A 3. rész - A király visszatér

Több
19 éve 3 hónapja #238114 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gyémánt_Hajnal/Hesszipé írta: Az első rész után a másodikban szembe találjuk magunkat egy nagy csatával, ami ugyan eltörpülni látszik a Minas Tirith falai előtti nagy összeütközésre -de szerintem tök mindegy, hogy mennyien vesznek részt egy csatában, ha ott van az elkeseredettség és a félelem, hogy esetleg nem éljük túl.

Pelennor mezején se volt túl sok remény... (HALÁÁÁÁÁÁÁÁL!!!!!!!!! :cry: )
Helmszurdok szerintem azért reménytelenebb, mert 1. védekezni kell és nem támadni, 2. nincs hova menekülni, ha ott a hegy mögötted.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238107 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Niéla Alondriel írta: Csaták közül nálam abszolút a Helm-szurdok a nyerő. Olyan jó kis hangulatos, az esőálló fáklyákkal, az olimpiai lángos orkkal :) az éjszakával, a tündékkel...

Teddy lovasos merengésével...


Megjegyzem, hogy a fáklyák nehezen alszanak el az esőtől. Tényleg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #238084 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Csaták közül nálam abszolút a Helm-szurdok a nyerő. Olyan jó kis hangulatos, az esőálló fáklyákkal, az olimpiai lángos orkkal :) az éjszakával, a tündékkel...

Teddy lovasos merengésével...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237985 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
HUu most a vizsgáim nagyon szétnyomják az agyamat - így csak most jutok ide -szóval én most egy kicsit visszamásznék néhány hozzászólással arrébb...

Engem a legjobban a Két Torony fogott meg, talán mert már bemutatja azt a sötétséget, ami Középföldére vár... számomra a film teli van sötét és mély pontokkal, ami részben árnyoldalainkat is megmutatja. Nem mondom, hogy a másik két filmben ez nincs benne, de azért mégis. Az első rész után a másodikban szembe találjuk magunkat egy nagy csatával, ami ugyan eltörpülni látszik a Minas Tirith falai előtti nagy összeütközésre -de szerintem tök mindegy, hogy mennyien vesznek részt egy csatában, ha ott van az elkeseredettség és a félelem, hogy esetleg nem éljük túl.

Bővített szempontjából viszont a ROTK tetszik a legjobban - talán a régen várt jelenetek miatt, de úgy érzem, mindhárom film megállja külön-külön is a helyét, legyen szó bővítettről vagy nem. Bár meg kell hagyni, a Két Torony sima változata nem annyira átlátható - ott nagyon kellettek a plussz jelenetek.

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237820 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én, mint hivatalos Decipher versenybíró, megosztok veletek némi infót.
(tényleg... csak még Star Wars kártyás koromból... de a Star Trekben is otthon vagyok...)
A Decipher fejlesztői mellett egy kirendelt szakember van. A kártyák készítésekor kitalálják, milyen tulajdonságok kellenek, fogják az ismertebb szereplőket és összepárosítják a stáblistával és az egyéb ismert adatokkal. Az a színész valóban Imrahil szerepét játszotta, ez volt vélhetően a szerződésében is (mint ahogy a Star Warsban is előszedték a húsz évvel azelőtti forgatókönyveket). A filmkönyvek, a kártyák és az összes többi valós koncepciók szerint alakultak, de ezek a koncepciók készítés közben is változtak, és ez ellentmondásokhoz vezet.
Tehát lehet, hogy Kovács Gézát szerződtették a hattyús lovag tenorja szerepére, aztán rájöttek, hogy nem csinálnak hattyús páncélt és csak basszus kell, ezért másik cuccot adtak rá és belökték a kamera elé. De attól ő még ő, a mezei filmnézőnek mindegy, és csak a fanatikus kártyások számára derül ki... akik bizony durva apróságokat is megjegyeznek. Tudom. :)
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237793 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Robert B írta:

Mornambar írta: Tényleg Ulmo, legyen szavazás, melyik volt a legjobb film alapból (s melyik a bővítettek közül pl.) :)


Filmként (forgatókönyv, rendezés, hangulat, látvány, zene, színészi teljesítmény stb.) és a könyv szempontjából mindenképp az első film volt a legjobb szerintem.

A legjobb bővített verzió szerintem a második lett, mivel az valóban rengeteg hibát kijavított, sokat dobott a hangulaton és kiegyensúlyozta a szállakat és a filmet.


Rob: detto ugyanez! :)
Könyv szempontjából sztem a FotR és a RoTK egál.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237767 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ők akkor is Dol Amrothból vannak és kész.
Meg Dol Amroth különben sem volt a "ti állításotok szerint" túl fontos.
Különben is,hülye gondoriak. Tündék RULZ.Csak kár,h elhajóztak :lol: :lol: .
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237761 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: Még egy dol amrothi lovag:
decipherstore.fanhq.com/TCG/Card ... ardID=3264



Ez főleg nem lehet Dol Amrothból, mivel ez az az őrszem Osgiliathban(ott meg tudtommal csak minas tirithiek voltak), aki először veszi észre a partraszálló orkokat, aztán az egyik íjjal átlövi a "celofán páncélját", de még a jeleneten belül :lol:

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237752 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: NEM IGAZ!
MÉRT NEM TUDTOK ENNYIRE ELSZAKADNI A KÖNYVTŐL!
HA A FILMBEN ÍGY VAN MEGJELENÍTVE DOL AMROTH,AKKOR ÍGY VAN!
FOGADJÁTOK MÁR EL!
Ő IMRAHIL ÉS KÉSZ!


Most ezt a kifakadást nem értem.

A decipher kártyák néha eltérnek a filmkönyvektől.
(legalábbis egy esetben)
Attól még ez lehet Imrahil csak a kártyán kívül ezt semmi nem támasztja alá (sajnos)



Ez akkora baj?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237751 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
NEM IGAZ!
MÉRT NEM TUDTOK ENNYIRE ELSZAKADNI A KÖNYVTŐL!
HA A FILMBEN ÍGY VAN MEGJELENÍTVE DOL AMROTH,AKKOR ÍGY VAN!
FOGADJÁTOK MÁR EL!
Ő IMRAHIL ÉS KÉSZ!
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237745 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: Ja,csak a decipher a filmesekkel együtt készítette a lapokat. Már bocs. Csak nem LOTR TCGzel? mert akkor tudhatnád ezeket. én legalábbis járok decipher fórumra.


Nem játszom, nem járok oda, de ezt tudom.

Viszont azután amit Arwen kardjáról írtak, ez a kapcsolat még sem lehet tökéletes.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237743 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ja,csak a decipher a filmesekkel együtt készítette a lapokat. Már bocs. Csak nem LOTR TCGzel? mert akkor tudhatnád ezeket. én legalábbis járok decipher fórumra.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237739 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta: A dol amroth-i katonák nem lettek megkülönböztetve a gondoriaktól.
Ja,és Imrahilt fogadjuk el ilyennek,amilyennek a kártyán szerepel.
Még egy dol amrothi lovag:
decipherstore.fanhq.com/TCG/Card ... ardID=3264




Szerintem csak egy szimpla őr akinek alufóliából van a mellvértje mert a következő jelenetben egy béna ork íjjal átlövik mint a szél...

Szvsz semmi nem bizonyítja hogy amrothi csak a decipheres bácsik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237737 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A dol amroth-i katonák nem lettek megkülönböztetve a gondoriaktól.
Ja,és Imrahilt fogadjuk el ilyennek,amilyennek a kártyán szerepel.
Még egy dol amrothi lovag:
decipherstore.fanhq.com/TCG/Card ... ardID=3264
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237733 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Robert B írta:

Tinfang Gelion írta: Tényleg...érdekes. De még mindig nem győzött meg... Ha Dol Amroth hercegeként lett volna a filmben, akkor valószínűleg a készítők, akik mindennel, sőt néha felesleges, dologokkal foglalkoztak(pl. Théoden mellvértjének belső díszítése) valahogy ezt megjelenítették volna... Ezzel szemben a pasas végig a Fellegvár őreinek egyenruháját viseli, és egyedül hajszínében tér el az átlaggondoritól.



Éppen ezért én Beregondnak tartom. Annak tökéletesen megfelelne.
Sajnos Gondor kultúrájának sokszínűsége a filmből kimaradt teljesen. Eleve nem csak egy fajta páncélt hordtak a gondori katonák. Minden régiónak megvolt a maga fejedelmi címere, lobogója, fegyverneme és páncélzata.
Milyen látványos jelenet lehetett volna a gondori seregek gyülekezete, amikor bevonultak a városba.
Ha egyszer valaki mégegyszer nekiáll a könyvek megfilmesítésének, akkor remélem, hogy az a valaki egy kicsit tapasztaltabb rendező és európai (kelet-európainak örülnék a legjobban) lesz. Ez saga azért mégiscsak a mi kultúránkban gyökerezik, nem pedig az új-zélandiban.


Ez így nagyon középkori hozzáállás.
Dol Amroth több okból is kivétel, fejedelme van meg lovagjai (bár ezek a lovagok nem középkori lovagok)
Csak Dol Amrothnál van említve a külön zászló és jelkép, mert különleges státuszú hely.

Nem tapasztaltabb rendező kell hanem olyan jelmeztervező aki nem halálosan szerelmes a teljesvértekbe. (amik totál nem illenek oda, főleg nem a toronyőrökre)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237720 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Könyörgöm, ne kezdjük el megint az "Arwenes nyáladzások" témát..... :roll: Ezerszer átbeszéltük már, hogy a szerelmi szál nagyon fontos része a történetnek, Aragorn egyik legfontosabb motivációja, és -mivel a filmhez nem készült függelék, úgy mint a könyvhöz- valahogy be kellett illeszteni. :!:
Tegnap néztem dokukat, és új megközelítésből látom a dolgokat: szerintem egyszerűen túl sok dolgot hagytak a harmadik részre. PJ azzal indokol, hogy a párhuzamosan játszódó cselekményeket egymás mellé akarták tenni, meg ugye a harmadik könyvben Frodóékkal nem sok minden történik, de ez engem nem győz meg: inkább arról van szó szerintem, hogy a második film végkifejletének mindenképpen a Helm-szurdoki csatát akarta, ezért csomó mindent elhúztak, amit szerintem rövidebben is lehetett volna. Ha kicsit besűrítik, belefért volna Szarumán halála meg a Banyapók, és a harmadik máris nem lenne ennyire zsúfolt, és talán jobban kidolgoztak volna egy-két jelenetet. Persze ez magánvélemény...... :wink:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237718 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az Új-Zélandi kultúrának több köze van Tolkien-hez, mint pl. a Kelet-Európainak, hiszen a lakosság 74%-a gyakorlatilag angol arrafelé(sőt, tudtommal "angolabbak" az ausztráloknál vagy az usákoknál is).

A filmben meg kizárólag Minas Tirith katonái láthatóak, mivel már így is tele van tömve szereplőkkel a film, még többel már felfoghatatlan lenne az átlagember számára. ezért maradt ki Erkenbrand, Imrahil és a többi, dramaturgiailag helyettesíthető alak. Az Arwen-szál meg igenis fontos, mivel vagy kifejtették rendesen, vagy az egészet ki kellet volna dobni, hiszen hülyén jött volna ki, ha a koronázáskor bukkan fel valami lyányka, akiről azt se tudjuk, hogy kicsoda, micsoda, csak látszik, hogy Aragorn nagyon örül neki.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237704 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Beregondnak tényleg jó lenne, főleg, ha nem hagyják ki, pedig sztem fontos lett volna... csak persze ilyesmire nincs idő, az arwenes nyáladzásokra van...

Milyen jól nézett volna ki, ha benne van, ahogy Beregond szétcsap a szolgák között...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237654 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tinfang Gelion írta: Tényleg...érdekes. De még mindig nem győzött meg... Ha Dol Amroth hercegeként lett volna a filmben, akkor valószínűleg a készítők, akik mindennel, sőt néha felesleges, dologokkal foglalkoztak(pl. Théoden mellvértjének belső díszítése) valahogy ezt megjelenítették volna... Ezzel szemben a pasas végig a Fellegvár őreinek egyenruháját viseli, és egyedül hajszínében tér el az átlaggondoritól.



Éppen ezért én Beregondnak tartom. Annak tökéletesen megfelelne.
Sajnos Gondor kultúrájának sokszínűsége a filmből kimaradt teljesen. Eleve nem csak egy fajta páncélt hordtak a gondori katonák. Minden régiónak megvolt a maga fejedelmi címere, lobogója, fegyverneme és páncélzata.
Milyen látványos jelenet lehetett volna a gondori seregek gyülekezete, amikor bevonultak a városba.
Ha egyszer valaki mégegyszer nekiáll a könyvek megfilmesítésének, akkor remélem, hogy az a valaki egy kicsit tapasztaltabb rendező és európai (kelet-európainak örülnék a legjobban) lesz. Ez saga azért mégiscsak a mi kultúránkban gyökerezik, nem pedig az új-zélandiban.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237639 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát na. PJ sem figyelhet mindenre :lol:
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237630 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tényleg...érdekes. De még mindig nem győzött meg... Ha Dol Amroth hercegeként lett volna a filmben, akkor valószínűleg a készítők, akik mindennel, sőt néha felesleges, dologokkal foglalkoztak(pl. Théoden mellvértjének belső díszítése) valahogy ezt megjelenítették volna... Ezzel szemben a pasas végig a Fellegvár őreinek egyenruháját viseli, és egyedül hajszínében tér el az átlaggondoritól.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237596 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na,berakom mégegyszer a linket. Ja,és ez a kártya a filmesekkel együttműködésben készült. Habár Philippa-nál én is emlékszem vmi siránkozásra :) .
decipherstore.fanhq.com/TCG/Card ... ardID=3262
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237591 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tinfang Gelion írta:

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta:

Niéla Alondriel írta: Jajj... az az általam "névtelenszőkeegymondatosszereplő"-ként aposztrofált emberke Imrahil? Nemár!

Ráadásul ott volt a máglyás résznél, ahol Imrahilnak semmi keresnivalója, mivel épp csatában kéne lennie...


Én azt hittem, (azaz nekem korábban azt mondták) hogy ő Beregond...

Nekem már a moziban tiszta volt,hogy ő Imrahil. Vhogy én is úgy képzeltem el. Csak furcsa volt,mert tényleg a csatában kellett volna lennie.


Hát, én egy fél hattyút sem láttam rajta, se semmi fejedelmit, se kíséretet, se lovagokat...
Minden más stimmelt...


Szerintem ő nem a könyvbeli Imrahil... Valamikor a rendezői kommentár alatt asszem Philippa sajnálkozik, hogy a Dol Amroth-szál kimaradt, annyira jó név az az Imrahil, és ilyesmik, csak nem lehetett még egy szereplőt beiktatni, akinek nincs túl sok szerepe... A filmbéli inkább, az öltözéke alapján is, egy gondori főtiszt, akit Imrahilnak hívnak.

Nézd már meg jobban az általam adott linket. Én akárhogy fordítom,a Prince of Dol Amroth nekem Dol Amroth hercegének jön ki.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237572 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta:

Niéla Alondriel írta: Jajj... az az általam "névtelenszőkeegymondatosszereplő"-ként aposztrofált emberke Imrahil? Nemár!

Ráadásul ott volt a máglyás résznél, ahol Imrahilnak semmi keresnivalója, mivel épp csatában kéne lennie...


Én azt hittem, (azaz nekem korábban azt mondták) hogy ő Beregond...

Nekem már a moziban tiszta volt,hogy ő Imrahil. Vhogy én is úgy képzeltem el. Csak furcsa volt,mert tényleg a csatában kellett volna lennie.


Hát, én egy fél hattyút sem láttam rajta, se semmi fejedelmit, se kíséretet, se lovagokat...
Minden más stimmelt...


Szerintem ő nem a könyvbeli Imrahil... Valamikor a rendezői kommentár alatt asszem Philippa sajnálkozik, hogy a Dol Amroth-szál kimaradt, annyira jó név az az Imrahil, és ilyesmik, csak nem lehetett még egy szereplőt beiktatni, akinek nincs túl sok szerepe... A filmbéli inkább, az öltözéke alapján is, egy gondori főtiszt, akit Imrahilnak hívnak.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237562 Írta: Vöröspuli
Vöröspuli válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
NEmtudom de szerintem nem fair amit Aragorn Szauron szájával művel.

Ebből a jelenetből le lehet vonni az agykúltúráját is.

"Elmegy a kugli egy este berúgni, mert ő az a akugli ki nincs fából!"(Illés)
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237550 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

cortez71 írta:

Alyr Arkhon írta:

Niéla Alondriel írta: Jajj... az az általam "névtelenszőkeegymondatosszereplő"-ként aposztrofált emberke Imrahil? Nemár!

Ráadásul ott volt a máglyás résznél, ahol Imrahilnak semmi keresnivalója, mivel épp csatában kéne lennie...


Én azt hittem, (azaz nekem korábban azt mondták) hogy ő Beregond...

Nekem már a moziban tiszta volt,hogy ő Imrahil. Vhogy én is úgy képzeltem el. Csak furcsa volt,mert tényleg a csatában kellett volna lennie.


Hát, én egy fél hattyút sem láttam rajta, se semmi fejedelmit, se kíséretet, se lovagokat...
Minden más stimmelt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237543 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:

Niéla Alondriel írta: Jajj... az az általam "névtelenszőkeegymondatosszereplő"-ként aposztrofált emberke Imrahil? Nemár!

Ráadásul ott volt a máglyás résznél, ahol Imrahilnak semmi keresnivalója, mivel épp csatában kéne lennie...


Én azt hittem, (azaz nekem korábban azt mondták) hogy ő Beregond...

Nekem már a moziban tiszta volt,hogy ő Imrahil. Vhogy én is úgy képzeltem el. Csak furcsa volt,mert tényleg a csatában kellett volna lennie.
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237539 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Niéla Alondriel írta: Jajj... az az általam "névtelenszőkeegymondatosszereplő"-ként aposztrofált emberke Imrahil? Nemár!

Ráadásul ott volt a máglyás résznél, ahol Imrahilnak semmi keresnivalója, mivel épp csatában kéne lennie...


Én azt hittem, (azaz nekem korábban azt mondták) hogy ő Beregond...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237506 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jajj... az az általam "névtelenszőkeegymondatosszereplő"-ként aposztrofált emberke Imrahil? Nemár!

Ráadásul ott volt a máglyás résznél, ahol Imrahilnak semmi keresnivalója, mivel épp csatában kéne lennie...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"
Téma zárolva.
Több
19 éve 3 hónapja #237503 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

ruffian írta: amint nekilendülnek azoknak az eszetlen nagy mamelukoknak...húúú!


Hehe, múmakoknak :) Arabok/törökök nem szerepelnek a filmben :)

Nekem (amint azt már írtam kb egy éve) Théoden lelkesítő beszéde és a rohírok lovasrohama volt olyan, hogy első alkalommal elsírtam magam rajta *szipp* És szinte lehetett érezni, ahogy dübörög a vetítő padlója a 6000 ló patája alatt.


Én viszont kicsit cinikus lennék előbb: enyhén mulatságosnak találtam Aragorn tündékhez intézett lelkesítő beszédét: "ne kegyelemezzetek nekik, mert tis em kaptok egyelemt".. izé, ezt már pár ezer éve tapasztalják...

De a tündesereg bevonulása csodálatos volt. És egy nagyon- nagyon helyénvaló kérdés: "hogyan jutottunk idáig?". Aragorn és Theoden vitája- itt látszik, hogy Aragorn lehet, hogy jó hadvezér, de még nem igazán tapasztalt király- mert bizonyos emberi dolgokról megfeledkezik. Katonákhoz, tündékhez, kószákhoz van szokva leginkább a harcban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.059 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére