyen meg neki a megfelelő élettér életében. Tehát legyen boldog, amíg él. Persze, meg tudom érteni a vegetáriánusokat, de attól még, hogy eszem húst, nagyon szeretem az állatokat. Lovat, vagy egyéb nagyemlőst képtelen lennék megenni... :x :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362513 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez kissé ellentmondásosra sikeredett.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362512 Írta: Isilrohir
Isilrohir válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jaj... már kétszer is itt járt nálunk egy ismerős, és hozott nekünk ÉLŐ(! :( ) halat! Uhh, szegény egy zacskóban volt... de nem volt elég nagy vödrünk... úgy sajnálom szegényt, az elsőt már megettük... :( egy dolog, hogy étel, de legalább ne szenvedjen... :( Inkább ki se fogták volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362095 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kisvakond írta: Képzeljétek el:

A nyárra elköltöztettük a deguimat (Moha és Páfrány) édesapámhoz egy családi házba. Etetéskor általában kiengedjük őket a ketrecből és ilyenkor szabadon mászkálnak a lakásban. Ma reggel is pont így csináltam azzal a különbséggel hogy egyikük, Moha egyszerűen eltűnt. Kerestük Őt mindenhol, bútorok mögött, alatt..........
Apu kinézett az egyik nyitott ablakon és egy egész napnyi keresés után, most, az ereszcsatornából szedtük ki. Aranyszíve egész nap ott gubbasztott.
(szerencse hogy nem volt tűző nap)


Hú, örülök, hogy megtaláltátok, de nagyon :)
és ha mindkettő elveszne, mi rágná a hajam ? :( :twisted: :P

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362093 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ben: úúúúú ez irtó jóóóó!

Én emiatt nem engedem ki a hörcsim, csak a nyulit, mert ő nem tűnik el mindne zugban :D

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362090 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kisvakond írta: Részvétem :cry:


Kedves tőled, de ha jobban bevallom, jobb volt, hogy elment, mert már nagyon öreg volt szegény. Szerintem az idegei is kivoltak már.. Szóval így jobb volt.
Egyébként volt mellette korábban még egy másik fiúdegu, Gombóc nevű. Namost Artúr megőrjítette szegény Gombócot, és ő meg egy szép nyári napon megadta magát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362069 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Bounce írta: Ismerős helyzet.. bár egy teljes napi elbújásra nem emlékszem a mi Artúrunk esetében. Szegényke már eltávozott az örök degumezőkre pár éve. Emlékszem, mindig el kellett torlaszolni a konyha bejáratát, mert ha egyszer oda bejutott, megbújt a hűtő mögött, és nézhettük, mikor jön ki legközelebb 8O :)

Örülök, hogy meglett a degutok, Kisvakond! ^^


Moha és Páfrány ha be is bújik valahova utána ki is jön mert nem bírnak egy helyen huzamosabb ideig meglenni. Csak gondolom azért a tetőn eléggé félt és az tartotta az ereszben.

Részvétem :cry:

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362037 Írta: Bounce
Bounce válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ismerős helyzet.. bár egy teljes napi elbújásra nem emlékszem a mi Artúrunk esetében. Szegényke már eltávozott az örök degumezőkre pár éve. Emlékszem, mindig el kellett torlaszolni a konyha bejáratát, mert ha egyszer oda bejutott, megbújt a hűtő mögött, és nézhettük, mikor jön ki legközelebb 8O :)

Örülök, hogy meglett a degutok, Kisvakond! ^^

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #362026 Írta: Kisvakond
Kisvakond válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek el:

A nyárra elköltöztettük a deguimat (Moha és Páfrány) édesapámhoz egy családi házba. Etetéskor általában kiengedjük őket a ketrecből és ilyenkor szabadon mászkálnak a lakásban. Ma reggel is pont így csináltam azzal a különbséggel hogy egyikük, Moha egyszerűen eltűnt. Kerestük Őt mindenhol, bútorok mögött, alatt..........
Apu kinézett az egyik nyitott ablakon és egy egész napnyi keresés után, most, az ereszcsatornából szedtük ki. Aranyszíve egész nap ott gubbasztott.
(szerencse hogy nem volt tűző nap)

Mi haszna lenni szívnek, ha parány, múló örömet lát csak???---és kivájta ő szíve

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #361946 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben írta: áhá, ide pont illik. nézzetek ti is gólyákat: katt ide.


dejóóóóóóóóó ^^
kár, hogy felénk nincsenek :(

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #361863 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
áhá, ide pont illik. nézzetek ti is gólyákat: katt ide.

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #361421 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nóli: neked is orsozlánfejű? nekem is, és kosorrú is, és az enyém a zengzetes "Nyuszika" névre hallgató kislány. A tied leányzó vagy fiú?

www.torpenyul.hu

ugye, hogy a hülyeségig lehet őket szeretni? 8) :P :P :P Amúgy a nyuszi érdekében is kell takartíani, nehogy talpfekélyt kapjon.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 1 hónapja #361274 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kis segítséget kérnék állatszerető barátaimtól!
Szükségem lenne arra hogy valaki 2,5 hétre befogadja drága szőrös nagyfülű barátomat a nyár közepén (MTT tábor + 1 hét).
Egy oroszlánfejű törpenyúlról van szó, aki Bejgli névre hallgat.
Az ellátása nem nagy probléma, napi kétszer kaja (ofkorsz azt megveszem én), és legalább hetente kétszer ki kell őt takarítani - csak a magad érdekében, mert ha nem történik meg, akkor büdi. (ofkorsz kellékeket én intézem)
Barátságos, szőrös, orrmozgatós.
Aki nem jön táborba (az irgumburgum by Dorw), de szeretne közösségi munkát vállalni (mind a hatomnak), és még kedvet is érez magában meg lehetősége is van, annak nagyon megköszönném ha jelentkezne nálam e-mailben (noli3018kukacgmailpontcom).
Köffönöm.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.447 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére