Rejtélyek Középföldéről

Több
21 éve 10 hónapja #80860 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Brisa, Penngaladiel az utolsó bekezdésben épp az egyik felállított aránypárodat cáfolta meg, ha nem vetted volna észre... ;)

Gondolom, a Katekézisből... vagy nem? :roll:

Tulajdonképpen, ha ez említett dolgokat figyelembe veszed, igen. :D

Én még nem láttam leírva sehol... :shake: Pedig mindig patásnak, kecskelábúnak, szarvakkal rendelkezőknek mondják őket...
Pedig szvsz valószínű, hogy az emberi szem számára közönséges körülmények között éppúgy láthatatlanok, mint az angyalok...

A tüzet 'szeretik'? Az ördögök? Na, akkor most visszakérdezek: Te honnan veszed ezt? :twisted: ;)

[size=9:37qxd016]OFF: De azért, ugye becézhetlek tengerparti szellőcskének? :D [/size]

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80853 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Penngaladiel írta: Figyelj jobban, Brisa, mert leírtam :wink:

Te egy szintre veszed a Sátánt Istennel, és azalapján állítod föl a párhuzamot Melkorral.
A dualista világkép az, amely szerint jó és rossz két egyenlő hatalmú isteni lény harcol egymással, és úgy tűnik, sokan azt gondolják a kereszténységről, hogy az is ezt vallja. Pedig nem! Isten felette áll a Sátánnak, mert a Sátán Isten teremtménye. A Sátán egy angyal, aki fellázadt Isten ellen. Méghozzá hatalmas és szép volt, Lucifer, a Fényhozó, az Istent dicsérő angyalok vezetője. Lázadásába magával vitte az angyalok egyharmadát, ezeket nevezzük démonoknak, vagy magyar szóval ördögöknek. Lényegükben ezek ugyanolyan teremtmények, mint az angyalok, csak éppen ellene vannak Isten minden munkájának. És a Sátán egy közülük, csak ő a leghatalmasabb.

Tolkien világában hasonló a helyzet: Melkor egy az ainuk közül, és Ilúvatar a teremtője mindennek. Az ainuk Ilúvatar első teremtményei. Melkor fellázad, és később más ainukat (az ainut most gyűjtőfogalomként használom, mert szerintem a valák, maiák, Szauron és a balrogok is lényegileg ebből a "fajból" származnak eredetileg, csak hatalmukban, funkciójukban, illetve Ilúvatarhoz való viszonyukban különböznek egymástól, mint ahogy az angyaloknak is több rendjük van) magával visz a lázadásba.

Amit mondani akarok, az az, hogy Sátán úgy aránylik az ördögökhöz (démonokhoz), mint Melkor a balrogokhoz, de egyik sem úgy, mint Isten az angyalokhoz. Sátán lényegileg ugyanolyan szellemlény, mint a démonok, és Melkor is lényegileg ugyanolyan szellemlény, mint a balrogok. De Isten/Ilúvatar messze fölöttük áll. Ő a teremtő.

Remélem, így már érthető és elfogadható.


Aham. De hol írtam én olyat, hogy Isten és a Sátán egyenrangú lenne? Én arányokról beszéltem.

Amúgy te honnan szeded ezeket az infókat az ördögökről? A Bibliában nincs benne...

De tök jó, hogy működhet az elméletem ezek szerint. :mrgreen:

És az nincs leírva, hogyan néznek ki az ördögök?

amani: Viszont két dologban tuti hasonlítanak, mégpedig abban, hogy 'szeretik' a tüzet és gonoszak.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80804 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Úgy tűnik ez a "hogyan keltek át a víziszonyban szenvedő nazgúlok az Anduinon" kérdés kifogott rajtunk.

Esetleg felmerülhet, hogy Mordor más szolgái csónakokat, bárkákat készítettek elő a nazgulok számára Osgiliath-nál vagy Cair Andros-nál (bár ez utóbbinál őrség állt, és ha ők maguk láthatatlanok is voltak, a csónakokat biztos észrevette volna a sziget erődítményének őrsége), és ezek ott várták őket a folyóparton, bár ez némiképpen ellentmond annak, hogy láthatatlanul közlekedtek mindaddig, amíg a lovaikat át nem vették.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80796 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

angwen írta: És mi a helyzet akkor a Brúinennél?


Aragornék tüzet gyújtottak!(úgy látszik a tűztől még mindig jobban félnek mint a víztől) :biggrin2:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80772 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Figyelj jobban, Brisa, mert leírtam :wink:

Te egy szintre veszed a Sátánt Istennel, és azalapján állítod föl a párhuzamot Melkorral.
A dualista világkép az, amely szerint jó és rossz két egyenlő hatalmú isteni lény harcol egymással, és úgy tűnik, sokan azt gondolják a kereszténységről, hogy az is ezt vallja. Pedig nem! Isten felette áll a Sátánnak, mert a Sátán Isten teremtménye. A Sátán egy angyal, aki fellázadt Isten ellen. Méghozzá hatalmas és szép volt, Lucifer, a Fényhozó, az Istent dicsérő angyalok vezetője. Lázadásába magával vitte az angyalok egyharmadát, ezeket nevezzük démonoknak, vagy magyar szóval ördögöknek. Lényegükben ezek ugyanolyan teremtmények, mint az angyalok, csak éppen ellene vannak Isten minden munkájának. És a Sátán egy közülük, csak ő a leghatalmasabb.

Tolkien világában hasonló a helyzet: Melkor egy az ainuk közül, és Ilúvatar a teremtője mindennek. Az ainuk Ilúvatar első teremtményei. Melkor fellázad, és később más ainukat (az ainut most gyűjtőfogalomként használom, mert szerintem a valák, maiák, Szauron és a balrogok is lényegileg ebből a "fajból" származnak eredetileg, csak hatalmukban, funkciójukban, illetve Ilúvatarhoz való viszonyukban különböznek egymástól, mint ahogy az angyaloknak is több rendjük van) magával visz a lázadásba.

Amit mondani akarok, az az, hogy Sátán úgy aránylik az ördögökhöz (démonokhoz), mint Melkor a balrogokhoz, de egyik sem úgy, mint Isten az angyalokhoz. Sátán lényegileg ugyanolyan szellemlény, mint a démonok, és Melkor is lényegileg ugyanolyan szellemlény, mint a balrogok. De Isten/Ilúvatar messze fölöttük áll. Ő a teremtő.

Remélem, így már érthető és elfogadható.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80771 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
a másik dolog, hogy én sehol nem találtam Tolkiennél egyértelmű leírást arról, hogyan is néznek ki a balrogok; tehát szerintem az az ördögszerű, kosszarvú stb. ábrázolás, ami a filmben volt (és ami dög jól nézett ki, tegyük hozzá), szerintem inkább más illusztrációkon és nem-tolkieni számítógépes játékokon alapul (pl. Dungeon Keeper)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80769 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
az ördög, mint olyan (lólábú, patás, szarvas), gondolom, középkori eredetű (előképe persze lehet az antik világban is, ld. Pán; nem emlékszem, hogy az Ó- vagy Újszövetség emlegetne a Pokolban lakozó ilyen lényeket, s az sem világos számomra, hogy a későbbi hagyomány szerint ezek milyen lények lennének: bukott angyalok ők is, mint a Sátán, vagy valamiféle szolgálatba állt démonok?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80763 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Penngaladiel írta:

Brisa írta: A keresztény hit Sátánja, épp oly megfoghatatlan, mint maga Isten. Az ördög viszont nagyonis "lerajzolható" alak. Az én fejemben Sátán úgy aránylik az ördögökhöz, mint Isten az angyalokhoz, illetve mint Melkor a balrogokhoz.

Írtam egy szép hosszú elmélkedést, erre elveszett :cry:
Akkor röviden újra: az elmélet ott sántít, hogy mind a keresztény világkép, mind Tolkien szerint a Sátán/Melkor teremtmény. Bukott angyal/ainu. Tehát Isten és Sátán nem egyenlő hatalomban, és Ilúvatar és Melkor sem. Ha valakit érdekel, kifejtem bővebben, de most már nincs időm rá :(


Fejtsd ki lécci, mert ebből én még nem értem, hogy mitől sántít az elmélet.

Amúgy szerintem az a kérdés, hogy vannak-e ördögjei a Sátánnak. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80724 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Brisa írta: A keresztény hit Sátánja, épp oly megfoghatatlan, mint maga Isten. Az ördög viszont nagyonis "lerajzolható" alak. Az én fejemben Sátán úgy aránylik az ördögökhöz, mint Isten az angyalokhoz, illetve mint Melkor a balrogokhoz.

Írtam egy szép hosszú elmélkedést, erre elveszett :cry:
Akkor röviden újra: az elmélet ott sántít, hogy mind a keresztény világkép, mind Tolkien szerint a Sátán/Melkor teremtmény. Bukott angyal/ainu. Tehát Isten és Sátán nem egyenlő hatalomban, és Ilúvatar és Melkor sem. Ha valakit érdekel, kifejtem bővebben, de most már nincs időm rá :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80716 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Nazgulok Urában több az erő (meg én is gyengülök :) ). A többieket Aragorn és Glorfindel kergette a vízbe.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80713 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
És mi a helyzet akkor a Brúinennél?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80579 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
valamennyi Vala közt Ulmo volt az, aki szinte végig és folyamatosan jelen volt Középföldén, Morgoth szolgái az ő fenyegetését érezhették állandóan a lelkükben


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80576 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Gyűrű Keresése írja, hogy a Boszorkányúr (Nazgulok Ura) kivételével mindegyik gyűrűlidérc retteg a víztől, és csak végszükség esetén keltek át egy folyón. Ez valószínűleg egy örökség Morgothtól. Az ő lényei is irtóztak a víztől.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80565 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Miből gondoljátok, hogy a Nazgulok nem szeretik a vizet, méghozzá olyannyira, hogy szükség esetén sem tudnak átúszni rajta?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80562 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Aiya Elendili!

Sikerült hazaérnem. A kérdések topicban felmerült egy érdekes rejtély. Mivel a korábbi témáink úgyis kimerülőfélben vannak, érdemes lenne górcső alá venni.

Éowyn! írta: Ha a Gyűrűlidércek nem szeretik a vizet akkor hogy jöttek át az Anduinon mert ha jól tudom Osgiliathnál keltek át és ott akkor már nem volt híd. :bawling: :bounce: :hein:

Thaurwathiwen írta: Éowyn!: Ha nem tévedek akkor Osgiliathnál még volt híd. De ez nem biztos

Ancalimon írta: Eowyn:
Egyébként a Gyűrűlidércek a szárnyas szörnyeiken keltek át az Anduinon, az Osgiliathi hidat Faramír emberei elpusztították, ha jól emlékszem.

Éowyn! írta:

Ancalimon írta: Megnéztem pontosan. Osgiliath utolsó hídját Baramír és Faramír csapata rombolja le, amikor az ellenség elfoglalja Ithiliát (még mielőtt Boromír Völgyzugolyba indulna).


De a Gyűrűlidércek ezután keltek át az Anduinon, és ezután indultak a Megyébe,lovon, nem?akkor hogy keltek át a folyón lóval?mert akkor még nem volt szárnya micsodájuk :?:

(Bár nembiztos hogy jól emlékszem!mint már mondtam régesrég olvastam utoljára :bawling: )



Ez bizony nagyon rejtélyes. A GYU-ban semmi utalás sincs arra, hogy a hidak lerombolása után hogyan jutnak át a folyón. A Gyűrű keresésében egyetlen mondattal intézi el Tolkien mester: "The Lord of Morgul therefore led his companions over Anduin, unclad and unmounted, and invisible to eyes...". (A magyar fordításban ez a mondat sajnos értelemzavaró hibát tartalmaz szerepel: Morgul Ura tehát láthatatlanul és gyalogszerrel vezette társait az Anduin-hoz.
Azt is leírja a szöveg, hogy a lovakat a folyón úsztatva juttaták el a találkozási pontig. Mindenesetre arról egy szó sincs, hogy a láthatatlan és rettegéssel övezett nazgulok, egész pontosan hogy kelnek át az Anduinon...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80355 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Naná, hogy van. Elvégre Tolkien mélyen vallásos, hívő katolikus volt.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80316 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Végülis tuti van párhuzam a katolikus vallás és a talkieni valás közt. Pl. Isten - Eru, Sátán - Morgoth... Szerintem legalábbis. 8)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80188 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Brisa: szerintem jó az elméleted. Melkor/Morgoth az ősgonosz, a balrogok az ő teremtményei. Ha Morgoth = Sátán, akkor lehet, hogy balrog = ördög.

Ha találsz valahol szabatos leírást a balrogokról (én sajna nem találtam ilyen szöveget), összevethetjük az ördögábrázolásokkal . Nekem az a gyanúm, hogy a balrogok megjelenését az ördögökről mintázták (pl a szarvukat)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80181 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta: azt írtad: a katolkius vallás Sátánja

akkor pontosítsunk: mit értesz ördög alatt?


Oké, akkor kifejtem elméletemet (ami persze nem több, mint egy spekuláció). A keresztény hit Sátánja, épp oly megfoghatatlan, mint maga Isten. Az ördög viszont nagyonis "lerajzolható" alak. Az én fejemben Sátán úgy aránylik az ördögökhöz, mint Isten az angyalokhoz, illetve mint Melkor a balrogokhoz. :evil3: [size=9:3ij2hzhq](Remélem, nem mondok túl nagy ostobaságot. :oops: )[/size]
Természetesen a balrogok inkább hasonlítnak az ördögökhöz, mint az angyalokhoz... Esetleg érdemes lehet összevetni a balrogok leírását egy ördög-ábrázolással.

Mit gondoltok?

(Estel: Rossz helyen keresed a választ... :wink: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80116 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Brisa írta: A Brisának van saját beceneve, amit már el tudnék viselni. De azt ki kell találni. :wink: )

(Hmmm... Hogy van a "Tengerparti Szellőcske" spanyolul?) :roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80109 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
azt írtad: a katolkius vallás Sátánja

akkor pontosítsunk: mit értesz ördög alatt?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80108 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

amanibhavam írta: Mit értesz angol irodalom alatt?


Jó, nem csak angol. Bármi, amiből Tolkien meríthetett. (Talán nem is tudatosan.)

amanibhavam írta: a Sátán szvsz nem katolikus találmány, hiszen az Ószövetségben is jelen van


Hol írtam én olyat, hogy a Sátánt a katolikusok találták fel? 8O

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80100 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Mit értesz angol irodalom alatt?

a Sátán szvsz nem katolikus találmány, hiszen az Ószövetségben is jelen van


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80097 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Minerva írta: Ahá! :idea: Köszi! És becézni nem hagyod magad? :)


Középfölde legnagyobb rejtélye, hogy miért nem hagyom magam becézni... :roll: :evil3: Hagyjuk ezt a témát. (Amúgy azért, mert nem tetszenek a becenevek, amiket rámhúztok. A Brisának van saját beceneve, amit már el tudnék viselni. De azt ki kell találni. :wink: )
OFF vége.

Egy kicsit még visszatérnék a balrog szárnyainak kérdésére. Lehet, hogy hülyéseget mondok, de engem a balrogok emlékeztetnek az ördögökre.
Az angol irodalomban fellehető az ördög alakja? (Itt ugyanis én nem kimondottan a katolikus vallás Sátánjára gondolok.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80038 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ahá! :idea: Köszi! És becézni nem hagyod magad? :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #80027 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Minerva írta:

Ulmo írta: OFF: Brisa, ne hagyd magad a neveddel kapcsolatban! Ha a többiek tudnák a jelentését, nem poénkodnának.

Off: Miért? MIT jelent? 8O


Hát kérlek szépen spanyolul a Brisa Tengerparti Szellőt jelent. 8) Rövid i-vel :!: :D
Ulmotól tudtam meg. Most már még jobban tetszik a nevem. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja - 20 éve 3 hónapja #80024 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Ulmo írta: OFF: Brisa, ne hagyd magad a neveddel kapcsolatban! Ha a többiek tudnák a jelentését, nem poénkodnának.

Off: Miért? MIT jelent? 8O

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #79851 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Rayan: tényleg volt egy negyedik tünde-ember házasság, valahol le is van írva a függelékben. Legolas és Dol Amroth urának első találkozásakor is említi a szöveg, hogy Dol Amroth urának tündervér folyik az ereiben.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #79834 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szívesen fordítok még, ha lesz. :) Köszönöm a dicséreteket. :) I LOVE U ALL!

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #79529 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Min: huhh, ez nagy munka lehetett! Köszönjük! :itscool:
____________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.665 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére