Mordor - Orkok

Több
20 éve 2 hónapja #175483 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igen az igaz, de az én ízlésemnek már kissé túl csicsázták

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175481 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja, oké felfogtam. :) Amúgy ha emlékeim nem csalnak, a könyvben is szó van valamiféle feltörő jelzőfényről, csak azt hiszem ott nem zöld színben... Mindezek ellenére nekem bejött a zöld fény, amolyan kísérteties hangulatot adott Minas Morgulnak.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175477 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta:

Nefadar írta: És szvsz nem kellettek volna azok a zöld fények amikor Samu elfoglalta a tornyot...


Ezt nem értem... :roll: Milyen fények? Milyen tornyot foglal el Samu?


"Elfoglalta" mikor bement Frodóért Cirith Ungolba és amikor ott felrepült a Nazgúl azokar a zöldes fényekre gondolok, annyi elég volt, hogy fénykitörés volt amikor a Boszorkányúr elindult...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175462 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: És szvsz nem kellettek volna azok a zöld fények amikor Samu elfoglalta a tornyot...


Ezt nem értem... :roll: Milyen fények? Milyen tornyot foglal el Samu?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175452 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Abban én is egyetértek, hogy minden túl közel volt egymáshoz és sötétebb is lehetett volna táj. És szvsz nem kellettek volna azok a zöld fények amikor Samu elfoglalta a tornyot...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175408 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Hát igen, kicsit összetolták... Emyn Muilról is csak egy csíknak kellett volna látszania, bár persze lehet, hogy az Ephel Dúath meg a másik egység NAAAAGYON magas volt és ezért látszott mindenhonnan... :D


Ja, még majdnem a Helm-szurdokból is... :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175396 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta: Ja, ja, és pont ezért az Ephel Dúath is túl közel esett Minas Tirith-hez. Mikor Gandalf és Pippin beszélgetnek és közben Mordor felé tekintenek, szvsz a hegyvonulatnak csak halványan kellett volna derengenie a látóhatár mentén...


Hát igen, kicsit összetolták... Emyn Muilról is csak egy csíknak kellett volna látszania, bár persze lehet, hogy az Ephel Dúath meg a másik egység NAAAAGYON magas volt és ezért látszott mindenhonnan... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175393 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja, ja, és pont ezért az Ephel Dúath is túl közel esett Minas Tirith-hez. Mikor Gandalf és Pippin beszélgetnek és közben Mordor felé tekintenek, szvsz a hegyvonulatnak csak halványan kellett volna derengenie a látóhatár mentén...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175382 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta:

Alyr Arkhon írta: Túl kicsinek tűnt, kicsik voltak a távolságok...


Igen, ez kicsit szembetűnő volt, de nem csak Mordor esetében. Számomra pl. az volt a legfurcsább, mikor Faramirék kilovagoltak Minas Tirith-ből aztán két perc alatt odaértek Osgiliathoz...


És közben nem is volt ott a fal ami elvileg 3 mérföldre volt a várostól...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175377 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Túl kicsinek tűnt, kicsik voltak a távolságok...


Igen, ez kicsit szembetűnő volt, de nem csak Mordor esetében. Számomra pl. az volt a legfurcsább, mikor Faramirék kilovagoltak Minas Tirith-ből aztán két perc alatt odaértek Osgiliathoz...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175362 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Khamul Lieutenant írta:

Alyr Arkhon írta: A Szem pusztulása pont olyan volt mint amikor kikapcsolnak egy TVt

Csak a tévé kikapcsolása után nem széled szét a TV állvány a szélrózsa minden irányába... :wink: Attól még jó volt, szvsz.


Az mellékes... egyébként ha baltával kapcsolod ki akkor igen.

Engem azért zavart h a barad-durt látni lehetett Morannontól, miközben a könyvben egyértelműen nem lehet mert túl messze van.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175244 Írta: Khamul Lieutenant
Khamul Lieutenant válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: A Szem pusztulása pont olyan volt mint amikor kikapcsolnak egy TVt

Csak a tévé kikapcsolása után nem széled szét a TV állvány a szélrózsa minden irányába... :wink: Attól még jó volt, szvsz.

- All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die. -

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175126 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
[quote="Kham

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #175045 Írta: Khamul Lieutenant
Khamul Lieutenant válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szerintem elég jól megcsinálták, az egyetlen dolog, ami nekem nem tetszett, az Barad-Dúr pusztulása volt. Én nem egészen úgy képzeltem, hogy apró szilánkokra robban szét... A Szem megsemmisülése viszont felülmúlhatatlan volt. Ahogy összeaszott egyetlen kis "villámmá", aztán mindent elsöpörve szétrobban... :twisted: Meg akarom mégegyszer nézni a filmet! :D

- All those moments will be lost in time, like tears in the rain. Time to die. -

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174982 Írta: Nimrais
Nimrais válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
NEm volt rosszul ábrázolva...
Pl. A Tűz hegy nagyon tetszett,de Barad-Dur lehetett volna sötétebb is.
Igazából nálam az volt a fő probléma hogy egyáltalán bemutatták Barad-Dur-t. Nekem a könyv alapján olyan érzésem volt hogy még elképzelni sem tudom a "Sötét tornyot". Ahogy pl. leírták Orthanc-ot miután Szarumán "kicsit" átalakította,már az is iszonyatosnak tűnt. És utánna írták hogy Orthanc csak próbál hasonlítani Barad-Dur-hoz...
Barad Dur nekem tényleg valami iszonyatos,sötét,gonosz hely amit még csak elképzelni sem tudsz.

"Legkülömb ember, aki bátor.
S csak egy külömb van: aki bátrabb."
-A tűz csiholója-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174879 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Túl kicsinek tűnt, kicsik voltak a távolságok...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174877 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Nefadar írta: Kérdés: kinek mennyire teteszett a filmbeli Mordor miben igen vagy nem?
Mennyrie tért el az általatok elképzeltektől?

Nekem teljesen megfelelt. Igaz, sötétebb is lehetett volna, de még így is jó volt. :)

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #174875 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Kérdés: kinek mennyire teteszett a filmbeli Mordor miben igen vagy nem?
Mennyrie tért el az általatok elképzeltektől?

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172619 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

alfred írta: Lehet hogy már volt róla szó... Ezesetben bocs, ha kérdezem.

Ha a Gyűrű vmi véletlen folytán mégiscsak eljutott volna Szauronhoz, vagyis a Barad-durba, akkor hogy vette volna föl? Hisz nem tudott testet ölteni.


A film szerint nem tudott, de vsz PJnek az volt az elképzelése hogy amint visszajut hozzá, rögtön teste is lesz,


ÁMDE

a Könyv szerint Szauron testet öltött Dol Guldurban, és eleinte Varázslónak vagy Mágusnak hívták, és Gandalf leplezte le, amikor bemerészkedett a műhelyébe.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172523 Írta: alfred
alfred válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lehet hogy már volt róla szó... Ezesetben bocs, ha kérdezem.

Ha a Gyűrű vmi véletlen folytán mégiscsak eljutott volna Szauronhoz, vagyis a Barad-durba, akkor hogy vette volna föl? Hisz nem tudott testet ölteni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172486 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Jó, persze. Jó harcos az nem lehet érzékszervek nélkül.
Én most csak esztétikai szemponból közelítettem az ork-kérdést.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172324 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Drowse írta: Nos, ami azt illeti, természetesen minden nézőpont kérdése.
De amikor azt mutatták a Fotr-ban, mikor előkotorják a vadiúj Uruk.haiokat, megfordult a fejemben, milyen előrelátó voltam, hogy nem akkorra időzítettem a vacsorát...


Ugyan... Szerintem az egyetlen igazán ronda ork az Gothmog...

Egy orknak kell szem, orr, fül és száj, bármelyik hiányzik, nem lesz jó harcos... ha meg mind megvan akkor miért nincs arca?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 20 éve 2 hónapja #172296 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja, hát persze, szem nélkül nem megy.
De annak ott volt szeme
csak arca nem nagyon

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172295 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nos, ami azt illeti, természetesen minden nézőpont kérdése.
De amikor azt mutatták a Fotr-ban, mikor előkotorják a vadiúj Uruk.haiokat, megfordult a fejemben, milyen előrelátó voltam, hogy nem akkorra időzítettem a vacsorát...

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172142 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Drowse írta: "A könyvben ha jól emlékszem kétszer hangzik el, hogy Szarumán az orkokat az emberekkel keresztezte. Egyszer Szilszakáll mondja a hobbitoknak, egyszer meg Gamling Aragornéknak...
Egyébként a filmen (a TTT-ban) jól láttam, hogy mikor a "születő" uruk-hai orkokról lehúzzák azt a burkot (vagy mit), akkor az egyiknek nincsen arca? Az egy torzszülött lenne? Egy félresikerült keresztezés eredménye?"



Azt hiszem ork-ék esetében nem sok értelme van "torzszülöttekről" beszélni... :quasi:


Hogyne volna értelme, csak nem olyan igényesek külső terén (pontosabban mást tartanak szépnek) de ha valakinek nincs szeme és orra az nem tud harcolni...

Egyébként a filmben Szarumán sokkal esztétikusabb orkokat gyártott mint Szauron... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #172139 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
"A könyvben ha jól emlékszem kétszer hangzik el, hogy Szarumán az orkokat az emberekkel keresztezte. Egyszer Szilszakáll mondja a hobbitoknak, egyszer meg Gamling Aragornéknak...
Egyébként a filmen (a TTT-ban) jól láttam, hogy mikor a "születő" uruk-hai orkokról lehúzzák azt a burkot (vagy mit), akkor az egyiknek nincsen arca? Az egy torzszülött lenne? Egy félresikerült keresztezés eredménye?"



Azt hiszem ork-ék esetében nem sok értelme van "torzszülöttekről" beszélni... :quasi:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171128 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

fpeter17 írta: Az orkok mindig a Sötét oldal pártján álltak. A hegyi orkok, akik elfogtál Tölgyfapajzsos Thorin és társait, azok kis termetűek, és az uruk-haiak a magas termetűek. a könyben nincs konkrét utalás arra, hogy Szarumán munkájának eredménye volt az uruk-haiak. Véleményem szerint Szarumán keresztezte az embert az orkkal, ahogy Elrond is mondja a filmben. De akkor most az a kérdésem, hogy a fél-orkok kiik voltak és hogyan jöttek létre?


Kissé lentebb esett róla szó...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #171018 Írta: fpeter17
fpeter17 válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az orkok mindig a Sötét oldal pártján álltak. A hegyi orkok, akik elfogtál Tölgyfapajzsos Thorin és társait, azok kis termetűek, és az uruk-haiak a magas termetűek. a könyben nincs konkrét utalás arra, hogy Szarumán munkájának eredménye volt az uruk-haiak. Véleményem szerint Szarumán keresztezte az embert az orkkal, ahogy Elrond is mondja a filmben. De akkor most az a kérdésem, hogy a fél-orkok kiik voltak és hogyan jöttek létre?

peterf17

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170978 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
A filmben sok hasonló furcsaság van... nem kell ebből kiindulni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #170936 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Barazkibil írta: Amikor Fangorn az orkok és emberek keresztezéséről töpreng (TÖPRENG!!! És nem határozottan állítja amit mond!), akkor ezekről a félorkokról beszél és nem az urukokról.


Nem is mondtam, hogy határozottan állította, és azt sem, hogy a fél-orkok megegyeznének az uru-hai orkokkal... :? Az előbbiek kis termetű hegyi orkok és emberek keresztezésével jöttek létre Szarumánnak "köszönhetően" és csak abban hasonlítanak az uruk-hai orkokra, hogy bírják a napfényt. Amúgy Théodredet is egy ilyen sebesítette meg.

Az viszont furcsa, hogy a filmen így van: "By foul craft, Saruman has crossed Orc with Goblin Men...", vagyis az orkokat keresztezte volna a fél-orkokkal... :confused2: Persze lehet, hogy előbb keresztezte az orkokat az emberekkel, majd az így kapott fél-orkokat visszakeresztezte az orkokkal, hogy még több legyen bennük az ork vér.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.634 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére