A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 2 hónapja #241844 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tudjátok mi volt a legnagyobb bajom a könyvvel, filmmel? Az, hogy vége lett. :(

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #241503 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: PJ gyerekei legalább aranyosan néznek ki.


Mér, az apjuk a kalózos jelenetbe nem? :P
(jó-jó, ez gonosh volt :) )
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #241307 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Kendős nénit mi otthon elneveztük "a nép" nek, mert nincs más funkciója csak ottvan és szomorú. (ja és érzékelteti hogy nem csak a főszereplők léteznek)
PJ gyerekei legalább aranyosan néznek ki.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #241225 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Niéla Alondriel írta: Egyik hobbitkislány, aki Bibó meséjét hallgatja, ott van Faramirék kivonulásakor...


Sőt, a Helm Szurdoknál a hegyekbe menekült gyerekek közt is ott van.
Az ugyanis PJ lánya ;) :P

Our knees do not bend easily
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja - 19 éve 2 hónapja #241214 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
TÉNYLEG! Most ötödszörre nekem is feltűnt a kancsó!!! :lol:

Másik: Egy kendős öreg néni Rohanban is, Gondorban is feltűnik. Tuti ugyanaz.

Egyik hobbitkislány, aki Bilbó meséjét hallgatja, ott van Faramirék kivonulásakor...

Jó nagypapám, miközben a RotK-ot néztük: Akkor ez az ősz pasi most hülye? Mondom: igen, papa...
Később, a sziklaugrós akció után: Akkor most voltaképpen meghalt?
Neeem, papa, a númenoriak MINDENT túlélnek!!!

Gollamnak osztatlan sikere volt a körükben.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #241180 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az nem egyszerűen az Anduin egy szakasza, jól látható a lángoló város a folyó partján.
Persze még ez sem jelenti, hogy az ott Pelargir.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #241052 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Amúgy én nem értem ezt a kijutást a Holtösvényről... vki mondta, hogy kétszer jöttek ki, de most a kijárat Pelargirba van?


Ki mondott ilyet??? Azért, met hajókat látsz, az még nem Pelargir. Az csak az Anduin egyik szakasza. Bár tökmindegy, a Holtak Ösvényének kijárata a Morthond pataknál volt, nem az Anduinnál.
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #241039 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Igen, de aztán le a lejtőre! Come on, Hobbit! :D

További észrevételek:
-Pippin tökugyanolyan kancsóból önt vizet Gandalfnak M. Tirithben, mint amivel "pótolta" a palantírt Edorasban
-Mikor Pippin felveszi Rohanban a palantírt, mögötte a falnak támasztva Aragorn kardja :)


Amúgy én nem értem ezt a kijutást a Holtösvényről... vki mondta, hogy kétszer jöttek ki, de most a kijárat Pelargirba van?
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #240957 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Mindig a csúcson kell abbahagyni....

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #240954 Írta: Artanis Rodwen
Artanis Rodwen válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Ebben az extrában nekem az volt a legszomorúbb, ahogy Frodó utolsó jelenetét forgatták. Néma csend a stúdióban, hiába volt tökéletes a jelenet, PJ újra és újra felvetette. Nem akarták abbahagyni.


Jajj, az olyan megható :'(
Mármint az, hogy nem engedi nem akarja, hogy vége legyen, és ugyanígy éreznek a többiek is... (*sóhaj*)
Meg azok az összeölelkezések mindenkinek az utolsó jelenete után...óóó... kár, hogy nem lesz több rész...

Szólj, gondolj, tégy jót, s minden szó, gondolat és tett tiszta tükörként fog visszamosolyogni Rád!
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #240691 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: Melyik volt ez az utoljára leforgatott jelenet?


Frodó ül az asztalnál, becsukja a könyvet, "Hogyan kell felvenni az elvesztett élet fonalát?..."
Megjön Samu...

:) Kb ez

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #240675 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #240665 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem olyan érzés lehetett nekik mint az igazi szereplőknek a Szürkerévnél.... :cry:

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"
Téma zárolva.
Több
19 éve 2 hónapja #240590 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Nelossel írta:

Ulmo írta: Ebben az extrában nekem az volt a legszomorúbb, ahogy Frodó utolsó jelenetét forgatták. Néma csend a stúdióban, hiába volt tökéletes a jelenet, PJ újra és újra felvetette. Nem akarták abbahagyni.


Meg is lehet érteni. Nagyon hosszú ideig forgatták, előtte pedig hónapokig készültek rá, tanultak kardozni, lovagolni, a tündék nyelvén beszélni. Olyan erős barátság kötődhetett köztük, ami ritka a filmek forgatásán. :roll:


Hát egyszer minden véger ér :( ami nagyon rossz, annak örülünk, hogy túl vagyunk rajta, ami meg nem, azt meg nem akarjuk, hogy véget érjen.... *nagy sóhaj* PJnek szinte a LOTR a "gyermeke" meg annak a többi rengeteg embernek az a rengeteg munka, törődés, energia...

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #240557 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Ebben az extrában nekem az volt a legszomorúbb, ahogy Frodó utolsó jelenetét forgatták. Néma csend a stúdióban, hiába volt tökéletes a jelenet, PJ újra és újra felvetette. Nem akarták abbahagyni.


Meg is lehet érteni. Nagyon hosszú ideig forgatták, előtte pedig hónapokig készültek rá, tanultak kardozni, lovagolni, a tündék nyelvén beszélni. Olyan erős barátság kötődhetett köztük, ami ritka a filmek forgatásán. :roll:
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #240528 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Mornambar írta: Elszakadva a témától:
az EE egyik extráján (asszem amiben búcsúznak), láttam, hogy elégetik a filmtekercseket... 8O 8O 8O
Ez azé morbid!!! UGye lementették őket előtte!


A fel nem használt filmet égették el. Hogy miért, ne kérdezd. A leforgatott anyag el lett mentve digitálisan, rögtön a forgatás után.
Ebben az extrában nekem az volt a legszomorúbb, ahogy Frodó utolsó jelenetét forgatták. Néma csend a stúdióban, hiába volt tökéletes a jelenet, PJ újra és újra felvetette. Nem akarták abbahagyni.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #240523 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Elszakadva a témától:
az EE egyik extráján (asszem amiben búcsúznak), láttam, hogy elégetik a filmtekercseket... 8O 8O 8O
Ez azé morbid!!! UGye lementették őket előtte!
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #240454 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gyémánt_Hajnal/Hesszipé írta: Gollam... na csak a "kis kopasznak" hívja őt :D :D :D


Az enyém békaembernek... meg ott van még az a szép kékszemű, az a hűséges Samu, az az öreg aki harcol meg pipázik, aztán az a széphajú szőke nő, aki megint harcol, aztánmeg aki nem szereti a kisebb fiát, s ezt a szemébe is mondja, aztán törpök, pörkök, porkok stb.. ;)
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #239779 Írta: ruffian
ruffian válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:

Gyémánt_Hajnal/Hesszipé írta: Merem állítani, azok a nézők akik nem olvasták a könyvet, 80%ának gőze sincs róla mi miért történik...


Ja, van benne valami... A kedvenc megjegyzésem ezzel kapcsolatban az volt, amikor az egyik haverom még a FotR kapcsán lelkesen magyarázta, hogy "tudod annál a résznél, mikor a szakállas varázsló leugrik a toronyból és sassá változik..." :lol:


:lol: :lol: hát, ez azért eléggé kemény!!
Ami engem érzékenyen érintett az az a vélemény volt, miszerint Faramirt és Boromirt ugyanaz a színész játszotta....

"Gondor has no king - Gondor needs no king!""Remember today, little brother ...":boromir1:
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #239473 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jajj de jó, hogy nem müxik az egerem :P most mindent anélkül csinálok :D

Szóval az én nagymamám 86 lesz idén és már jó párszor látta mindhárom filmet és azok közül is a bővitettet! Igaz a hobbitok mindig gyerekek maradnak neki, de Gollam... na csak a "kis kopasznak" hívja őt :D :D :D Szóval tetszett neki mindhárom film, de miután már kb. 4x látta őket (nekem köszönhtően), többet már nem nagyon akarja megnézni, mert már unja - legalábbis egy jó darabig nem.
Viszont egyik ősőm sem látta még teljesen a filmeket :O Jó bevallom, koris ruhákat tervezek a Tóth Zolinak de még a Zoli kűrjeit sem látták....

Más: Ja, hogy az a tünci Figwit volt? :O Na ezt majd megnézem! Bár jól összekutyulták az embert, hogy kihagyták elején Glorfindelt, aztán mégis beletették - jó persze nincs nagy szerepe, csak elnézést- a sok ömlesztett tündét, akik nem is tündések - nekem mindig olyan érzésem van, mintha nem foglalkoztak volna eléggé, hogy aki noname tünde, az tök mindegy, hogy néz ki....

Ja meg bocsi ha kicsit zizi vgaoyk, de egérmentes életem kissé fakó...

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238857 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

-A Szem olyan, mint egy nagy vörös vagina (már elnézést...)

Ezt már én is hallottam másoktól... :roll: Úgylátszik, többeknek is eszébe jutott.

mikor Arwen visszafordult egy totál noname tünde kérdi meg finoman, hogy mi az izét csinál, de ott megy Glorfindel is (mármint Jarl, Glorfindelnek öltözve) - kérdem: mi a fenéért nem képes Ő oda állni, és megkérdezni, mi a fészkes fenét csinál?!!!!!

Mert az a noname tünde Figwit, akinek már az első rész után rajongói köre alakult (a Tanácsban ott ült Elrond mellett, de meg se mukkant), míg Glorfindelt utólag rakták be, hogy elmondhassák, ő is szerepelt benne.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238856 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én nagypapámmal nézettem meg, és neki nagyon tetszett!!!! :D
Habár eléggé fantasys nagypapám van.
Szüleim pedig sajna nem értenek meg :( :( .Nem értik,hogy mit szerethetek ezen a könyvön/filmen. Hát,ők tudják. Pedig anyukám töritanár... Ezért nálunk inkább a töris filmek mennek (Trója, Gladiátor, Arthur király, Nagy Sándor). Én vagyok a kakukktojás,mert ugye én direkt megvetettem magamnak mind a 3 részt meg bővítetteket DVD-n. Egyszer még remélem megkedvelik...
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238852 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én a 78 éves a dédnagymamámmal olvastattam ki/nézettem meg a Gyűrűk Urát...
Nézni term. a bővítetteket... :twisted:
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238850 Írta: Isilcala
Isilcala válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én anyukámmal még Karácsony előtt néztem meg a Fotr, és a TTT bővítettet. Azóta is sírok mióta rágondolok....
Anyukám szerint a Szövetség: " Van a Frodó, meg a csicskája, a Szőke Tünde-herceg, a másik szőke akinek van egy testvére a második részban /Faramirt a fejébe verettem :) /, Akkor van a Pippin, és a másik kisgyerek, meg van a Fejszés-baltás gyerek, meg Aragorn / Őt is a fejébe vertem/, meg van a Varázsló, és a Gólem!" Mondom anyunak, hogy Gollam nem a Szövetség tagja. Erre anyu: Pedig közéjük illene!
Olyan kis gonosz anyukám van.... Ezeket most nem azért írtam, hogy szidjam, anyut, hanem azért, mert azok az emberek, akik nem olvasták a könyvet, azoknak tényleg elég kiismerhetetlen a film.....
Mindenkinek el kellene olvasni, és akkor az egész Világ boldog lenne! :P

"A szerelem megszállotja voltam. Kösz hogy kigyógyítottál!" /Moulin Rouge/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238765 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Megnézettem nagyszüleimmel a FotR bővítettet. Edzettek, SW eredeti trilógiában is otthon vannak...

Na, jól megkaptuk!
Nagymama:
-A tündék nem elég szépek
-Az orkok túl randák
-Frodó túl lányos
-A Szem olyan, mint egy nagy vörös vagina (már elnézést...)
-Nincs benne helyes pasi, szerinte... (grrr!)
-túl bonyolult, a SW sokkal emberibb és érthetőbb

Nagyapám:
-hát vannak a rakétás kölkek, akik mindig bajt kevernek (ők a kedvencei)
-túl sokáig civakodnak Móriában
-a 9 ember (sic!) mindent túlél
-Boromir nagyon jól bírja...

Na! Két teljesen laikus ember véleménye... biztató jel, hogy látni akarják a többi részt is...
-

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238749 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gyémánt_Hajnal/Hesszipé írta: Merem állítani, azok a nézők akik nem olvasták a könyvet, 80%ának gőze sincs róla mi miért történik...


Ja, van benne valami... A kedvenc megjegyzésem ezzel kapcsolatban az volt, amikor az egyik haverom még a FotR kapcsán lelkesen magyarázta, hogy "tudod annál a résznél, mikor a szakállas varázsló leugrik a toronyból és sassá változik..." :lol:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238712 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na jó... ez a tudjuk, hogy nekünk GYU rajongóknak készült a filmváltozat, de nem mert azoknak akik azt hiszik hogy Frodóék még gyerekek, csak mert az emberek derekáig érnek.. :P :P
Merem állítani, azok a nézők akik nem olvasták a könyvet, 80%ának gőze sincs róla mi miért történik...

Ja, már megint Glorfindelnél tartunk - én akkor is egy jó tökös (van egyáltalán olyan köztük?) tündét raktam volna be Glorfindelnek :twisted:

:arrow: Arwen + Gázló - sztem mikor forgatták még azt sem tudták ki legyen Glorfindel
:arrow: apropó: mikor Arwen visszafordult egy totál noname tünde kérdi meg finoman, hogy mi az izét csinál, de ott megy Glorfindel is (mármint Jarl, Glorfindelnek öltözve) - kérdem: mi a fenéért nem képes Ő oda állni, és megkérdezni, mi a fészkes fenét csinál?!!!!!

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238692 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem Círdan a legjobb fej megmaradt tünde Középföldén. Habár mikor moziban voltam és a RotKot néztem,a mellettem ülő (szőke) csaj nemhogy Círdanról hallott volna,de még azt sem értette,h Frodó miért ment el 8O .Ez az abszolút LOL
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238680 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
De abszolút emlékeztet, ugyanaz a fickó.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238677 Írta: Rhiannon
Rhiannon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát, én ezen a háttérben Gil-galadot ismerem fel (már ha ő az), meg Galadrielt (természetesen :roll: ). De a harmadik személy nem emlékeztet a RotK szürkerévi Círdanra... :?:
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.088 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére