Mordor - Orkok

Több
19 éve 6 hónapja #227847 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta:

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: (utálat, nem utálat, Völgyzugolyban a díszítőelemek mithrilből voltak)


:hein:


Ld Gyűrű Szövetsége, Frodó körülnéz Völgyzugolyban, az egyik ajtón egy csillagot lát ami mithrilből van. (lehet hogy többön is)


Tudod: "legalább egy olyan birka, aminek legalább az egyik oldala fekete..." ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227844 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: (utálat, nem utálat, Völgyzugolyban a díszítőelemek mithrilből voltak)


:hein:


Ld Gyűrű Szövetsége, Frodó körülnéz Völgyzugolyban, az egyik ajtón egy csillagot lát ami mithrilből van. (lehet hogy többön is)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227842 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: (utálat, nem utálat, Völgyzugolyban a díszítőelemek mithrilből voltak)


:hein:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227840 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Bögyös Fredegár írta: Szerintem nem feltétlenül szükséges háborúnak lennie ilyen lények létezéséhez. Hiszen voltak Középföldén olyan idők (és elég hosszúak), mikor háború nem tombolt, max. felkészülés arra/azokra. De arra is mondhatunk példát, hogy az orkok (főként a hegyvidékeken) visszavonult, "békés" életet éltek. Értem ezalatt azt, hogy nem nagyon hagyták el barlangjaikat, nem portyázgattak, legföljebb a "betolakodókat" támadták meg, nagyjából úgy ahogy a kutya a másik kutyát, amikor az megsérti a "felségterületét". De egyvalami azért mindig jelen volt, a gonoszság és a rosszindulat. Ez örök időkik létben és erőben tartotta őket, még akkor is, amikor a világ nem nagyon nekik kedvezett.



Hmmm...
Van egy apró hibája a dolognak.
A barlangokból nem lehet megélni. Az orkoknak (és bárkinek aki barlangban él) étel kell, és ezt leginkább a felszínről szerzik be, vagy különleges telepeken termesztik a hegyek mélyén (ez utóbbival fantasy írásokban találkoztam) pl a gombákat.
A törpök, mivel nagy mennyiségben termeltek fényes és csillogó dolgokat, (érdekes lenne a mithril-éhséget abból a szempontból vizsgálni, hogy a tündék utálták az aranyat és emiatt való-ezüst kellett a mindenképp a kereskedelemhez, (utálat, nem utálat, Völgyzugolyban a díszítőelemek mithrilből voltak) tkp az élelemszerzéshez) meg gondolom felszíni telepeik is voltak Mória környékén, meg tudtak élni a hegyek mélyén.
Az orkokra nem jellemző olyan dolgok előállítása amire más is igényt tart. Azt meg, hogy - főleg elegendő mennyiségben - élelmet termeltek, nem hiszem.
Éppen ezért rabolniuk kellett, méghozzá "termelő" népektől, ami miatt folytonos volt a háborús helyzet.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227835 Írta: Acolyte
Acolyte válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ez igaz. Mert szaporító-vermek ide vagy oda, idő kell -még nekik is-, hogy sokasaodjanak. Mert amilyen sebességgel haláloznak... :D

Az élet olyan, mint a Ferrari.
Túl gyors.
De nem baj.
Úgyse engedheted meg magandak.
/Garfield/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227733 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szerintem nem feltétlenül szükséges háborúnak lennie ilyen lények létezéséhez. Hiszen voltak Középföldén olyan idők (és elég hosszúak), mikor háború nem tombolt, max. felkészülés arra/azokra. De arra is mondhatunk példát, hogy az orkok (főként a hegyvidékeken) visszavonult, "békés" életet éltek. Értem ezalatt azt, hogy nem nagyon hagyták el barlangjaikat, nem portyázgattak, legföljebb a "betolakodókat" támadták meg, nagyjából úgy ahogy a kutya a másik kutyát, amikor az megsérti a "felségterületét". De egyvalami azért mindig jelen volt, a gonoszság és a rosszindulat. Ez örök időkik létben és erőben tartotta őket, még akkor is, amikor a világ nem nagyon nekik kedvezett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227632 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Ja. és még valami.
A történelem legsötétebb pontjai a háborúk, a vérengzések.
A Sötét Hatalom viszályt szül-nem kell feltétlenül háborúnak lennie-.
A gonosz nem él e nélkül.
Háború és viszály nélkül hogyan élhetnének az orkok (soká)?
De ha e gondolat vezérli Őket nem élhetnek oly soká, hisz a háborúk a harcok Őket is a pusztulásba viszi.
Na, ez a 22-es csapdája.
Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227629 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
MÁB:

(korábban írtam)

Egyes elképzelések szerint az orkokat valóban a tündékből tenyésztették ki (lsd.: Szilmarilok). Más források azt említik, hogy kisebb rendű maiák voltak, illetve, hogy az emberi fajt is felhasználták... (HOME X, Morgoth's Ring, ha jól emlékszem)


A Morgoth's Ring elég jól taglalja a témát... a hogyantjáról nincs ingfóm, csak annyi hogy lassú (gondolom jó párszáz év) kegyetlenséggel sikerült. Ha valakinek több infója van, én is megköszönném.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227628 Írta: Máb
Máb válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Szervusztok!
Felvetődött egy kérdés, amire nem tudtam a választ:
Az orkok hogyan váltak tündékből orkokká?
Jó, hajdan a Sötét Úr kelepcébe csalta, elcsalta, megkínozta Őket...
De milyen eszközzel váltak ilyenné?
Máb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #227465 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Figyelem! A Tolkien Klubhoz előadókat keresünk a következő témákhoz:
:arrow: Az emberek csoportjai, nem adan-centrikus szemszögből (december)
:arrow: Númenor (január)
:arrow: Hétköznapok Valinorban (március)
:arrow: A törpök (április)
:arrow: A sötét oldal (május)
Egy-másfél órás, átfogó, minél több forrást (HoME) felhasználó előadásokra lenne szükség. Akit érdekel, keressen meg Ankalimont vagy engem E-mailen ( ankalimon@tolkien.hu /angwen@tolkien.hu).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226993 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Tudatosan nem hiszem, viszont tény, hogy a háború egy komoly népességszabályozó hatás...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226871 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Phaedra/Namarie írta: Off: csúnya gondolat: némely ember ezt érzi, amikor háborút indít????


Nem hiszem, hogy ilyen célzattal indítottak háborút, de nem új az ötlet, én először a Svejk, a derék katonából ismertem meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226866 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Lehet, hogy néhány ember ereiben ork-vér folyik :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226858 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Off: csúnya gondolat: némely ember ezt érzi, amikor háborút indít????

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226855 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Phaedra/Namarie írta:

Estel Adániel írta: Nos, szerintem az orkok esetében a mitológiai erkölcsromlásnál is hatékonyabb életkorcsökkentő tényezők lehetnek a Gyűrűk Ura és a Hobbit alapján úgyszólván mindennapos bel- és külviszályok... ;)


Igen, de én arról gondolkodtam el, hogy POTENCIÁLISAN mi okozhatja a rövidebb életkort, már ha rövidebb. Amúgy a megjegyzés tökéletesen igaz.

(De amúgy milyen jó már az ellenfeleiknek, legalább elvégzik helyettük a "munka" egy részét...)


Ha nem végzik el a munka egy részét belsőleg akor valszeg annyian lennének, hogy nem tudnának megélni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226851 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Estel Adániel írta: Nos, szerintem az orkok esetében a mitológiai erkölcsromlásnál is hatékonyabb életkorcsökkentő tényezők lehetnek a Gyűrűk Ura és a Hobbit alapján úgyszólván mindennapos bel- és külviszályok... ;)


Igen, de én arról gondolkodtam el, hogy POTENCIÁLISAN mi okozhatja a rövidebb életkort, már ha rövidebb. Amúgy a megjegyzés tökéletesen igaz.

(De amúgy milyen jó már az ellenfeleiknek, legalább elvégzik helyettük a "munka" egy részét...)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226786 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Nos, szerintem az orkok esetében a mitológiai erkölcsromlásnál is hatékonyabb életkorcsökkentő tényezők lehetnek a Gyűrűk Ura és a Hobbit alapján úgyszólván mindennapos bel- és külviszályok... ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226783 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Igen, ezt tudom. Párhuzamba állítottam a két dolgot. Általános mitológiai- dolog, hogy az erkölcsi romlás az élettartam csökkenésével jár együtt - erre alapoztam.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226777 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Phaedra/Namarie írta: Viszont: ha abból indulunk ki, hogy az emberi életkor az emberek romlottságával azonos arányban csökken, akkor szerintem az orkok se lehetnek tündeéletűek.


Ne feledd, hogy az emberek és az elfek feája különbözik. A númenoriak "ajándékba" kapták a háromszoros élettartamot, nem a feájuk sajátossága ez.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226773 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Viszont: ha abból indulunk ki, hogy az emberi életkor az emberek romlottságával azonos arányban csökken, akkor szerintem az orkok se lehetnek tündeéletűek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226772 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
És a tündéknél megszokott "halhatatlan, de csak amíg meg nem hal" verziót? ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226767 Írta: Luinglin88
Luinglin88 válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Az elképzelhető, hogy hosszú életűek, de hogy halhatatlanok? Nem tartom valószínűnek!

Mordorba nem szokás csak úgy besétálni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226764 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Luinglin88 írta:

Cerebrum írta: De az is lehetséges, nem, h. halhatatlanok:roll:


Szerintem ez nem valószínű! Én még Sehol nem olvastam arrol, hogy esetleg halhatatlanok lennének!


De gondolom az ellenkezőjéről sem olvastál... Ha az orkok eredetének abból a változatából indulunk ki, hogy megrontott elfek, akkor bizony elképzelhető, hogy ők is hosszúéletűek...

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226761 Írta: Luinglin88
Luinglin88 válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Cerebrum írta: De az is lehetséges, nem, h. halhatatlanok:roll:


Szerintem ez nem valószínű! Én még Sehol nem olvastam arrol, hogy esetleg halhatatlanok lennének!

Mordorba nem szokás csak úgy besétálni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja - 19 éve 6 hónapja #226760 Írta: Luinglin88
Luinglin88 válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
Érdekes gondolat !

Mordorba nem szokás csak úgy besétálni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226756 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
De az is lehetséges, nem, h. halhatatlanok, csak hát az életmódjuk nem teszi lehetővé, h. elég sokáig éljenek... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226669 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: Mornambar: az orkok mért nem halhatatlanok?


Azért, mert lehet, hogy nem tündékből lettek kreálva.
Viszont kétségtelenül sokáig (is tudnak) élni. Lásd Azog és Bolg között több mint 200 év volt, pedig apa-fia, ha minden igaz...


Továbbá Shagrat v Gorbag vagy ki Cirith ungolnál még tarkokat emleget évszázadokkal azután hogy Gondor reális veszélyt jelentett Mordorra. (de lehet hogy ez csak afféle néphagyomány, viszont a régi szép rablós idők felemlegetése mindenképpen a Szauron visszatérte előtti időkre utal, tehát a fent említett ork vitézek legalábbis 60 évesek)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226666 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Alyr Arkhon írta: Mornambar: az orkok mért nem halhatatlanok?


Azért, mert lehet, hogy nem tündékből lettek kreálva.
Viszont kétségtelenül sokáig (is tudnak) élni. Lásd Azog és Bolg között több mint 200 év volt, pedig apa-fia, ha minden igaz...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226660 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok

Luinglin88 írta:

Alcarcalimo írta: A 600 000-es számot sztem felejstd el, :D

Miért, van jobb ötleted?


Ha már a filmet vesszük alapul, akkor is "csak" 200 000. Ezt vmelyik weta szakember mondta vmelyik werkfilmben és kötve hiszem, hogy tévedett volna... :)
(600 000 vagy mennyi a Morannonnál volt, de természetesen ez is csak a látvány miatt... )

A seregek valódi méretével kapcs. lapozz vissza, vagy írj privit és leírom amire emlékszem.

Mornambar: az orkok mért nem halhatatlanok?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #226597 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Mordor - Orkok
No, azért a dolognak vannak más aspektusai is, de maradjunk meg ennél :D

(van egy olyan szöveg is Tolkientől, hogy az orkok állatok voltak eredetileg és Morgoth kissé "felturbózta" az értelmi képességeiket. Ez sok kérdésre választ ad ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.631 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére