Állatbarátok

Több
16 éve 3 hónapja #358394 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
és azt ha pár szikepenge mászik át rajtuk? :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358387 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tünde: szedd össze őket és add el, ennivalónak készítik őket... :P
"A csiga szaporodási ciklusa - változó módon ugyan - általában június elején kezdődik a tojásrakással. Ebben az időszakban már törvény védi a csigát, tehát a gyűjtést be kell fejezni, amiről a gyűjtőhelyeken pontos tájékoztatást adnak."

www.vvt.gau.hu/csiga/csiga.html
Védett állatok - golyahir.extra.hu/vedett/va.htm
www.univet.hu/users/psolymos/responsibility/

Most, hogy utánanéztem, elég komoly dolog ez a csigavédelem, de szerintem annyi van belőlük, hogy még lelkes állatvédőként és biológusként is azt mondom, hogy nyugodtan hajítsad őket ki. :)

A csiga egyébként észre sem veszi, ha át kell másznia négy-öt szikepengén.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358378 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta: És a kozmetikai ipar már nagyrészt leállt az állatkísérletekről (éppen a nagymértékű civil tiltakozás miatt)

Nagyrészt. Persze-persze. A multik közt elég sok tesztel még. Pl Procter & Gamble, L'Oreal, Johnson&Johnson, Unilever...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358377 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

a zinternet írta: Csiga ellen is ( mellesleg hangyák ellen is) nálunk bevált a sütőpor és szódabikarbóna kiszórása. De ezt minden eső után ismételni kell.

Narancsszín csodacsigát meg érdemes nagyon csúnya és gonosz módon lesózni (eddig kábé semmi más nem vált be elleenük, a forró hamuból i skimásztak 8O ) mert irtónagyon kártékonyak és terjednek mint levéltetű a leanderen.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358375 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta:

Namarie írta:

Tünde írta: Snuff: nálunk a kertben a csiga felzabálja a leveleket, rondák lesznek, elhalnak a növények, össze szoktuk szedni őket és mennek a kukába, sorry


Bio módon úgy is meg szokták ezt oldani, hogy tojáshéjat szórnak szét arra, amerre a csiga megy. Valószínűleg nem kellemes neki.
www.zoldvilag.hu


Ne haragudj, de ez butaság. Én speciel tartottam csigát, kifejezetten ajánlották, hogy adjak nekik apróra tört tojáshéjat, mert abból tudnak meszet szerezni a házukhoz. ÉS ették is rendesen.
Amúgy meg egy csiga egy borotvapengén átmászik a legkisebb sérülés nélkül ;)

És a kozmetikai ipar már nagyrészt leállt az állatkísérletekről (éppen a nagymértékű civil tiltakozás miatt)


akkor most valaki mondja meg mit tegyek a csigákkal, hogy ne a kukában végezzék, mert néha van vagy 50 is a kertben, és az igencsak sok, tekintve hogy a kert kb 100 nm :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358374 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Namarie írta:

Tünde írta: Snuff: nálunk a kertben a csiga felzabálja a leveleket, rondák lesznek, elhalnak a növények, össze szoktuk szedni őket és mennek a kukába, sorry


Bio módon úgy is meg szokták ezt oldani, hogy tojáshéjat szórnak szét arra, amerre a csiga megy. Valószínűleg nem kellemes neki.
www.zoldvilag.hu


Ne haragudj, de ez butaság. Én speciel tartottam csigát, kifejezetten ajánlották, hogy adjak nekik apróra tört tojáshéjat, mert abból tudnak meszet szerezni a házukhoz. ÉS ették is rendesen.
Amúgy meg egy csiga egy borotvapengén átmászik a legkisebb sérülés nélkül ;)

És a kozmetikai ipar már nagyrészt leállt az állatkísérletekről (éppen a nagymértékű civil tiltakozás miatt)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358355 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Namarie írta:
Én azért is haragszom, ha egy harcikutyát úgy tartanak, hogy az mást megmar, elszabadul, stb, és a szegény állatot irtják ki.

Hát igen, épp ebben a kontextusban mondtam barátnőmnek hogy sajnos a gazdát nem lehet elaltatni...

Én nem vagyok ellene a rovarirtásnak, talán az egyetlen állattípus akikkel nemszimpatizálok, esetleg félek is tőlük... De ebbe az állatvédelem dologba beletartozik a kínzásuk is, nem csak a meggyilkolásuk.
Persze, nem arra gondolok hogy a kisgyerek aki kitépi a légy szárnyát majd játszik vele...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358353 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Tünde írta: Snuff: nálunk a kertben a csiga felzabálja a leveleket, rondák lesznek, elhalnak a növények, össze szoktuk szedni őket és mennek a kukába, sorry


Bio módon úgy is meg szokták ezt oldani, hogy tojáshéjat szórnak szét arra, amerre a csiga megy. Valószínűleg nem kellemes neki.

Nóli_ az állatvédelem egyértelműen ocsmány egy állapotban van kies hazánkban. van, aki azt se érti, miért is kell őket védeni, nem érdekli, hogy szenved. "Csak egy állat".

Én azért is haragszom, ha egy harcikutyát úgy tartanak, hogy az mást megmar, elszabadul, stb, és a szegény állatot irtják ki.

Laboratóriumok: nagyon nem értem, és nem értek egyte a kozmetikai ipra állatkísérleteivel. Szerinten nem kell a termékbe a fene se tudja, milyen savat tenni, és akkor önkéntesek is nyugodtan kipróbálhatják. Amúgy meg nehezen hsizem el, hogy kb. 10 nap alatt olyan, de olyan sima lesz valaki, hogy na még.

www.zoldvilag.hu

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358347 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: Állatkísérleteknél pl komoly etikai szabályok vannak arra vonatkozólag, hogy egyáltalán hogyan altassák túl az állatot, még az sem mindegy, mivel _nem_ okozol fájdalmat.


Na, erről tudnék mesélni...
Alapvetően két probléma van ezzel kapcsolatban.
Az egyik, hogy jónéhány "érzéstelenítő" vagy "altatószer" igazából csak izomrelaxáns, vagyis az állat nem érzéstelenítve lesz, csak megbénul (de ettől még szenved).
Másfelől azonban ezek a szerek (mivel döntően a központi idegrendszerre hatnak) befolyásolhatják az idegrendszeri vizsgálatok eredményeit...

Szóval szívás...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358344 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk max az az oka, hogy nem gyomirtózzuk agyon a növényeket :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358343 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Tünde írta: Snuff: nálunk a kertben a csiga felzabálja a leveleket, rondák lesznek, elhalnak a növények, össze szoktuk szedni őket és mennek a kukába, sorry

Hát az ilyen növényekért kár, elismerem, hogy azért a csigának nem lehet megtanítani, hogy mit egyen meg és mit ne :D
De én mindig azt mondogatom, hogy oka kell legyen annak, hogy ott van a kertben és összerágja - sajnos - azt is amit nem kéne.
Ki szeretne tenyészteni velem parlagfű-zabáló csigákat?

Egyébként a sünöket is gyakran csapják el motorosok, biciklisek, autósok, ami abból a szempontból "jó", hogy ha pl átmegy rajtuk a kamion, akkor azonnal megdöglenek, ergo nem szenvednek, ami a legnagyobb gond az egésszel. Állatkísérleteknél pl komoly etikai szabályok vannak arra vonatkozólag, hogy egyáltalán hogyan altassák túl az állatot, még az sem mindegy, mivel _nem_ okozol fájdalmat.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358342 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Snuff: nálunk a kertben a csiga felzabálja a leveleket, rondák lesznek, elhalnak a növények, össze szoktuk szedni őket és mennek a kukába, sorry

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja - 16 éve 3 hónapja #358341 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Tünde írta: Hát a tv-ben ez durva. De gondolj bele, ha betiltanák a hangyairtót vagy a csótányirtást az állatvédelmi törvényre hivatkozva.

De az inváziós fajok mások, ilyen a parlagfű is, meg az egyéb gazok, amelyek mindenféle életteret meghódítottak maguknak. A hangya minden lakásban ott röhög az őt kiirtani akaró embereken, talán nem véletlenül.
A csiga meg szerintem legyen védett, mert aranyos és megesz egy csomó olyan cuccost, amelyek károsak amúgy. A katica pl tetveket eszik, tök hasznos.
A hüllők védettek Magyarországon, érdekes módon ezt a természetvédelem ZH-m ban aláhúzta a tisztelt tanerő, nem értem, miért. Igenis védettek. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
16 éve 3 hónapja #358329 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát a tv-ben ez durva. De gondolj bele, ha betiltanák a hangyairtót vagy a csótányirtást az állatvédelmi törvényre hivatkozva.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358325 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jesszum, nem vagyok én jogász, az egyik tanárunk mondta hogy csak gerincesekre vonatkozik az állatvédelmi törvény.
Oké, hogy ne vesszünk el a kukacos elméletben:
votl egy reklám a TVben (tőlem nem szokatlan módon nem láttam, csak hallottam róla): a képernyőn egy csiga volt látható akit kitéptek a házából ezzel (vagy valami hasonló értelmű) szöveggel: ha ezen szörnyülködik, miért hagyja hogy emberek veszítsék el az otthonukat?
Leadhat ilyet a média? (hát igen, leadhat, meg is tette, de ti mit gondoltok erről?)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358321 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Én arról beszélek, max nem sikerült megfelelően kifejeznem magam. :wink:

Értem én, hogy arról beszélsz, csak megjegyeztem, hogy az állatvédelmi törvényen kívül van más is, ami elvileg biztosítja egy adott állatfaj védelmét. :) Legalábbis szerintem egy ilyen nemzetközileg elismert valami némileg nagyobb tekintéllyel bír, vagy kellene, hogy bírjon (vagy csak én látom rosszul). Apropó, az az ominózus álatvédelmi törvény nem hivatkozik valahol a Vörös Könyvre?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358320 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
"A Vörös Könyvben szereplő veszélyeztetett fajok"
Az nem ugyanaz. Én arról beszélek hoyg az állatvédelmi törvény szerint nem verheted agyon a kutyádat elviekben. Én arról beszélek, max nem sikerült megfelelően kifejeznem magam. :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358317 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben írta:

Nóli i linantea írta: A törvény csak gerincesektől felfelé védi az állatokat Magyarországon. Mit gondoltok erről?

Azt, hogy hülyeség. Annyiban pontosítanám az állítást, hogy - legalábbis tudtommal - azért még létezik olyan, hogy Vörös Könyv. Abban meg, ha minden igaz, fel vannak sorolva nem gerincesek is, ergo ők sem <i>teljesen</i> védtelenek - elvben. (Na persze én nem értek a témához - utoljára általános nyolcadikban kerültem közelebbi kapcsolatba efféle témával -, csak a szám jár. :) )



hehehe
most olvastam, pont ma, hogy valamelyik csótányfélét felvették a vörös könyvbe
az gerinces? nem... akkor ez lefelé is igaz :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358307 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: A törvény csak gerincesektől felfelé védi az állatokat Magyarországon. Mit gondoltok erről?

Azt, hogy hülyeség. Annyiban pontosítanám az állítást, hogy - legalábbis tudtommal - azért még létezik olyan, hogy Vörös Könyv. Abban meg, ha minden igaz, fel vannak sorolva nem gerincesek is, ergo ők sem <i>teljesen</i> védtelenek - elvben. (Na persze én nem értek a témához - utoljára általános nyolcadikban kerültem közelebbi kapcsolatba efféle témával -, csak a szám jár. :) )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358298 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ötleteim támadtak állatvédelem témakörben, amiket meg lehetne vitatni. Némi gondolat topik az állatbarátok között. :wink:

Magyarországon sajnos borzasztóan széthúzó az állatvédelem, így nem sok mindent tudnak elérni.

Szerintetek milyen állatokat illet meg az állatvédelem? A törvény csak gerincesektől felfelé védi az állatokat Magyarországon. Mit gondoltok erről?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358293 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
4 db kábé 2 hónapos tündércicamica keres gazdit, szürke-vörös cirmosak, teljesen szelídek, kézhezszokottak. Igyekszem majd képet keríteni róluk, ha valakit érdekelne esetleg, írjon nekem emilt vagy keressen meg MSNen!

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358160 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ó az szuper lenne...
Nem tudod,ő jár-e ilyen csincsillás talikra???Csak mert lesz egy és szólhatnál neki.Előre is köszi :)

Sziasztok csincsillások!

Elérkezett az újabb csines tali ideje!

Ezúton szeretnénk meghívni minden kedves csincsillát és gazdáját a 2008. április 19-én 14-órától az Újpalotai Közösségi házban (Budapest, XV.került, Újpalota, Zsókavár utca 15. ) tartandó idei első találkozónkra.



A csineket mindenképp hozzátok, azt sajnos még nem tudni, hogy szabadon engedhetjük e őket (akik voltak a tavaly augusztusi találkozón azok tudják, hogy hatalmas móka 10-20 csincsillát összeengedni ), legrosszabb esetben maradnak a szállítóboxokban, úgy is meg tudjuk őket csodálni!
A terem bérleti díja 5000 Ft/óra (3 órára béreltük ki a termet), a bérleti díjat ott a helyszínen fogjuk összedobni, szóval egyel több ok hogy minnél többen gyertek, mert ugye annál kevesebb a költség.

A HELYSZÍNRŐL:
Újpalotai Közösségi ház honlapja: ukh.uw.hu/
A honlapon találtok egy térképet, amin nagyon jól látszik a pontos hely.
Akik tömegközlekedéssel érkeznek, azoknak ime a BKV útvonaltervezője: utvonal.bkv.hu/
A találkozóról bővebb infót a FÓRUMban találtok ( forum.sg.hu/listazas.php3?azonos ... 1088501095 )!

Amit mindenképp hozzatok magatokkal:
Csincsilla
Rágcsálni való és üdítő! :D :D :)

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358046 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Barátnőmnek van, ha kérdésed van, tudok érdeklődni.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #358034 Írta: Caladril
Caladril válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Véletlen nincsen köztetek olyan akinek csincsillája van? :D

Békesség a harag fölött
Becsület a gyűlőlet fölött
Erő a félelem fölött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 3 hónapja #357769 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hali!
Pápa környékiek, vagy akit érdekel!
Fekete szuka kiskutya gazdit keres, felnőttként kisebb németjuhász méretű.
Van még egy hónapja, hogy gazdit találjunk neki...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #356417 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem a róka dobta el a szemetet...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #356415 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szegény... :( lehet, hogy magának kereste a bajt, de szerintem akkor is az ember hibás azért, hogy ilyen történhet.

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #356394 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ja vágom, a róka az tulajdonképpen egy nagy és szőrös városi galamb, vörösben. ;P
Pedig mennyivel szebb szegénykém, mint a koszlott városi büdös gerle.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 4 hónapja #356391 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta: Snuff!
Sajnos a Vuk saját maga okozta, és sajnos biztos forrásból tudom, hogy a rokák nagyon elszaporodtak, és megpecsételik a vadnyulak, fácánok és foglyok sorsát egyes helyeken. Azokat is sajnálni kell


Igen, erősen megritkítják a vadnyulakat, fácánokat, stb (elsősorban az egereket, azért róka legyen a talpán amelyik megfog egy vadnyulat) így azok száma csökken, ezért kevesebb lesz a rókáknak a kaja, következő vében kevesebb lesz a róka, ezért megszaporodnak a vadnyulak, fácánok, egerek, stb, ezért minden róka dugig tömi magát, csomó kölykük lesz, megin sok lesz a róka, tehát megfogyatkoznak a zsákmányállatok...

Ezt hívják úgy, hogy természetes egyensúly.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.411 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére