Mordor - Orkok

Több
20 éve 2 hete #188735 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Hímnősek nem lehet az orkok egyik fajtája? Ember és ork kereszteződésénél azt gondolom, a Professzor tán nem volt annyira morbid, hogy olyan lehetőséget felvessen, hogy nőket rabolnak az orkok szaporítási céllal.
Szvsz az a baj, hogy nagyon a természetes szaporításban gondolkozunk. Ne feledjük el, hogy a mágia és a különböző varászlatok erős szerepet játszanak Középföldén, és ha Melkor és Szauron lelket nem is tudott teremteni, de anyagi dolgoket vegyíteni még simán tudhatott, amihez akár élő test se kellett föltétlenül.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188734 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Sil írta: Szvsz inkább erőszak, pl... :roll:


No de aztán?
Csak nem rabolnak szerencsétlen nőket egy ork-keltetőbe!??? :eek2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188730 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Artemisz (Celebthil) írta:

Felagund írta: Hogy lehet képes egy ember egy orkkal... szóval... hisz tudjátok... :roll:

Mesterséges megtermékenyítés? :hein:
:wink:

Szvsz inkább erőszak, pl... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188725 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Hogy lehet képes egy ember egy orkkal... szóval... hisz tudjátok... :roll:

Mesterséges megtermékenyítés? :hein:
:wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188723 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Én a félorkokon csodálkozom...

Hogy lehet képes egy ember egy orkkal... szóval... hisz tudjátok... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188718 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: Konkrétan szvsz nem, de te hogy kevernél össze egy szakállas törp-férfit egy szakálltalan törp-nővel??? :lol:

De ciki.... :roll:

Kezdem megérteni _Neo vicceit... :twisted: Egy szakállas törpnőnél bármi jobb...

[size=9:2ygs6nur](bocsika :lol: :oops: )[/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188717 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Artemisz (Celebthil) írta: Tolkien se írja konkrétan, hogy a törp-asszonyoknak szakálluk lett volna.. vagy igen? 8O )


Konkrétan szvsz nem, de te hogy kevernél össze egy szakállas törp-férfit egy szakálltalan törp-nővel??? :lol:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188713 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta: No igen, köszönöm, erre (is) bátorkodtam célozni...

Cöcc.. Szívesen. :wink:

Bár a bioszt tudnám ennyire... :roll:

Amúgy ez a "vannak kül. orkok, csak a nemi jelleg nem feltűnő"-dolog, ebben tuti van valami.. elvégre a törpök is... (most azt a TTT-beli ízetlenkedést leszámítva.. Tolkien se írja konkrétan, hogy a törp-asszonyoknak szakálluk lett volna.. vagy igen? 8O )

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188712 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
No igen, köszönöm, erre (is) bátorkodtam célozni...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188711 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Sőt!

A GyU-Függelékben, a Törpöknél áll egy olyan kitétel, hogy miután az ifjú Dáin levágta Azog-ot, a nagy orkot, később, az 5 sereg csatájában Azog fia :!: vezette az orksereget!

Erre azért emlékszem ilyen pontosan, mert igencsak meglepődtem! Ezek szerint szaporodtak!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188709 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Namarie/Alatariel írta: Most nagy idétlenséget kérdezek: van olyan hogy női és férfi ork? Mesterségesen megcsinált lényeknél ezt fölöslegesnek tartom. Bármikor állíthat elő Szauron vagy Melkor amennyit csak akar, nem kell, hohgy nemük legyen. Minek kéne női ork? Az, hogy inkább férfias jellegűek, nem indukálja, hogy nemi különbségeik legyenek. Én nem nélkülieknek képzelem el őket.


Én úgy tartom, hogy mindenképpen van nemük, mivel (feltehetőleg ;) ) a tündékből alakultak ki aki pedig ugye...

Elképzelhetőnek tartom, hogy - hasonlóan a törpökhöz - a hím és nőstény ork egyszerű (nem orkológus :lol: ) szemlélő számára nem elkülöníthető, de az is lehet, hogy a nőstény orkok valami eldugott helyen élnek, és normál esetben nem találkoznak Szabad Népek tagjaival...

A másik kérdéshez: orkok éltek Saurontól viszonylagos függetlenségben is (de legalább is messze :D ) a Ködhegységben.
Nem hiszem, hogy ott nem szaporodtak volna, tehát biztos, hogy van természetes szaporodási módjuk!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete - 20 éve 2 hete #188708 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Suhifarok írta: De Melkor tündéket kínzott, csonkított meg, szal valami alapja kell hogy legyen a nemiségnek... :roll: Vagy ez iszonyú hülyeség? Ennek ellenére én is úgy tudom csak elképzelni, hogy mesterségesen tenyésztik őket és nem...öhm...maguktól szaporodnak! :wink:
Na most ezzel magamat is kellően össze sikerült zavarnom! Ezt tisztázza le valaki...!


Szerintem pont a csonkítás által tűntek el a nemi jellegek. Ha a tündék esetében, mint tudjuk, a harcra való és egyéb készségeket nem befolyásolja a nemi hovatartozás, akkor az orkok esetében se lenne befolyásoló tényező. Ez látszólag ellentmondás. Viszont ha valamit mesterségesen tenyésztenek ki, azzal azt a lényt egyből kivonják a természetes szaporodás alól. ez esetben egyből fölössé válik minden nemi jelleg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188674 Írta: Barazkibil
Barazkibil válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Suhifarok írta: Szarumán esetében szvsz azért más, mert ő tudomisénmár miket keresztezett mikkel, hogy létre hozza az uruk-haiokat. [...] Na most ezzel magamat is kellően össze sikerült zavarnom! Ezt tisztázza le valaki...!


Én személy szerint csak a fenti (már sokszor felvetett) részletet tisztáznám:

Az Uruk-hai-okat nem Szarumán teremtette. Ez csak a filmben van így, de amúgy egy hülyeség, tessék végre mindenkinek elfelejteni! A könyv függelékeiből egész pontosan kiderül, hogy az Urukokat Szauron teremtette már sokkal korábban.

Nekem pedig mindig felmegy a vérnyomásom amikor valaki előjön ezzel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188664 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szarumán esetében szvsz azért más, mert ő tudomisénmár miket keresztezett mikkel, hogy létre hozza az uruk-haiokat. De Melkor tündéket kínzott, csonkított meg, szal valami alapja kell hogy legyen a nemiségnek... :roll: Vagy ez iszonyú hülyeség? Ennek ellenére én is úgy tudom csak elképzelni, hogy mesterségesen tenyésztik őket és nem...öhm...maguktól szaporodnak! :wink:
Na most ezzel magamat is kellően össze sikerült zavarnom! Ezt tisztázza le valaki...!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188660 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Most nagy idétlenséget kérdezek: van olyan hogy női és férfi ork? Mesterségesen megcsinált lényeknél ezt fölöslegesnek tartom. Bármikor állíthat elő Szauron vagy Melkor amennyit csak akar, nem kell, hohgy nemük legyen. Minek kéne női ork? Az, hogy inkább férfias jellegűek, nem indukálja, hogy nemi különbségeik legyenek. Én nem nélkülieknek képzelem el őket.

Amúgy ha tényleg úgy születnek, mint a filmben szarumánnál, csak sajnálni tudom őket. Innetől kezdve nincs min csodálkozni. Gyönyörű egy születés, ütések és rúgások kíséretében...

(Sokmindent elképzelhetőnek tartok, de egy utódját gondozó ork esetében eléggé meg kell erőletenem a fantáziámat..)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188638 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
én úgy tudom mint a békák.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188609 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Debilius írta: Nem tudná valaki megmondani hogyan szaporodnak az orkok?


Hát, a hímnemű ork meg a nőnemű ork keres egy nyugis barlangrészt, aztán khhhhmmm... szóval tudod... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188583 Írta: Debilius
Debilius válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nem tudná valaki megmondani hogyan szaporodnak az orkok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #188553 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A lidércfényt amúgy nem a metán égése okozza, hanem a foszforhidrogén (mely foszfátvegyületekből szabadul fel bizonyos baktériumok redukciós tevékenysége folytán) oxidálódását kíséri ez a fényjelenség... :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #187942 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
de a bomló hús csak 1 idő után zöld....
pl az enyém már az :?

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #187841 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Holtak vezére írta: szvsz minden kultúrának az a hullafénye, amelyik színt a legijesztőbbnek találja. a mai világban a zöld hullafény összefügghet a kórházban fellelhető sok zöld köpenyre, takaróra stb., ezek a zöld cuccok áll. megnyugtatnak, de szvsz egyáltalán nem. na szóval a zöld szín lehet hogy a kórházakat juttatja a tudatalattink eszébe (bár nem minden árnyalat...pl. a növények színe igenis megnyugtat) , és ezért sokkol.


Hát ez így nem igaz. Először is: a kórházakban csak az utóbbi időben használják a zöldet mert az megnyugtató szín, Tolkien korában még hírét sem hallották.
Másodszor: a bomló hús színe is zöld
Harmadszor: Ez már nagyon régi dolog, h zöld a lidércfény (és elsősorban Minas Morgulnál erről van szó) ami szerintem továbbra is a mocsarakban megtalálható lidérclángokra vezethető vissza. (szvsz a metán vagy ilyesmi zöld lánggal ég)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hete #187753 Írta: Holtak vezére
Holtak vezére válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
szvsz minden kultúrának az a hullafénye, amelyik színt a legijesztőbbnek találja. a mai világban a zöld hullafény összefügghet a kórházban fellelhető sok zöld köpenyre, takaróra stb., ezek a zöld cuccok áll. megnyugtatnak, de szvsz egyáltalán nem. na szóval a zöld szín lehet hogy a kórházakat juttatja a tudatalattink eszébe (bár nem minden árnyalat...pl. a növények színe igenis megnyugtat) , és ezért sokkol.

"A kevesek mi vagyunk ugyan, ám mi tiszta szívvel indulunk csatába, míg amazok sokan, rohadt disznók egytől egyig"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #183029 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Fírieth írta: Minden (na jó,majdnem minden) vallás úgy tartja, hogy a lélek, amikor elhagyja a testet, akkor zöld. Ezért képzeled a lidércfényt zöldnek!


Hát.... én erről még nem hallottam (pedig elég sok vallásról tanultam)
viszont ha mocsárban lidérclángot látsz, az szvsz zöldes árnyalatú...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #183028 Írta: Fírieth
Fírieth válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Minden (na jó,majdnem minden) vallás úgy tartja, hogy a lélek, amikor elhagyja a testet, akkor zöld. Ezért képzeled a lidércfényt zöldnek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #177894 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Bár igazad van a hulla fény nekem is a zöldet juttatja eszembe...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #177821 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta: Akkor majd megteszem én. :wink:

Mostani fénye még a lassan fogyatkozó beteg hold fényénél is halványabb volt, fel-felderengő, el-elhaló, mint a rothadás bűzös és undorító kipárolgása, afféle hullafény, ami semmit meg nem világít.

...

A szikla megremegett alattuk. A robaj, mely hangosabb volt, mint valaha, végigterült a földön, és visszhangot vert a hegyek között. Hirtelen nagy, vörös láng csapott fel. Messze, a keleti hegyeken túl szökött az égre, s a rongyos felhőkre bíborvörös fényt löttyintett. ... S Minas Morgul ráfelelt. Villámfénybe borult; fakókék lángok villái csaptak föl a toronyból és a környező hegyekből a fellegekbe.


Netmom, az én képzeletemben a hullafény elég zöldes árnyalatú...
(bár Minsa Morgulból hiányoltam azt a tornyot amitől az egész olyan mintha egy rémálom lenne)
A jel: kék... hátigen, erre rosszul emlékeztem...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #177737 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Cerebrum: köszike
Mondom, hogy jól emlékszem, hogy nem zöld volt az a fény :D

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #177734 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Akkor majd megteszem én. :wink:

Mostani fénye még a lassan fogyatkozó beteg hold fényénél is halványabb volt, fel-felderengő, el-elhaló, mint a rothadás bűzös és undorító kipárolgása, afféle hullafény, ami semmit meg nem világít.

...

A szikla megremegett alattuk. A robaj, mely hangosabb volt, mint valaha, végigterült a földön, és visszhangot vert a hegyek között. Hirtelen nagy, vörös láng csapott fel. Messze, a keleti hegyeken túl szökött az égre, s a rongyos felhőkre bíborvörös fényt löttyintett. ... S Minas Morgul ráfelelt. Villámfénybe borult; fakókék lángok villái csaptak föl a toronyból és a környező hegyekből a fellegekbe.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #177611 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lehetséges ALyr, én nem emlékeztem rá és lusta vagyok megkeresni. :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175484 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A könyvben is zöld színű Minas Morgul és zöld a jel is amit küldenek, az egész völgy hullafényben világít... (és ez vissza-visszacsillog később is)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.702 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére