Tolkien tanulmányok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34275 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Akkor már ha befejeztük ezeket a dolgokat, akkor visszatérhetnénk arra a témára, hogy mi lenne/lehetne a lehetséges Tolkien Társaság tevékenysége: ki milyen témákat, irányokat, problémákat lát, ameklyekkel foglalkozhatunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34274 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
:) <br> Én sajnos nem sokat tudok segíteni, de remélem hogy sikerül nektek:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34273 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lóminas: hatott a tíz ostorcsapás... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34272 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak<br> <br> Igazad van, többet ilyet nem teszek. Elnézést mindenkitől. <br> <br> Tényleg bocs.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34271 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Csak vigyázz, mert a zsrnokokat hamar megdönthati a nép... :) <br> Éljen a népszuveneritás!!!<br> (remélem, jól írtam le)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34270 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
De.<br> (Hát most mit írjak, megint találjak ki vmi hülye érvet, hogy nem?:)<br> Inkább hagyjuk a témát...<br> Új törvény lépett érvénybe:<br> ,,A fórumokat nem lehet úgy használni, mint az ismerkedő chatet, mert aki eme törvényt megszegi, az hátára tíz ostorcsapást mérnek a nép szeme előtt'':)<br> Szeretek főnökösködni:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34269 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Mert ez a kis szösszenet 'hangulatkeltő'? Nem tudom, ilyen szöveg a chaten működik szerintem. Ez itt fórum, és én szeretnék olyan dolgokat látni itt, amire lehet érdemben reagálni. Erre való ez a hely, nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34268 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Hopsz: rontó. Tök hülye vagyok mostanában...ez itt a világ vége!!!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34267 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak: milyen hangulatromboló vagy!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34266 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Akkor talán oda írd, ahol csak ő látja... ez itt nem chat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34265 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Stwoyn!<br> <br> Olvastad te egyáltalán a Gyűrűk Urát? (ezt csak ő érti)<br> <br> :-) <br> <br> Na találd ki, ki vagyok. (ezt is csak ő érti)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34264 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Külföldön rengeteg tanulmáyn készül: ezek könyv alakban gyakorlatilag teljesen hozzáférhetetlenek, cikkek esetében van egy kis esély, bár ezek is olyan specializált folyóiratokban jelennek meg, mint a Mythlore (Mythopoeic Society, USA), Mallorn és Amon Hen (Tolkien Society, Anglia), Inklings (Németo.), Vinyar Tengwar (nyelvészet, Elvish Linguistic Society, USA)-- ezek persze Mo.-n egy könyvtárban sincsenek meg, így csak a személyes kapcsolatokra lehet építeni (sok szerző nagyon szívesen küld másolatot, ha kéri az ember), meg az esetleg külföldön könyvtárban járók fénymásolataira. Nekem van azért egy mappányi cikk, ha valakit érdekel, írja meg, min dolgozik, és megnézem, van-e bármim, ami releváns.<br> Nagy örömmel üdvözlök mindenkit, aki érdeklődik a Tolkienn Társaság iránt; ha elegen összegyűlünk, mindenképp tovább kell majd lépni. Addig is, mindenki gondolkodjon, és főleg dolgozzon a Tolkien-szövegekkel-- minden észrevételt tudunk használni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34263 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nagy örömmel üdvözöltem e terem beindítását. Már én is azon gondolkodtam, honnan lehetne tanulmányokat beszerezni. Sokat foglalkozom magával az íróval és munkásságával, nem csak a világával, mint ezt honlapom, Völgyzugoly (volgyzugoly.ini.hu) is tanusíthatja. Örömmel fogadok mindenfajta kezdeményezést, s ha valamiben tudok, segítek. Bármikor küldhettek nekem írásokat, én azonnal kirakom a honlapomra, természetesen a szerzőt feltüntetve. Ha valaki szeretné Tolkien-tanulmányait publikálni, nálam bármikor lehet, csak küldjetek e-mailt a tharkun@freemail.hu címre! <br> Üdvözlettel: <br> GANDALF

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 7 hónapja #34262 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Ahogy elnézem a leírtakat érdeklődés csíráját vélem felfedezni magamban. Az persze szinte biztos, hogy tudományos értékü munkát nem fogok produkálni, de ha tudok szívesen segítek bármiben ami erőimet nem haladja meg, s alkalmasnak bizonyulok. Legyen hát (Éa) ez felajánlás, s elvárom ha kellek szóljatok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34261 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Stwoyn kérése bennem kérdést fogalmazott meg. Lamorak, mondd, tudunk valamiben segíteni, bármiben? ha igen, akkor ugye értesítesz???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34260 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Ha bármi sikerülne értesítsetek, sajna most elutazom, de hálás lennék ha kapnék egy e-mailt hogy Stwoyn megalapultunk nincs kedved belépni? Ha ez lehetséges tegyétek meg, kérlek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34259 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Hát, azért én még bízom a kapcsolataimban (pl. Tom Shippey új könyvét, amit az év legjobb Tolkien-kritikai művének járó díjjal is kitüntettek, így kaptam meg, meg még néhány dolgot), de elsősorban ki kellene találni, milyen módon lehet úgy megszervezni munkát és tevékenységet, hogy erre mint 'kulturális csoport' valahonnan tudjunk támogatást is kapni. A legjobb lenne, ha a felsőoktatás kevésbé oktató részében tudnánk valamilyen kutatócsoportot létrehozni (mint annak idején az ELTÉn az Aurin-t készítő csoport, csak sokkal magasabb színvonalon-- tényleg, tudja valaki, van még Aurin?).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34258 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Szerintem a iztos módja a kulcsszó. A kapcsoaltokra annyira építeni és számítani, (mint azt tapasztalatok is bizonyítják) nem biztos, hogy lehet. Akkor tehát kiváló lehetőségek kerestetnek, amelyek jövedelmezőek. (én legalábbis rögtön ezt céloznám, ha van pénz, van minden)Ez azonban egyedül nem megy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34257 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Egy biztos módja van: a pénz. Van egy másik, kevésbé biztos: a kapcsolatok. Ami nekem van, az jórészt ez utóbbi csatornán érkezett, és csak apró töredéke annak, ami megjelent (az a Tolkien-bibliográfia, amit most használok, 60 oldalas, és korántsem teljes). Vannak más ötleteim is, és folytatom a gyűjtést.<br> Tervekről: persze, határozottan kell kezdeni, csak akkor tudunk csinálni valamit. Ehhez azonban az kell, hogy mindenki, aki benne lenne a buliban, feltétlenül lépjen kapcsolatba egymással (és velem), és akkor fel tudjuk mérni, kinek mije van, min dolgozik, kit ismer, mi az intézménye, stb. Lehet gondolkozni rajta, milyen formában tudunk támogatást nyerni (anyagi/erkölcsi :-) ), és egyáltalán mi tartozik a társaság tevékenységi körébe.<br> Egy lehetőség, amit tudok ajánlani azoknak, akik Tolkiennel 'professzionálisan' foglalkoznak: minden májusban az USA-beli Kalamazoo-ban rendezik az International Congress on Medieval Studies c. monstre konferenciát. Ezen már idén is volt 3 Tolkien session-- jövőre 4 lesz, külön témákkal. Akit érdekel, és van valami írása/tanulmánya a kitűzött témákban, érdeklődjön (részleteket l. www.wmich.edu/medieval/congress/ ... nsor2.html címen, meg az ott megadott site-on).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34256 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak!Nagyon jó, hogy ilyen határozott elképzeléseid vannak. nekem sajnos nincsenek felhalmozott forrásaim, de ha sikerülne annak a bizonyos társaságnak megalakulni-miértisnesikerülne?- nagyon szívesen és lelkesen segítenék bármiben. Remélem többféle csatornán is közzé teszed majd! <br> És örülök, hogy végre más számára is megfogalmazódott a szerepjátékmániások kontra Tolkien világát szeretők különbsége (éjjen-éjjen)Szerinted van valamilyen módja annak, hogy külföldről könnyen beszerezhetőek legyenek az általad említett könyvek-cikkek????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34255 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nekem rengeteg ötletem van, és szinte mindent tudok az istárokról (mágusokról) szjvesen segítek

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34254 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Természetesen, bár egyelőre csak angolul vannak (és nem is olyan sok). Amint lesz időm rá, elkezdek magyarul is cikkeket írni és elhelyezni különböző helyeken. A legfontosabb szerintem a 'láthatóság' kérdése, mármint a 'tudományszervezési' vonalon: be kellene vinni a tudományos köztudatba, hogy igenis Tolkien olyan téma, amiről lehet és kell is írni. Csak ezzel lehet idővel kihozni az alól a még mindig erősen tartó (köz)vélekedés alól, hogy a Gyűrűk Ura ponyva, és csak néhány aberrált és infantilis fan olvas ilyeneket. Igazság szerint fordítások kellenének (én pl. nagyon örültem a Tandori-féle Lost Tales-fordításnak, bár elolvasni máig sem sikerült), meg valamilyen 'koncentrált támadás', erős és határozott cikkekkel. Hosszabb távon talán meg lehetne írni az első magyar nyelvű monográfiát, dehát ez még nagyon távol van.<br> A legnagyobb praktikus probléma, hogy Tolkien-ről rengeteget írtak már, és ezek a könyvek/cikkek jórészt hozzáférhetetlenek Mo.-n. Arról nem is beszélve, hogy a bármiféle tudományos kutatáshoz feltétlenül szükséges History of Middle-earth sorozat (aminek első 2 kötete a Lost tales I-II) nem nagyon van meg itthon; meg lehet persze rendelni, de rohadt drága (10 font darabja, plusz posta).<br> Amit javaslok, és kérek minden érdeklődőt és támogatót, hogy minden lehetséges fórumon terjessze, ha támogatja az ötletet: kellene csinálni egy Magyar Tolkien Társaságot, ami szigorúan nem szerepjátékosokból és fan-okból áll, hanem kimondottan kutatásra alakul. Akkor mindenki, aki ezzel foglalkozik, tudná, ki van még az országban a területen, lehetne cikkeket, könyveket másolni és küldözgetni, összejövetelt vagy konferenciát tartani, pályázni pénzekre és kiadványokat csinálni. Ha valaki tud már ilyen szervezetről, sürgősen jelezze nekem; ha nincs ilyen, de támogatjátok, akkor is írjatok egy e-mailt, és terjesszétek mindenfelé!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34253 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lemorak! Igen, Igen, Igen. Szerintem nagyon nagy szükség van rá. Csak bátorítani tudlak. (Ha vannak már kész tudományos kreációid, mondd megosztanád a közzel???)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #34252 Írta: Anonymous
Tolkien tanulmányok téma létrehozva Anonymous által
Sziasztok,<br> azért indítottam az új témát, mert azt hiszem, ez az a hely, ahol a legtöbb Tolkien-ismerőt el tudom érni Magyarországon. Meg azért is, mert úgy látom, nálunk a Tolkien-szövegek komoly (irodalom)tudományos vizsgálata igencsak gyerekcipőben jár még, és kíváncsi vagyok, ki mit gondol erről-- kell, nem kell, valaki már csinálja, stb. Én pl. biztosan csinálom, és ha van más is (egyetemeken, főiskolákon, akárhol), akkor feltétlenül lépjünk kapcsolatba.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.811 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére