Állatbarátok

Több
17 éve 10 hónapja #297306 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ma fantasztikus napom volt! Találtunk egy elkóborolt ebet. A barátnőm félt tőle, de láttam rajt, hogy ari, ugyhogy félve megsimiztem. Utána egész nap követett minket. Mi meg persze próbáltuk kideriteni kié. Végül arra jutottunk, hogy a közeli tehéntenyészetből való pásztorkutyuli. A neve Rex (erre mindig felkapta a fejét, mikor soroltuk a leggyakoribb kutyaneveket) és még engedelmeskedett is nekünk! (gyere ide, ül, fekszik) Csak a kutyák voltak Rexre nagyon idegesek... :lol:

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #297140 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta: Valaki ért valamenyire a sünikhez?????


Más a cicánk esküszöm elmegy egy vérebnek...... állandóan a bokámat támadja és iszonyuan harcias. Még csak 3 hónapos, nem lehetne tenni ellene valamit? az előző macskám nem volt ilyen.


Sünökről:
Mi már neveltümk sünöket, almányi koruktól, előszöt tejet adtunk nekik, aztán meg hús maradékot, csirke bőrét... a végén meg egy hijján mind elsündörgött.

Adhatsz neki, amit a cicáknak szoktál, ha kell neki, akkor megeszi...

A cicusra: erősen fujjál az orrára, akkor abbahagyja... az annya is így neveli... :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #297090 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:cry: Részvétem, Snuffles! :(

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 10 hónapja #297070 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:( sajnálom...........

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #297001 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Elpusztult.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296992 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ki ért a papagájokhoz? Épphogy ivarérett hullámos papagájom egyik percről a másikra rosszabbul lett, ma reggel kezdődött, és mostmár vergődik a földön, fel se tud állni, lábai, farka görcsben vannak :( mit tehetek vele azonkívül, hogy nem tudok felhívni állatorvost, mert nem rendel már?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296838 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Niph, a sünikkel kapcsolatban, nem mintha sünész szakértő lennék: ne adj nekik tejet semmiképpen, mert hasmenésük lesz. Sztem ha elrágcsálódnak, bogarásznak, nincs semmi baj, előbb-utóbb, ha elég nagyok lesznek, elsündörögnek mindenfelé. Lehet, hogy az anyjuk elpusztult, de lehet, hogy megvan, csak kóvályog, sztem nem kell mesterségesen etetni őket. Esetleg lehet nekik adni darált húst, ilyesmit, ha már nagyon kilátszik a bordájuk az éhségtől... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296829 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta: Valaki ért valamenyire a sünikhez?????
Mert nekünk most van 4db kis sünink az udvarban. Ez nem is baj, csak az hogy nem találjuk meg az anyjukat.... amúgy olyan fél tenyérnyi nagyságuak, és jól el vannak, fűvet rágcsálnak, meg kukacokat, és egész jól eltürik az ember közelségét. De mégis nem tudunk mit kezdeni velük!!! Valaki aki ért hozzá, irjon valamit roluk....please....... :lol:

Más a cicánk esküszöm elmegy egy vérebnek...... állandóan a bokámat támadja és iszonyuan harcias. Még csak 3 hónapos, nem lehetne tenni ellene valamit? az előző macskám nem volt ilyen............ :evil: :oops: :P


Amacskádra egy tipp: vegyél egy erős anyagű kesztyűt (bőr, vagy jól bélelt téli) és arrig játsz vele, amíg ki nem fárad. Jó taktika pl. ha a kereddel meggyömöszölgeted a fejét (persze csak szelíden), és ha eléggé ráérez, akkor hamarosan a kesztyűs kezed lesz a célpont. Valószínűleg egy idő után a hátára fordul, akkor a hasád kezd el dögönyözni, +jöhet a szokásos cérnával vagy fűszállal való játék, lehetőleg körbe-körbe, hogy elszédüljön. Csináld egész addig, amíg ki nem fárad. Utána pár perc nyugalmad lesz, és a játék is nagyon muris. Ha még ezek után sem hagyja abba a piszterülést, akkor amind a lábadba harap, vedd fel és tedd arréb. Egy idő után csak elnövi a dolgot. Amikor a lábadra ugrik sose taszitsd a lábaddal arréb, mert akkor azt általában játéknak szokták venni! Ezenkívül ez az időszak kitűnő alaklom a különféle ételért kétméterrefelugrálós trükkök tanítására. Ha ezek után még mindig rémséget játszik, vagy tú játékos, vagy bedilizett, de egyik esetben sincs tippem.

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296810 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Valaki ért valamenyire a sünikhez?????
Mert nekünk most van 4db kis sünink az udvarban. Ez nem is baj, csak az hogy nem találjuk meg az anyjukat.... amúgy olyan fél tenyérnyi nagyságuak, és jól el vannak, fűvet rágcsálnak, meg kukacokat, és egész jól eltürik az ember közelségét. De mégis nem tudunk mit kezdeni velük!!! Valaki aki ért hozzá, irjon valamit roluk....please....... :lol:

Más a cicánk esküszöm elmegy egy vérebnek...... állandóan a bokámat támadja és iszonyuan harcias. Még csak 3 hónapos, nem lehetne tenni ellene valamit? az előző macskám nem volt ilyen............ :evil: :oops: :P

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296486 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na ha valaki ezt megfejti nekem...
A kutyán szerintem németjuhász rotveller (ha nagyon rossz a helyesírás sorry), bár mi a tenyészt?t?l németjuhász huskyt rendeltünk, na mindegy... Szóval elég nagydarab banga eb. Mint mondottam nemrég szült, és mivel a kiskutyusokat elköltöztettük az örök vadászkutyamez?kre, kutyikám eml?problémák miatt belázasodott.
Az óla ugy van elhelyezve, hogy egy murváson áll, mellette van a kerítés és egy fal (ezek derékszögben állnak, a kutyaól sarka ebbe illeszkedik). A kutyám pedig ahelyett, hogy tétlenül szenvedett volna, felásta a murvát az óla alatt, akkora lyukat kapart, hogy ha belemászott nem is látszott ki, és ha szólítottuk akkor is csak a farkát dugta ki, hogy jelezze, hallja, hogy mit mondunk. Így volt benn egy napig, enni nem evett (ami magában egy csoda, igen falánk egy kutyi, a nevén kívül is csak a kaja, vacsi, gyere és enni szavakat volt hajlandó megtanulni). Gondoltuk biztos így h?síti a hasát meg minden.
A még furább az az, hogy mostmár semmi baja, néhanapján mégis meglátodatja a kaparást, és órákat is benn tud lenni. De azt nem hinném, hogy ól helyett használná és alvásra, mert aludni a szalmásban kotort magának helyet (csak tudnám minek van kutyaól...).
Szóval szerintetek miért csinálja?

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296273 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta: Az, hogy állattetemekkel van tele a kert, nem ujdonság, di melyikteknél van eltemetve orosz katona? :P


Mialattunk elvileg akármi/akárki is lehet. Amúgy Hatvan közepén tömegsír van. De tényleg. Orosz katonák f?leg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296115 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekünk a kertben van 3 kutya, 2 cica egy nyúl meg valamennyi hörcsög eltemetve.

A többségnek jelölve van a sírja.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
17 éve 10 hónapja #296094 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Silima: jujj........ 8O
Temeto: Nálunk csak két nyuszi van és egy kutya. Kertben. Kutya sírján van jelzés.
A hat-, nyolc- és többlábúak, ugye, nem számítanak? :twisted:
Nemszeretem az olyan vidiket... nem azért, mert nam akarok szembenézni a nagy rohadt igazsággal.. sajnos éloben is láttam ma egyszer olyat, h nem felejtem el... :evil: és nem tehettem semmit sem... :evil: :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296034 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én papagájjal (Castor) voltam nemrég orvosnál, beteg a csöre, kezelni kell fert?tlenít?vel, de annyira utálja, az állatorvos (fiatal hímnem? egyed) meg mindig röhög, hogy a papagáj eljátssza a hattyú halálát pedig semmi baja nem lesz azzal, ha megfogják. De mindig ordít, ha hozzáér valaki. Van egy másik is (Pollux), de az szelídebb, hintázik is, megeszi az almát, répát, salátát, játszik a tükörrel és használja a csörkoptatót, de Castor nem tudja mit kell vele kezdeni. Eredetileg csak ö volt, aztán vettem mellé még egyet, hogy megtanítsa ezekre a dolgokra, dehát sajnos külön kell öket tartani Castor cs?re miatt. :( (
Majd teszek be képeket, Polluxnak márványos fehér a tolla.

Azt a wiwes állatkínzós felvételt én is láttam, de csak az els? kb 10-15 másodpercét, mert borzalmas volt. Anyám öt másodpercig bírta, aztán elszaladt inkább. Az ilyen embereket úgy meg tudnám fojtani egy kanál vízben, vagy még annyi se kéne hozzá...

Az állattemetöröl annyit, hogy nekünk is van csomó guppink meg teknösünk a kertben, csak a kert négy társasház tulajdona, és már több gyerek is hozta le elhunyt kedvencét elásni. Mondjuk anyu sosem engedte volna, hogy az elpusztult macskákat is kertben ássam el, pláne ebben, úgyhogy öket szép zsákban csak a szemetesig vitte. Én mondjuk ódzkodok ettöl a megoldástól...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296029 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Fio, én megnéztem. Ééés... No comment. Nevetségessé válik a humánus szó értelme miszerint ilyenre csakis emberek képesek.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #296026 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Víg a kedvem, mert kezdek megnyugodni! Kutyám Bertuska már sokkal jobban van. Sajnos kiszaladt nemrég egy autó elé. Az egyik hátsó lába csúnyán sérült, deformálódott. Nagy szervezések közepette voltunk már többször állatdokinál. Otthon kezeltem kencékkel, kötéssel ahogy kell.
Relativitás: Másod alkalommal doki bá ránéz a lábára s megjegyzi, de csúny, mire a felesége is ránéz (? is állatdoki) együtt rendelnek! megjegyzi: Ó, de szépen gyógyul! :lol: :lol: :lol:

Állattemet? nálami s van.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295962 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aki fenn van iwiw-en az már kapott videót az állatnyúzásokról? Én kett?t is kaptam, de a feléig se bírtam....

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 10 hónapja #295933 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az, hogy állattetemekkel van tele a kert, nem ujdonság, di melyikteknél van eltemetve orosz katona? :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295825 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Morbid témánál maradva, nálunk is a kert vége az állattemető, a tuják mögött. Ott nyugszik kb. 15 törpenyúl, teknősök, madarak, egy kutya, a szomszéd macskája... szal sok mindenki. Számolni kell a parcellákat. Néhány éve történt, hogy apa készült eltemetni egy jobblétre szenderült nyulat, ássa a gödröt, egyszer csak szembejön vele egy másik nyúl a föld alól... 8O Gyorsan betemette, csak utólag mesélte el nekünk, hogy elszámolta a sírhalmokat... végülis nem kiáltottuk ki hullarablónak...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295783 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem különleges hogy virág van rajt. Remek trágyák szegény kutyulik :? :oops:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295781 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Állatbarátok

ystray írta: kész temetző lehet a kertetek, kuytakísértetekkel meg ilyemi...
tavaszi sárga vadvirág... én salátaboglárkára tippelek, elég gyakori és néhol tömeges, koratavasszal virágzik. (persze leh más gyakoribb boglárka is)
ha küldesz róla képet megmondom micsoda (a boglárkák többsége ilyenkorra már elvirágzott)


igen pl ez is elvirágzott azon kívül mivel mellette van a kukorica és eegy lucerföld is (ami ráadásul nem a mienk) néhanapján irtani kell, mert elég magas is tud lenni,(már mihez képest) csak egy kis földcsíkban van. Kutyakísértetekhez még nem volt szerencsém :lol: majd egyszer ha kinn sátrazok esetleg.

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295776 Írta: ystray
ystray válaszolt a következő témában: Állatbarátok
kész temetző lehet a kertetek, kuytakísértetekkel meg ilyemi...
tavaszi sárga vadvirág... én salátaboglárkára tippelek, elég gyakori és néhol tömeges, koratavasszal virágzik. (persze leh más gyakoribb boglárka is)
ha küldesz róla képet megmondom micsoda (a boglárkák többsége ilyenkorra már elvirágzott)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295753 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: Állatorvostül nem kérdeztétek meg hogy mivel kezeljétek?


Dede. Ez már nem az első eset. Sok kóbor kutya egyszerűen kikaparja a kerítést... A doki írt fel valami sprayt, lehet hogy jobb lett volna a kutyasampon, de Mancsi nem engedi magát fürdetni max slaggal tudjuk megoldani. De lehet csak azért nem használt eddig, mert ujra és ujra jöttek hozzá kutyák és még idő kell... Azért már látszik rajta javulás. Csak mindig kikaparja és a szőre is kihullt egy részen. :cry:
Woland, mi hasonlóan szoktuk a jól tudom... Apu igy csinálja csak nem elkapja őket, hanem egy gödörnél... :cry: és a kutyulik mire földet érnek általában már nem élnek, ha meg igen akkor a becsapódásnál... Aztán betemeti. Kész kis sír van nekik a kert végében... Érdekes módon pont ezeken a helyeken van egy sárga vadvirág ami minden tavasszal kihajt. Csak ugy virul a kert vége... :lol:

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295744 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Állatbarátok
......kevesbe drasztikus modszer a meg 2-3 napos kicsiket magasra feldobnies ELKAPNI!!!!!! mire elkapod ar nem elnek :cry: , nemtom mert de nehany ismerosomnel bejott, lsd. egy villanyi allatorvosnal is

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295738 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Állatorvostül nem kérdeztétek meg hogy mivel kezeljétek?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295708 Írta: veramacska
veramacska válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ma megellett a kutyám... Kimentem hozzá de ránézésre is volt vagy 10 kiskutya (bár már volt 15-18 tagú ellése is, nem tudom hogy jöhet ki ennyi egy kutyából...), nem is beszélve a már két elhullottról... Nem nagyon tudom mi lesz ennyi kutyussal... Ráadásul a kutyus még valamelyik apucijelölttől valami élősködőt is elkaphatott és nem igen hatott eddig a sprayvel való kezelése, ugyhogy lehet hogy a kiskutyusokra is átterjed... Még az is lehet, hogy apumnak agyon kell csapnia őket... :cry: Pedig az olyan szörnyű... :cry:

"Érzem, hogy szabad vagyok, de tudom, hogy nem vagyok az."
/E. M. Cioran/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295707 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez úton jelzem ismét hogy vannak kismacskáink akik már akár most is elvihetők.

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295693 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
de... méghozzá tengeri. (kukorica yeah :lol: )

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295676 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Törpenyuszik:
www.zoldmagazin.com/belso/cikkek ... merino.jpg


Ez nyúl?! 8O Nem malac??? 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 11 hónapja #295665 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.470 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére