Állatbarátok

Több
21 éve 4 hónapja #82026 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nagyon örülök neki, hogy megnyílt ez a fórum mivel nagy állatbarát vagyok. Sajnos kutyám nem lehet /szülők: pesti házba nem való kutya/ macskám sem /Öcsi allergiás rá/ úgyhogy volt 8 halam, 1 teknősöm, csigák /vizi, szárazföldi. Az utobbiakat csak erkélyen tartottam, de meglógtak, kb. 6 éves voltam/ 2 aranyhörim /lett 3kölykük/ egy roborovszki törpehöri, 2 papagáj, 4 felnött tengeri malacom(, de nem egyszerre!) /lett 11 kölykük összesen:o)/ Azért nem akarok senkit untatni, bocs!:o/
_________________
...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81863 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kedves Állatbarátok!

Arról jutott eszembe, hogy írtam a daganatos cicámról. Azt viszont nem írtam, hogy meggyógyult. Tehát

Közérdekű közlemény!

Ha daganatos betegsége (rák) van cicátoknak, kutyátoknak, és a körzeti állatorvos már lemondott róla, még van remény! Van ugyanis egy állatorvos Budapesten, aki foglalkozik daganatos betegségekkel. A mi cicánkat is ő gyógyította meg :)


Nem akarom nyíltan reklámozni, de akit érdekel, annak privátban megírom az orvos elérhetőségét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81841 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Cicafül írta: Egyébként szép nagy, olyan jó ír farkaskutya nagyságúra nőtt, és helyből ugorja a kerítést.


Hm. Nekünk ír farkasunk van :wink:

Amúgy velünk is történt iesmi... Már két napja éktelen nyávogást hallottunk a ház körül, aztán kiderült, hogy egy kóbor macska fialt le valahova... Na, elég az, hogy két apró cicával gyarapodtunk (akik a nyakunkon maradtak- nem mintha annyira sajnálnám... :roll: )

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81822 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem egy kiskutyussal volt hasonló kalandom...
Kb 12 éves voltam, épp tesi óránk volt az udvaron, mikor bejött az iskolába egy kölyökkutya. Persze egyből mindeki odament hozzá, és dédelgettük. :D Ám sehol nem láttunk hozzátartozó gazdit, vagy kutyamamát. És én ekkor egy hirtelen ötlettől vezérelve, azt mondtam, hogy hazaviszem. Haza is hoztam, ám a következményekbe bele se gondoltam. Hazaérve az volt az első, hogy szülőimnek beadagoljam a dolgot - finoman. Először anyukámmal kezdtem - ő volt a könnyebb ilyen téren. Majd apukám már nemhezebb eset volt, de végül beadta a derekát - olyan feltétellel, hogy én gondoskodok róla és hogy a nagyszobába nem jöhet be. :wink:
Az első éjszaka érdekes volt. Arra ébredtem hajnali ötkor, hogy irdatlan büdös van - a kis picúrka telekakilta az egész szobát. 8) De rettentő okos kiskutya volt - kb 2 nap alatt szobatiszta lett.
Sajnos nem maradhatott a mi 4. emeleti lakásunkban. Így 10 nap után Pécelre került egy kertes házba. Nagyon jó dolga lett ott. De még apukám is megszerette - nagyon! :D
Egyébként szép nagy, olyan jó ír farkaskutya nagyságúra nőtt, és helyből ugorja a kerítést. Ám a konyhabútorunkon még mindig meglátszik, hogy itt lakott... :lol:

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81785 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hasonló eset velem is történt.
Bentlakásos suliba jártam éppen, itt Bp-n. Mentem "haza" egy este, amikor megláttam egy kiscicát a négysávos úton... Egy nő megállt a kocsijával, fel akarta venni, de a cica elszaladt, az út közepén levő járdaszigetre. A nő továbbment, én meg átmentem a cica után, de nem tudtam megfogni, továbbszaladt. Egy nő a túlsó oldalon látta ezt, és ő meg tudta fogni a cicát - addigra elfogyott az ereje. Odahozta hozzám, én megvizsgáltam. Kiderült, hogy egy darab csirkenyak volt beszorulva a pici szájába... Kiszedtem, de olyan elesetten és reménykedő tekintettel feküdt a cica a karomban, hogy nem tudtam otthagyni. Elvittem az állatkórházba, remélve, hogy be tudják fogadni. De nem tudták, viszont ingyen ellátták a cicát (ki volt száradva), és tanácsokkal láttak el. A suliban viszont nem nézték jó szemmel a cicát. Elkezdtem hívogatni az állatmenhelyeket, de azt mondták, hogy csak egészséges állatot fogadnak be, ennek a cicának meg még kétséges volt, hogy megéri-e a reggelt. A suliban pedig alig sikerült kikönyörögnöm, hogy aznap éjjelre maradjon. Haza a daganatos, morcos cicám miatt nem akartam vinni. Megmaradt, rendbejött, de még egy éjszakát nem maradhatott a házban... Végül, más lehetőség nem lévén, mégis haza kellett vinnem. Két hétig lakott nálunk, mire sikerölt gazdát találni neki, akkorra meg már anyukám is (aki otthon gondozta) meg én is (aki az életét megmentette) nagyon kötődtünk hozzá. Még most is hiányzik... A sziámi cicánk nagyon megkedvelte, és a másik is elviselte. Sajnos azóta sem tudom, mi történt vele, az új gazdái nem jelentkeztek azóta. Lehet, hogy ők is elkeverték a telefonszámot, mint mi....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81742 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Van a házunk környékén egy kiscica. Felmászik az autók alvázába, és égtelenül nyávog. Szegényt nagyon sajnálja mindenki, és mindíg az adott kocsi mellett sorkoznak a tejek, husok, de a cicát még nem sikerült megfogni. A menhejesek is ijöttek már az esethez, és azt mondták, ha nem fogjuk meg elpusztul, mert még szopnia kéna. NEM TETTEK SEMMI! Ránk hagyták az ügyet, mert ez nem az ő dolguk. Akkor mi a dolguk, ha nem ez?

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81735 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ring-bearer: Jó volna, ha képet tudnál küldeni róluk, (freemail-es címem megtalálható a fórumon oda eltudod küldeni a képeket, és feltesszük a weblapomra) meg kellene bővebb infó is. Pl.: mennyi idősek, kislányok vagy kisfiúk, színük, oltással rendelkeznek-e stb. Esetleg, ha pesti vagy a fényképezést megtudnánk oldani) Köszi

Fim: Engem nagyon érdekelne, és jó volna, ha bővebben írnál arról amit olvastál (akár magyarul is)!

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81701 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyezértek Fim! :wink:
Van 2 vagy 3 kiscica, akinek gazdit keresünk!!!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81700 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyezértek Fim! :wink:
Van 2 vagy 3 kiscica, akinek gazdit keresünk!!!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81651 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Éc arra gondoltatok-e már hogy a kajátokért mennyi állat szenved legalább annnyira mint a kozmetikumokért?aki ért angolul,van egy csomo ilyen tmáju link a hedweb.com/hedweb2.htm en
na pá

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81645 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Belegondoltál már milyen kozmetikumok, mosószerek találhatók az otthonodban sok-sok állat szenvedése árán?

Állatokon tesztelt temékek nevei:
Procter & Gamble Co., Ariel, Head & Shoulders, Pantene termékek, Oil of Olaz, Colgate, Blend-a-dent, Old Spice, Pampers, Max Factor, Secret dezodorok, Always, Hugo Boss parfümök, Laura Biagotti, Johnson & Johnson, Ultra, Vanish, L'Oreál

Ezeket a termékeket NEM tesztelik állatokon:
Avon, Amway Co., Clinique, Drogerie Markt, Wella, Maybelline Inc., Ilcsi kozmetikumok (magyar), Neutro Roberts, Tesco temékek

A fenti listák az állatok jogaiért harcoló egyik legnagyobb szervezet P.E.T.A. azaz People for the Ethical Treatment of Animals állandó felmérései alapján készültek.

A teljes listát a www.zoldmagazin.com honlapján találhatod meg.


Szeressük állatainkat, mert a feltétel nélküli szeretet tőlük kaphatjuk meg!

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81427 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Deagol:
Ha úgy döntötök, hogy befogadjátok Szofit, arra azért készüljetek fel, hogy az első két hét szörnyű lehet. Nem lehetetlen ugyan, hogy a meglévő cicátok egyből elfogadja a jövevényt, de ez nagyon ritka. Két hét, amíg összeszoknak, és kialakítják az erőviszonyokat. Ami nagyon fontos: éreztetni kell a régi cicával, hogy nem szeretitek kevésbé, kicsit talán kényeztetni is kell, és nem szabad az orra előtt babusgatni az új cicát. Ha a kis félsziámi jobban ragaszkodik a család egy tagjához, akkor egy másik valaki foglalkozzon az új cicával. Van, aki azt mondja, hogy célszerű az új macskát először csak az egyik szobában tartani, és a régit onnan kizárni, hogy mindketten megszokják az új helyzetet, és a régi cica tudja, hogy ő az úr(nő) a házban, de ez nem mindig megoldható. Két hétig bármi megtörténhet. Szinte napra pontosan 14 napig tart náluk az erőviszonyok tisztázása. Ha a macskák ezután sem békülnek meg egymással, akkor sajnos új helyet kell találni az új cicának… De mivel mindketten elég fiatalok, erre valószinűleg nem kerül sor.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81417 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: Állatbarátok
deagol: Az nagyon jó lenne, ha a szüleid beleegyeznének, mutasd meg a képet Szofiról, akkor lehet, hogy könnyebb lesz rábeszélni Őket. :roll:
Köszi, hogy megkérdezed!

A cica nálam van kb. egy hónapja, de sajnos rajta kívűl még van 6 cicám, ezért muszáj másik gazdit keresni neki. Már nagyon ragaszkodom hozzá, és biztos nem lesz könnyű odaadni. :cry:

Pár hete egy 5 éves lánycica mellé került egy pár hónapos cica, és nagyon jól megérték egymást, azt azért nem mondom, hogy az elején nem voltak nagy meccsek, de most már nagy a barátság. :D

Szóval szerintem minden rendben lesz!

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81344 Írta: deagol
deagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nőstény, de még egyéves sincs. És nagyon ragaszkodó, mint általában a sziámik. :look:
Illetve félsziámik... :cool2:
Szerintem jól kijönnének...legalábbis remélem... :oops:

"Én csak egy szegény medvebocs vagyok, különben is az agyvelőm meg van hűlve..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81226 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az a félsziámi kandúr vagy lánycica? És mennyi idős? Mennyire ragaszkodik hozzátok? Arra is kell gondolni, hogy hogy reagál az új jövevényre. Lehet, hogy soha nem lesznek barátok, mint ahogy nálunk történt :(

Egyébként Szofi tényleg gyönyörű :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81221 Írta: deagol
deagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Van egy gyönyörűségesnél is gyönyörűségesebb félsziámi macskám, aki nagyon egyedül érzi magát...ehh, nem ígérek semmit, mert komoly csatákra lesz szükség a szüleimmel...de megpróbálom! Ez a Szofi úrhölgy GYÖNYÖRŰ!!! :o h:

"Én csak egy szegény medvebocs vagyok, különben is az agyvelőm meg van hűlve..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81191 Írta: Szanten
Szanten válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Köszi Svin, hogy ilyen gyors voltál! :D Azt mondták nehéz lesz Téged meggyőzni, :cheers: de én ezt most Cáfolom, egészen könnyen ment. :hello:

Kedves állatbarát, ha bármilyen hozzászólásod, javaslatod van, hogy a topik hatákonyabban működjön szívesen veszem. :smokin:


Cicafül: Köszönöm a képet Almáról nagyon jól sikerültek, sőt már gazdit is sikerült találni neki! :lol: Köszi-köszi-köszi

"Te csak azzal törődj, hogy mit kezdj az idővel, ami megadatott."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81188 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Svin: Igaz, én nem voltam ott a találkán, de ez egy nagyon jó ötket volt!!! :hello: :bounce: :hello: :bounce: :hello: :bounce:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #81183 Írta: svindler
Állatbarátok téma létrehozva svindler által
Szanten (Virág) szegedi macskamentő akciójára azt hiszem mindenki emlékezik aki ott volt a szegedi találkozón :D
Az ő kérésére nyílt ez a topic.
Az indító idézet tőle való:

Ez a Topic az állatbarátoknak szól. Várjuk az állatokról
szóló kedvenc történeteket, a gazdát kereső állatokról
szóló felhívásokat, és természetesen azok jelentkezését,
akik gazdátlanná vált cicákat, kutyákat és más kedvenceket
szívesen befogadnának ideiglenesen, vagy véglegesen.
Gazdit kereső cicák fotói: jaman.hu/szanten/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.826 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére