Bombadil

Több
18 éve 5 hónapja #276381 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil

olorin.papa írta:

gilgolodh írta: érdekes hogy a második bővített dvd-nek az interjúi kőzött azt mondta az eggyik nő hogy :habár a bombadíl toma karakterét nem tuttuk belettenni a fílmbe akkor legalább valami kis mondatát tegyük bele. ezért a szilszakál beszéde között ott kuksol bombadil toma beszéde is .
én nagyon nem voltam megelégedve magammal mert én már néhányszor elolvastam a köny vet ezért észe kellet vlna vennem öket.
azonkívül nagyon sajnálom hogy nincs benne a filmben mert szerintem peter jackson a rendező ( bocsánat de nem tudom helyesen leirni a nevét ) megtutta volna csinélni azt a karaktert, mert szerintem pont olyan mint bombadil .


Maga Bombadil figurája megjelent a storibord részben, és úgy tudom, hogy jelmezterv, és néhány próbafelvétel is készült, de nem tudták beilleszteni a filmbe... :cry:


igazad van, láttam is róla néhány képet :bombadil1:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276308 Írta: gilgolodh
gilgolodh válaszolt a következő témában: Bombadil
az igazat megvalava nekem a könyvben bombadil a kedvenc szereplőm azt a részt amikor a négy hobbit megérkezik hozzá azt a részt töbször is
elolvasom .
aranymagot a feleségét is nagyon kedvelem . nem gondoltok bele milyen szép lehet ahogy az asztalnál énekel ? én szerintem tolkien ezt a figurát jol kialakította nem?
én amikor kicsi voltam és még nem olvastam a könyvet Tolkient ilyen karakternek képzeltem. :cheers:

miklya emese

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276132 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil

gilgolodh írta: érdekes hogy a második bővített dvd-nek az interjúi kőzött azt mondta az eggyik nő hogy :habár a bombadíl toma karakterét nem tuttuk belettenni a fílmbe akkor legalább valami kis mondatát tegyük bele. ezért a szilszakál beszéde között ott kuksol bombadil toma beszéde is .
én nagyon nem voltam megelégedve magammal mert én már néhányszor elolvastam a köny vet ezért észe kellet vlna vennem öket.
azonkívül nagyon sajnálom hogy nincs benne a filmben mert szerintem peter jackson a rendező ( bocsánat de nem tudom helyesen leirni a nevét ) megtutta volna csinélni azt a karaktert, mert szerintem pont olyan mint bombadil .


Maga Bombadil figurája megjelent a storibord részben, és úgy tudom, hogy jelmezterv, és néhány próbafelvétel is készült, de nem tudták beilleszteni a filmbe... :cry:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276126 Írta: gilgolodh
gilgolodh válaszolt a következő témában: Bombadil
érdekes hogy a második bővített dvd-nek az interjúi kőzött azt mondta az eggyik nő hogy :habár a bombadíl toma karakterét nem tuttuk belettenni a fílmbe akkor legalább valami kis mondatát tegyük bele. ezért a szilszakál beszéde között ott kuksol bombadil toma beszéde is .
én nagyon nem voltam megelégedve magammal mert én már néhányszor elolvastam a köny vet ezért észe kellet vlna vennem öket.
azonkívül nagyon sajnálom hogy nincs benne a filmben mert szerintem peter jackson a rendező ( bocsánat de nem tudom helyesen leirni a nevét ) megtutta volna csinélni azt a karaktert, mert szerintem pont olyan mint bombadil .

miklya emese

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276113 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Bombadil
A minden folyónak hegynek maia-ja, nekem kicsit sinoista behatásnak tűnik!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276043 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Bombadil

Felagund írta:

Ninniach írta: Uhrman Ivánnak szíve-joga megjelentetni a véleményét akár könyv formájában is, de ami ide be lett kopizva belőle - a fentebb kiragadott részhez hasonlóan - bullshit. Szerintem.


Hát igen...
Uhrmann Ivánnal egyszer le kéne már ülni beszélgetni a tolkieni mitológia kutatásának alapelveiről... :roll:


Mint mondtam ő is elismeri, hogy ezegyáltalán nem biztos csak 1 lehetőség. Bár szerintem Tolkien direkt rejtélynek szánta Tomát és úgy gondolom ezért is van róla olyan kevés adat (ezt biztos már mások is írták előttem, de nézzétek el-új vagyok és nincs időm végigolvasni az egész fórumot). :oops: :roll:

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #276025 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Bombadil

Ninniach írta: Uhrman Ivánnak szíve-joga megjelentetni a véleményét akár könyv formájában is, de ami ide be lett kopizva belőle - a fentebb kiragadott részhez hasonlóan - bullshit. Szerintem.


Hát igen...
Uhrmann Ivánnal egyszer le kéne már ülni beszélgetni a tolkieni mitológia kutatásának alapelveiről... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275999 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Bombadil

Mal-estel írta: Maia voltára utal nemcsak az, hogy ősöreg volta dacára negyven-ötven esztendősnek látszik,de groteszk külseje is. A maiák gyakran mutatkoztak ilyen külsővel. De maiár˙a (a leghatalmasabbak egyikére!) vall Középföldén egyedülálló hatalma is, mely Gandalfét is felülmúlja. ...


Uhrman Ivánnak szíve-joga megjelentetni a véleményét akár könyv formájában is, de ami ide be lett kopizva belőle - a fentebb kiragadott részhez hasonlóan - bullshit. Szerintem.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275931 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Bombadil
a Bombadil Toma kalndjai című műben található a Néhány észrevétel Bombadil Tomáról című fejezet Uhrman Iván tollából (109-119.o)

Engedelmetekkel idéznék belőle:

Mit tudunk Bombadil Tomáról? ...
... S erős a gyanúnk: eredetileg nem is volt odavalósi [mármint középföldére]. Az Öregerdő önálló kis mesevilág lehetett. Később jöhetett az ötlet, hogy ˝odailleszthető˝ Középfölde térképére; még akkor sem oly gonddal építve bele az összképbe , mint más szereplőket... [egy idézet] ...
Nekünk azonban már nincs más lehetőségünk, mint hogy a meglévő kevés adat alapján A szilmarilok kijelölte keretben próbáljuk meg hősünket elhelyezni....[egy idézet GYU I. 7.)
Eszerint Toma nem csupán az embereket és hobbitokat előzte meg Középföldén: a növényeket is. Ezeket a Quenta Silmarillion első fejezete alapján Yavanna még akkor teremtette, mikor a valák Középföldén éltek, a tündék fel sem ébredtek, s a Sötét Úr (Morgoth) ˝odaát˝ a ˝kinti sötétségben˝ lapult, rettegve Tulkas haragjától.
Bombadil tehát legkezdettől jelen volt Középföldén. ... Vagyis nem emberi lény , bár külsőre leginkább az emberekre hasonlít [később törpékhez hasonlítja, ez érthető mert valahol a kettő közt van] leginkább. Nem is tünde. ... [indoklás, idézet]
Kénytelenek vagyunk hát azt gondolni, hogy Bombadil a maiák egyike. Alighanem Yavanna szolgái közé tartozott, s ő bízta rá Középfölde erdőinek gondozását.
...[rizsa, idézet Az elveszett mesék könyve III.-ból erről a műről semmit nem tudok] A nermik, tavák, nandinok és orosszik nyilván mind maiák ...
Maia voltára utal nemcsak az, hogy ősöreg volta dacára negyven-ötven esztendősnek látszik,de groteszk külseje is. A maiák gyakran mutatkoztak ilyen külsővel. De maiár˙a (a leghatalmasabbak egyikére!) vall Középföldén egyedülálló hatalma is, mely Gandalfét is felülmúlja. ...
[itt a Gyűrű és Toma kapcsolatáról szól]
Viszont ha Toma maia kicsoda a felesége Aranymag?
[ezután a Folyó-asszonyt fejtegeti és végül arra a következtetésre jut, hogy Középföldén minden folyónak, erdőnek, esteleg hegynek saját maiája van ha nem is olyan hatalmasak mint Toma vagy az istárok. De ebben sem biztos elmondja, hogy lehet más megoldás is azonban azt hiszem ez a legvalószínűbb]

Remélem megbocsátjátok a terjedelmét, de úgy éreztem ez ide való.
Engem meggyőzött + a Tolkien enciklopédia A-Z-ig ben is így gondolják.
Az eredeti szöveg sokkal hosszabb volt forrásokkal, érvekkel, okokkal.
Akit érdekel elolvassa. :D :D

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275924 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Bombadil

Anduin írta: -Az egész ispotály fejezetet kihagyták, és Faramir és Éowyn helyzete egyáltalán nincs benne, se Éowyn vívódása!.


Ez sem igaz a bővítettben benne van:
-hogy találja meg Pippin Trufát
-hogy ápolja Aragorn Éowynt
-hogy találkozik Éowyn és Farammir

+ a sima változatnak a végén a koronázásnál és Arwen megérkezésénél
is kéz a kézben boldogan mutatkoznak: :!:

azonban úgy látom ez nem a film hanem Bombadil fóruma úgyhogy szerintem térjünk vissza rá!!

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275912 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Bombadil

Alyr Arkhon írta:

Anduin írta: Hát ahoz képest, hogy a WarnerBrothers egy másfél órás filmre szerződtette volna le Petert, azé' a New Line se engedhetett többet!
3 könyv, 3 rész. Egyépként Bombadil részenkívül nincs több kihagyás.
A könyv elején Tolkien nagyon részletes (1 fejezet egy erdő?! késöbb nincs ilyen) Ha belerekják, az 1. rész lett volna hosszabb, de azért 3 és fél órát én sem ülnék moziba. Akit érdekel, elolvassa. :roll:


Előszöris nem a WB hanem a Miramax, másrészt az meg, hogy Bombadil részén kívül nincsen kihagyás (ugye nem is gondoltad komolyan?) még a bővítettre sem igaz.

Ha 3 és fél órát nem ülnél moziban, akkor hogy nézted meg a Király visszatért? (vagy esetleg ennek a bővítettjét?)

Alyr: Talán néha el kéne gondolkodni azon, hogy milyen hangnemet ütsz meg a másikkal...nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275901 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Bombadil
-Igaz, nem tudtam, de ha végig tudták volna ülni, akkor miért nem rakták bele?
- Szerintem elrontották a végét, el is húzták, és tényleg igazad van, a megye megtísztítása nem volt benne.
- Máshol csak a közönség, és a látvány kedvéért írták át. pl.: Eomér már Kürtvárban volt, tehát nem jöhetett le egy gyönyörű lovasroham kedvéért a hegyről, de azért Erkenbardot és gyalogosait kihagyták.
-Az egész ispotály fejezetet kihagyták, és Faramir és Éowyn helyzete egyáltalán nincs benne, se Éowyn vívódása! Emelett a Rammas Echor kifelejtése apró hiba! (pedig szerintem érdekesen mutatott volna)
De azért jól van megcsinálva.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275878 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Bombadil
- A Király visszatér moziváltozata 201 perces; elég sokan végigülték
- voltak még más, az eredeti mű szempontjából nagylélegzetű kihagyások: pl. a Megye megtisztítása


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275860 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Bombadil
Igazad van, vannak más kihagyások is, de azt hiszem Bombadil és a Hobbitok kalandja elég tanulságos, a műben is hangsúlyt kap, nem tudok mást részt megemlíteni, amikor egy szereplő (Frodo) ilyen jellemváltozáson megy át (levágja a manó kezét, és ha ezt először teszi meg valaki, akkor az nem könnyű) :twisted:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275859 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Bombadil
Bocs, de nem vagyok elég tájékozott a témában.

Én ülnék 3 és fél órát moziban, de nem én fogom sikeressé tenni a filmet. A filmet a nagyközönségnek kell eladni, ami már veszélyes játék.
Ők nem ülnének 3 és fél órát egy film elött. :x

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275849 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Bombadil

Anduin írta: Hát ahoz képest, hogy a WarnerBrothers egy másfél órás filmre szerződtette volna le Petert, azé' a New Line se engedhetett többet!
3 könyv, 3 rész. Egyépként Bombadil részenkívül nincs több kihagyás.
A könyv elején Tolkien nagyon részletes (1 fejezet egy erdő?! késöbb nincs ilyen) Ha belerekják, az 1. rész lett volna hosszabb, de azért 3 és fél órát én sem ülnék moziba. Akit érdekel, elolvassa. :roll:


Előszöris nem a WB hanem a Miramax, másrészt az meg, hogy Bombadil részén kívül nincsen kihagyás (ugye nem is gondoltad komolyan?) még a bővítettre sem igaz.

Ha 3 és fél órát nem ülnél moziban, akkor hogy nézted meg a Király visszatért? (vagy esetleg ennek a bővítettjét?)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275844 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Bombadil
Hát ahoz képest, hogy a WarnerBrothers egy másfél órás filmre szerződtette volna le Petert, azé' a New Line se engedhetett többet!
3 könyv, 3 rész. Egyépként Bombadil részenkívül nincs több kihagyás.
A könyv elején Tolkien nagyon részletes (1 fejezet egy erdő?! késöbb nincs ilyen) Ha belerekják, az 1. rész lett volna hosszabb, de azért 3 és fél órát én sem ülnék moziba. Akit érdekel, elolvassa. :roll:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275679 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Bombadil
Látta itt valaki a werk-filmeket?

Nekem megvan a full 12 lemezes eredeti változat, és az egyik werkben elmondják ,hogy miért kellett kihagyni:

1.Túl hosszú a film (mint azt már előttem megjegyezte valaki) :wink:
2.Úgy gondolták, hogy azoknak,akik nem olvasták a könyvet így is elég nehéz megérteni a történetet és Toma koma csak bezavarna a képbe

Azonban ez nekik is fájdalmas lépés volt éppen ezért így gondolnak rá:
Nem mondtuk, hogy Bombadil nem létezik, sőt azt sem hogy a hobbitok nem jártak az Öreg-erdőben és nem találkoztak Iarwain ben-Adarral, csupán kihagytuk őt a történetből, mert nem kötődik szorosan a fő témához, a Gyűrűhöz.

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #275390 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil

arwen114 írta: szerintem nagy butaság őt kihagyni a filmből . tudjátok szerintem bomba de dilló olyan karakter akit peter a rendező nagyon jól eltutta volna találni azt a személyiséget csak ahogy látom nem volt mersze rá :pippin4:


szerintem meg ki kellett hagyni, mert 3 órába te be tudnád sűríteni? én meg sem próbálnám

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274845 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Bombadil

olorin.papa írta:

Phaedra/Namarie írta: Toma és Gandalf: amennyiben Toma is maia és Gandalf is, ismerhették egymást még Valinorból.


Már amennyiben Toma valaha lakott Valinorban, és nem az alapítás előtt telepedett le középföldén... igaz, attól még ismerhették egymást annak idején.
Lehet, hogy Gandalf valamelyik útja során találkozott Tomával...

frodóék látogatása attól is fontos, hogy ott kapták meg azokat a tőröket, amelyek egyikével Trufa megsebezte A Boszorkány Urat.


Ez egy kicsit később, a sírbuckáknál van, nem pedig Toma házában, de az való igaz, hogy Toma is jelen volt akkor, amikor a hobbitok magukhoz vették a tőröket.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274692 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil

arwen114 írta: szerintem nagy butaság őt kihagyni a filmből . tudjátok szerintem bomba de dilló olyan karakter akit peter a rendező nagyon jól eltutta volna találni azt a személyiséget csak ahogy látom nem volt mersze rá :pippin4:


A bővített DVD extrái között szerepel, hogy PJ is sajnálta, hogy BT kimaradt a filmből, de nem vitte előre a film menetét, és őket is szorította a rendelkezésre álló "film hosszúsági" keret.

A TTT bővített DVD jén szerepel a Fűzfa Apó, és BT versét (Aludjál, egyél földet, igyál vizet...) vers is szerepel benne, csak ott Szilszakáll mondja.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274655 Írta: gilgolodh
gilgolodh válaszolt a következő témában: Bombadil
szerintem nagy butaság őt kihagyni a filmből . tudjátok szerintem bomba de dilló olyan karakter akit peter a rendező nagyon jól eltutta volna találni azt a személyiséget csak ahogy látom nem volt mersze rá :pippin4:

miklya emese

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274583 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Bombadil

Phaedra/Namarie írta: Toma és Gandalf: amennyiben Toma is maia és Gandalf is, ismerhették egymást még Valinorból.


Már amennyiben Toma valaha lakott Valinorban, és nem az alapítás előtt telepedett le középföldén... igaz, attól még ismerhették egymást annak idején.
Lehet, hogy Gandalf valamelyik útja során találkozott Tomával...

frodóék látogatása attól is fontos, hogy ott kapták meg azokat a tőröket, amelyek egyikével Trufa megsebezte A Boszorkány Urat.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274577 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Bombadil
Szerintem a Tománál töltött idő, noha epizód, mégis fontos. Itt értik meg a hobbitok először, hogy náluk mennyivel ősibb lények is vannak ebben a világban, valamint, hogy a saját világukon kívül vannak olyan lények, akikről ők nem is tudnak- vagyis a nagyvilág Tománál nyílik ki először. Igazándiból itt szembesülnek először a hatalmakkal. Fontos, hogy a Gyűrű nem hat Tomára, és az is, hogy utuk során itt érzik először igazándiból biztonságban magukat.

Másfelől a hobbitok úgymond "mitológiaia ismereteket is kapnak"- hiszen bombadil mesél nekik egyet s mást, és ennek során megképződnek előttük az Óidők.

Toma és Gandalf: amennyiben Toma is maia és Gandalf is, ismerhették egymást még Valinorból.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274529 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Bombadil

Beleg írta:

Estelio írta: [size=9:2bqjer61](ne szedjétek le a fejem...kérci...)[/size]

Én nem fogom! Nekem a Bombadilos rész tetszik a legkevésbbé...

És én még azt hittem egyedül vagyok ezzel... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274528 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Bombadil

Estelio írta: [size=9:7x21npe7](ne szedjétek le a fejem...kérci...)[/size]

Én nem fogom! Nekem a Bombadilos rész tetszik a legkevésbbé...

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274523 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Bombadil

Annedun írta: a frncba!
nem tudjátok, hogy emnnyire dühös voltam, hogy minden kaland nélkül érkeznek el a hobbitok Bríbe, és TELJESEN KIHAGYJÁK BOMBADILT!!!!

higgadjak már le! szerintetek nem felháborító?????!!!!! :x :cry: :(

Nekem nem igazán hiányzott Bombadil, de ez csak az én véleményem... [size=9:2p3m583o](ne szedjétek le a fejem...kérci...)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #274521 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Bombadil
a frncba!
nem tudjátok, hogy emnnyire dühös voltam, hogy minden kaland nélkül érkeznek el a hobbitok Bríbe, és TELJESEN KIHAGYJÁK BOMBADILT!!!!

higgadjak már le! szerintetek nem felháborító?????!!!!! :x :cry: :(

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272546 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Bombadil

Anduin írta: Szerintem, Gandalf, és Bombadil hasonló alak a műben.
Aranyfürtöt, leginkább melianhoz hasonlítanám. :D


És milyen értelemben? Mármint Gandalf és TB.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #272450 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Bombadil

Alyr Arkhon írta:

Anduin írta: Szerintem, Gandalf, és Bombadil hasonló alak a műben.
Aranyfürtöt, leginkább melianhoz hasonlítanám. :D


Ki az az Aranyfürt?


Bocs, már fáradt vagyok. Aranymag!

Aranyfürt Csavardi Samu lánya.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.628 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére