Tolkien tanulmányok

Több
20 éve 10 hónapja #129057 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Na, szerintem térjünk vissza az értelmesebb témákhoz... 8)

Lamorak!

Megvan már a 2004-es K'zoo programja?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #128388 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Gandalf írta: Én még nem olvastam ugyan Lewist, de láttam már a Narnia Krónikája tv-sorozatot régebben. Nekem nem tűnt fel semmiféle allegórizálás, fel sem merültek keresztyén párhuzamok. Nem lehet, hogy ezt csak azért látják bele, mert ismerik Lewist, s nem pusztán a szövegből indulnak ki?


Sokkal inkább hiszem, h te azért nem láttad, mert nem a szöveget olvastad. A The Lion, the Witch and the Wardrobe pl. masszivan tele van durván keresztény allegorikus elemekkel, amitől szerintem szájbarágós és didaktikus lesz... Dehát ezen kivül én is csak egy másik Narniát olvastam, meg ismerek némi irodalmat-- érdekes elolvasni pl. A.N. Wilson Lewis-életrajzát, ami kimondottan azzal indul, h a Lewist kisajátitani látszó (elég bután) keresztény értelmezők orra alá töröget egy kis borsot.

Olvastam ellenben a Till We Have Faces-t (Lewis egyvalamiben egészen biztosan utánozhatatlanul jó, a cimei megválasztásában; egyébként persze egy csomó más dologban is), ami egészen kivételesen jó könyv.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123828 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Én még nem olvastam ugyan Lewist, de láttam már a Narnia Krónikája tv-sorozatot régebben. Nekem nem tűnt fel semmiféle allegórizálás, fel sem merültek keresztyén párhuzamok. Nem lehet, hogy ezt csak azért látják bele, mert ismerik Lewist, s nem pusztán a szövegből indulnak ki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123180 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A baj az, h CSL-lel kapcsolatban is legalább annyi használhatatlan marhaság jelenik meg, mint Tolkienről. De azt hiszem, kellene legyen róla vhol egy szekundér bibliográfia, mintha láttam volna már.
Itt Nortonban elég sok szekundér van; én sajnos még a CSL primérek végére sem jutotottam el, úgyhogy A.N. Wilson életrajzán kivül nem is mentem bele. Viszont a primérek közül nagyon ajánlhatom a Till We Have Faces-t (nem tudom, van-e magyarul és mi a cime, ha igen), az hihetetlen jó.

A baj szerintem az, h Lewis kimondottan és határozottan keresztény, mindig és mindenhol (a Till We Have Faces-ben is, csak ott nem annyira), és ez engem (mint Tolkient is) borzasztóan zavar. Narniát pl. határozottan nem szeretem a hülye allegóriákkal. Még szerencse, h Lewis valami elképesztően jól ir. Ajánlom egyébként a saját középkori-reneszánsz irodalommal foglalkozó szekundér munkáit is, azok aztán valami. Mindig az jut eszembe, mikor a Malory-ról irott cikkeit olvasom: a francba is, igy kellene irni.

Maga a kereszténység persze nem gázos magában, elvégre a középkori irodalomban is állandóan ott van mint 'szubtext'; csak a CSL-kommentátorok többsége nem hajlandó rendesen értelmezni és ettől akár egy kicsit is elvonatkoztatni, és ezért csak mérhetetlenül unalmas moralizálás megy. Kivételek nyilván vannak; én csak ilyennel találkoztam eddig.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123085 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Dínchamion írta: Valaki nem tud forrásokat C. S. Lewis témakörben? Kezd érdekelni.
Üdv:

Legfeljebb a Csendes Bolygó c. regényét tudom prezentálni, ha az megfelel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123081 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Dínchamion írta: Köcce. Tudományos munkák? Ilyesmik? Szekundér irodalom?

Hát, nem igazán... A Narnia-könyvek, meg a Screwtape Letters... :( De majd holnap megpróbálok keresni.

Addig is, egy-két link:
cslewis.drzeus.net/
ic.net/~erasmus/RAZ26.HTM - linkgyűjtemény
www.aslan.demon.co.uk/cslfaq.htm - FAQ

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123080 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Sil írta:

Dínchamion írta: Valaki nem tud forrásokat C. S. Lewis témakörben? Kezd érdekelni.

Múltkor mondtam egy bizonyos orosz oldalat... Azon van egy csomó C.S. Lewis-os cucc is... :wink: Igaz, elsőre csak az audiobook-okat mutatja, de a linkeknél alul letölthető az egész szöveg txt-ben...


Köcce. Tudományos munkák? Ilyesmik? Szekundér irodalom?

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123077 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Dínchamion írta: Valaki nem tud forrásokat C. S. Lewis témakörben? Kezd érdekelni.

Múltkor mondtam egy bizonyos orosz oldalat... Azon van egy csomó C.S. Lewis-os cucc is... :wink: Igaz, elsőre csak az audiobook-okat mutatja, de a linkeknél alul letölthető az egész szöveg txt-ben...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123073 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Az jutott eszembe, hogy nem Tolkien, de talán ide is tartozik (legfeljebb Lamorak kitörli, bár nem hiszem).

Valaki nem tud forrásokat C. S. Lewis témakörben? Kezd érdekelni.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #121419 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Oké, köszönöm.

A könyvekről: az Amazonon lehet csak rendelni belőlük, vagy van pl. mailes lehetőség is? Apropó! Ha elküldöm neked a listát, meg tudod mondani, melyik van meg, és melyiket kell megrendeljem? (És offban: melyik mailedet használod kint?)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #121398 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Dínchamion írta: Azt lehet már tudni, hogy hány szekció lesz? Maradtok az ötnél, vagy az eddigieknek megfelelően több lesz?


Azt hiszem, 5-ben maradtunk, de amig Jane Chance nem küldi körbe a dokumentumot, nem tudom biztosan. Több biztos nem lesz, már ez is sok-- alig tudtam máshová is menni, egy csomó emberrel nem találkoztam, akivel akartam (pl. Tom Hanks-el-- nem a szinész, hanem a középkorász). Viszont az is igaz, hogy sok előadás érkezik a Tolkien-szekciókra, és se túlzsúfolni nem akarjuk őket, sem visszautasitani.

Dínchamion írta: Ezt meg lehet rendelni valahogyan? (És ez vonatkozik az eddigi Tolkien-tanulmánykötetekre is, lehet rendelni még belőlük? Szemezgetnék a Szekundér Bibliográfiából)


A Kentucky-s könyv még csak kéziratban van, nem tudom, mikor jön ki. A Szekundérból szemezgess nyugodtan, nekem egy csomó minden megvan másolatban. Az újabbakat egyébként még lehet kapni (pl. Tolkien's Legendarium), csak drágák.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #121306 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Lamorak írta: A jövő évi terv nagyjából szintén megvan, bár a részletek majd a héten érkeznek. Az átfogó cim 'Tolkien's Modern Middle Ages' lesz, és a végén a Bucknell Univ. Press fogja kiadni. Lesz benne egy képzőművészetes szekció is, egy posztmodernes (ezt fogom én szervezni), és a többit majd a héten berakom. Szokás szerint a www.wmich.edu/medieval/ oldalt kell figyelni mindenféle update-ért; itt fog megjelenni nyár közepe felé a hivatalos kiirás is a szekciókról.


Azt lehet már tudni, hogy hány szekció lesz? Maradtok az ötnél, vagy az eddigieknek megfelelően több lesz?

Lamorak írta: A tavalyi szekciók anyaga, némi egyébbel kiegészitve Tolkien and the Invention of Myth: A Reader cimen fog megjelenni a Univ. of Kentucky Pressnél kb egy éven belül (jún. elején adjuk le a kéziratot, a szerződést már aláirtuk).


Ezt meg lehet rendelni valahogyan? (És ez vonatkozik az eddigi Tolkien-tanulmánykötetekre is, lehet rendelni még belőlük? Szemezgetnék a Szekundér Bibliográfiából)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #121289 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Jelentem, az idei kalamazoo-i Középkorász Kongresszus is véget ért, én meg megint itt vagyok Nortonban. Mind az 5 Tolkien-szekció elég jó volt és elég sikeres is. Az utolsóra több mint 80 ember jött el (ez egy olyan konferencián, ahol 3000 résztvevő vanés egyszerre 60 szekció megy, egészen jó). Az előadások többé-kevésbé mind jók voltak (bár az első szekció kicsit kétséges, itt Verlyn Fliegerrel a Muppet Show két kritikusát játszottuk a páholyban, és folyamatosan kommentáltunk...), és szokás szerint élénk beszélgetések alakultak ki a végükön. Összességében az idei év is jó volt; bár szerintem 5 szekció már egy kicsit sok, majdnem 2 egész napig nem tudok a Malory-s szekciókra menni...

A jövő évi terv nagyjából szintén megvan, bár a részletek majd a héten érkeznek. Az átfogó cim 'Tolkien's Modern Middle Ages' lesz, és a végén a Bucknell Univ. Press fogja kiadni. Lesz benne egy képzőművészetes szekció is, egy posztmodernes (ezt fogom én szervezni), és a többit majd a héten berakom. Szokás szerint a www.wmich.edu/medieval/ oldalt kell figyelni mindenféle update-ért; itt fog megjelenni nyár közepe felé a hivatalos kiirás is a szekciókról.

A tavalyi szekciók anyaga, némi egyébbel kiegészitve Tolkien and the Invention of Myth: A Reader cimen fog megjelenni a Univ. of Kentucky Pressnél kb egy éven belül (jún. elején adjuk le a kéziratot, a szerződést már aláirtuk).

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113625 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

zetor írta: Sziasztok! A Juhász Gyula Művelődési Központban (6720 Szeged,Vörösmarty u. 5.)2003. április 8-én 18.30-kor az első emeleti 1-es klubban lesz két Tolkien-támájú előadás: Jankovics Mónika: Középfölde és a keresztény teremtéstörténet párhuzmai valamint Agonás Dóra: Tolkien világa és a Star Wars.

Gyerünk!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103854 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak: igenigenigen. Csak hogy tudjam, milyen témában tervezzek... :D

Az idein annyira ott lennék...! :roll: Az a "Philosophy and Theology" nagyon, de nagyon csábító...!

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103832 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Mármint hogy jövőre (2004) mennyi és milyen Tolkienes szekciót szervezünk? Az nyár elejére lesz meg, addigra már itthon leszek; de különben is csak K'zoo-ban, egy business meating-en teszünk javaslatokat és döntjük el, mit ajánljunk egyáltalán. Nem hiszem, hogy folytatódni fog az előző három év tendenciája, hogy mindig eggyel több szekciót kapunk, mint az előző évben: idén már 5 szekciónk van, és szerintem eleve pofátlanság lenne többet kérni jövőre.
Az idei program egyébként:

'Tolkien and the Discourses of Medieval Culture'
Thirty-Eighth Congress on Medieval Studies, Medieval Institute, Western Michigan University, Kalamazoo, MI, May 8-11, 2003.
Primary Organizer, Jane Chance, Rice University

I. “Philosophy and Theology,” with Co-organizer Brad Eden, University of Nevada-Las Vegas
Moderator: Jane Chance, Rice University
1. Brad Eden, University of Nevada-Las Vegas, “The Medieval Philosophy of Music in Tolkien’s Works”
2. Mary R. Bowman, University of Wisconsin-Stevens Point, “`Wyrd oft spares an undoomed man’: The Idea of Fate in Tolkien and Beowulf”
3. John William Houghton, Episcopal High School of Baton Rouge, “Tolkien, King Alfred, and Boethius: The Paradox of Evil in The Lord of the Rings”
4. Shaun D. H. Hughes, Purdue University, “Mimetic Desire in The Silmarillion”

II. “Orality and Literacy” with Co-organizer Gergely Nagy, University of Szeged
Moderator: Richard West, University of Wisconsin-Madison
1. Verlyn Flieger, University of Maryland, “Tolkien’s Oral Tradition”
2. Douglas A. Anderson, “Adventures in Medieval Metres: J. R. R. Tolkien’s Experiments in Verse”
3. Andrew Lazo, Rice University, “Reading The Lord of the Rings Aloud: Tolkien’s Auditors”

III. “Analogues and Sources,” with Co-organizer Sandra Straubhaar, Germanics, University of Texas-Austin
Moderator: Sandy Straubhaar, University of Texas-Austin
1. Gergely Nagy, University of Szeged, Hungary, “The Meta-Ways to Make a Book: Bilbo’s Authorial Stances in Tolkien”
2. John R. Holmes, Franciscan University of Steubenville, “Ađbricas: Germanic Philology and Semantic Displacement in Tolkien’s Fiction”
3. Bruce A. Beatie, Cleveland State University, “Tolkien’s Creation Myth and Medieval Analogues”

IV. “Historiography and Narratology,” with Co-organizer Rebekah Long, Duke University
Moderator: Marjorie Burns, Portland State University
1. Shane Hopkins-Utter, McGill University, “`An Echo of an Echo’: Historicity in Tolkien’s Middle-earth”
2. Mary Faraci, Florida Atlantic University, “`I Wish’: How Tolkien Resets Time in the Discourse of Forgiveness in Sir Gawain and the Green Knight”
3. Rebekah Long, Duke University, “`Nameless Lands’: Pearl and Tolkien’s Memorial Arts”
4. Richard Finn, Rice University, “Arthur and Aragorn: Influence of the Arthurian Legends in The Lord of the Rings”

V. “Other World(s),” with Co-organizer Douglas A. Anderson, Independent Scholar
Moderator: Douglas A. Anderson
1. Christopher Winslow, Penn State University, “Journey into the Underworld/Otherworld: Dream Visions and Tests in J. R. R. Tolkien’s The Hobbit and The Lord of the Rings”
2. Margaret A. Sinex, Western Illinois University, “Sleeping with the Dead: Tolkien’s Passage of the Dead Marshes”
3. Alexandra Bolintineanu, University of Toronto, “What the Medieval(ist)s Did to Orpheus: Ovid’s Metamorphoses, Sir Orfeo, and J. R. R. Tolkien’s ‘Of Beren and Lúthien”
4. Jessica Weinstein, Rice University, “Perfectly Balanced between Voice and Eye: Frodo’s ‘doom of choice’ and the Influence of the Valar”

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103819 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak: ha meglesz a jövő évi Kalamazoo programja, közzéteszed?

Azért sem adom fel :wink: , és legalább lesz időm gondolkodni meg anyagot gyűjteni, nem úgy, mint tavaly... :roll:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #103648 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Dínchamion írta: A kéziratokat júniusig kell leadnunk (többek között mert Lamorak készül Kalamazoo-ra, meg ilyenek), úgyhogy a megjelenés (optimális, mindenrögtön ügyintézést figyelembe véve) kb. szeptember/október körülre várható. :?

De ez nagyon optimista számítás.


De még milyen optimista, nem is tudjátok. Egyébként elsősorban nem azért kérem júniusra a kéziratokat, mert Kalamazoora készülök (tavalyi tapasztalataim alapján egy K'zoo-előadást néhány nap alatt meg tudok írni, akár repülőn is, ha megvan az anyag, és az ideihez már megvan), hanem mert márciustól májusig Amerikában leszek ösztöndíjon, és kutatok, és nem akarok ott foglalkozni a szerkesztéssel és válogatással (furcsa is lenne ami billentyűzeten magyar szövegeket szerkeszteni). Meg aztán, ahogy láttam, egy csomó előadónak nem is volt megírva a szövege. A lényeg, hogy van időtök bőven; május végén jövök, csináljuk a válogatást és szerkesztést, és visszük kiadóhoz. Aztán meglátjuk.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102276 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Celeborn írta: Mit lehet tudni a Tolkien Tanulmánykötetről, amit még Lamorak említett?


Annyit lehet tudni, hogy a konferencián elhangzott előadások anyagából lesz válogatva... :)

A kéziratokat júniusig kell leadnunk (többek között mert Lamorak készül Kalamazoo-ra, meg ilyenek), úgyhogy a megjelenés (optimális, mindenrögtön ügyintézést figyelembe véve) kb. szeptember/október körülre várható. :?

De ez nagyon optimista számítás.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102053 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Hi! Sajnos nem tudtam, mivel elég messze van tőlünk Szeged, és szabadnapot sem tudtam volna kérni (nem vagyok egyetemista, szakközépbe járok), de jó lenne tudni, hogy mi minden történt ott. Mit lehet tudni a Tolkien Tanulmánykötetről, amit még Lamorak említett?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101451 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Egyet értek Dínnel. Bővebben az MTT topikban.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101241 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nem tudom, nem off-e ez itt egy kicsit, de jobb topicot nem találtam... :wink:

Ezúton és itt is szeretném megköszönni a konferenciát minden résztvevőjének és szervezőjének, óriási élmény volt ott lenni. Bár az előadásom hagyott némi (:?:) kívánnivalót maga után :oops: , összességében jól éreztem magam.

Dícséret és köszönet illeti meg mindenek felett Lamorakot, aki nélkül ez az egész nem jöhetett volna létre.

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #98160 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Az érdeklődőknek és angolul tudóknak szeretném közreadni, hogy az ELTE Anglisztika Tsz-ének folyóiratában, az Anachronist-ban megjelent a Tom Shippey 2. Tolkien-monográfiájáról és általában a Tolkien Tanulmányokról és kritikáról írott recenzióm:

'That Fantastic Century. Tom Shippey's JRR Tolkien: Author of the Century' The Anachronist 2002, 327-38.

Remélem, találtok benne érdekeset.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97487 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Oisin írta: Így viszont aki dolgozik annak 2 nap szabit kell kivenni. Nekem pld nem hiszem hogy menni fog. :cry:


Igen, ez így van. De aki tanul (máshol, mint Szegeden) annak is 2 napot kell kihagynia (persze, annyival könnyebbül a helyzete, hogy a legtöbb egyetemen pénteken már amúgy sincsenek órák-- ami szerintem valahol nevetséges). Ha vasárnap felé toltuk volna, akkor viszont a költségeink nőttek volna meg aránytalanul.
Csütörtökön csak egy szekció meg egy vendégelőadó lesz (Donald Morse Debrecenből). Az egész napos program úgyis péntek.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97412 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Amikor én néztem (és nyomtattam) még 7-e volt. Így viszont aki dolgozik annak 2 nap szabit kell kivenni. Nekem pld nem hiszem hogy menni fog. :cry:

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97352 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
6-an kezdodik a konferencia. A Forumon pedig epp a helyesbites van kiirva (hogy nem 7-en hanem 6-an kezdodik).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #97254 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak! 6-án vagy 7-én kezdődik a Konf. :?: A fórumban 7-e, a letölthető programban 6-a szerepel. :!:

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94788 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Kösz, megkönnyebültem. :D Mondjuk nehéz is lett volna felkészülnöm, de gondoltam azért felajánlom. Ha tudok, megyek. Időpont, helyszín kinn van a tolkien.hu-n?

Lamorak írta: sajnos a konferencia már tele van 'előadóilag', de hallgatóként szívesen látunk Van több mitológiai elemekkel foglalkozó előadás is; most küldtem el Svinnek a programot, hogy tegye ki a tolkien.hu-ra. Lehet szemezgetni, jönni, és hozzászólni.


If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94758 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A Kincskereső főszerkesztője Rigó Béla.

Oisin: sajnos a konferencia már tele van 'előadóilag', de hallgatóként szívesen látunk Van több mitológiai elemekkel foglalkozó előadás is; most küldtem el Svinnek a programot, hogy tegye ki a tolkien.hu-ra. Lehet szemezgetni, jönni, és hozzászólni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94755 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Sziasztok,

Elég régen foglalkozom Tolkiennel félig-meddig egyetemi keretek között. Van egy írásom a Tolkieni világ kelta és germán mitológiából származó elemeiről, csak elég régi és sokmindent már erőltetettnek érzek benne. Egy jelentős részéhez azért még merném adni a nevem. Ha akarjátok és még nem késő, esetleg összedobhatok belőle valami rövid anyagot a konferenciára. Mikor is lesz? Szóltam volna korábban de sajna csak a 111. szülinapon szereztem tudomást rólatok, és most jutott időm regelni a fórumba.

Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.553 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére