Állatbarátok

Több
17 éve 7 hónapja #302652 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sil írta: Az a lovas egyszerű hoax, még akkor is, ha jó szándékkal indították.

Dehát épp arról szólt a cikk, hogy nem hoax, csak már nem aktuális. Vagy félreértettem valamit?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302648 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A lovakat megeszik, ugye? :twisted:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302610 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az a lovas egyszerű hoax, még akkor is, ha jó szándékkal indították.
katt ide
Nem értem, miért küldik tovább az emberek az ilyeneket. Még ha lenne is kezdetben valami haszna, 1-2 nap alatt akkor is tárgytalanná válik egy ilyen felhívás, mégis sokszor évekig keringenek a neten. :roll:

[size=9:35ae2uam]Kis olvasnivaló lánclevél-ügyben:
index.hu/tech/hoax/
yikes.tolna.net/hoax/
Illetve a témához kicsit tágabban kapcsolódva:
www.urbanlegends.hu/ [/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302609 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: iwiwen láttam, bocs, ha már volt.

"Surgosen gazdat keresnek 3 lonak. Ha nem talalunk senkit aki megvenne oket, szerdan reggel vagohidra viszik oket. A lovakat kilora adjak: 350 Ft \ kg.
1 db 19 eves herelt, nagyon szelid, kisgyerekek lovagoltatasara alkalmas, akar 3 eves kortol.
1 db 4 eves herelt, dijugratni vagy hobbilonak.
A harmadikrol egyenlore csak annyit tudok, hogy senki sem akarja, mert nincs meg betorve, igy ot profi lovasoknak ajanlanam. kerlek tovabbitsatok az uzenetet akinek tudjatok. Ha tobb informaciot tudok meg a lovakrol, azt jelzem. Ardai Viktoria 06 30 527 0763"


Ezzel kapcsolatban idézem a halápi Lovarda fórumán írtakat:

Berta írta:
ezt az e-mailt kaptam egy ismerősömtől:

Szia!

Egy ismerősöm írta ezt, talán Téged vagy az ismerősiedet érdekelheti:

"Mázsáné Horváth Viktória [Vi... (374) Üzenek

Surgosen gazdat keresnek 3 lonak. Ha nem talalunk senkit aki megvenne oket, vagohidra viszik oket. A lovakat kilora adjak: 350 Ft \ kg.
1 db 19 eves herelt, nagyon szelid, kisgyerekek lovagoltatasara alkalmas, akar 3 eves kortol.
1 db 4 eves herelt, dijugratni vagy hobbilonak.
A harmadikrol egyenlore csak annyit tudok, hogy senki sem akarja, mert nincs meg betorve, igy ot profi lovasoknak ajanlanam. kerlek tovabbitsatok az uzenetet akinek tudjatok. *********************

Puszi: Lara


több infot én sem tudok, de jó lenne segíteni...

Roli írta:
A piros részt(Telefonszám.)Moderáltam.Kamu az egész.Mármint a vágó.

Fortuna írta:
Állítólag elkeltek a lovak.
Ami érdekes,hogy egyre több ilyen érzelmi zsarolás-szagú hirdetés jelenik meg a neten,borzolandó a jószándékú lóbarátok idegeit.És mindig az utolsó pillanatban szólnak,gondolom azért,hogy ne legyen idő leinformálni a lovakat.
Rádásul egy vágóhíd sem ad 350 forintot kilónként vágólóért.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302489 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pedig a lóhús állítólag finom... :D

Elnézést minden magát állatbarátnak tartó személytől (mint asszem magam is), de ez nem tudtam kihagyni... :P :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302480 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
iwiwen láttam, bocs, ha már volt.

"Surgosen gazdat keresnek 3 lonak. Ha nem talalunk senkit aki megvenne oket, szerdan reggel vagohidra viszik oket. A lovakat kilora adjak: 350 Ft \ kg.
1 db 19 eves herelt, nagyon szelid, kisgyerekek lovagoltatasara alkalmas, akar 3 eves kortol.
1 db 4 eves herelt, dijugratni vagy hobbilonak.
A harmadikrol egyenlore csak annyit tudok, hogy senki sem akarja, mert nincs meg betorve, igy ot profi lovasoknak ajanlanam. kerlek tovabbitsatok az uzenetet akinek tudjatok. Ha tobb informaciot tudok meg a lovakrol, azt jelzem. Ardai Viktoria 06 30 527 0763"


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302475 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

KISCICÁt keresek!
Van valakinek Pestközelben kiscicája?

Szombat délelőttre kellene...A művészetek palotájában egy írótanfolyam megnyitóján ő lenne a "tudós macskája".
csak pár óráról lenne szó és hoznám vinném.

a mielőbbi macska reményében,
lau

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302457 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hááááááát Namarie... Feküdj korábban hogy úgy is ébredj :wink: Amúgymeg... Kitartás :roll: :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302417 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, emberek, bár állatbarát vagyok, ma reggel azt mondtam, hogy mind agyoncsapom. Három napja hajlanonta csinálj a társaság a cirkuszt. ma nem háromkor, hanem ötkor kzdték. A dog nekilátott ugatni, a kakas kukorékolni, a kismacska valamivel buhogni, meg csattogni, a nyúl meg rajtam kaparni, de szerencsére ő mérsékelte magát. Ja, és a kiscic olyat csinált a fürdőszobába, hogy majd' hanyattdobtam magam. :oops: 8O

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302265 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
És ő lesz Cameleon the Dark :twisted: :sauron1:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302227 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: Kedvesem biológus, épp ez volt köztünk a téma egyik alkalommal és azt mondta, ha megvakul, nem tudja változtatni a színét, és feltehetően sötét lesz :D Kellemetlen lehet. :P

Oh, köszönöm szépen. :D D Anyám roppantmód örült a válasznak. :lol: :) )) :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302186 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: Ha a kaméleon megvakul, akkor tudja változtatni a színét?

Kedvesem biológus, épp ez volt köztünk a téma egyik alkalommal és azt mondta, ha megvakul, nem tudja változtatni a színét, és feltehetően sötét lesz :D Kellemetlen lehet. :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302179 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hmm, egy kérdés:

Ha a kaméleon megvakul, akkor tudja változtatni a színét?

(ergo mivel is érzékeli a kaméleon a környezetét, a szemével, vagy a bőrével? [mint pl. egyes vak emberek érzékelik a tárgyak színét])
Tudom, vélhetőleg rövid időn belül elpusztul szerencsétlen álat, de ameddig él, képes-e megváltoztatni a bőrszínét? :P Hozzáteszem, ne engem szidjatok, Anya ma ezzel a kérdéssel kiakasztotta a fél tanári kart, mikor reggel nyolckor megkérdezte erről a biológia szakos tanárt. :D :D (Amúgy nem tudott válaszolni rá. :P )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302124 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niphredil Eleanor írta: Biztos edzésben tartják! :wink: Teszem azt, sokat menekül a szomszéd kutya meg a többi kandúr elől. :lol:

Hát, azt kétlem. :P A szomszéd kutya mamámék kutyája, jóban van vele, a többi környékbeli macskát meg elintézi. :) Szerintem egyszerűen nem olyan alkat, meg vadászik is néhanapján, szóval mozog valamelyest. :D
Múltkor fogott, egy kb. fél hüvelykujjnyi kisegeret, de "elromlott", mert gondolod erőseben foghatta meg, és kimúlt, már nem futkorászott neki... de azért megette. :P Amúgy az a legjobb, amikor egeret fog, mert délelőtt/ebéd környékén hazahozza, és egész délután itthon van a macska, szem előtt, mert fél napot is eljátszik szerencsétlennel. :P :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #302098 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: [Nekem kandúr macskám van, illetve csak volt, mert ivartalanítva van (ergo ha jól tudom, elvileg nagyobb az elhízás veszélye), mégsem egy kövér macsek. :)


Biztos edzésben tartják! :wink: Teszem azt, sokat menekül a szomszéd kutya meg a többi kandúr elől. :lol:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #302017 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Phaedra/Namarie írta: Snuffles: ne aggódj, a cicád szvsz nem luta, csak nyugodt. Ha fiú, akkor semmi baj. Kandúrok kb. 6 kg körül szoktak lenni.

Nekem kandúr macskám van, illetve csak volt, mert ivartalanítva van (ergo ha jól tudom, elvileg nagyobb az elhízás veszélye), mégsem egy kövér macsek. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #302016 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Snuffles: ne aggódj, a cicád szvsz nem luta, csak nyugodt. Ha fiú, akkor semmi baj. Kandúrok kb. 6 kg körül szoktak lenni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301975 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta:

Snuffles írta: Az nem sok? :S


Mondta Bandika gazdája. :mrgreen:
Bocsánat. :D

:mrgreen: :mrgreen:

Snufi, Bandika továbbra is rulz. 8) Bár az a második kép eléggé megrázó. :P :D :shock:

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301970 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Ancalima Anarórë írta: Mondta Bandika gazdája. :mrgreen:
Bocsánat. :D

:D Jó, hát izé :D De a legtöbb macska a környékünkön normális testsúlyú, nem Bandika-féle elhízott, ellustult hatalmas állat, alig három kiló mindegyik, pedig felnőttek. Nem látszik ki a bordájuk, csak marha sokat mozognak az én macskámmal ellentétben és emiatt fürgék és könnyűek. Hát nem tudom, az én macskám fél évesen is két tonna volt, úgyhogy én inkább nem mondok semmit. :D


No para! A mi nagyfiúnk kb. 10 kg, mert valószínűleg van benne egy adag szibériai tigriscsíkos is. Ettől még fürge, ha kell, de nagyon nyugodt, és erős.

A tietekben is lehet valami beütés. Mit adtok nekik enni? Szabadban járkálhat?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301963 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Köszönöm a válaszokat, kiderült, hogy csak én látom Gombócot soványnak. Ami talán azért lehet, mert kisebbb korában azt hiszem erősen hasonlított Bandikára, ami a testalkatot illeti. :lol: Az egész cica olyan volt, mint egy golyó! :D

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301884 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Lin írta: Még valami, egy 5 hónapos cicának mennyi az ideális testsúlya? Ha 2,5 kg körül van, az nem kevés?

Az nem sok? :S


Az enyém is 5 hónapos és azis 2 és fél kiló, tennap megmértem... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301843 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Továbbra is Bandika a háttérképem... :D Szép madár! Meg Pollux is. :) ;)

Lin: keverék... Biztos találsz valami kedves, jópofa jószágot.

(Amúgy a minap megállapítottam, hogy utcagyőztes, kibogarászhatatlan családfájú Bogárkánk nem is keverék. Hanem elegy, mert nincsenek fázishatárok. Csufi, a mopsz-uszkár szülemény még keverék... :D :oops: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301838 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Viszont biztos egyikse olyan gyönyörű, mint Bandika. :D DD

Népszerűsítem tovább az állatot :D
href.hu/x/1s12
href.hu/x/1s13
Már hat éves is elmúlt, jó ég. :)

---
Ja és az ígért kép Polluxról:
href.hu/x/1s14

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301827 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Ancalima Anarórë írta: Mondta Bandika gazdája. :mrgreen:
Bocsánat. :D

:D Jó, hát izé :D De a legtöbb macska a környékünkön normális testsúlyú, nem Bandika-féle elhízott, ellustult hatalmas állat, alig három kiló mindegyik, pedig felnőttek. Nem látszik ki a bordájuk, csak marha sokat mozognak az én macskámmal ellentétben és emiatt fürgék és könnyűek. Hát nem tudom, az én macskám fél évesen is két tonna volt, úgyhogy én inkább nem mondok semmit. :D


Viszont biztos egyikse olyan gyönyörű, mint Bandika. :D DD


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301820 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ancalima Anarórë írta: Mondta Bandika gazdája. :mrgreen:
Bocsánat. :D

:D Jó, hát izé :D De a legtöbb macska a környékünkön normális testsúlyú, nem Bandika-féle elhízott, ellustult hatalmas állat, alig három kiló mindegyik, pedig felnőttek. Nem látszik ki a bordájuk, csak marha sokat mozognak az én macskámmal ellentétben és emiatt fürgék és könnyűek. Hát nem tudom, az én macskám fél évesen is két tonna volt, úgyhogy én inkább nem mondok semmit. :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301818 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Lin írta: Még valami, egy 5 hónapos cicának mennyi az ideális testsúlya? Ha 2,5 kg körül van, az nem kevés?

Az nem sok? :S


Mondta Bandika gazdája. :mrgreen:
Bocsánat. :D


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301817 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Lin írta: Még valami, egy 5 hónapos cicának mennyi az ideális testsúlya? Ha 2,5 kg körül van, az nem kevés?

Az nem sok? :S

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301811 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tanácsért fordulnék hozzátok, nagymamámnak szeretnénk valamilyen kutyát. Egyedül él és jól jönne egy kis társaság neki, valaki, akiről gondoskodhat. Én nem nagyon ismerem a fajtákat, ezért kérnék egy kis segítséget.
Azt tudni kell, hogy kertes házban lakik, a kutyát a kertben szeretné tartani, kivéve éjszaka. Kislánykorában megharapta egy kutya elég csúnyán, ezért van benne egy jó adag félsz is, tehát szerintem a nagytestűek nem nagyon jöhetnek szóba. Előre is köszönöm. :)

Még valami, egy 5 hónapos cicának mennyi az ideális testsúlya? Ha 2,5 kg körül van, az nem kevés?

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301785 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Örülj, hogy csak egyedül volt... Ha vártál volna, még haza is jön :) A lovak társas lények. De ha két ló együtt szökik el, akkor soha többet nem látod viszont.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #301780 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek Elszökött a lovam majdnem szívrohamot kaptam 2 órán keresztül kerestem és 3 km- rel arréb találtam meg!! :bill1:

Az a lényeg hogy meg van!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.096 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére