Középfölde földrajza

Több
19 éve 4 hónapja #235915 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Szeretném megkérdezni, hogy mi az a Murmuran Lórien kertjeiben?

[size=9:c0cnq5lv]/me először partravetett bálnának nézte... :roll: [/size]

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235136 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Hát meg kell hagynom jó kis vitát robbantottam ki! DE megigérem egyszer valóban bemutatok egy Középfölde térképet amit én csináltam. Amúgy hagyjuk a fenébe az egésszet! Lesz ez még így se!
Egyszer lesz jobb is! vagy rosszabb? :wink:

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234627 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
De igenis mondták, úgyhogy ne dühöngj! :twisted:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234540 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Running írta: Ácsi, ezért mindenki pénzt adott...egy kis fintorgás azért belefér a dologba, vagy nem? Tudom nem kötelező megvenni, de van más? Nincs, a tartalmáért megéri a pénzét és slussz, de ez nem szint.


Jesszus :rmad2: Már bocs, de senki nem mondta, hogy meg kell venni...
Ha meg már megvetted, és tartalmilag elégedett is vagy vele, akkor nem is kell erre több szót vesztegetni...
Részemről vita lezárva, bocs ha off voltam.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234526 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nos ismét itt vagyok és ismét ugatok bele mindenbe, amibe csak tudok! :)
Kis félreértés történt, lehet rosszul fogalmaztam. A belinkelt kép csak arra jó, hogy tájékoztassanak van e még ilyen, mint a választ megkaptam nincs. Én sose tudnék olyat festeni és ha ezer órát tanulnék, lenne tehetségem, valamint lenne cucc az alkotáshoz, akkor se menne. Én csak azt akartam mondani, hogy a könyvben szereplő képeknél tudnék jobbat csinálni. Ne értékeljetek túl. :)
Látom a böfögni szó sok embernek tetszett...és ha már itt vagyunk én mindenesetre megpróbálok minél több jó térképet kiböfögni és megosztani mindenkivel, amelyek akár sajátok, akár máshonnan loptam el. Mert tök jó az, hogy sok böfögő ember, leböfögi az oldalról a számára értékelhetö böfögött térképeket, csettint egyet és aszongya, nohát running dejótösszeböfögtél, vagy honnan böfögted el azt a cuccot....
Tudom én értékelni a szakmailag pontos műveket, de én nem csak ezek előtt esek térdre.
Na ennyi mára a böfögésből....KELLEMES ÜNNEPEKET MINDENKINEK!

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234519 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Sirgon: köszi a hibajelzést. A második kiadásban kijavítjuk ;) [size=9:1ajitku2](lektor úr, ennyit a figyelmes munkáról - mindkettőnkéről...)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234507 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
A leggyanúsabb nekem az alábbiaknál az, hogy a láb-méter átváltás tudomásom szerint pont a másik irányban kb. háromszoros... (3 láb ~ 1 méter)

Mellesleg az eredeti atlasz szerzőjének céljai valószínűleg már induláskor sem egyeztek a szerepjátékos-jólkinéző atlaszra vágyó emberek elvárásaival... hiszen számára a legfontosabb nyilván az volt, hogy földrajzi értelemben véve lehetőleg minél hitelesebb forrást nyújtson a Tolkien által megálmodott világ helyrajza iránt érdeklődőknek. Mindazonáltal, ha ezek után bármelyikünk azzal a felkiáltással, hogy ezen térképeknél sokkal szebbeket is tud alkotni, elhatározza, hogy térképészetileg és látványvilágban is a most megjelent művet meghaladó alkotást hoz létre, annak csak örülni lehet, hiszen mindegyikünk számára nagyobb esztétikai élvezetet nyújhat egy alább belinkelt stílusú térkép, mint a már emlegetett háromszínűek. Fontos azonban leszögezni, hogy a hitelesség tekintetében mérvadóak lehetnek az atlaszban szereplő puritán színezésű térképek, sőt, jó lenne, ha azok is lennének bárki számára, aki egy ilyen vállalkozásba fog. Ebben az értelemben véve pedig véleményem szerint már eddig is igencsak hasznos szerepet töltött be az Atlasz, és tölt be immár a magyar változata is. 8)
(A felfedezett hibákat pedig érdemes minél előbb belevenni valamiféle utólagos hibajegyzékbe. ;) )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234499 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Éljen! Batti nagyon hasonlót véleményt írt mint perme. Ez megnyugtat.
Ugye nem veszitek fikázásnak ha most észrevett problémás részekről írok. Ez még jól jöhet ha összegyüjtjük egy második kiadáshoz. Szóval:
Cirith Ungol Tornya 144.old. Átszámított méret adatok: Keskeny udvar 50 láb - 150 m, Udvart kerítő fal magassága 30 láb - 90 méter, 3. szint teteje a kaputól 200 láb - 600 m. Ezek borzasztó nagy értékek méterben. Egy sima erődfal például nem lehet templom torony méretü, az erőd meg többszöröse az Eifel toronynak. Alul viszont: "A legfelső szint lapos teteje 60 láb - 18 m széles volt" Ez már helyesnek tünik, de nem egyezik a felső átszámításokkal. Szóval valamit elszámoltatok, mondjuk egy nullát.
Nyelvek 189.old. Alsó térkép. Lórient és Völgyzugolyt elfelejtettétek valamilyen tünde nyelvre színezni.
Ha valaki talál még, írja be.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234427 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Még 1 dolog: ha jól tudom annak a térképfajtának (ami egyébként tényleg szép), amit belinkeltél, nem készült el más része az ICE-féle teljes Középfölde-t-térkép más részéről. Illetve asszem tényleg csak a The Northern Waste c. kiegben van hasonló minőségű kivitelezésben ábrázolva a Forochel-öböl térsége. Nekem megvannak a haradi kiegek is és azokban sem találtam hasonló jellegű térképet. A Mordortól keletre lévő térségekről pedig soha nem jelent meg ICE-kiegészítő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234426 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Running, csak annyit szeretnék mondani, hogy mihamarabb az általad oly szépen körülírt és meghatározott színvonalnak megfelelő ˝böffentett˝ térképekkel szeretnék találkozni amúgy érdekes honlapodon.
Sok sikert hozzá és majd ha tényleg megvan, akkor lehet folytatni a fikázást. Nekem a könyv eredeti, angol verziója van meg, teljesen átolvastam és mindazt az információt amit a tolkieni életműből a földrajzzal kapcsolatban rendszerezni lehet, tartalmazza.
Nem a nagyközönség igényeit kielégítő, csillogó-villogó hatásvadász MERP-térkép gyűjtemény, hanem szakmailag igényes (igen, térképészeti szempontból is) munka, tanulmány. Akiket ilyen szinten érdekel a tolkieni életmű, azok tudják is értékelni.
Sok sikert kívánok egy nagyobb kaliberű átfogó tanulmány elkészítéséhez és ígérem én leszek az első - akármilyen áron jelenik is meg- aki megveszi. Szóval további jó böffentést.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234412 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Egyrészt: minden tiszteletem azoké akik lefordították az atlasz tartalmát majd a fordításhoz igazították a térképeket. A munka nagysága tiszteletet parancsoló.

Másrészt viszont szívesen néznék én is olyan kiállítású térképeket mint amilyet Running belinkelt. Pont.

Viszont azt mindenkinek (főleg Runningnak) is tudnia kellene, hogy ilyen kiállítású térkép elkészítése messze túlmutat azon az időbeli és nem különben anyagi kereteken, melyek egy könyvkiadásnál meg vannak határozva. Azért azt nem hiszem Running, hogy csakúgy kiböfögnéd azt a csilivili térképet. Mert, amit le lehetett tölteni az általad mutatott linkről az nem kétnapos meló és nem kétforintba került. Már annak a grafikai eszköznek a bekerára se kétforint amivel azt megcsinálták. Valszeg összemérhető azzal az összeggel amit a magyar kiadó a magyar kiadásra szánt.

Az egy külön kérdés, hogy a belinkelt térkép mennyire hű a tolkieni világhoz. Az elnevezések nyelvében is eléggé szochasztikus, gondolom ez hozzátartozik a játék jellegéhez.

Mindenesetre az lehet cél, hogy hasonló kiállítású térkép vagy térképek szülessenek, az eredeti adatokhoz igazítva, egységes nyelvezettel. De, hogy ezek valaha könyv formájában ki lennének adva (már ha elkészülnek), nos az elégé valószínütlen.

Morogjál csak Running nyugodtan, meg mindenki aki akar. Az ilyen morgások sokszor vitték már előre a dolgokat. De a realitásokkal nem árt tisztában lenni. Ja meg nyugodtan lehet ilyen térképeket böfögni. Egy ilyen project mellé az MTT is szívesen odaállna _szerintem_.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234351 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Nellas írta: Eddig figyeltem szótlanul ezt a vitát, de most már muszály beleszólnom. Még sajnos nem volt a kezemben a magyar kiadás, csak az angol nyelvű. A magyar kiadásban szereplő térképeket ócsárló emberkék vegyék azt is figyelembe, hogy ezek a térképek nem azért készültek, hogy gyönyörködjünk bennük (mármint művészi megrajzoltságukban, vagy mondjuk a színek sokaságában), hanem oktató és ismeretterjesztő céllal, hogy minél több információt kapjunk kézhez egy könyvben :!: . Részemről az a véleményem, hogy egy csomó embernek manapság már semmi sem jó, amit mások csinálnak (így volt ez a trilógia megfilmesítésénél is, mert én minden hibája ellenére imádom), és nem gondolnak bele, hogy ezt ők esetleg nem tudták volna fele ennyire jól sem megcsinálni.
Így előre látatlanban is csatlakoznék Izmaelhez, mert számomra már az Atlasz megjelenésének híre is őszinte örömmel töltött el, és nem érdekel, hogy fényes vagy sima papírra vannak-e nyomtatva a térképek. Ez csak külcsíny. Na, ne értsetek félre, én is imádom a gyönyörűen megrajzolt, antikolt térképeket, lelkes tanulmányozója vagyok Középfölde földrajzának, de szvsz ez az Atlasz tényleg a benne rejlő felbecsülhetetlen értékű információ halmaznak köszönhetően remek.
Könnyű levenni a könyvesbolt polcáról a kész könyvet és fintorogni... :?


Erről kb az jutott az eszembe, mi lenne ha megjelenne egy új audi modell, trabant külsővel és audi motorral+belső kialakítással, erre döngene a tapsvihar, éjjen, éjjen micsoda öröm, hogy elkészült, milyen tartalmas és szép belülről, ja a trabant külső, meghátno a célnak megfelel. Bocs, de ez nevetséges, HOZZÁTESZEM: SZERINTEM!
Mint ahogy láttam, hallottam mindenki örült alapvetően az atlasznak és nagyon tartalmasnak is gondolták és elégedettek a magyar fordítókkal is, de azért nehezen elűzhető az a kesernyés szájíz a grafikai háttér miatt.
Szerintem itt nem azok panaszkodnak, többek között jómagam is, mert maximalisták és kukacoskodóak,hanem azért mert a már említett szempontból a könyv egy ovis színvonalú munka, vagy rosszabb. Ne haragudjanak a művészek, de ha engem kértek volna fel én ingyen jobban böfögtem volna a papírra, mint ők, a nulla rajztudásommal. És különben is miazhogy ingyen, még örömmel is csináltam volna. :)
Ácsi, ezért mindenki pénzt adott...egy kis fintorgás azért belefér a dologba, vagy nem? Tudom nem kötelező megvenni, de van más? Nincs, a tartalmáért megéri a pénzét és slussz, de ez nem szint. Na már sokszor ismételtem önmagam, elég ennyi mára, zárul misi mókatára.

Üdv minden szőrösszívűnek. :twisted:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234346 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta: Egy dolog ezzel kapcsolatban: biztos sokszor elmondtam már, de különféle Középföldén játszódó szerepjátékok térképeit ne keverjük az autentikus Középfölde térképekkel! Előbbieknek kb annyi közük van Tolkienhez, , mint a "jégbalrognak" :shake:


Ulmo: Tudom, értem és nem is az eredetit keresem, abból már van 2millió kb. :) Ezért írtam úgy, hogy nekem abból a típusból kéne a többi rész és nem úgy hogy az eredeti térképből. :!:
Az én művemhez nem kívánom csak eredeti, Tolkien által lezsírozott munkákat, anyagokat felhasználni, szóval ilyen szempontból nincs gondom. Megszerzek minden cuccot, aztán szelektálok mit használok fel belőle.
Írjatok akkor ha megvan, vagy tudja vki, miből valóak.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234335 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Running írta: Nos a térképhez még csatlakozik egy északi rész, de az se teljes, a többi része tökre hiányzik és egyenlőre nem is találom sehol, lehet az ICE nem készíttette el a többi részét. Ami már fent van az oldalon, azt bővítgetem nevekkel, van újabb is csak nincs feltöltve egyenlőre. Minél több leírás lesz a vidékekről, annál több név, helység lesz a térképen. Ennek akadálya, hogy az Ice- kiadványokat fordítani kell folyamatosan és ugye én se tudok 1000 felé szakadni. De akinek vannak jó leírásai egy-egy részről az sikítson.
Na ez van egyenlőre. Ja ha nincs meg a térkép többi része, akkor szerintem meg tudom majd csinálni, csak kicsit időigényes lesz.


Egy dolog ezzel kapcsolatban: biztos sokszor elmondtam már, de különféle Középföldén játszódó szerepjátékok térképeit ne keverjük az autentikus Középfölde térképekkel! Előbbieknek kb annyi közük van Tolkienhez, , mint a "jégbalrognak" :shake:

Nellas: jó ilyet hallani :) (tudom, elfogult vagyok :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234329 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Eddig figyeltem szótlanul ezt a vitát, de most már muszály beleszólnom. Még sajnos nem volt a kezemben a magyar kiadás, csak az angol nyelvű. A magyar kiadásban szereplő térképeket ócsárló emberkék vegyék azt is figyelembe, hogy ezek a térképek nem azért készültek, hogy gyönyörködjünk bennük (mármint művészi megrajzoltságukban, vagy mondjuk a színek sokaságában), hanem oktató és ismeretterjesztő céllal, hogy minél több információt kapjunk kézhez egy könyvben :!: . Részemről az a véleményem, hogy egy csomó embernek manapság már semmi sem jó, amit mások csinálnak (így volt ez a trilógia megfilmesítésénél is, mert én minden hibája ellenére imádom), és nem gondolnak bele, hogy ezt ők esetleg nem tudták volna fele ennyire jól sem megcsinálni.
Így előre látatlanban is csatlakoznék Izmaelhez, mert számomra már az Atlasz megjelenésének híre is őszinte örömmel töltött el, és nem érdekel, hogy fényes vagy sima papírra vannak-e nyomtatva a térképek. Ez csak külcsíny. Na, ne értsetek félre, én is imádom a gyönyörűen megrajzolt, antikolt térképeket, lelkes tanulmányozója vagyok Középfölde földrajzának, de szvsz ez az Atlasz tényleg a benne rejlő felbecsülhetetlen értékű információ halmaznak köszönhetően remek.
Könnyű levenni a könyvesbolt polcáról a kész könyvet és fintorogni... :?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234270 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nos a térképhez még csatlakozik egy északi rész, de az se teljes, a többi része tökre hiányzik és egyenlőre nem is találom sehol, lehet az ICE nem készíttette el a többi részét. Ami már fent van az oldalon, azt bővítgetem nevekkel, van újabb is csak nincs feltöltve egyenlőre. Minél több leírás lesz a vidékekről, annál több név, helység lesz a térképen. Ennek akadálya, hogy az Ice- kiadványokat fordítani kell folyamatosan és ugye én se tudok 1000 felé szakadni. De akinek vannak jó leírásai egy-egy részről az sikítson.
Na ez van egyenlőre. Ja ha nincs meg a térkép többi része, akkor szerintem meg tudom majd csinálni, csak kicsit időigényes lesz.

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234252 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Úúú, Run ez zsír!

A térképek mikor lesznek kész a lapodon?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #234206 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ez a Középfölde térképtípus többi része érdekelne, ha vkinek megvan sikítson: szurkulet.hu/Altalanos/10_Terkep/Osztottak/int_osztott.htm

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233790 Írta: Running
Running válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Na ez csak egy kicsit volt cinikus hozzászólás. 8) Hát komolyan nekem magyarázhattok, nekem akkor se fog tetszeni, ettől függetlenül rettentő hasznos és máris lopok belőle mindent amire csak szükségem van. :twisted:
Glorlyg!: Tök jó, hogy térképész vagy, nekem szükségem van egy tehetséges térképészre, aki elhivatottan dolgozik és nem vár el fizettséget, ellenben érdemi munkát végez...
Lotr-os térképeket kéne gyártani, illetve csak egy konkrétat és ahhoz kéne egy kis segítség...ha érdekel a dolog, látogass el a szurkulet.hu oldalra és írj ide nekem vmi pü-t.

Ja tök okos vagyok, tegnap tűnt fel, hogy az eredeti atlasz nekem már július óta a gépemen van, akkor töltöttem le. Nohát így kell izgulni egy könyvért srácok... :lol:

szurkulet.hu - Minden Gyűrűk Ura rajongónak. Leírások, képek, zenék...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233683 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta: 1. A SZíNEK még ha kétszínnyomás is van rosszak az ábrázolásmódhoz nem megfelelőek (pl a régi magyar csíkozott térképek egy színnel vannak nyomtatva mégis sokkal kifejezőbbek plasztikusabbak).
2. Nem a megfelelő ábrázolásmódot választotta sokkal finomabb rajzolatot is adhatott volna a vonalas elemeknek.
3. Megpróbálkozhatott volna egy olyan jelkulcsal ami illik a kétszínnyomáshoz és egyértelmű, mert pl. a folyók néhol összetéveszthetők az úttal és ez zavarja az áttekinthetőséget.
4. Hiányzik belőle a kartográfiai szemlélet, ezt egy térképészre kellett volna bíznia, vagy tanácsot kellett volna kérnie egy térképésztől.

Glorlyg!: Valószínűleg igazad van a felsoroltakban. Ha megrajzolod újra az egész térképsorozatot, úgy hogy most már kartográfiailag is nagyon szép legyen, meg maradjon szöveghű is, igen csak fel kell kötnöd a gatyád, de mindenki könnyekig meg fog hatódni. És megpróbáljuk megszervezni a kiadását.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233627 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta:

1. A SZíNEK még ha kétszínnyomás is van rosszak az ábrázolásmódhoz nem megfelelőek (pl a régi magyar csíkozott térképek egy színnel vannak nyomtatva mégis sokkal kifejezőbbek plasztikusabbak).
2. Nem a megfelelő ábrázolásmódot választotta sokkal finomabb rajzolatot is adhatott volna a vonalas elemeknek.
3. Megpróbálkozhatott volna egy olyan jelkulcsal ami illik a kétszínnyomáshoz és egyértelmű, mert pl. a folyók néhol összetéveszthetők az úttal és ez zavarja az áttekinthetőséget.
4. Hiányzik belőle a kartográfiai szemlélet, ezt egy térképészre kellett volna bíznia, vagy tanácsot kellett volna kérnie egy térképésztől.


Ajánlom a figyelmedbe amit amanibhavam írt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233626 Írta: Izmael
Izmael válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Életemben egyszer rendeltem könyvet neten külföldről, és az az Atlasz volt. És először rendeltem könyvet magyarul: mit tesz Eru, az is az Atlasz volt. Az imént hozta ki a futár. Picit beleolvastam a korább hozzászólásokba, fikázásokba. Nem akarok érdemben vitába szállni velük. Csupán annyit szeretnék mondani: nagyon rég volt utoljára, hogy könyvnek ennyire örültem. A magam részéről köszönet a fordítóknak, és kívánom, legyen annyira szép és örömteli a karácsonyuk, mint nekem az a pár perc, amíg a munkát félretéve belelapoztam a könyvbe (amely tényleg pont olyan, mint az eredeti.)

"Rossz ember nincs, csak olyan, akit nem szerettek eléggé."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233624 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta:

Glorlyg írta:

Ulmo írta: Running: OK, köszi, hogy tisztáztunk pár félreértést.
De szerinted a térképek szöveges leírás nélkül mit érnek? Látsz egy rajzot pl Orthancról, és semmit nem tudsz meg róla. A szöveg viszont sokmindent elárul (pl hogy egy vulkán maradéka a kőkör). Ugyanígy a többi térképnél. Mellesleg a szövegek bizonyítják, hogy a térképek nem légből kapottak, hanem hiteles források alapján készültek.
Ami a grafikai vonalat illeti: mint mondottam, az eredetiben is ilyenek a térképek, ez van, ezt kell szeretni.

Elnézést hogy közbeszólok, de a minap láttam ezt a művet mármint a Középfölde Atlaszt. Egyet kell értenem azzal , hogy a szöveg jó , de a térképek igen is ROSSZAK!!! Én térképész vagyok, az ELTEén vagyok másodéves , de ez a mű nem jó, a térképek siralmasak. Nincs igazad abban hogy az ilyet kell szeretni ez van, NEM kell ezt szeretni. Ha kell magam fogok jobb térképeket gyártani, de azokat a térképeket nem fogadom el. Egyébbként az inerneten is szebbeket lehet találni. Remélem nem voltam nagyon durva, kérlek bocsáss meg ha az voltam, de ezek a térképek térképeszetileg nullák. Egyébbként meg boldog karácsonyt mindenkinek.


Akkor most szeretnék hallani végre egy szakvéleményt, miért siralmasak a könyvben lévő térképek? Eddig egyetlen érvet sem hallottam, azon kívül, hogy nem színesek...Ha nem muszáj, ne csak a levegőbe beszéljünk.

1. A SZíNEK még ha kétszínnyomás is van rosszak az ábrázolásmódhoz nem megfelelőek (pl a régi magyar csíkozott térképek egy színnel vannak nyomtatva mégis sokkal kifejezőbbek plasztikusabbak).
2. Nem a megfelelő ábrázolásmódot választotta sokkal finomabb rajzolatot is adhatott volna a vonalas elemeknek.
3. Megpróbálkozhatott volna egy olyan jelkulcsal ami illik a kétszínnyomáshoz és egyértelmű, mert pl. a folyók néhol összetéveszthetők az úttal és ez zavarja az áttekinthetőséget.
4. Hiányzik belőle a kartográfiai szemlélet, ezt egy térképészre kellett volna bíznia, vagy tanácsot kellett volna kérnie egy térképésztől.

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233598 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Ha az, akkor épp a napokban kaptam kézhez ugyane szerzőtől az Atlas of the Land c. művet; ezzel kapcsolatban felhívnám a figyelmet arra, hogy ebben nem az a nagyszerű, hogy milyen sok színt használt az illető, meg mennyire látványosak és profik a rajzok, hanem hogy a szerző vette azt a nem kis fáradságot, és a sokszor homályos/bőbeszédű/érthetőmódonmásrakoncentráló narratívából kihámozta, hogy a helyszínek, tájak hogyan nézhettek ki valójában, kiszámolgatta, hogy a távolságok mekkorák lehettek stb, és ennek alapján sikerült mindezt láttatnia. Innen azután már tényleg semmi akadálya, hogy akinek nem teszenek ezek a térképvázlatok, az a saját tehetségével színes-szagos-kávétismegfőzős térképeket és festményeket produkáljon.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233587 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta:

Ulmo írta: Running: OK, köszi, hogy tisztáztunk pár félreértést.
De szerinted a térképek szöveges leírás nélkül mit érnek? Látsz egy rajzot pl Orthancról, és semmit nem tudsz meg róla. A szöveg viszont sokmindent elárul (pl hogy egy vulkán maradéka a kőkör). Ugyanígy a többi térképnél. Mellesleg a szövegek bizonyítják, hogy a térképek nem légből kapottak, hanem hiteles források alapján készültek.
Ami a grafikai vonalat illeti: mint mondottam, az eredetiben is ilyenek a térképek, ez van, ezt kell szeretni.

Elnézést hogy közbeszólok, de a minap láttam ezt a művet mármint a Középfölde Atlaszt. Egyet kell értenem azzal , hogy a szöveg jó , de a térképek igen is ROSSZAK!!! Én térképész vagyok, az ELTEén vagyok másodéves , de ez a mű nem jó, a térképek siralmasak. Nincs igazad abban hogy az ilyet kell szeretni ez van, NEM kell ezt szeretni. Ha kell magam fogok jobb térképeket gyártani, de azokat a térképeket nem fogadom el. Egyébbként az inerneten is szebbeket lehet találni. Remélem nem voltam nagyon durva, kérlek bocsáss meg ha az voltam, de ezek a térképek térképeszetileg nullák. Egyébbként meg boldog karácsonyt mindenkinek.


Én csak belelapoztam, de:
1. Az interneten messze nem lehet megtalálni ennyi hely térképét
2. Az internetes téképek nem mindig hitelesek
3. Ha viszont tényleg gyártasz jobbakat, tárgyalj a könyv írójával, lehet, hogy örülne neki.

amani: Úgy tudom, igen

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233557 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Nézzétek el tudatlanságomat, mert még nem volt szerencsém az említett műhöz: ez most a Karen Wynn Fonstad-féle Atlas of Middle-Earth?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233553 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Úgy vélem, (bár lehet, hogy tévedek) a legfőbb gond abból adódik, hogy az atlaszban szereplő térképek nem úgy néznek ki, (szín és domborzati ábrázolás tekintetében) mint egy hagyományos atlaszban - akár egy középiskolaiban.

Jómagam abszolút meg vagyok vele elégedve.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233515 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Glorlyg írta:

Ulmo írta: Running: OK, köszi, hogy tisztáztunk pár félreértést.
De szerinted a térképek szöveges leírás nélkül mit érnek? Látsz egy rajzot pl Orthancról, és semmit nem tudsz meg róla. A szöveg viszont sokmindent elárul (pl hogy egy vulkán maradéka a kőkör). Ugyanígy a többi térképnél. Mellesleg a szövegek bizonyítják, hogy a térképek nem légből kapottak, hanem hiteles források alapján készültek.
Ami a grafikai vonalat illeti: mint mondottam, az eredetiben is ilyenek a térképek, ez van, ezt kell szeretni.

Elnézést hogy közbeszólok, de a minap láttam ezt a művet mármint a Középfölde Atlaszt. Egyet kell értenem azzal , hogy a szöveg jó , de a térképek igen is ROSSZAK!!! Én térképész vagyok, az ELTEén vagyok másodéves , de ez a mű nem jó, a térképek siralmasak. Nincs igazad abban hogy az ilyet kell szeretni ez van, NEM kell ezt szeretni. Ha kell magam fogok jobb térképeket gyártani, de azokat a térképeket nem fogadom el. Egyébbként az inerneten is szebbeket lehet találni. Remélem nem voltam nagyon durva, kérlek bocsáss meg ha az voltam, de ezek a térképek térképeszetileg nullák. Egyébbként meg boldog karácsonyt mindenkinek.


Akkor most szeretnék hallani végre egy szakvéleményt, miért siralmasak a könyvben lévő térképek? Eddig egyetlen érvet sem hallottam, azon kívül, hogy nem színesek...Ha nem muszáj, ne csak a levegőbe beszéljünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233509 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza
Akkor legalább annak örülhetnétek, hogy ezeket a naggyon rossz térképeket, amiket eddig csak az angol verzióban láthatott volna az ember, most végre a magyar szövegekkel együtt megkaphatjátok itt, Magyarországon, a boltokban.
Mert eddig ugyebár erre nem igazán volt lehetőség. :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #233508 Írta: Glorlyg
Glorlyg válaszolt a következő témában: Középfölde földrajza

Ulmo írta: Running: OK, köszi, hogy tisztáztunk pár félreértést.
De szerinted a térképek szöveges leírás nélkül mit érnek? Látsz egy rajzot pl Orthancról, és semmit nem tudsz meg róla. A szöveg viszont sokmindent elárul (pl hogy egy vulkán maradéka a kőkör). Ugyanígy a többi térképnél. Mellesleg a szövegek bizonyítják, hogy a térképek nem légből kapottak, hanem hiteles források alapján készültek.
Ami a grafikai vonalat illeti: mint mondottam, az eredetiben is ilyenek a térképek, ez van, ezt kell szeretni.

Elnézést hogy közbeszólok, de a minap láttam ezt a művet mármint a Középfölde Atlaszt. Egyet kell értenem azzal , hogy a szöveg jó , de a térképek igen is ROSSZAK!!! Én térképész vagyok, az ELTEén vagyok másodéves , de ez a mű nem jó, a térképek siralmasak. Nincs igazad abban hogy az ilyet kell szeretni ez van, NEM kell ezt szeretni. Ha kell magam fogok jobb térképeket gyártani, de azokat a térképeket nem fogadom el. Egyébbként az inerneten is szebbeket lehet találni. Remélem nem voltam nagyon durva, kérlek bocsáss meg ha az voltam, de ezek a térképek térképeszetileg nullák. Egyébbként meg boldog karácsonyt mindenkinek.

Gilran Thalion Glorlyg


=^ . ^=

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.577 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére