Állatbarátok

Több
16 éve 1 hónapja #360902 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Laurelen a beszélgetősben írta: Egyszer volt Budán Görényvásár!

Kedves ismerősömnek 1 nagygörénye szétesett 10 kisgörényre. Pillantnyilag kicsi nyílószemű rózsaszín hurka formájában leledzenek, de tündériek. Kiváló házörzőt, kiskedvencet és intellektuális beszélgetőpartnert lehet nevelni belőlük, görénység és báj egy cseppnyi arisztokráciával megfűszerezve.

csipogva várják leendő gazdáikat! Ha valaha is szerettél volna görényt (ha nem akkor is) ne hagyd ki a lehetőséget!:) (és írj nekem privit)

pussz,
lau


Én már nagyon régóta szeretnék görényt, de görényestül vágnának ki otthonról :( No meg naon drága a ketrec. De ha valaki valaha is elgomndolkodott azon hogy a görények aranyosak, csak ajánlani tudom őket, nem csak aranyosak, de mérsékelten okoskák is (elvégre vadászó izék), másrészt fiatal kortól tartva olyna szelídek lesznek mint a kiscicák (legalábbis a nőstények, fiúk igen nehezen szelidíthetők, de őket is lehet!). Emellett jó görény jó gazdival nem büdös. Ergo ha tisztítod akkor nincs gond, ha nem tisztítod, remekül lehet riogatni a szomszédokat :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #359588 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kincső által hirdetett kutty már nem elérhető.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #359501 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Kincső a beszélgetős topicban írta: Figyelem! Kutyagazdi kerestetik S.O.S.!

A mai napon a Székesfehérvár-Bp. közötti vonaton az egyik megállóban 2 ember felrakott két kiskutyát majd elmentek és otthagyták őket. Nagy nehezen az egyik gazdit talált, de a másikat csak ideiglenesen tudta magához venni egy lány a társaságunkból. Ha nem talál gazdit, menhelyen/telepen végzi a kuty! Nagyon aranyos, barna-fehér foltos, valószínűleg keverék, már nem teljesen kicsi kölyökkutyáról van szó. Ha kell valakinek, vagy tudtok olyat aki befogadná, sikítsatok nekem (privi, mail, msn, 06/30 520 6447), hogy szóljak a lánynak! (Persze ő is próbálkozik gazdit keresni, hisz a Déliben csak nem hagyhattuk, de hosszútávra nem tudja megtartani, ezért gondoltam h. én is szólok.)


"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 2 hónapja #359484 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A szokásos rozsdafarkú pár, mint már évek óta, idén is visszaköltözött az ereszünk alá, ám most egy kis hiba csúszott számításukba.
És tartok tőle, hogy ez a hiba túl fogja nőni őket.

Ugyanis egy kakukkról van szó.

A kakukk nagyon veszélyes állat, majdnem kettéharapta a fényképezőgépet is, a képen éppen ez látható.

blogol.hu/pikz/eregion/2008_0511 ... kk0129.JPG

(igazából csak azt hitte, a "szülei" tértek vissza, némi kaját hozva neki. Később megjkelentek a rozsdafarkúak tényleg és méltatlankodva csipogtak, hogy miért nem hagyjuk békén a gyereküket.
Remélem azzal, hogy közel mentünk, nem riasztottuk el őket nagyon.)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358737 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rabyn értem, már először is értettem

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358735 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mondom vigyétek el azt a kutyát orvoshoz nézzétek meg nincsen-e benne valami féreg vagy valamilyen más élőlény amit a gyerek simán bevihetett a szervezetébe. Az is lehet, hogy nem a kutyától kapott el valamit hanem más állattól.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358732 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
tom hogy lehetnek, de nem 40 fokos lázzal, nyirokcsomógyulladással, köhögéssel, náthával, kiszáradással, ez valami más

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358724 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
szerintem két és fél éves korban is lehetnek már pszichoszomatikus tünetei egy gyereknek... :?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358561 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: A szervezet pszichésen (pszichoszomatikus betegségek) is képes produkálni tüneteket, valódi betegség nélkül. Velem is volt ilyen. Allergiás reakciók mutatkozhatnak anélkül, hogy a szervezet valójában allergiás lenne bármire is. Ez tudatalatti tiltakozás leginkább, nem valószínű, hogy erről van szó, de érdemes talonban tartani, ha minden kötél szakad.


ehhez szerintem még kicsi, két és fél éves, de gondoltunk mi is erre

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358545 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A szervezet pszichésen (pszichoszomatikus betegségek) is képes produkálni tüneteket, valódi betegség nélkül. Velem is volt ilyen. Allergiás reakciók mutatkozhatnak anélkül, hogy a szervezet valójában allergiás lenne bármire is. Ez tudatalatti tiltakozás leginkább, nem valószínű, hogy erről van szó, de érdemes talonban tartani, ha minden kötél szakad.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358542 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
ezt ismerem, azért elolvastam biztos ami biztos, ez tuti nem, de köszi minden segítséget...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358540 Írta: Ni
Ni válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Gondoltatok toxoplazmózisra? Ezt ugyan a macskák terjesztik főként, de a tünetei hasonlóak.

www.vital.hu/themes/sick/women4.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358526 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elvileg lehet tőle lázas is. Én legalábbis ha túl sokáig vagyok macskákkal egy helyre összezárva akkor előbb utóbb belázasodom.
Esetleg vigyék el a kutyát orvoshoz...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358524 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
azt mondta az orvos, attól nem lehet lázas

más tipp? de köszi

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358523 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ööö nem lehet egy egyszerű kutyaszőr allergia? Majd utánakérdezek amúgy (remélem nem felejtem el :? )

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358521 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ma minden topikban segítséget kérek.

Tudtok e olyan betegségről kutyáknál, ami a kutyán nem látszik, de a gyerek állandóan náthás, lázas és esetleg nyirokcsomó gyulladása is van tőle? Csak tipp, nem biztos hogy létezik ilyen. Nyomozok...

Előre is köszi

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358507 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A teknőctarka (kalikó) macska csak nőstény lehet, mert ő heterozigóta. A recesszív egyszínű. Az Y kromoszómán nincs ez a gén, ergo a két X-es macska lehet csak kalikó, és a két X kromoszóma máris kizárja a hím variációt.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358506 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
mi ezt valahogy a genetikával kapcsolatban tanultuk, de már nem emlékszem pontosan, de akkor is furcsa...

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358495 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Öööö van valami olyasmi a macskáknál hogy valamelyik nem nem lehet 3 színű. Vagy kettő? Öööö. Szóval igen, előfirdulhat, macskáknál nem mindne színvariáció jelenik meg a hímivarú egyedeknél.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358494 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lehet, hogy nem ide tartozik, csak eszembe jutott:
tényleg nem létezik olyan, hogy (fekete sárga fehér) foltos KANDÚR macska?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358493 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: 4 db kábé 2 hónapos tündércicamica keres gazdit, szürke-vörös cirmosak, teljesen szelídek, kézhezszokottak. Igyekszem majd képet keríteni róluk, ha valakit érdekelne esetleg, írjon nekem emilt vagy keressen meg MSNen!

Már csak ketten vannak, siessetek, mielőtt elkapkodják őket:
:wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358491 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Megkeresed őket, és megsózod... és már vége is...

ész nézed őket ahogy összekuporognak ész undorocc...ez nem élet...fújj...ez a halál...úgyám drágaszág

de gyerekeeeek ez az állatbarátok topik!!! :twisted: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358490 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta:

Tünde írta: Alyr drága: mit lehet használn arra a csigára, ami feltabálja a fél kertet? Bazinagyok, néha mint a fél öklöm, és az összes virág (mert nekünk csak az van) úgy néz ki, mintha végigszáguldott volna rajta az Ollókezű Edward :wink:


Nagyok, sárgák, és meztelenek?
Ha a válasz igen, akkor ezek spanyol csigák, és egyáltalán nem honosak itt.
És kifejezetten KÁRTÉKONY a kiskertben, és tényleg undorító.
Megkeresed őket, és megsózod... és már vége is...


Rendes házas bazinagy csigák.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358462 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Tünde írta: Alyr drága: mit lehet használn arra a csigára, ami feltabálja a fél kertet? Bazinagyok, néha mint a fél öklöm, és az összes virág (mert nekünk csak az van) úgy néz ki, mintha végigszáguldott volna rajta az Ollókezű Edward :wink:


Nagyok, sárgák, és meztelenek?
Ha a válasz igen, akkor ezek spanyol csigák, és egyáltalán nem honosak itt.
És kifejezetten KÁRTÉKONY a kiskertben, és tényleg undorító.
Megkeresed őket, és megsózod... és már vége is...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358450 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr drága: mit lehet használn arra a csigára, ami feltabálja a fél kertet? Bazinagyok, néha mint a fél öklöm, és az összes virág (mert nekünk csak az van) úgy néz ki, mintha végigszáguldott volna rajta az Ollókezű Edward :wink:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358448 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
mondd el hogy mit használjak a kártékony helyett...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358446 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: A hüllők védettek Magyarországon, érdekes módon ezt a természetvédelem ZH-m ban aláhúzta a tisztelt tanerő, nem értem, miért. Igenis védettek. :P


Gondolom mert ő is abba az igen népes csoportba tartozik akik szerint a hüllők nyálkásak és undorítóak, valamint "én sosem tanultam, hogy féljek a kígyóktól, nálam ez ösztönös. Már anyám is félt tőlük" típusba. (idézet, kicsit összevonva Durrelltől) És mint ilyen ott irtaná ki őket ahol éri.
Függetlenül attól mit tanít és hol, minden további nélkül elképzelhető.

Csigák: Azért ne vegyük már egy kalap alá az éticsigát, a pannon csigát, meg más egyéb csigákat.
Ja meg: A "kártékony" szót kerti állatokkal kapcsolatban be kéne tiltani. Szocializmus szaga van.
Vannak élősködők, rendben én sem szeretem őket, meg vannak olyan állatok amik néha megzabálnak ezt-azt amit nem kéne, de ez nem azt jelenti, hogy bárhol bármikor ki kellene őket irtani...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358428 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: /me elképzelt egy hisztérikusan sikoltozó csigát :mrgreen:


és ha egy késdobálót hívok a kertembe, akkor sok hisztérikusan sikoltozó csiga leszen :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358423 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
/me elképzelt egy hisztérikusan sikoltozó csigát :mrgreen:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358413 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: és azt ha pár szikepenge mászik át rajtuk? :lol:

Ööö, hát szerintem visítanak egyet és megdöglenek :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.075 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére