Állatbarátok

Több
17 éve 7 hónapja #301623 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Olorin.papa írta: A menhelyes kutyák biztosan megkapják a kötelező oltásokat, és a tablettákat

én tudom, de egy akaratos, "énmindenttudok" típusú negyvenes anyukának nem tudod elmagyarázni úgy, hogy ne felejtse el ezt két hónap múlva egy "kutyaszerző" körút alkalmával... :/

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301622 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: nem kell valakinek egy fehér kan törpeuszkár???

most épp nem vagyok jó viszonyban anyámmal, de szerintem ez hétfőre megváltozik, akkorra talán tudok választ adni... törpeuszkárunk ugyebár már volt és lehet, hogy esetleg...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301602 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Zsazsi a szénánkba született 2 tesója volt.
Egyébként ha kutyát szeretnék sztem menhely.
Már csak a tudat is, hogy befogadok egy állatot és a barátommá teszem, az is olyan széééép... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301590 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én sem szeretek venni kutyát, ennek ellenére a legtöbb kutyánk vett, mert Anya tenyésztett korábban (ill. még most is, most próbáljuk elsózni az utolsó kiskutyát, nem kell valakinek egy fehér kan törpeuszkár???) de mondjuk Csufi nálunk született, Bogárkát találtuk, Bolha az "ölünkbe pottyant", és pont ők a legjobb fej kutyáink. Bogár sztem tisztában van vele, hogy már réges-rég nem élne, ha nem fogadjuk be (bár ez elég szentimentálisan hangzik) és több szeretetet ad, mint amennyit valaha is kaphatna tőlünk...
A menhelyről annyit, hogy szívesen hoznék el onnan kutyát, mert amilyen körülmények egyes (főleg magán) menhelyeken vannak, az embertelen... de ez privát vélemény, a "hivatalos" menhelyeken vigyáznak a kutyákra-macskákra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301579 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A menhelyes kutyák biztosan megkapják a kötelező oltásokat, és a tablettákat

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301576 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Heledir írta: Nekem semmi bajom a menhelyes kutyákkal. Teljesen egyetértek azzal amit mondotok. Csak leírtam, hogy nekem melyik kutya tetszik. Én sem adnék ki érte több százezer forintot, de ha jön ingyen, akkor miért hagyjam ki?

Anyámék azok, akiknek csak vett kutya jó, mert telebeszélték egymás fejét azzal, hogy a menhelyről hozott beteg lehet, meg öreg, meg nem olyan, amilyet ő szeretne, meg ha keverék, akkor lehet, hogy még betegebb, ráadásul minek hozzák el más otthagyott kutyáját, ha vehetnek is... Nem tudom őket meggyőzni, de nem is lehet, elég furcsák. Csak sajnálom, hogy ha rajtuk múlna, akkor kipusztítanák a fél világot az ilyen gondolatokkal...

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301572 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem semmi bajom a menhelyes kutyákkal. Teljesen egyetértek azzal amit mondotok. Csak leírtam, hogy nekem melyik kutya tetszik. Én sem adnék ki érte több százezer forintot, de ha jön ingyen, akkor miért hagyjam ki?

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301429 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Aki szívesen befogadna egy fiatal, fekete cicalányt (ivartalanított) az hívjon, munkatársnőm fogadta be az elárvult cicát, de szertné, ha nemcsak lakásban élne és más ok miatt is gazdit keres.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301420 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Galadriel14 írta: igen igen ... én utcáról fogadtam be egyszer egy cicát. annyi szeretet állattól még nem kaptam.

nekem is ilyen cicám van, hát ő a híres Bandika, immár hat és fél éve. :)

A kutyakérdés még nem dőlt el, egyelőre még ráér, egy jó darabig, de mindenesetre nagyon köszönöm a tippeket a kutyafajtákhoz, sokat segítettek, persze anyunak nem, mert csak mégjobban kétségbeesett, hogy most még pluszban öt körül nem tud választani, dehát anyu az anyu... Én már választottam, de úgysem schnauzer lesz... :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301397 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Állatbarátok
igen igen ... én utcáról fogadtam be egyszer egy cicát. annyi szeretet állattól még nem kaptam.

és: ami cicám most is van, azokat meg a barátaim akarták elaltatni, ha nem tudják senkinek lepasszolni. olyan édes...

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301372 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Erda niire (Area) írta: Pofátlan leszek, és beszólok most egy olyan gonoszat, hogy a sintértelepen egy csomó édes házimixer vár gazdira. Ingyen és bérmentve, minden színben, formában, alakban. És tuti viszonozza a szeretet.


És én, ezzel gonoszul teljesen egyetértek.

A fajtatisztáknak gyengébb lehet az immunrendszere és a beltenyészet miatt mindenféle öröklött bajai lehetnek.

Sohasem fizetnék ki egy kutyáért pénzt, mert minek? A menhelyen kis híján azért fizetnek, hogy elhozok egyet a több százból.


Jogos! Az én cicám is egy egyszerű, szimpla házimacska, de annyi szeretetet ad, hogy csak győzzem! :D

Tapasztalataim szerint az ilyen "utcán edzett" jószágok sokkal leleményesebbek és strapabíróbbak, mint a túltenyésztett, fajtatiszta állatok.

És mindenki gonoljon arra, hogy ha egy menhelyi állatot fogad magához, akkor megment egy életet. Ott sok állatra ugyanis előbb-utóbb altalás vár... :roll:

Akkor most melyik is éri meg jobban? Hmm?

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301328 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Pofátlan leszek, és beszólok most egy olyan gonoszat, hogy a sintértelepen egy csomó édes házimixer vár gazdira. Ingyen és bérmentve, minden színben, formában, alakban. És tuti viszonozza a szeretet.



És én, ezzel gonoszul teljesen egyetértek.

A fajtatisztáknak gyengébb lehet az immunrendszere és a beltenyészet miatt mindenféle öröklött bajai lehetnek.

Sohasem fizetnék ki egy kutyáért pénzt, mert minek? A menhelyen kis híján azért fizetnek, hogy elhozok egyet a több százból.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301301 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pofátlan leszek, és beszólok most egy olyan gonoszat, hogy a sintértelepen egy csomó édes házimixer vár gazdira. Ingyen és bérmentve, minden színben, formában, alakban. És tuti viszonozza a szeretet.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301258 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én idén nyáron a francia bulldogba szerettem bele, bár nekik elég borsos az áruk. A kölykök 100 000 körül vannak, a felnőtt kutyák 400 000 körül. Meg sztem sokaknak nem tetszene, mert kis turcsi feje van, meg röfög miközben megy, mert nem kap rendesen levegőt. De sztem nagyon édesek.

www.franciabulldog.hu

Hozzáteszem, hogy nekem csak a teljesen fekete színűek tetszenek. És ha szerencsém van akkor kutyatenyésztő barátnőmtől fogok kapni kb. 5 év múlva ingyen és bérmentve, meg ivartalanítva.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301051 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Newra, a foxikhoz kell, hát... néminemű határtalan türelem és lelkierő, meg annyi energia, hogy lépést tudj tartani vele. Különben tényleg jófejek. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301034 Írta: Newra
Newra válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: Schnauzer aranyos. Nekem mamáméknál volt egy nagy kiadásúban. :D (Ha már külsőségek, ilyen alapon nekem a spánielek nem tetszenek annyira. :P Aranyos, de nemtudom... [size=9:3f0bmq90]Persze lehet, h csak azért (is), mert van egy rigmus amiben a nevemre rímel... :D :P PP[/size])
Egyébként Anya mostanában a beagle-ökbe van nagyon beleszerelmesedve, mindenáron szeretne később egyet. :) ))


Nem is igaz! A spánielek a legédesebbek a világon!..... Na jó, elfogult vagyok :D
Két hete, hétvégén volt szerencsém egy nagyon édes picike fox terrierhez. Bár ezt a fajtát annyira nem ismerem, de ahogy láttam rajta drótszőre volt.
Egyből beleszerettem. :)

Van mi arany, bár nem fénylik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301018 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Silima írta: Snuffles: mondjuk corgi. West Highland terrier. (Bár terriert lakásba?...) Mind szőrös, szálkás szőrű, vagy hát na, olyasmi. Tacskó. (Bár az sem kutyaforma...) Egy jópofa keverék... mondjuk. Törpeschnauzer. Kanapéőrzésre kiváló... :)

Terriereket és tacskókat nem szereti (persze indok nincs, csak nem tetszik neki... hülye külsőségek), de a schnauzer szimpatikus volt eddig is. Meggyőzöm. :)

Schnauzer aranyos. Nekem mamáméknál volt egy nagy kiadásúban. :D (Ha már külsőségek, ilyen alapon nekem a spánielek nem tetszenek annyira. :P Aranyos, de nemtudom... [size=9:3fdxk84j]Persze lehet, h csak azért (is), mert van egy rigmus amiben a nevemre rímel... :D :P PP[/size])
Egyébként Anya mostanában a beagle-ökbe van nagyon beleszerelmesedve, mindenáron szeretne később egyet. :) ))

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301014 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Snuffles: mondjuk corgi. West Highland terrier. (Bár terriert lakásba?...) Mind szőrös, szálkás szőrű, vagy hát na, olyasmi. Tacskó. (Bár az sem kutyaforma...) Egy jópofa keverék... mondjuk. Törpeschnauzer. Kanapéőrzésre kiváló... :)

Terriereket és tacskókat nem szereti (persze indok nincs, csak nem tetszik neki... hülye külsőségek), de a schnauzer szimpatikus volt eddig is. Meggyőzöm. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301011 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Snuffles: mondjuk corgi. West Highland terrier. (Bár terriert lakásba?...) Mind szőrös, szálkás szőrű, vagy hát na, olyasmi. Tacskó. (Bár az sem kutyaforma...) Egy jópofa keverék... mondjuk. Törpeschnauzer. Kanapéőrzésre kiváló... :)
Beagle-t nem javaslom lakásba, mert jópofa meg kedves meg minden, de vadászkutya, ehhez mérten kreatív a kajaszerzésben, a szemetestől a hűtőig mindent kipakol. És marhanagy a mozgásigénye. A mi beagle-nk egész álló nap futkos, szó szerint, mégis el van hízva kissé... Szal vmi ölebet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301005 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: Én is a beagle-t ajánlottam, de anyám szerint "nem kutyaformájú"... Hát most erre mit lehet mondani? :P

Passz. Szerintem határozottan kutyának néz ki, nem pedig pl. papagájnak... :P :D :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301003 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ben Kenobi írta: Beagle? Vagy az már nagy? (Pedig lakásban nem is tudna gödröt ásni... aztán ki tudja. :D :D )

Én is a beagle-t ajánlottam, de anyám szerint "nem kutyaformájú"... Hát most erre mit lehet mondani? :P

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #301001 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: Anyum szeretne venni tavasz környékén egy kutyust, de nagyon nem tudja eldönteni, milyenre gondolt. Szerinte "vagy nagyon kicsit, vagy nagyon nagyot". Namármost az utóbbi semmiképpen sem lehetséges, hiszen társasházban lakunk, emeleten. Pici kutyánk már volt, jól érezte magát, ő törpeuszkár volt. A csivavaféléket az egész család rühelli - bocsánat a csivavatulajdonosoktól :D - inkább valami szőrösebb, de rövidszőrű kis állatka kéne, de tovább nem jutottunk. Mi légyen szerintetek? :/

Beagle? Vagy az már nagy? (Pedig lakásban nem is tudna gödröt ásni... aztán ki tudja. :D :D )

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #300994 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Anyum szeretne venni tavasz környékén egy kutyust, de nagyon nem tudja eldönteni, milyenre gondolt. Szerinte "vagy nagyon kicsit, vagy nagyon nagyot". Namármost az utóbbi semmiképpen sem lehetséges, hiszen társasházban lakunk, emeleten. Pici kutyánk már volt, jól érezte magát, ő törpeuszkár volt. A csivavaféléket az egész család rühelli - bocsánat a csivavatulajdonosoktól :D - inkább valami szőrösebb, de rövidszőrű kis állatka kéne, de tovább nem jutottunk. Mi légyen szerintetek? :/

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #300993 Írta: Svelder
Svelder válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok! :lol:
Nemtom emlékszik-e rám vki, de én is visszatértem nyári pihenésemből!!!
Lenne egy nagy kérdésem:
OLVASTA-E VKI a RAJ című könyvet, mert akkor szívesen elbeszélgetnék vele! (nagyon jó könyv, az íróját nemtom,de majd legközelebb beírom)

Újra kezdődött az évem, és rosszabb mint az ezelőtti 2. Ütközik rengeteg órám, a TO-n le se tojnak,mindenki idegbajos bele értve engem is. De az megnyugtat, hogy még süt a nap jó idő van és, hogy a kiskutyánk egyre csak nő és mindent elvisz ami belefér a szájába! :lol:

Gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 7 hónapja #300850 Írta: Vikil
Vikil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát minden esetre ez jó hír!!

Imádom hogy pacim van , de megtaláltam az első hátrányát 5 órakor kelek miadta hétköznap!! :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #300777 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
én innen szedtem: www.greenfo.hu/hirek/hirek_item.php?hir=13865
A vicces az, hogy sokak szerint meg nől, sőt, egyesek szerint meg már Északon is van egy elvékonyodás ami ki fog lyukadni

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #300776 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nóli i linantea írta: utánakerestem:
www.radiofm95.hu/index.php?megny ... szam=20818

Öhhh, na igen... ez is úgy kezdődik, hogy "amerikai tudósok kimutatták..." - amerikai tudósok minden sz.rt kimutatnak... :roll: :roll: Már elnézést... :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #300775 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hmmmm... én is olvastam/hallottam már ezt a hírt...

utánakerestem:
www.radiofm95.hu/index.php?megny ... szam=20818

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #300766 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Pár hete olvastam, hogy álítólag beforradt az Antarktisz feletti édes kis ózonlyuk, és már mindenhol van ózonréteg, mégha vékonyan is, és az is vastagodik.
Gondoltam beírom, mivel ez jó hír, olyanról meg ritkán hallani. Álítólag azért van ez a javulás, mert már sokkal kevesebb hajtógázt használunk, és az ózon újra tudta termelni magát vagy mi. Azért jó, hogy valamit megjavítani is tudunk... Mégha csak közvetve is.

Hmmm... ez valóban jó. :) Hol olvastad pontosan?

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #300763 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pár hete olvastam, hogy álítólag beforradt az Antarktisz feletti édes kis ózonlyuk, és már mindenhol van ózonréteg, mégha vékonyan is, és az is vastagodik.
Gondoltam beírom, mivel ez jó hír, olyanról meg ritkán hallani. Álítólag azért van ez a javulás, mert már sokkal kevesebb hajtógázt használunk, és az ózon újra tudta termelni magát vagy mi. Azért jó, hogy valamit megjavítani is tudunk... Mégha csak közvetve is.

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.216 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére