A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 4 hónapja #236451 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
VÁNCSA???? Te jó ég, Tolkien prof forog a sírjában...

Felagund részben megválaszolta a rohíros kérdést, de továbbiakban is megvédeném a filmet.
A holtak serege nem tápos, teljesen logikus ami történt, nem fognak rajtuk egyszerű fegyverek. Hogy Mordor ellen is bevethetőek lettek volna? Igen, de az nem Aragorn lett volna aki vezeti őket, mert olyan nincs, h Isildur örököse ekkorát hazudjon - kicsit se, de ezt meg pláne nem. Ez a történet morális síkján elfogadhatatlan lett volna.

A rohírok áldozata pedig abszolút nem volt felesleges, két okból:
1. mi van ha mégsem működnek a holtak?
2. Gandalf életét mentik meg a filmben és LEHET, hogy a könyvben is - meg mellesleg teljesen felaprózzák a sereget, megosztják a figyelmét ezáltal sokkal védhetőbbé vádik a város.

Szarumán-halála: hatásvadász jelenet, tény és való, de engem nem zavar.
Gríma-halála: igaz, teljesen felesleges volt lelőni, nagyon csúnya és nem is értelmezhető.
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236449 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lominas írta: Sokat gondolkoztam ezen az osgiliathos dolgon és rájöttem, hogy - bizonyára az én hibám - nem tudtam volna másképp megoldani a dolgot. A probléma ugye abból adódik, hogy a Frodó-Samu a szál a könyvben is sokkal kevesebb helyet kap (gondoljunk arra, hogy A király visszatér fele szól arról, mi minden történik az Aragorn-Gandalf szállal, míg mindössze 4 fejezet koncentrál arra, amíg Frodóék eljutnak céljukhoz).
Ez az ellentmondás tette kicsit asszimetrikussá a filmet. Illetve tette volna, ha nem dúsítják fel valamivel. Nos szerény fantáziámmal nem igazán tudok jobb megoldást.


A végére sikerült nekem is megbékülni evvel a jelenettel.

Lominas írta: Az kétségtelenül igaz, hogy Faramir jelleme ezt megsínylette, de szvsz a bővített verzió ezt a lehetőségekhez képest teljes mértékben helyretette, mert az a Faramir teljesen más, mint akit az alapfilmben megismerünk.
Tehát nekem sikerült megbékélnem ezzel a verzióval.


A bővítettben valóban ki lett javítva Faramir! Teljesen!

Lominas írta: A másik dolog, ami sok fejtörést okozott nekem - és már a könyv olvasása közben is - az a pelannori csata kimenetele. Nem nagyon fért a fejembe, és ma sem fér, hogy az a csata tulajdonképpen miért fordult meg. A könyvben is eszméletlen nagy sereg ostromolja a várost (a nemrégiben megjelent Atlasz szerint legalább 45 000 fő, de hangsúlyozza, hogy ennek többszöröse is lehet, én el tudok képzelni 80-90 000 fős hadsereget is), velük szemben elenyésző számú, pár ezeres várvédelem, egy 6000 fős rohír lovasság áll + a dúnadánok és a pelargiriak. Utóbbiak érkezése fordítja meg a küzdelmet és nem értem miként, kizártnak tartom, hogy a kalózok érkezésén ennyi múlt volna.
Ez filmen még zavaróbb lett volna, pláne, hogy a kellő látványvilág miatt eléggé felduzzasztották az ork sereget (itt nem akarok számokba belefolyni, de több százezres a létszám minimum) és ekkora túlerőt egy átlagos sereggel lehetetlen visszaverni. Ezért szerintem kellettek Minas Tirithbe a holtak - más kérdés, hogy milyen a dolog képi megjelenítése, mert ez a takonyzöld trutyi nekem se jött be, én inkább egy hatalmas szürkés-sötét árnyként jelenítettem volna meg őket.


A bővítettben az elején szebbek lettek a holtak sztem. a Végét mért kellett mocsárzöldnek hagyni???

Lominas írta: Újabb visszakérdezés: Szarumán halálát hogyan oldottad volna meg? Abban talán egyetértünk, hogy a Megye megtisztítása nem fért bele a filmbe. Sem terjedelemben, sem dramaturgiai szempontból. Szarumánt Vasudvardban kellett megölni és ez így szerintem pont megfelelő volt.


Hidd el, egy bővített verzióba ilyen belefér!
Azt mondták így is sok vége volt a filmnek - de könyörgöm, ez egy extra verzió vagy mi!!!

Lominas írta: A Holtak ösvénye érdekes, mert szerintem nagyon jól kezdi a film még az is elmegy h a koponyákon lépkednek de kevésbé ˝kommunikatív˝ holtak jobbak lettek volna. A film valószínűleg nem akart olyan valóban nyomasztó jelenetet, mint ami a könyvben volt (nem értem, h miért), ezért sokkal képszerűbbé tette a holtakat, pedig a névtelen és láthatatlan félelem sokkal hatásosabb.


Jaja. Az első rész sztem jó fényviszonyokkal rendelkezett (tehát eszméletlen darkos volt!), s tetszett is! A 2-3. rész túl világos lett - Banaypók odúja... direkt levittem a Fényerőt szinte nullára, s mégis mindent lehetett látni...
Nekem viszont nem tetszettek a bővített jelenetek - Gimli elbohóckodta az egészet.

Lominas írta: Eddig az észrevételek, én ahhoz is hozzászólnék, hogy miket tartok kulcsjeleneteknek amik kimaradtak.
Abszolút létfontosságú lett volna Denethor palantírja. Amellett h a viselkedését megindokolta volna, sokkal félelmetesebbé tette volna Szauront, hiszen újabb példával igazolja, miként őrül meg valaki a hatásától és a félelemtől, amit benne kelt. Egyébként nem tudjátok, volt eredetileg szó róla h lesz a bővítettben palantír? Leforgattak ilyen részt?


Tudtommal nem - de kellet volna. S sehol se mondják méprt hagyták ki.

Lominas írta: Ami még nagyon zavart engem az magának a világnak, a térképnek az átrajzolása volt. Valamelyik nemzetközi fórumon olvastam régebben valami ilyesmit: ˝Mordor has the same size like my backyard˝. Nos ez igen találó :) Ráadásul a helyzetet súlyosbítja, hogy a trilógia során a mordori távolságok változnak. Figyeljétek meg, a Fotr-ben Barad-dur és az Orodruin távolságát, majd a Két Toronyban (a film elején még piszok messze van a kettő egymástól, a végére már közel) és a hab a tortán a Király Visszatér. De nem is ez lenne a fő gond, csakhogy az, hogy a Fekete Kaputól látják Barad-durt, az nekem egy kicsit sok volt - többször is szerepel a filmben Középfölde térképe ahol napnál is világosabb, hogy SEHOGY nem lehet ellátni olyan messzire és ezek után mégis...
na de persze mindez semmi ahhoz, hogy a Holtak Ösvénye Pelargirnál végződik, az tényleg kemény volt.


Mordor annyira nem volt dúrva - amikor az Ösvény után rögtön ott a kalózok, viszont sírtam...
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236430 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Keating tanár úr, mint Bombadil? :lol: Vajon tud énekelni?

Nekem a Váncsáról jut mindig Bombadil az eszembe...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236417 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A rohírok tényleg elszórt tanyákon éltek, Edoras se lehetett sokkal nagyobb (SZVSZ), mint egy 3-4000 fős kisváros.
Amúgy lovasoknak milyen taktika kell még gyalogosok ellen, mint az elsöprő egyenes roham. (Amúgy tudtak keríteni is, ez a TTT-ben látszott ;) )
Miért lennének alig katonáik? Láttad te a RotK azon részét, amikor megérkeznek Minas Tirith alá? Az SOK lovas, NAGYON sok... ;)

A holtak tényleg túl táposak lettek, ebben igazad van... :dead:

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236415 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Úgy szólok hozzá, hogy csak egyszer láttam az 1-2 bővítettet és a harmadik szűkített részt is csak egyszer. Ami semmilyen szempontból nem értelmezhető, az Rohan szerepének a megváltoztatása. A filmben szinte értelmetlenné vált. Miért is?

- Rohant egy jelentéktelen parasztvidéknek mutatja be, a fővárost egy kb. 500 fős falunak.
- Alig vannak katonái, a fő hadereje az a 105 (osztódással szaporodva 2000) lovas, akiket száműztek. Nincs harci taktikájuk, csak egyenes roham. (A könyvben ha kevesebben voltak, mint az orkok, addig zaklatták őket, amíg azoknak megbomlott a harcrendje).
- A holtak mindenkit kinyírtak, így teljesen feleslegessé vált a rohírok áldozata. Helyettük akár Szarumán seregei is jöhettek volna, azokat is lenyomták volna.
- A holtak (Gimli tanácsa szerint) ilyen erővel Mordort is kipusztíthatták volna... A filmben nem volt utalás Szauronra, mint Necromancerre...

Ezt a Rohan dolgot értelmetlen volt így megváltoztatni.

És különben is... Robin Williamset Bombadilnak! :)
Jah, és nincs az az érzésetek, hogy a filmbeli Legolas karakterét egy 11 éves MAGUS rajongó vérpistike irányította?
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236392 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta: Én ennél a jelenetnél csak ezt a lezuhanós-felnyársalódós részt tartom rossznak, jobb lett volna, ha Szarumán szimplán csak összerogy, aztán elpárolog, mint a könyvben... És mindezt persze az erkélyen, nem Orthanc tetején!

Egyetértek. Bár engem az is nagyon zavart, hogy Legolas lőtte le Grímát... :roll:
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236369 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lominas írta: Szarumán halálát hogyan oldottad volna meg? Abban talán egyetértünk, hogy a Megye megtisztítása nem fért bele a filmbe. Sem terjedelemben, sem dramaturgiai szempontból. Szarumánt Vasudvardban kellett megölni és ez így szerintem pont megfelelő volt.


Én ennél a jelenetnél csak ezt a lezuhanós-felnyársalódós részt tartom rossznak, jobb lett volna, ha Szarumán szimplán csak összerogy, aztán elpárolog, mint a könyvben... És mindezt persze az erkélyen, nem Orthanc tetején!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236329 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ez az ˝ennyi pénzből˝ kicsit úgy hangzott, mintha valami egészen borzalmas összegről volna szó, pedig a klasszikus ˝szuperprodukciókhoz˝ képest elenyésző a tétel.
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236320 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta: És ennél csak jobban! Már lehet egyáltalán jobban.


Ennyi pénzből lehetett volna sokkal jobbat is. Ezzel persze most nem lekicsinyleni akarom PJ és stábja munkáját, hiszen a filmek minden hibája ellenére is nagyon alkottak.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236307 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
És ennél csak jobban! Már lehet egyáltalán jobban.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236300 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Néhány észrevételem volna a kihagyandó jelenetekkel kapcs.
Sokat gondolkoztam ezen az osgiliathos dolgon és rájöttem, hogy - bizonyára az én hibám - nem tudtam volna másképp megoldani a dolgot. A probléma ugye abból adódik, hogy a Frodó-Samu a szál a könyvben is sokkal kevesebb helyet kap (gondoljunk arra, hogy A király visszatér fele szól arról, mi minden történik az Aragorn-Gandalf szállal, míg mindössze 4 fejezet koncentrál arra, amíg Frodóék eljutnak céljukhoz).
Ez az ellentmondás tette kicsit asszimetrikussá a filmet. Illetve tette volna, ha nem dúsítják fel valamivel. Nos szerény fantáziámmal nem igazán tudok jobb megoldást.
Az kétségtelenül igaz, hogy Faramir jelleme ezt megsínylette, de szvsz a bővített verzió ezt a lehetőségekhez képest teljes mértékben helyretette, mert az a Faramir teljesen más, mint akit az alapfilmben megismerünk.
Tehát nekem sikerült megbékélnem ezzel a verzióval.

Ha megengednéd kicsit visszakérdeznék: mégis hogyan oldottad volna meg a mágus csatáját? Érdekelne, mert - bár nekem sem szimpi ez a megoldás - valahogy meg kellett volna csinálni. A kérdés vonatkozik részben a balrogos harcra is, sokan kritizálták, nekem tetszett.

Mória... mit hagytál volna meg Móriából? A könyvben is elég tetemes helyet foglal el a harc leírása, a lépcsős jelenet pedig nem zavaró szerintem... sőt, a Mória rész az első rész legeltaláltabb fejezete.

A másik dolog, ami sok fejtörést okozott nekem - és már a könyv olvasása közben is - az a pelannori csata kimenetele. Nem nagyon fért a fejembe, és ma sem fér, hogy az a csata tulajdonképpen miért fordult meg. A könyvben is eszméletlen nagy sereg ostromolja a várost (a nemrégiben megjelent Atlasz szerint legalább 45 000 fő, de hangsúlyozza, hogy ennek többszöröse is lehet, én el tudok képzelni 80-90 000 fős hadsereget is), velük szemben elenyésző számú, pár ezeres várvédelem, egy 6000 fős rohír lovasság áll + a dúnadánok és a pelargiriak. Utóbbiak érkezése fordítja meg a küzdelmet és nem értem miként, kizártnak tartom, hogy a kalózok érkezésén ennyi múlt volna.
Ez filmen még zavaróbb lett volna, pláne, hogy a kellő látványvilág miatt eléggé felduzzasztották az ork sereget (itt nem akarok számokba belefolyni, de több százezres a létszám minimum) és ekkora túlerőt egy átlagos sereggel lehetetlen visszaverni. Ezért szerintem kellettek Minas Tirithbe a holtak - más kérdés, hogy milyen a dolog képi megjelenítése, mert ez a takonyzöld trutyi nekem se jött be, én inkább egy hatalmas szürkés-sötét árnyként jelenítettem volna meg őket.

Újabb visszakérdezés: Szarumán halálát hogyan oldottad volna meg? Abban talán egyetértünk, hogy a Megye megtisztítása nem fért bele a filmbe. Sem terjedelemben, sem dramaturgiai szempontból. Szarumánt Vasudvardban kellett megölni és ez így szerintem pont megfelelő volt.

Faramir-Pippin jelenete tökéletes, tovább javít Faramir jellemén és vastagon kompenzálja Beregond kompenzálása.

Két dologban viszont abszolút egyetértek: a wargos lezuhanás egyáltalán nem kellett, helyette inkább betehették volna azokat a Faramiros részeket, amik a bővítettben megjelentek. Továbbá nagy hibának tartom a Samu elküldése jelenetet is. Az rendben volt, hogy érzékeltetik a gyűrű hatását a szereplőkön, a barátságon is, de EZ nagyon csúnya volt, és felesleges is.
A Holtak ösvénye érdekes, mert szerintem nagyon jól kezdi a film még az is elmegy h a koponyákon lépkednek de kevésbé ˝kommunikatív˝ holtak jobbak lettek volna. A film valószínűleg nem akart olyan valóban nyomasztó jelenetet, mint ami a könyvben volt (nem értem, h miért), ezért sokkal képszerűbbé tette a holtakat, pedig a névtelen és láthatatlan félelem sokkal hatásosabb.

Eddig az észrevételek, én ahhoz is hozzászólnék, hogy miket tartok kulcsjeleneteknek amik kimaradtak.
Abszolút létfontosságú lett volna Denethor palantírja. Amellett h a viselkedését megindokolta volna, sokkal félelmetesebbé tette volna Szauront, hiszen újabb példával igazolja, miként őrül meg valaki a hatásától és a félelemtől, amit benne kelt. Egyébként nem tudjátok, volt eredetileg szó róla h lesz a bővítettben palantír? Leforgattak ilyen részt?

Ami még nagyon zavart engem az magának a világnak, a térképnek az átrajzolása volt. Valamelyik nemzetközi fórumon olvastam régebben valami ilyesmit: ˝Mordor has the same size like my backyard˝. Nos ez igen találó :) Ráadásul a helyzetet súlyosbítja, hogy a trilógia során a mordori távolságok változnak. Figyeljétek meg, a Fotr-ben Barad-dur és az Orodruin távolságát, majd a Két Toronyban (a film elején még piszok messze van a kettő egymástól, a végére már közel) és a hab a tortán a Király Visszatér. De nem is ez lenne a fő gond, csakhogy az, hogy a Fekete Kaputól látják Barad-durt, az nekem egy kicsit sok volt - többször is szerepel a filmben Középfölde térképe ahol napnál is világosabb, hogy SEHOGY nem lehet ellátni olyan messzire és ezek után mégis...
na de persze mindez semmi ahhoz, hogy a Holtak Ösvénye Pelargirnál végződik, az tényleg kemény volt.

Most így nagyjából ennyi, igazából más kulcsjelenetet nem hiányoltam a filmből, a lényeg többnyire benne volt. Nagy szívfájdalmam a buckák és Bombadil, meg az Öregerdő mellőzése, de megértem a rendező szempontjait.

No egyelőre ennyi - egyébként a téma felvetése nagyon jó és bízom benne h megéljük, h egyszer valaki újra rászánja magát másként és máshogy :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236296 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Johnny bá' rulz! És az extrákban olyan vicces, a matektanáros szemüvegével...

Egyik filmben sincs szó róla, hogy a sziklaugrós mutatvány kinek az ötlete volt?

Az extrákban azon haltam be, mikor Ngila Dickson a hiúságát ecsetelte...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236291 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát, igen, a könyvben bölcsnek és okosnak van ábrázolva - de valahogy mégis egyre joban tetszik a filmben - vagy csak jól játszik a színész, nem tudom.

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236287 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Látom, nem csak én szoktam kiakadni a filmbeli Denethortól... könyörgöm, hol van a méltósága? A könyvben abszolút nem tűnt nekem negatív szereplőnek, a filmben meg mintha nem vennék teljesen komolyan. Pláne az a Boris látomásos eltanyálós jelenete... Legalább olyan rejtély, mibe botlott el, mint Vader apánk (elnézést..) szellőzőkorlátnál történő elesése...

Lehet, hogy rálépett az uszályára? :twisted:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236283 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Robert B írta:

Drowse / Gurrisurye írta:

Robert B írta: 10. Galadriel monológ (minek elmondani azt, amit mindenki tud?)

melyikre gondolsz?

vsz az első film elején nagyon is kellett...


A két torony közepén lévő montázs-monológ jelenetre.


Na ne már!! Az nagyon is kiváló jelenet, és nem biztos, hogy mindenki tudja...Pl. ez győzheti meg Elrondot arról, hogy segíteni kéne a rohíroknak - de amúgy is, az egyik kedvenc jelenetem, jó a zene és csodás hangja van Kate Blanchett-nek.

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236281 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Drowse / Gurrisurye írta:

Robert B írta: 10. Galadriel monológ (minek elmondani azt, amit mindenki tud?)

melyikre gondolsz?

vsz az első film elején nagyon is kellett...


A két torony közepén lévő montázs-monológ jelenetre.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236273 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Robert B írta: 10. Galadriel monológ (minek elmondani azt, amit mindenki tud?)

melyikre gondolsz?

vsz az első film elején nagyon is kellett...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236238 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem ezekkel a finom bővített részekkel teljesen megállja a helyét a harmadik rész - gondolok itt arra, mikor Éomer megtalálja a csata után Éowynt, az jelenet, az ispotállyal együtt gyönyörűszép, mintahogy az is, ahogy Faramir és Éowyn egymásra találnak szépen.

Kibővült a lelkizésekkel és monológokkal, amiket hiányoltam belőle, és amikjet úgy szerettem az előző kettőben.

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236210 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ringbearer/HordóGyűrűző:) írta:

.Elessar király. írta: Sajnos kezd hanyatlani a fórum. :(

hát lassan kifogynak a témák... :(


Van egy ötletem. Lehet, hogy hülyeség, de ezzel legalább fel tudnánk dobni egy kicsit a fórumot. Nos a következőről lenne szó. Arra vagyok kíváncsi, hogy ha most újra kéne rendezni filmeket, akkor melyek azok a jelenetek, amiket ti feleslegesnek éreztek, szívesen kihagynátok, esetleg másképp csinálnátok meg, és melyek azok a jelenetek, amiket a könyvből beültetnétek a filmbe? Most ne csak könyv rajongóként álljatok a kérdéshez, hanem próbáljatok meg filmes fejjel gondolkodni!

Én most itt kezdőlökésként fel is sorolnám, hogy én miket hagytam volna ki a filmből, amik felesleges időhúzásnak bizonyultak és a történet menetéhez nem adtak hozzá semmit, vagy éppen hangulatilag egy kissé rontottak rajta, esetleg túl látványcentrikusak voltak.
Íme a lista:

1. A két mágus csatája (teljesen másképp oldottam volna meg)
2. Mória kapujánál a tó őre (jobb a könyvben - jóból is megárt a sok)
3. Móriában a harcot egy kicsit feleslegesen hosszúra nyújtották (nem kellett volna a troll sem szerintem)
4. Móriában a lépcsősoros jelenet (valahogy nem illett oda és tök felesleges)
5. A Lurtzos jelenetek - miért nem Ugluk lett inkább helyette
6. A GySz végén a csata túlságosan is hosszú lett (csak Boromirnak kellett volna harcolnia)
7. Brego, a ny-halom-i család
8. Eowyn főz
9. Warg-csata, Aragorn lezuhanása és visszatérése
10. Galadriel monológ (minek elmondani azt, amit mindenki tud?)
11. Tündék Helmben
12. Az egész Osgiliathos dolog úgy ahogy van (mindkét filmben)
13. Szarumán béna halála
14. Meduseldi partizás
15. Kard összekovácsolása, Aragorn - Elrond jelenete
16. Holtak városa és királya, koponyaomlás stb.
17. Umbar kalózainak lerohanása
18. Holtak MT-ben
19. Faramir - Pippin jelenete
20. Samu elküldése
21. Gimli bohócságai + Legolas figurái

Ezek azok a jelenetek, amiket feltétlenül kihagynék és teljesen másképp rendeznék meg vagy mást forgattam volna le helyettük. Ez a lista azonban rengeteg olyan jelenetet nem tartalmaz, amit nem kihagytam volna, hanem másképp csináltam volna meg.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236189 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tindomiel írta: Én meg most készítek róla honlapot...bár lehet,hogy így a filmek végeztével már hülyeség?
Na,mindegy,legalább lehet majd ájuldozni a galériám képein...

nem hülyeség, de ha van egy kis időt Aragornról is csinálhatsz. :)

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236175 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én meg most készítek róla honlapot...bár lehet,hogy így a filmek végeztével már hülyeség?
Na,mindegy,legalább lehet majd ájuldozni a galériám képein...

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236171 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ezt nekem mondod?! :D :D ;) :lol: 8O Három éve Faramirnak hívják a telefonomat, és minden második szavam ő! :D Nekem úgy tűnik, ő az etalon-pozitív szereplő. (Ha van ilyen)
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236170 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azért szvsz Faramir igencsak kedvelt szereplő lett ennek ellenére.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236169 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A könyvben eleinte még tényleg a "büszke gondori helytartó" volt, aztán fokozatosan mintha az őrülete vette volna át a büszkesége helyét. A filmben mintha lemaradt volna az első fázis.
Faramir viszont, bővítések ide vagy oda, nem lett ugyanaz a nemes lélek, mint a könyvben.
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236166 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azért a legkevésbé sem hasonlított egy büszke gondori helytartóra, nem úgy, mint a könyvben. A film egy szánalmas vén bolondnak mutatja be. És Faramirt és Théodent bőven kárpótolták az új jelenetek.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236165 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sztem Denethr elrontása nem volt olyan szembetűnő, mint pl. Faramiré, Théodené a Két toronyban stb. Az ő tulajdonságait csak nagyon felerősítették, de sztem elég testhezálló lett... Nem hiszem, hogy nagyon más lett volna, csak nem ENNYIRE...
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236162 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Azért szrintem még egy negyed órát nyugodtan bővíthettek volna. Az bőven elég lett volna, az elrontott szereplők jelleménekjavítását. Itt Denethorra gondolok legfőképp. És szerintem kicsit több Trufa jelenet is lehetett volna, mert Pipinnek több és jobb része van a filmben.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236161 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta: Sajnos kezd hanyatlani a fórum. :(

hát lassan kifogynak a témák... :(

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236157 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sajnos kezd hanyatlani a fórum. :(

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
19 éve 4 hónapja #236022 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

bikajoe írta: Hali!
Én frissen regiszráltam erre a (nagyon igényes és szép) oldalra, valaki írhatna nekem valamit :wink: . Ismeritek MORGANAT? Unokatesóm.

OFF
Szija! :)
Én nem ismerem Morganat, de a többiek igen, ha átfáradsz a Közösség- Beszélgetős topicba ott nagyon szívesen fogják venni eme hozzászólásodat ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.061 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére