Bombadil

Több
18 éve 3 hónapja #283261 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
Attól függ, mi a tisztességes. A Fangorn szerintem az. Lothlórien is az, s a Nagy Zölderdő is az volt, amíg Bakacsin nem lett a neve (persze ezután is maradtak még benne normális részek). Attól, hogy egy erdő sötét, sűrű, esetleg entek vagy huornok élnek benne, még lehet alapvetően jó. Az Öreg-erdő viszont gonosz volt, vagy legalábbis azzá vált Bilbó idejére. Ha nincs Toma, senki nem tudta volna kordában tartani.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283260 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil
Mondd, Lórien, hol tisztességtelen?
Fangorn részéről is igen tisztességes dolog, hogy bármilyen mérges és dühös, csak akkor támad, ha őt is bántják.
Ez nem csak tisztesség, hanem tisztelet is.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283251 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta: azért azt is fegyük figyelembe, hogy középföldén nincs tisztességes erdő:)


Nem tudom, mire alapozod ezt a kijelentést.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283190 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta: azért azt is fegyük figyelembe, hogy középföldén nincs tisztességes erdő:)


Igen...
És ez benne a szép.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283180 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
azért azt is fegyük figyelembe, hogy középföldén nincs tisztességes erdő:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283104 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

A Szürke Zarándok írta: Azért az, hogy nem szeretik az idegeneket, az enyhe kifejezés arra, amit ezek a fák csináltak. Ha nem jött volna Bombadil, a Fűzfa-apó megölte volna a hobbitokat, a Kerítés megostromlásáról nem is szólva.

Egy "tisztességes" erdő nem csinált volna ilyesmit.


Igen.
Ott van jó példának Fangorn. Vannak ott is olyan helyek, ahol százával vannak fekete huornok, de alapvetően nem bántják az állatokat és embereket amíg azok sem bántják a fákat.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283101 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
Azért az, hogy nem szeretik az idegeneket, az enyhe kifejezés arra, amit ezek a fák csináltak. Ha nem jött volna Bombadil, a Fűzfa-apó megölte volna a hobbitokat, a Kerítés megostromlásáról nem is szólva.

Egy "tisztességes" erdő nem csinált volna ilyesmit.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283098 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Nóli írta: ZARÁNDOK: Szerintem nagyon jó kérdés összevetni egy mallorn hatalmasságát az Öreg erdőbeli "meggonoszult" fákkal...
Hogy melyikük lenne az erősebb.
Szerintem a mallorn, mert az ha messze is szakadt Lórien erdeitől, magában tartja Galadriel hatalmát, mint a ládika föld, amit Samu kapott.
Persze lehet, hogy az Öreg erdőbeli fák mennyiségükkel erősebbek lennének, és elnyomnák a mallorn jóságát, pozitív kisugárzását...
Nekem nagyon tecc a kérdés! Csak kifejezni nem tudom magam...


Attól függ, hogy Lórieni mallorn-e.

Annedun: De van nekik, mert Fűzfa apó beszőtte az egész erdőt az akaratával.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283089 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
az Öregerdei fáknak nem is negatív kisugárzásuk van hanem inkább nem szeretik az idegeneket... nem?

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282958 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Bombadil
ZARÁNDOK: Szerintem nagyon jó kérdés összevetni egy mallorn hatalmasságát az Öreg erdőbeli "meggonoszult" fákkal...
Hogy melyikük lenne az erősebb.
Szerintem a mallorn, mert az ha messze is szakadt Lórien erdeitől, magában tartja Galadriel hatalmát, mint a ládika föld, amit Samu kapott.
Persze lehet, hogy az Öreg erdőbeli fák mennyiségükkel erősebbek lennének, és elnyomnák a mallorn jóságát, pozitív kisugárzását...
Nekem nagyon tecc a kérdés! Csak kifejezni nem tudom magam...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282954 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
Elképzelni könnyű, de nem illene feltétlenül oda. Hacsak nem költözne rá egy tünde, de akkor nemsokára az erdő is megváltozna.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282943 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta:

ZARÁNDOK írta: Képzeljétek el, milyen lenne egy mallorn-fa az Öreg-erdőben!


ez hogy jön ide???!


Csak egy kis fantázia erősítő gyakorlat kezdőknek.
:D

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282930 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

ZARÁNDOK írta: Képzeljétek el, milyen lenne egy mallorn-fa az Öreg-erdőben!


Gondolom szürke.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282928 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil

ZARÁNDOK írta: Képzeljétek el, milyen lenne egy mallorn-fa az Öreg-erdőben!


ez hogy jön ide???!

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282442 Írta: ZARÁNDOK
ZARÁNDOK válaszolt a következő témában: Bombadil
Képzeljétek el, milyen lenne egy mallorn-fa az Öreg-erdőben!

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282434 Írta: ZARÁNDOK
ZARÁNDOK válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta:

ZARÁNDOK írta: Az Öreg-erdőben senki nem győzheti le...


Vedd bele mág a Sírbuckákat is!!


Igazad van!

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282313 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil

ZARÁNDOK írta: .Az Öreg-erdőben senki nem győzheti le...


Vedd bele mág a Sírbuckákat is!!

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282289 Írta: ZARÁNDOK
ZARÁNDOK válaszolt a következő témában: Bombadil
Szerintem Bombadil a legrejtélyesebb alak Középföldén.Az Öreg-erdőben senki nem győzheti le...

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282206 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
ki tudja?
Gandalf sem a legbölcsebb, és a legfantasztikusabb múvekbe is csúszhatnak hibák... nem?

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282204 Írta: A Szürke Zarándok
A Szürke Zarándok válaszolt a következő témában: Bombadil
Biztos már sokan kérdezték, de ha Bombadil a legöregebb, akkor miért mondja Gandalf A két toronyban Aragornnak, hogy Szilszakáll a legöregebb?

Egyébként szerintem is maia Bombadil, vagy ha nem, akkor pedig semmilyen rendhez nem tartozik.

"Ma már minden út görbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #282200 Írta: ZARÁNDOK
ZARÁNDOK válaszolt a következő témában: Bombadil
Bombadil Toma szerintem egyértelműen maia.Ember, tünde, törp nem lehetett, hiszen ott volt Középföldén a tündék felkelte előtt.Azt a lehetőséget is kizárnám, hogy vala.A Nyugat Urai a Harmadkortól kezdve nem jártak Középföldén.Esetleg Eru, az Egyetlen?Nem hinném, hogy Ilúvatatar halaha is leszállna Ardára vagy pedig megházasodna egy nála alacsonyabb rangú lénnyel.Istar?Ha varázsló lett volna, hogy tudott volna ellenálni a Gyűrűnek?Én tehát maradok annál a tényállásnál, hogy Bombadil Toma egy maia.Másképp nem tudott volna ellenállni a Gyűrűnek, kivéve, hogyha Eru vagy egy vala lett volna, az pedig ki van zárva!

És most, hogy Boromir megindult a maga útján, nekünk is sietnünk kell, hogy a miénket megválasszuk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281408 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Bombadil
Én azért bírom Bombadilt,mert beéri azzal,ami van neki, (na igen... :lol: ), és nem is kíván többet. Ha az Mberek ilyenek lennének... :roll: nem csak az az örökös hatalomvágy, meg a pénz... :roll: :lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #281164 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Bombadil
Tényleg jó arc, hiszen senmi sem tudja hatlmának méretét, ezért gyengepontjait sem. :D Van egy klassz felesége. Jó barátságban áll a természettel. És végül azért, mert a legpozitívabb figura egész középföldén!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #280979 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
és ráadásul még bölcs is!
ami nagy szó:)

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #280018 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Bombadil
Jó lenne náluk lenni egy kicsit... főleg Aranymag Úrnő (jobb körökként tudjuk ám, mi a helyes megnevezés) dalai miatt... meg persze az egész szellemiségük vonzó...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #280012 Írta: Rion Pendragon
Rion Pendragon válaszolt a következő témában: Bombadil

Toma gazda írta: Szerintem Bombadil a legnagyobb arc egész Középföldén. Megvan a maga területe ahol csakis ő az úr. Hatalmát a természetből nyeri.


és van egy jó csaja :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #279986 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Bombadil
természetesen tudom :)

De az erdelyében szigorúan igazságot oszt :)

És ami a lényeg jól érzi magát és ez neki így jó!
Nem kell neki több.

nekem sem kellene :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #279667 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Bombadil

Toma gazda írta: Szerintem Bombadil a legnagyobb arc egész Középföldén. Megvan a maga területe ahol csakis ő az úr. Hatalmát a természetből nyeri.



Tudod, h ő nem úgy áll a hatalom kérdéséhez, mint a többiek középföldén... /hidegen hagyja a dolog.../

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 4 hónapja #279325 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Bombadil
Szerintem Bombadil a legnagyobb arc egész Középföldén. Megvan a maga területe ahol csakis ő az úr. Hatalmát a természetből nyeri.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #277064 Írta: Szürke Gandalf
Szürke Gandalf válaszolt a következő témában: Bombadil
Üdv!

Nekem is az egyik kedvenc szereplőm Bombadil. Jó volna nála tölteni pár hetet. Amikor a harmadik könyv végénél jártam, ahol Gandalf elbúcsúzik a hobbitoktól ,azt mondja ,hogy elmegy Tomához,mert végre beszélgethet vele,akkor úgy sajnáltam,hogy ez a fejezet nincs megírva.
Vajon miről beszélgethettek? Gandalf mennyi ideig lehetet ott? Kár,hogy ezt nemtudhatjuk.

Én a Titkos Tűz szolgája vagyok, én táplálom Anor lángját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.547 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére