Tolkien tanulmányok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34365 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak: Ellenkezőleg, de inkább olvasd el a GYÉk-et.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34364 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Igen, ez Kant... nos, nem nagyon győz meg az öreg Immanuel. Végülis mindenben van egy kis érdekem: az pl., hogy értelmes dolgot hozzak ki belőle, hogy tudjak jelentést csinálni belőle-- mert különben vesztegetem az időmet. Bár arról sem vagyok meggyőződve, hogy Kant egy ilyen egyértelműen utilitarista módon értette az 'érdek'-et.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34363 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Ez nagyon gonosz volt, de hát, a név kötelez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34362 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Cinikus megközelítésben: a <i>szép</i> az, aminek befogadásakor ráeszmélünk, hogy a Teremtésnek végülis akadtak sikeres mozzanatai is... :o }

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34361 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Gandalf: jól tudom, hogy ez Kant?<br> Egyébként (vagy ''egyébKant'') a szép az a <i>nefer</i> és minden más csak halovány utánzat arra, hogy a tökéletesség gyönyörködtető voltára szavakat találjunk...<br> (nefer: óegyiptomi nyelven kb. <i>szép, jó, tökéletes, boldogság</i> Nemsokára felkerül a <a href=http://forum.supergamez.hu/www.kemet.hu target=\_blank>KEMET = Az Ókori Egyiptom-ra egy ÉSzAH-hal közösen írt elmélkedésünk, amely két másik, hasonlóan összetett fogalommal együtt a nefer-t is megpróbálja megfejteni.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34360 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34359 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Szép az, ami érdek nélkül tetszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34358 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34357 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
:) ))<br> Én suliból írok, és akkor csetelek amikor csak akarok (kb soha)...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34356 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
OK, akkor marad ez. Van egyébként a treforton egy Lordoftherings-terem is. De most már hagyjuk abba itt a chatet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34355 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Sajnálom Lamorak, de nálam hibát észlelt és kivágott az explorerből. Majd kaptam egy szép kis tűzfalat... Így maradok itt a fórumon. De azért :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34354 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Megpróbálom :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34353 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
a trefort.net-en, ahol a tolkcrit szoba van, a belépésnél van egy választási lehetőséged: beikszelheted, hogy a régi kliensen keresztül akarsz menni. Én is csak így tudtam felmenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34352 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
ezt hogy érted?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34351 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
próbáltad a régi kliensen keresztül? azt hiszem, nálunk is van tűzfal, de engem a régi klienssel beengedett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34350 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
ÁÁÁ! Még sem jó ötlet, tűzfalat kapok minden chatelős helynél. Munkahely :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34349 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nem rossz ötlet, ha lesz egy kis időm, feltétlenül megnézem :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34348 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Újabb lehetőség mindenkinek, aki nem fórumokon akar chatelni (de mindazonáltal nem csak marháskodni akar... és ezt kérem komolyan venni!): a www.trefort.net chat-page-en az előbb nyitottam egy tolkcrit nevű szobát, várok mindenkit, aki most fel tud lépni. A trefort.net-en regisztrálni kell név, jelszó stb. alapján, de kb 2 percig tart az egész, úgyhogy jöjjön mindenki, és ne a fórumon chateljünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34347 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Bocs, a Tolkien Archives-en update volt, és már nincs chatroom. Keresek vmi mást, de írjatok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34346 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nos, csak átmentem Völgyzugolyra, és ott elég sokat írtam különböző dolgokról...<br> Figyeljetek, ha itt vagytok, menjünk át egy üres chatroomba vhol. Ajánlom a www.tolkien-archives.com-ot, ott ilyenkor sosincs senki. Írjátok meg, hogy jöttök-e, vagy írjatok más chat helyet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34345 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Morgana:Lamoraknak igaza volt, hogy eltűnt..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34344 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
'Egyetemileg' ELTE-BTK filmelmélet-magyar szak, első év. Egyelőre. De nem ezzel fogok később foglalkozni. Hogy miért nem beszélgettünk? Én már egy éve itt csücsülök, Te tüntél el. Bár ez némileg a mi hibánk is volt, elég őrültek voltunk akkoriban Asmodeussal...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34343 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lamorak:Nem mindegy, hogy miért szép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34342 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Persze, hogy nem. És én személy szerint nem is akarom. Ennél én ösztönösebben élem az életem, jobban az érzelmeimről vezéreltetve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34341 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Mint pl. mi? De még az is, hogy 'esztétikai élményt nyújt', eléggé elnagyolt: milyen hatás révén nyújtja, és különben is mi az az esztétikai élmény? Valamilyen fiziológiai állapot (és akkor persze lehet biologizálni, csak épp nem marad lehetőség a művészetre), vagy valamilyen, kulturálisan meghatározott mentális állapot? Pontosan mi nyújtja ezt? És miért régen rossz, ha meg akarjuk határozni a szépséget-- minek tekintsük, valami misztikus transzcendenciának? Sokkal több értelme van szerintem, ha komolyan megpróbáljuk kibogozni a szépség-kritériumok kulturális meghatározottságait. Ugyanúgy, ahogy valami azért _jelent_ valamit, mert a kulturális konvencióban ez benne van, valami alapvetően azért szép, mert valamiképpen kapcsolódik a kulturálisan hagyományosan szépnek nevezett halmazhoz, azért mondjuk, hogy szép, mert egy bizonyos módon használjuk (akárcsak a szavak, vagy a történetek: azért jelentenek valamit, mert így használjuk őket, és ez egy kulturális-kultúraelméleti tény, nem az én spekulációm). Ezt a használatot pedig igenis meg lehet és meg is kell vizsgálni, akárcsak a jelentések kialakulását/kulturális képződését.<br> Másrészt: a katarzis fogalma Aristotelés óta ködös; csak a poétika szövegéből több értelmezés lehetséges, és nem nagyon tudom, mire is gondolsz itt, mint 'hivatalos' álláspontra.<br> Te hol vagy (egyetemileg)? És hogyhogy még nem beszélgettünk eddig?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34340 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Ezért nem lehet olyan könnyen meghatározni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34339 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Én úgy gondolom, hogy a szépség tökéletesen szubjektív érzés, és nem ráció szülte meghatározás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34338 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Különböző 'szépek' vannak. Nem mindegy, hogy miről van szó. Lehet pl.: a stílusa szép vagy egy-egy részlet, esetleg maga az egész.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34337 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Tudod, Lamorak, most olyasmit kezdtél feszegetni, amivel mi is foglalkoztunk Kovács A. Bálinttal Filmelmélet órán és már akkor is azt éreztem, a kérdésben van a hiba. Régen rossz, ha a szépséget, mint fogalmat akarjuk meghatározni. Vannak hasonló koncepciók, amelyek szerint ítélünk, de tágabb értelemben ez már nagyon eltérő. Szép az, ami ezstétikai élményt nyújt, katarzist vált ki. Hivatalosan. De ez ennél azért jóval több...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hónapja #34336 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Morgana: Szegedi Egyetem, BTK, Angol-amerikai Intézet. De még mindig nem mondtátok meg, hol kötelező harmadéves szigorlatra...<br> <br> Szép és irodalom, ez tetszik. Szellemes. Az az apróság merül csak fel, hogy a két egymás mellé tett kifejezés nem ugyanazon a kritikai szinten van: 'irodalom' egy általános kulturális kontextusú terminus, míg a 'szép' egy egészen másfajta környezetben áll: a személyes ítéletekében. Minek alapján mondjuk-mondod, hogy vmi 'szép'-- ugyanazért 'szép' egy festmény, mint egy szöveg? Mi az a kritérium, amelynek alapján egy szöveg 'szép'? De ez már interpretációs kérdés, és a megjegyzés szellemességét nem érinti.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.526 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére