Tolkien tanulmányok

Több
19 éve 2 hónapja #244090 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Én mondjuk nem olvastam az Atlaszt, csak boltban belenéztem és hát azért ahoz is kell "egy kis" ismeret szerintem :) Bár lehet hogy neked van igazad... Egyébként azt nem lehet hogy csak egy kötetet adjanak ki a HoMEból, és ha az fogyna akkor kilehetne adni a többit is ? ;) Muszáj egyszere az összes díját befizetni ?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #244064 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Ecthelion írta: Szerintem aki nem rajongó az sem az Atlaszt, sem a Filozófiát, sem az egyéb műveket nem veszi meg (egyzserüen nem ad pénz értük), csak a Gyűrűk Urát meg max a Szilt, szóval kb. a HoME kötetekre is akkora lenne a kereslet mind ezekre sőt!
És ha ezeket megérte lefordítani és kiadni... (Persze tudom hogy ezek olcsobb munkák meg minden)


Szerintem meg de, megveszi.
Egészen máshogy vannak megírva, a HoME sokkal töményebb, "unalmasabb" szöveg, ráadásul sok kötetes.
Az atlaszhoz elég késztetést adhat a GyU ismerete, a HoME-hez pedig komolyan rá kell szánnia magát az embernek, hogy kutasson.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #244014 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #243886 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Szerintem aki nem rajongó az sem az Atlaszt, sem a Filozófiát, sem az egyéb műveket nem veszi meg (egyzserüen nem ad pénz értük), csak a Gyűrűk Urát meg max a Szilt, szóval kb. a HoME kötetekre is akkora lenne a kereslet mind ezekre sőt!
És ha ezeket megérte lefordítani és kiadni... (Persze tudom hogy ezek olcsobb munkák meg minden)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #243884 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Lamorak írta:
Meg kell mondanom, nem nagyon látok esélyt rá, h magyar kiadók ekkora sorozatba beszálljanak. Tehát mindenki fizessen tagdíjat, mint az állat, mert az egyetlen járható út, ha mi csináljuk meg :)


Off: Azt hiszem, ezt a mondatot az általad felsorolt érvekkel együtt több topikba is ki kéne tenni, főleg a sűrűn látogatottakba. Hátha, hátha hátha... más: esetleg nem lehetne zat megcsinálni, hogy nemcsak az MTT, hanem a fórumosok is elkezdenének ebből a célból úgymosnd adakozni?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #243637 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lehet már pontosattudni, hogy mikor lesz a konferencia? És, hogy lesz-e szervezett szállás, ez mennyiért, stb.?

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 2 hónapja #243358 Írta: InfoCsoport
InfoCsoport válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A Szukits Kiadó 2005-ös tervei között szerepel J.R.R. Tolkien: Szörnyek és ítészek c. műve is!
Forrás: www.szukitskiado.hu/index.php?menu=25

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #241480 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Létezik valamilyen elemző jellegű megnyilvánulás a Pepecs mester Faleveléről? Én most olvastam, és nem egészen világos pár dolog...

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240766 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Köszönöm, így már teljesen világos, hogy mért nem az a nem.
Akkor nem maradt más hátra, mint előre, és fizetek! :)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240759 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Olosta (Aelalin) írta: És az Atlasz? A GyU filozófiája? A Középfölde életre kell? Meg az egyéb Tolkiennel és Középföldével foglalkozó könyvek? Szerintem ezeket sem veszi meg a "pór nép" csak a rajongók (na jó, max. még 1-2 elvetemült ember), mégis kiadták őket...


Jóval egyszerűbb és olcsóbb fordítani őket, és nem egyszerre kell a kiadónak 12 kötet jogait kifizetni, tehát az egész projekt sokkal kisebb kockázatot és sokkal rövidebb időszakot igényel.
Ezek mind viszonylag könnyen olvasható, érdekes dolgok; a HoME-s Tolkien-szövegek sokszor technikaiak, sokszor csak egyszerűen verziók, amik éppen ezeknek az olvasóknak rettenetesen unalmasak (mondjuk majdnem az egész Shaping of Middle-earth kötet, a Lost Road egyes részei, stb.). Sokkal több és súlyosabb fordítási problémát vetnek fel (mondjuk ha találunk is megfelelő műfordítót a verses szövegek fordításához a Lays of Beleriand-ban, fontos, h ugyanannak a szövegnek a különböző verzióit hogyan fordítjuk... nagyon bonyolult és filológiailag szöszölős munka).

Meg kell mondanom, nem nagyon látok esélyt rá, h magyar kiadók ekkora sorozatba beszálljanak. Tehát mindenki fizessen tagdíjat, mint az állat, mert az egyetlen járható út, ha mi csináljuk meg :)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240755 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Felagund írta: Olosta: ahhoz hogy egy HoME magyarítás és kiadás anyagilag sikeres legyen nem elég az a néhány száz (legjobb esetben ezer) Tolkien-rajongó, aki ezt hajlandó megvenni. Olyan tízezrek kellenének, akik rajtuk kívül is megvennék. És - őszintén szólva - szerintem erre kevés az esély... :?


És az Atlasz? A GyU filozófiája? A Középfölde életre kell? Meg az egyéb Tolkiennel és Középföldével foglalkozó könyvek? Szerintem ezeket sem veszi meg a "pór nép" csak a rajongók (na jó, max. még 1-2 elvetemült ember), mégis kiadták őket...

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240738 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Olosta: ahhoz hogy egy HoME magyarítás és kiadás anyagilag sikeres legyen nem elég az a néhány száz (legjobb esetben ezer) Tolkien-rajongó, aki ezt hajlandó megvenni. Olyan tízezrek kellenének, akik rajtuk kívül is megvennék. És - őszintén szólva - szerintem erre kevés az esély... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240731 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Felagund írta: Ankalimonnal beszéltem a táborban ezügyben, ő azt mondta, hogy elvi tárgyalások vannak kiadókkal, de azok csak sorban hajlandóak megjelentetni a könyveket, és az angol eladási listák szerint a harmadik kötet (asszem a Lays Of Beleriand) volt a legkevésbé kapós arrafelé, tehát hasonló tendenciával számolhatunk Magyarországon is, szóval a kiadók nem nagyon vágnának bele egy feltehetően igen költséges, de kis bevételt hozó nagy volumenű sorozat kiadásába...
Hát, ez van... :?


Bocsi, hogy hülye vagyok, meg valszeg OFF, de én itt valamit nem értek.
Számomra az lenne a logikus, hogy ha már valaki arra ácsingózik, hogy megszerezzen végre magyarul egy 12 (vagy már 13?) kötetes sorozatot, az nem fogja pont a 3. részt kihagyni, akármilyen rossz is. Elvégre valószínűleg abban a kötetben is vannak olyan információk a rajongók és érdeklődők számára, amihez máshonnan nem juthatnak hozzá.
Vagy esetleg úgy nem lehetne megoldani, hogy együtt adják ki a 3. és 4. kötetet?
Vagy ha ez nem megy, akkor marha nagy kampányt, meg reklámot csinálni a többinek, hogy ne ez alapján ítéljen az olvasóközönség?
Vagy ha már abszolút semmi sem működik, akkor legalább egy [size=9:1hfbwdz0]kalózfordítást tehetnétek ki a netre![/size] (Bocsi az apró betűért, de valszeg sokan nem fogják szeretni ezt a javaslatot...)

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 3 hónapja #240710 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
de legalább Az Elveszett Mesék Könyvét kiadhatnák újra... vagy az sem fogyott?
[size=9:rfhouf4m]vajon OFF vagyok-e...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240694 Írta: d.s.
d.s. válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Én olvastam egy Tolkien életrajzot, és abból nem pont az derül ki, hogy nem érik rossz kritikák a könyvet. Én személy szeint nagyon szeretem, de ezzel nem mindenki van így. Amikor megjelent, a Babó folytatásaként, tömérdek rossz kritikát kapott. Igaz, hogy a többség mégis jó volt. Manapság ha valaki azt mondja, hogy szereti a Gyűrűk Urát, az nagyon sok esetben nem a könyvre vonatkozik, hanem a filmre. Bár én nem nagyon ismerem a Tolkien rajongókat, mert még nem vagyok elég idős hozzá, de remélem, nemsokára módom lesz jobban megismerni őket. :oops:

Débey Sáfmágy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240499 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Völgyzugoly ( volgyzugoly.uw.hu/ ) Letöltés-részlegében megtalálható a kultúrantropológiai dolgozatom az MTT-ről, rtf-formátumban. A kommentárokat vagy ide vagy Völgyzugoly fórumára kérném! Köszi! (Azért csak óvatosan kritizáljatok, nem vagyok antropológus, pusztán egy kontár bölcsész-jelölt!)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240202 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Hát akkor győzzük meg őket!
Bár nekem nincs beleszólásom a dologba, de azért van egy pár ötletem.
Szerintem a hazai Tolkien-rajongók igen nagy létszámmal büszkélkedhetnek, és nekem is az a benyomásom, hogy Tolkien műveire elég nagy az igény.
Őszintén megvallva kimondottan negatív kritikát még sosem hallottam. Mert aki olvasta e műveket, annak tetszett, aki meg nem, az semlegesen állt hozzá a dologhoz (de hát miről is mondhatna kritikát, ha egyszer nem ismeri a könyveket).
Olyat se tapasztaltam, hogy valaki előítéletesen áll hozzá ezekhez, pl. "milyen hülyeség má, hogy fél méteres kis emberkék meg vén varázslók pattognak". (ellenben pl. a Harry Potter-el kapcsolatban temérdek ember előítéletes)
Lehet, hogy ez csak az én naív véleményem, de az a meglátásom, hogy Tolkien műveit több okból is elismerő tisztelet övezi. Hisz írója (sajnos) nem él már, aki egy rendkívül nagy tudású és bölcs ember volt, tág ismeretekkel sok tudomány terén.

Egy kicsit elkalandoztam eredeti gondolatmenetemtől, de most visszatérek az ötletemhez, ami a kampányolás lenne.
Meg kéne győzni a kiadókat, hogy igenis sok vevő akadna a HoME kötetekre, akik már most is elég türelmetlenek. Lehetne kiírni egy petíciót, mind a neten, mind a különféle összejöveteleken. Nem kétlem, hogy a rajongók szívesen adnák nevüket ilyen cél eléréséhez.
Ez volna nagyjából az én véleményem a dologról. Talán majd hasznát veszitek (vesszük) a tanácsomnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240142 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Ankalimonnal beszéltem a táborban ezügyben, ő azt mondta, hogy elvi tárgyalások vannak kiadókkal, de azok csak sorban hajlandóak megjelentetni a könyveket, és az angol eladási listák szerint a harmadik kötet (asszem a Lays Of Beleriand) volt a legkevésbé kapós arrafelé, tehát hasonló tendenciával számolhatunk Magyarországon is, szóval a kiadók nem nagyon vágnának bele egy feltehetően igen költséges, de kis bevételt hozó nagy volumenű sorozat kiadásába...
Hát, ez van... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #240132 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Gondolom már sokszor felmerült a kérdés, de most, hogy így beindult a Tolkiennel foglalkozó könyvek kiadása, és pozitív változás figyelhető meg az irodalmi körök hozzáállásában, azt hiszem aktuális: Tudtok valamit arról, hogy tervezi-e valamelyik kiadó a History of Middle-Earth sorozat kiadását magyarul??????? Gondolom, nem csak engem bosszant, hogy ez az alapmű nem elérhető számunkra....... :?

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #239032 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Magyar Tolkien Társaság, a Szegedi Tudományegyetem Angol-amerikai Intézete és Médiatudományi Tanszéke 2005. április közepén Szegeden rendezi a harmadik magyarországi tudományos konferenciát J.R.R. Tolkien műveiről.

A konferencia címe
'J.R.R. Tolkien és a szöveg: jelentés és forrásai'

A szervezőbizottság előadók jelentkezését várja a magyar felsőoktatás lehetőség szerint legszélesebb rétegéből (egyetemi hallgatók és doktorandusz hallgatók, ill. oktatók). Két előző konferenciánk sikere után az idei rendezvény a szervezők szándéka szerint J. R. R. Tolkien életművének egyik központi fogalma, a szöveg köré építve kísérelné meg nem csak Tolkien irodalom- és kultúrtörténeti kapcsolatait vizsgálni, hanem olyan irodalomelméleti, értelmezési kereteket is felvetni és megvitatni, amelyek ezt a művek működésében kiemelkedően fontosnak tűnő fogalmat állítják vizsgálódásaik középpontjába. Célunk, hogy minél tágabb oktatói-kutatói rétegnek adjunk fórumot, továbbmozdítva ezzel a Magyarországon is egyre gazdagabb és színvonalasabb Tolkien recepciót.

A konferenciának reményeink szerint neves külföldi vendégelőadója is lesz
Verlyn Flieger (Univ. of Maryland)
személyében. Flieger professzor a nemzetközi Tolkien-kritika egyik legfontosabb alakítója, harmadik Tolkienről írott könyve idén jelenik meg.

A szervezőbizottság ezúton hívja fel az érdeklődőket az előadás tervezetek benyújtására.

Kérjük, hogy javasolt (20 perces) előadásának 250-300 szavas kivonatát
2005. február 28-ig
juttassa el Nagy Gergelyhez (Magyar Tolkien Társaság--SZTE Angol-amerikai Intézet)
postán (Nagy Gergely, Angol-amerikai Intézet, Szegedi Tudományegyetem, Szeged, Egyetem u. 2., 6722) vagy e-mailen ( lamorak@primus.arts.u-szeged.hu ).

További információért kérjük, írjon a fentebbi e-mail-címre, vagy hívja a 20-588-5863-as telefonszámon Nagy Gergelyt.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #238259 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Gandalf írta: A szegedi tud. konferenciáról mit lehet már tudni?


Hogy jövő héten küldöm szét a kiírását.

Sullivan előadásának végre a címét is elárulták a HUSSE-s arcok:
JRR Tolkien and the Literature of the North
(JRR Tolkien és az északi irodalom)

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #238212 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A kedves tanszékvezető uraság átrakta a vizsgaidőpontját 27-re, így akik az eredeti időpontra iratkoztak fel, most mehetnek 27-én vizsgázni... én is. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :mad2: :down: Azaz nem tudok menni 27-én Veszprémre... :cry: :bawling:

A szegedi tud. konferenciáról mit lehet már tudni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #237276 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Két nappal az előadás után (jan. 29, szombat) lesz ugyanott (Veszprém) a Tolkien nap, aki jön, két legyet üthet egy csapásra (érdemes többnapra jönni). A kettő közötti napon meg lehet punnyadni! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 4 hónapja #237275 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
:megdöbben: may he rest in peace..... :( :(


xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

(a Tolkien kvízkönyv fordítója Büki Gabriella(Wevy), szaklektor Füzessy Tamás)(Ankalimon)[size=9:1i15kqw9](Ankalimon neve az fordító és a szaklektor megjegyzései után/ végén található)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #236696 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Egy szomorú hír:
Tegnap Oxfordban, 58 éves korában elhunyt Humphrey Carpenter, Tolkien-életrajzíró...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235826 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Van vmi program valahol erről a konfról? Elképzelhető, hogy elmennék... ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235663 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Gandalf írta: Lamorak: Mikor frissítetted utoljára a szekundér bibiográfiádat? Völgyzugolyon egy elég régi változat van meg...


Nagyjából másfél-két éve... ez az egyik régen húzódó projektem, mármint a frissítés. Próbálok minden egyéb mellett január-február során sort keríteni rá.

Sullivanre jöjjön mindenki, akit érdekel, és aki tud (angolul); én is Alcarnál pecózom a HUSSE alatt, tehát akár MTT-s tudományos buli is lehet belőle. Szerintem.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235516 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Nellas: Köszi!

Lamorak: Mikor frissítetted utoljára a szekundér bibiográfiádat? Völgyzugolyon egy elég régi változat van meg...
Ez a január 27. még bizonytalan, de jó lene beugrani rá... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235479 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Gandalf írta: Humphrey Carpenter: J.R.R. Tolkien élete. Ciceró, 2001.
(ford. Koncz Éva, Tóthfalusi István)
Robert Foster: Tolkien Enciklopédia A-tól Z-ig. Szukits, 2002.
(ford. Szántai Zsolt)
?: A Gyűrűk Ura filozófiája. Édesvíz, 200?. (ford.?)
Michael Martinez: Középfölde életre kel. Édesvíz, 200?. (ford.?)
Lin Carter: Tolkien és A Gyűrűk Ura világa. Szukits, 2004.
(ford. Szántai Zsolt, szaklektor Nagy Gergely :wink: )
?:Középfölde Atlasza. Ciceró, 2004. (ford.?)
Andrew Murray: Tolkien Kvízkönyv. ?, 2004. (ford.?)


A Filozófiát Füzessy Tamás (Ankalimon), Büki Gabriella (Wevy) és Fazekas Gergely (Dín) fordították, a szaklektor Lamorak volt.
A Középfölde életre kelt Wevy és Ankalimon, a verseket Ábrahám Zsófia (Mau).
Az Atlaszt pedig Ulmo, Wevy és Ankalimon fordították. :wink:

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #235466 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A 2005. január végén Veszprémben rendezett HUSSE konferencia egyik plenáris előadója C. W. Sullivan III, az East Carolina University professzora. Sullivan neve jól ismert a Tolkiennel foglalkozó kutatók között, többek között a 2000-ben megjelent, Dan Timmons és George Clark által szerkesztett JRR Tolkien's Literary Resonances: Views of Middle-earth c. fontos tanulmánykötetben található cikke nyomán, de fő területeként a kelta tanulmányokat nevezi meg.

Sullivan plenáris előadása 2005. jan. 27-én, csütörtökön, valamivel du. 3 óra után fog kezdődni a Veszprémi Egyetem Wartha Vince u.-i campusán a Polinszky Hall-ban lesz. A címe még mindig nem derült ki a HUSSE-szervezők tájékoztatásaiból, de annyi biztos, hogy Tolkienről fog szólni. Ez természetesen igen nagy jelentőségű esemény, azon felül, hogy minden bizonnyal érdekes előadást hallhatunk majd: annak lehetünk tanúi, amikor a magyarországi anglisztika nem csak befogadja Tolkient mint komoly témát (ezt tette már korábban is, hiszen hangzottak el Tolkiennel kapcsolatos előadások HUSSE-konferenciákon), hanem főhelyre emelve, plenáris előadáson, jónevű vendégelőadón keresztül foglalkozik vele.

A HUSSE a magyarországi anglisztikai kutatásokat összefogó szervezet (Hungarian Society for the Study of English), az európai ESSE (European Society for the Study of English) magyarországi szervezete. Kétévente megrendezett konferenciájuk jó keresztmetszetet ad a hazai anglisztikai kutatásokból.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk a veszprémi alkalomra; és köszönet illeti Donald Morse-t Debrecenből, aki külön felhívta erre a figyelmemet.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.588 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére