Tolkien tanulmányok

Több
21 éve 9 hónapja #66012 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
En is neveznek, egyelore egyetlen temaval, az se 100%-ban Tolklie, de remelem belefer. A cime:

Tundek (Egy faj tortenete a mitologiaktol, Tolkien vilagan at a mai fantasy irodalomig)

Ha meg lesz mas is, akkor jelzem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65993 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Lefoglalom az alábbi címeket és témákat:

"Betbabó" - Zsákos Bilbó figurája könyvben és filmvásznon

Az Alkotás Szeretete - A Másodlagos Teremtésről és Megtört Fénynyalábokról

Tolkien Teológiája - Moralitásjáték, vagy keresztény erkölcs?

Egyenlőre ennyi, a többit majd máskor...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65919 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Batti:tetszik az ötlet.A geográfia és a fegyverek engem is érdekel.
Tetszik az idézeted,csak már nem tudom miben is volt.Mintha Tier mondta volna...de lehet hogy nem.

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #65860 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Bár nyakunkon a nyár de közeleg az ősz is és az idő telik. Na elég hülyén fogok hozzá. Szóval, Az MTT tervei között szerepel komoly Tolkiennel foglalkozó tanulmány/előadás/dolgozat -okat (a pontos megnevezést egyelőre Lamoraktól kérdezzétek) egybegyüjtő kiadvány, vagy legalábbis a tartalmának létrehozása, még ebben az évben. Arra hívnám fel a figyelmet, hogy egy ilyen mű létrehozása sok idő annál is inkább mert az elbírálások és megbeszélések is idő igényesek, nem is beszélve a szerkesztésről és a kiadvány formára hozástól. Természetesen szándékaink szerit a tagok vesei és rajzai/festményei is szerepelnének valamelyik változatában. Kérek mindenkit, aki részt kíván venni ebben a munkában az már most kezdjen hozzá az előkészületekhez. Jelesül a témamegjeleölés már lehet is az első lépés. Ezt a projectet Lamorak fogja őssze tehát neki küldjétek vagy címezzétek itt a dolgaitokat. Ne feledjétek az ő kapacitása is véges ezért kell minnél előbb akár most is elkezdeni a munkát. Tudom nyári szünet van ilyenkor mindenki inkább mást csinál. De ez igen fontos lenne a Társaság jövőjét illetően.

A magam részéről a következőkkel foglalkoznék szívesen:
--A vallás megjelenése vagy meg nem jelenése a Gyűrűk Urában és a Szilmarilokban.
--Az ékszerek és szerepük Tolkien műveiben.
--Középfölde geográfiája, elsősorban az északnyugati területek.
--Különleges fegyverek, eredetük és szerepük középfölde háborúiban.

Természetesen ha valakinek tetszik bármelyik téma vagy annak része nyugodtan használja fel.

Szóval kezdjük el a dolgot.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #64342 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A témák engem nagyon érdekelnének! De sajna Amerika messze van, angol tudásom hagy maga után kifogásolni valót, s szakember meg nem vagyok..

Közzé kéne tenni Vz MTT részlegében is, a Fórumon először!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #64226 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Szóval-- itt van, amit tavaly is beírtam, ezúttal már 'hivatalos közleményként' a tudományos szekció ambiciózus tagjainak:

A 38. Nemzetközi Középkorász Kongresszust 2003. máj. 8-11-én rendezik a Michigan állambeli Kalamazoo-ban (arról híres, hogy halála után itt látták először Elvist :D ). Ez egy hatalmas, világméretű rendezvény; olyan, mint a mi hétvégi konferenciánk volt (hangulatát tekintve), csak 3000 emberrel...
A 2003-as kongresszuson az immár két éve létező 'Tolkien at Kalamazoo' csoport 5 szekciót szponzorál (tavalyelőtt 3 volt, idén 4). Az egész ötszekciós program a 'Tolkien and the Discourses of Medieval Culture' (Tolkien és a középkori kultúra diskurzusai-- sokkal egyértelműbb lett...), az egész főszervezője Jane Chance ( jchance@rice.edu ). A tervezett szekciók a következők:

1. Tolkien and Medieval Philosophy and Theology (Tolkien és a középkori filozófia és teológia). A szekció társszervezője Brad Eden.
2. Tolkien and Medieval Orality (Tolkien és a középkori szóbeliség). Társszervezője szerénységem...
3. Tolkien and Manuscript Culture Analogues (Tolkien-párhuzamok a középkori kézirati kultúrában). Társszervező Sandy Straubhaar.
4. Tolkien and Medieval Historiography/Narratology (Tolkien és a középkori történetírás, narratológia). Társszervező Rebekah Long.
5. Tolkien and the Other World(s) (Tolkien és a más(ik) világ(ok)). Társszervező Doug Anderson.

Aki esetleg úgy érzi, hogy tudna megfelelő tudományos színvonalú dolgozatot produkálni, és van esély arra is, hogy el tud jönni Amerikába jövő májusban, az ne tétovázzon, hanem írjon vagy Jane-nek, vagy nekem. Absztraktok leadási határideje szept. 15, úgyhogy mindenkinek lesz ideje gondolkozni.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62228 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Tolkien még a könyvvel sem volt elégedett, nemhogy a filmekkel! :lol: :lol: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62112 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
én úgy gondolom, JRRT megfelelő bölcsességgel rendelkezne ahhoz (ha élne), hogy átlássa az irodalmi szöveg és a film közötti különbségeket és eltérő követelményeket; ezenkívül tekintve, hogy ő maga is többször át-meg átírta a szövegeit, eltérő változatokat ötölt ki, nem hiszem, hogy ellenére lenne a film kedvéért kicsit átdolgozni a dolgokat


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62101 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Astragan írta: Tolkien óckodott mindennemű feldolgozástól: /rajzfilm, film/ lehet erősen megfogadtatta fiát ezzel, más se tegye a családból. Vardát igencsak rágni fogja a következő megjegyzés: megértem hogy volt rá oka.


Azért csak eladta a filmes jogokat... és még csak nem is akkora összegért, amekkorát gondolnánk.

Astragan írta: vagy csak egyszerűen nem tartotta atöbbi műfajt méltónak arra, hogy hitelesen megjelenítse.


Hogy Tolkien mit gondolt a műfajokról, az már titok marad... de szerintem nagyon-nagyon ellentétben állna az ő irodalmár-felfogásával, hogy a műfajok közül bármit is (a film ráadásul nem is ugyanabban az értelemben 'műfaj', mint mondjuk a regény-- és a GyU még csak nem is regény... :) ) 'méltatlannak' tartson bármire.
A irodalmi szövegfajták közül egyik sem alapvetően 'méltóbb' bármire, mint a másik, és ez a többi médiumban is így van.

Arra reagáljatok, hogy írt-e vki Mark Craemer-nek (válaszolva a felhívásra amit lentebb illesztettem be)?

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62095 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
nekem is tetszett, de gondolom Tolkien fogta volna a fejét, biztos lett volna kifogása a rövidítés ellen, hiába hogy van az időlimit.Az író mindig bogaras művével szemben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62093 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok

Astragan írta: Vardát igencsak rágni fogja a következő megjegyzés: megértem hogy volt rá oka.


Nem értem :o , már miért rágna?

Rettegve ültem be a moziba, mert szentül meg voltam győződve, hogy ebből a könyvből csak elrontott filmet lehet csinálni, mint a Végtelen történetből szvsz. Kivételesen kellemesen csalódtam. És ennek nagyon örülök.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #62090 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Visszatérve arra, hogy ki kit miért tagadt ki. annak idején Tolkien óckodott mindennemű feldolgozástól: /rajzfilm, film/ lehet erősen megfogadtatta fiát ezzel, más se tegye a családból. Vardát igencsak rágni fogja a következő megjegyzés: megértem hogy volt rá oka.
magam részéről: nem hiszem, hogy szerette volna, hogy megjelítsék az egészet, és az embereknek a fejében a film által sugallt véleményük legyen a dologról, vagy csak egyszerűen nem tartotta atöbbi műfajt méltónak arra, hogy hitelesen megjelenítse.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #59583 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A következő üzenetet teszem közzé a JRRT.de projekt és Mark Craemer kérésére. Kérem, aki tud, jelentkezzen és segítsen nekik.

Üdvözöllek benneteket Tolkien baratok!

Jelenleg indul egy projekt, mely J.R.R Tolkien "The Hobbit" es "The Lord of the Rings" mindenfele nyelvre valo forditasaval foglalkozik. Ezert keresünk a te orszagodbol is embereket akik segitsegüket tudjak nyujtani. Szüksegünk vannak emberekre akik hajlandoak ertekelni a forditasokat. Nem is kell sokat, mindössze 500 szo eleg is lenne. Aki hajlando irni, annak szüksege van jol ismerni az eredeti angol es a magyar forditasokat is. Nyelveszek elönyben! A projekt bemutatasa 2002 majusara van tervezve. Aki hajlando segiteni az köszönetkent megkapja a teljes foritast! Mi sajnos nem beszelünk magyarul, a felhivas szinten egy forditas. Akinek kedve van segiteni az irjon a következö Email cimre, angol vagy nemet nyelven: info@jrrt.de . Nagyon szepen köszönjük a segitsegedet es üdvözletünket küldjük Nemetorszagbol!

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57459 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Most reklám ide, vagy oda, én tényleg igyekszem mindent, amit tudok, kirakni Vz-re!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja - 21 éve 10 hónapja #57387 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Bocs Gandalf, már olyan régen reklámoztam... :(
;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57245 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Gandalf :!: :lol:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56963 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56952 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Remélem is! :cry:
Azért ez nagyon gáz lenne!
Hol olvastad?

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56763 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56729 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Zsoffijja:
Nem ciki, én is hiszek benne!
Amúgy engem teljesen elszomorít az, hogy Tolkien fia Christopher
kitagadta a fiát és az unokáját, mert támogatták a filmet.
Ha ezt tudta volna Tolkien, attól tartok meg se írja :!: :!: :cry: :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #54618 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Esküszöm,nem tudom hová írni...
Szóval:az a legújabb rögeszmém,hogy Középfölde igenis létezzz...ik!!!
Csakk...kissé eljegesedett odalenn...Délen! :(
Kituggya,mi van a jég alatt...

(tudom,hogy butaság :cry: ...rögeszme!meg lehet,hogy csak tájékozatlanságom az oka,és minden hülye tudja,amit én nem... :roll: )

DE MOST LEÍRTAM,hihíííí!!! :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #81 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
A régi Tolkien tanulmányok téma folytatása

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34373 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Már említettem régebben (meg a találkozókon személyesen is, újabban), hogy a Michigan állambeli Kalamazoo-ban minden évben megrendezik a Nemzetközi Középkorász Kongresszust. Tavaly ezen az eseményen alapítottuk Jane Chance-el, Verlyn Flieger-rel és Jessica Weinstein-nel a Tolkien at Kalamazoo csoportot; ez nem feltétlenül _kutató_-csoport, hanem inkább a Tolkien tanulmányoknak a kalamazoo-i kongresszuson való képviselője. Idén már 4 szekcióban fogunk előadásokat rendezni; akit érdekel, idetettem a szekciókat és az előadásokat. Akit az egész érdekel, az nézze meg a www.wmich.edu/medieval/congress/ ... /main.html címen az egész programot meg a repianyagot. Aki esetleg kedvet kap ahoz, hogy jövőre szerencsét próbáljon egy absztrakttal, az ne tétovázzon, és írjon, akár nekem, akár Jane Chance-nek, majd május vége felé.<br> <br> J. R. R. Tolkien and the Emergence of Myth I: Tolkien and the Classical<br> (Sponsor: Tolkien at Kalamazoo, Organizer: Jane Chance, Rice Univ., and Gergely Nagy, Univ. of Szeged, Presider: Verlyn Flieger, Univ. of Maryland)<br> 1. Saving the Myths: The Recreation of Mythology in Plato and Tolkien (Gergely Nagy)<br> 2. From Catastrophe to Eucatastrophe: J. R. R. Tolkien's Transformation of Ovid's Pyramus and Thisbe into Beren and Lúthien (Jen Stevens, Washington State Univ. - Pullman)<br> 3. Tolkien and the (Post)Classical: Late Roman Imperial Prototypes for Valacar and Vidumavi (Sandra Ballif Straubhaar, Univ. of Texas - Austin)<br> <br> J. R. R. Tolkien and the Emergence of Myth II: Tolkien and Old Norse<br> (Sponsor: Tolkien at Kalamazoo, Organizer: Jane Chance, Rice Univ., and Douglas A. Anderson, Independent Scholar, Presider: Douglas A. Anderson)<br> 1. Gathered Round Northern Fires: The Imaginative Impact of the Kolbítar (Andrew Lazo, Rice Univ.)<br> 2. Twilight of the Elves: Ragnarok and the End of the Third Age<br> (Andrew Dimond, Rice Univ.)<br> 3. Norse and Christian Gods: The Integrative Theology of J. R. R. Tolkien (Marjorie J. Burns, Portland State Univ.)<br> <br> J. R. R. Tolkien and the Emergence of Myth III: Tolkien and Old<br> English<br> (Sponsor: Tolkien at Kalamazoo, Organizer: Jane Chance, Rice Univ., Presider: Jane Chance)<br> 1. On the borders of old stories: Enacting the Past in Beowulf and The Lord of the Rings (I. Alexandra Bolintineanu, Independent Scholar)<br> 2. Tolkien and the Appositive Style (Leslie Stratyner, Mississippi Univ. for Women)<br> 3. Servant and Lord: What Tolkien's Translations of Medieval Texts Tell Us about His Own Texts (David Messmer, Rice Univ. )<br> <br> J. R. R. Tolkien and the Emergence of Myth IV: Tolkien and the<br> Kalevala<br> (Sponsor: Tolkien at Kalamazoo, Organizer: Jane Chance, Rice Univ., and Verlyn Flieger, Univ. of Maryland, Presider: Gergely Nagy, Univ. of Szeged)<br> 1. A Mythology for Finland: Elias Lönrott and J. R. R. Tolkien as Mythmakers (Verlyn Flieger)<br> 2. Tolkien and the Kalevala: The View from Kalevala Studies<br> (David Elton Gay, Indiana Univ.)<br> 3. Kullervo and Túrin: The Germ of Tolkien's Legendarium<br> (Richard C. West, Univ. of Wisconsin - Madison)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 2 hete #34372 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Megint felhozom, csak azért is: tessék visszaolvasni, és hozzászólni. Elsősorban az irodalomtudományos kutatás--kanonicitás kérdését kellene itt megbeszélni szeritnem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 4 hete #34371 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
No itt is van, felhozom nektek. Erdekes egy kicsit visszaolvasni; eddig szerintem kevesbe konkret temak voltak, ugyhogy most el kellene akkor menni a 'Tolkien a tudos' fele, es kozepkoros/irodalmas dolgokrol beszelni. Bar en szivesen maradok az irodalomelmelet/kanonelmelet temaknal is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34370 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Gil-galad: Ragyogó csillag (de erről talán Olórint kellene megkérdezni).<br> Amon Sul: ez egy kisebb hegy Brí-től keletre. Régen egy torony állt rajta, talán őrtorony lehetett, ahol egy látókövet őriztek. A Gy. U.-ban Széltető a neve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34369 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Sziasztok!<br> Kéne néhány info a könyvről, aminek<br> talán az oldalszámát is tudnám, de nincs nálam a könyv, elég soká kapom vissza.<br> Szóval tudna valaki segíten abban, hogy mit jelent az a név, hogy Gil-Galad?<br> Én is tudom ki, csak a neve jelentése kéne.<br> Aztán hogy mit neveznek:Mitheitelnek,és Amon Sulnak.<br> Hát ennyi volna, kösz, ha tudtok, heló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34368 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
volgyzugoly.ini.hu címen találsz egy klassz honlapot, ;-) )) ahol klikkelj a Könyvtár részre, s ott megtalálsz mindenféle bibliográfiát!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #34367 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Sziasztok!<br> Oda-vissza atneztem a forumokat, de nem talaltam ilyet:<br> Keresek egy teljes magyar Tolkien bibliografiat, vagyis milyen konyvei jelentek meg magyarul (esetleg idopont, kiado). Ha tudtok ilyen helyet, vagy valaki tudja fejbol :) ), akkor irjatok mar meg legyszi!<br> Kosz<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hónapja #34366 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Tolkien tanulmányok
Sajnos két éve kölcsönadtam, és azóta sem kaptam vissza... egyébként én annak idején épp akkor adtam le a filozófia szakot, amikor letettem az ókor-középkor-újkor szigorlatot, és már Kant és a német idealizmus következett... az nem érdekelt annyira, így elmentem klasszika-filológusnak és középkorásznak. De a filozófia maradt; most írtam görög szakdolgozatot Platónból.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.547 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére