A HOBBIT

Több
11 éve 7 hónapja #407745 Írta: Balin
Balin válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tyria írta:

Atwe írta:

Tyria írta: Én szombaton néztem meg sima 2D-ben, és meg kell mondjam őszintén, annyira nem vagyok elragadtatva a filmtől.
Olyan volt néhol, mint valami gyerekfantasy vagy a GyU paródiája.
...
A goblinok egy gyerekeknek szóló fantasyban vagy vmi Dreamworks/Pixar filmben elmennek, de ide nagyon nem illettek.


Én ehhez csak annyi megjegyzést fűznék, hogy A hobbit egy gyerekeknek szóló fantasy.


Én meg annyit, hogy 12-es karika van a filmen. :P


És a 13 éves még nem gyerek?
Én speciel 14 évesen is annak tartom magam :P

"Ködlő hegyeken túl,
mély barlangon, tág üregen túl..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407744 Írta: Tyria
Tyria válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Atwe írta:

Tyria írta: Én szombaton néztem meg sima 2D-ben, és meg kell mondjam őszintén, annyira nem vagyok elragadtatva a filmtől.
Olyan volt néhol, mint valami gyerekfantasy vagy a GyU paródiája.
...
A goblinok egy gyerekeknek szóló fantasyban vagy vmi Dreamworks/Pixar filmben elmennek, de ide nagyon nem illettek.


Én ehhez csak annyi megjegyzést fűznék, hogy A hobbit egy gyerekeknek szóló fantasy.


Én meg annyit, hogy 12-es karika van a filmen. :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407743 Írta: Atwe
Atwe válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tyria írta: Én szombaton néztem meg sima 2D-ben, és meg kell mondjam őszintén, annyira nem vagyok elragadtatva a filmtől.
Olyan volt néhol, mint valami gyerekfantasy vagy a GyU paródiája.
...
A goblinok egy gyerekeknek szóló fantasyban vagy vmi Dreamworks/Pixar filmben elmennek, de ide nagyon nem illettek.


Én ehhez csak annyi megjegyzést fűznék, hogy A hobbit egy gyerekeknek szóló fantasy.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407742 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ha már Angmari Boszorkányúr:

Ebből a könyvből kiderül, hogy
KIVÁGOTT JELENET SPOILER

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407741 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Előrebocsátom, hogy agyon vagyunk kényeztetve PJ munkáival, hogy még ilyen apróságokon ráérünk fanyalogni, de ha már "panaszkodunk", akkor két momentumot még megemlítenék:
1. Gandalf nem lökte ki Bilbót az ajtón.
2. A gyűrű megtalálása.
Ezek számomra azért fájó pontok, mert a GYU-ban mind a kettőt nagyon határozottan megjelenítették- a könyvhöz hűen-, erre most meg eltérnek tőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407732 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Szerintem megállta a helyét, de azért figyelembe kell venni azt is, hogy a GyU-filmekkel együtt, nem pedig feltétlenül önállóan A hobbit könyv mellett.
A CGI csak a tömegjeleneteknél és az epic fightoknál szúrt nekem szemet, de akkor aztán nagyon. De nem különösebben zavart, mert a többi kárpótolt érte.
A könyv más hangvételű, mint a GyU-kötetek. Valahogy egy kicsit tényleg mintha máshol játszódna, más irányelvek szerint cselekszenek a szereplők, vagy legalábbis nekem olyan, hogy ugyanarra a szituációra A hobbitban ekképp reagálnak, a GyU-kötetekben pedig teljesen máshogy.

Nem állítom, hogy minden jelenet a megfelelő kifejtést kapta a filmben, mert a sziklaóriások a dobálózás után nem kerültek szóba, Azog pedig végigkísérte a filmet. Radagast nem teljesen illett ide, és szerintem indokolatlanul butának állítja be saját magát.

A zenével is volt némi problémám. Hihetetlenül csodálatos volt, de végig ugyanaz a téma volt, két alkalommal vettem észre, hogy végre nem a Misty mountains dallama hangzik fel.

De Thranduil szarvasa nem volt gáz, a goblinok jók voltak, a történet is nagyjából rendben volt, illetve pontosabb, hogy ínyemre volt a dolog :P

[...] Mert Alatar és Pallando jogdíjas nevek, [...]

Ááá, neee :D Ezt én nem tudtam :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407729 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Mi a baj a film hangvételével? A könyv mennyire volt komor hangulatú? Az a baj, hogy a legtöbb ember a Gyűrűk Ura előzményeként tekint a filmre (a kritikusok is), és nem a Hobbit című könyv adaptációjára. Pedig inkább az utóbbi lenne a helyes gondolkodás, hiszen nem várhatjuk el, hogy a stáb egy Gyűrűk Urához hasonló filmet készítsen, ha még a forrásként szolgáló könyvek között is ég és föld a különbség... Ilyen szempontból sokkal nehezebb dolga volt PJ-éknek, mint 10 évvel ezelőtt, és szerintem apróbb hibáktól eltekinve remek filmet kaptunk. A könyvbéli cselekmény remekül át lett ültetve és a függelékes részek is csak nagyobb mélységet adnak a történetnek (így még gyakorlatilag többet nyújt, mint maga a könyv), ennél többet nem nagyon várhatunk el szerintem. A további részek a cselekmény miatt egyébként biztosan komolyabbak lesznek valamivel, de szerintem ezzel a filmmel sem volt semmi gond.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407728 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Azért nem mindenki volt CGI, az orkok közül szerintem csak Azog.
A koboldok (a könyvekkel ellentétben a filmben miért számítanak látszólag külön fajnak?) pedig motion capture-rel készültek, tehát csak a megjelenítésük CGI, de igazi színészek, statiszták és kaszkadőrök játszották el őket (akárcsak a trollokat).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407727 Írta: Tyria
Tyria válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én szombaton néztem meg sima 2D-ben, és meg kell mondjam őszintén, annyira nem vagyok elragadtatva a filmtől.
Olyan volt néhol, mint valami gyerekfantasy vagy a GyU paródiája.
Nekem nem tetszett Thranduil szarvasa, értem én, hogy így a tündéknek az erdővel való kapcsolatára akartak utalni, de vhogy nagyon gagyin hatott. Nem tudom, mitől lett volna rosszabb, ha egy szép lovat tesznek alá.
A másik, ami nagyon zavart, az a színek élénksége. A GyU-nak szinte már faló színei vannak, ezért hat valóságosnak az egész, viszont a Hobbitnál egy mp-ig sem éreztem azt, hogy valóság, amit látok.
Néhol az is CGI-nek hatott, ami nem volt az.
A goblinok egy gyerekeknek szóló fantasyban vagy vmi Dreamworks/Pixar filmben elmennek, de ide nagyon nem illettek. Ráadásul minden ork/goblin CGI volt, míg a GyU-ban mind maszkot viselő emberek és ez is fokozta a valóság-hatást.
Nagyon remélem, hogy a 2-3. film már komolyabb hangvételű lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407723 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Sokkal jobb lenne ha minden Tolkien műnek a joga Jacksonék kezében lenne.És szabadon felhasználhatnák az összes művét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407722 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Azt vágjátok, hogy Gandalf a filmben miért nem emlékszik a két Kék Mágus nevére? :D

Persze, és ez nagyon tetszett. :lájk:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407720 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Azt vágjátok, hogy Gandalf a filmben miért nem emlékszik a két Kék Mágus nevére? :D
Mert Alatar és Pallando jogdíjas nevek, csak a Befejezetlen regékben (korábbi címén: A Gyűrű keresése) szerepelnek, sehol másutt. És mivel azt nem használhatták fel a filmekhez, ezért ezt az ügyes kis "fricskát" választották. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407719 Írta: Iglorion
Iglorion válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én is most értem haza a moziból, és nagyon tetszett! :lájk: Nagyon jól alakítottak a színészek és gyönyörű volt a látványvilág. Zenét megint nagyon eltalálták (mikor mentek a hegyeken és szólt a főcímdal, hát akkor kirázott a hideg). Tetszettek az olyan ötletek, hogy Thranduil alá ló helyett szarvast adtak (olyan erdőtündésen hatott), meg Radagast nyusziszánja is betalált (a "nekem meg rhosgobeli nyulaim" válaszon még most is nevetek, ha eszembe jut :) ). Jajj, most ez az egy év a következő részig egy végtelenségnek tűnik!

Utúlie'n aure! Aiya Eldalie ar Atanári, utúlie'n aure!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407717 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT
elfelejtettem hozzátenni, hogy Martin Freeman játéka egyszerüen ZSENIÁLIS! :lájk:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407716 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT
hali!
Végre én is megnéztem a Hobbitot.
3d-ben természetesen, és mondhatom MEGÉRTE.
Elejét mindenki vontatottnak mondja, szerintem nem. Tolkien professzor egy-egy odavetett mondatát kellett filmre vinni, és mondhatom jól sikerült.
Ezt az "Azog bosszúhadjáratot" szívesen kihagytam volna a történetböl, de mint Gandalf lentebb leírta: a filmet el is kell adni valakinek, nem csak a rajongóknak.
Radagast azt hozta amit elképzeltem róla, miért is ne, hiszen Ö természet szerelmese volt.

Bilbo "rohama" a film vége felé szvsz eröltetett volt. Kissé fanyalogtam rajt.
Túl sok hösiességet eröltettek rá, szerintem nem illett hozzá.
Nekem a csúcspontot Bilbó hezitálása jelentette, hogy vágjak, vagy ne vágjak, és végül ugrott. :lájk:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407715 Írta: dini82
dini82 válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Sziasztok!
Én most néztem meg 3D HFR-ben a filmet és nagyon jó volt!Igaz egy két résznél tényleg gyors volt,hirtelen de nagyon látványos,kidolgozott minden részletet nagyon jól lehetett látni.Tényleg egy jó film lett belőle.Igaz kicsit valóban nehezen indult.A vége nekem különösen tetszett ahogy megspékelték a Cseberből vederbe részt Thorin harcával.Gollum szuper jó volt,vicces és ugyanakkor megható is.
Összeségében jó film lett és már alig várom a bővített változatot!!!! :P No meg a folytatást! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407709 Írta: donoroknal
donoroknal válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Akkor folytatódni fog a második részben a Dol Gulduros rész,és a Necromanta kiűzetése az erdőből?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407704 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Kedves Gandalf!
Kösz az alapos értékelést. Nagyon pontosan fogalmaztál meg dolgokat, amiket én is így éreztem, de nem tudtam volna így leírni. Ezen felül világosabbá vált néhány eddig érthetetlen dolog is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407699 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Lehet, hogy már volt erről szó, de a 48 fps-nek bármi jelentősége van, ha otthon nézi az ember, vagy ez csak 3D-ben és moziban valami? Egyáltalán nincs is mondjuk DVD-n, vagy csak nem tűnne fel? Mert ezt még nem értem. :D

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407698 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT


"Nos, minden jó történetre ráfér a szépítés."


A kritikámat azzal a summázattal kezdeném, hogy A hobbit: Váratlan utazás minden hibája ellenére egy jó film. Bár hozzá kell tenni, hogy az első része még se adaptációként, se önálló filmként nem annyira jó, mint A Gyűrűk Ura filmtrilógia volt (talán azért adaptációként A két torony se működött jobban...), de erről végleges véleményt csak akkor érdemes mondani, ha láttuk már mindhárom részt. Én a magam részéről egyébként egyáltalán nem várom el, hogy legyen legalább annyira jó, mint A Gyűrűk Ura, mert nem tesz jót a filmnek, ha hasonló vízválasztó-szerepet, filmtörténeti jelentőséget, erőteljes popkulturális paradigmaváltást várnánk el az újabb Középfölde-kalandoktól, mint anno 2001-2003-ban. A legtöbb hazai filmkritikát olvasva az az érzésem, mintha túl magas elvárásokkal ült volna be a legtöbb kritikus a mozikba, azt elvárva Jacksontól, hogy ismét forradalmat csináljon, és ne csak a 48 fps-szel. Nos, ez szerintem sem Jacksonnak, se másnak a stábból nem állt szándékában. A stúdiók is max. anyagi téren kívánnak (legalább) olyan sikeresek lenni, mint A Gyűrűk Ura.

Annyi személyes aspektust még hozzáfűznék, hogy éppen az elvárások helyes belövése érdekében érte meg spoilerezni. Meglepetést az összes spoiler elolvasása után is tud okozni a film, sőt! Én - alapos tájékozottságom ellenére - a szövegkönyvet kézhez kapva is nagyon sok mindenen meglepődtem, majd a mozivásznon látva a filmet szintén rengeteg új impulzus ért, így nem lehet azt mondani, hogy A hobbit esetében a spoilerezés elrontaná a moziélményt. Azt hiszem, a legnagyobbat azok csalódhattak, akik annyira távol tartották magukat a spoilerektől, hogy még az előzeteseket se nézték meg. Na, őket annyi meglepetés érhette, hogy az még karácsonyi ajándéknak is sok. Nem árt ugyanis, ha az ember felkészíti magát a változtatásokra, melyeknek egy jó része nem sikerült a legjobban, még ha a legtöbbjük indokolt is volt - csak nem minden esetben így megvalósítva.

A félreértések elkerülése végett: Nem, PJ nem használhatta fel az Erebori kutatás című írást (se A Gyűrű keresése/Befejezetlen regékből, se a szövegkritikai kiadású A hobbitból), és nem használhatta fel A szilmarilokat, A History of The Hobbitot, eldugott tolkieni jegyzeteket, titkos tolkieni kódexeket, amelyeket eddig titkos összeesküvők dugdostak titkos barlangjaikban. Nem. A stáb kizárólag A hobbitból és A Gyűrűk Urából dolgozhatott jogi okok miatt, ezért a plusz anyagokkal való feldúsításra lehetőséget csak az utóbbi függelékei adtak. De ahogy a filmből kiderült, a függelék adatai is csak ihletforrást jelentettek, Jackson ugyanis jelentősen átírta Középfölde történelmét, kronológiáját, földrajzi viszonyait és idősíkjait, hogy mindent megmutasson. Ez általánosságban érthető igény a részéről, néhány esetben indokolt is volt, de nem minden esetben sikerült ellentmondások nélkül, koherensen megoldani.

SPOILERES RÉSZ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407695 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: A titoktartási szerződésem már lejárt, ezért nem kizárt, hogy majd egy az egybe bemásolom mindegyiket a Nyelvek és írások topicba, hogy kielemezhessétek őket. ;)


Az szuper volna. ;) A sindarinhoz akkor tudnék is csinálni egy ehhez hasonló elemzést a topikba, mivel úgy látom Ryszard Derdzinski még nem tette meg amott a Gwaith-on.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407693 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én úgy emlékszem, hogy a Király visszatér bővítettben Aragorn látja Szauront humanoid alakban - igaz páncélban. (és számomra igen szimpatikus az a (teljes joggal átírt jelenetben lévő) megjelenése ahol kifejezetten tünde szerű.

Dol Guldur nagyon fura így, majd meglátjuk, Angmar és a nazgúlok sírjai... Ha belegondolunk a nazgúlok a 9 Gyűrű birtokosaként lidércalakban túlélték a saját halálukat. Tehát elvben lehet sírjuk, amiben az embertestük nyugszik. Más kérdés, hogy nagyon durva időugrás lenne ez a Másodkor közepétől a Harmadkor közepéig (Angmar eleste) és persze lore ellenes, hiszen a Boszorkányurat nem ölték meg ott, elmenekült, elfoglalta Minas Morgult és elveszejtette Gondor utolsó királyát.

Koboldok és a világuk: Gandalf, fején találtad a szöget a rajzfilmes hasonlattal. (persze, tegyük hozzá, ha jól emlékszem, a könyvben is hasonlón komolytalanok)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407691 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ez mondjuk nem rossz ötlet.
Én mondjuk már annak is nagyon-nagyon örülnék, ha lenne lehetőség a mozis változat DVD/Blu-ray kiadásának a feliratán javítani. Szinkron-javítást ennél a kiadványnál nem is remélek. Azt majd a bővített változattal, ha odáig eljutunk.

És a 10. produkciós videó:


(Igen, majd előbb-utóbb fogom feliratozni, de most a LEP-es előadásommal szeretnék elkészülni először.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407690 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Allergia eredetije:
"Ah, it's horse hair. Having a reaction."


Ez esetben mondjuk: "Óh, póniszőr. Folyton prüszkölök tőle." És akkor még szótagszámra is majdnem stimmel.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407689 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Cerebrum írta: Ja, és idegen nyelvek +1, kihagytad a khuzdult, pl. mikor Thorin csendre inti a törpöket még Zsáklakban.

Ó, igen. :)
Meg szegény Bifur, aki a közöst nem is beszéli, a fejében lévő ork fejsze-darabka miatt csak khuzdul kommunikációra képes.

Allergia eredetije:
"Ah, it's horse hair. Having a reaction."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407688 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Pár apró válasz, mielőtt belekezdek a kritikámba...


SPOILER ON (kell ez még?)

Ha jól emlékszem amúgy, akkor nem is főnévként szerepel az "allergia" szó, hanem melléknévként, azt mondja Bilbó, hogy "allergiás vagyok a póniszőrre". Na már most ez szerintem simán hangozhatott volna úgy is, hogy mittudomén "folyton prüszkölhetnékem támad a póniszőrtől" vagy valami ilyesmi. Nyilván a szájmozgás is számít, de ebből kiindulva szvsz ki lehetett volna kerülni az "allergiás" szó használatát, ha már a forgatókönyvírók ilyen balfékek voltak.

Ja, és idegen nyelvek +1, kihagytad a khuzdult, pl. mikor Thorin csendre inti a törpöket még Zsáklakban.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407687 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Pár apró válasz, mielőtt belekezdek a kritikámba:

SPOILEREK!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407686 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Bár földig hajolok a Wetások előtt, és a kalapomat még annál is mélyebbre "emelem", de Bilbó lábai nagyon merevek voltak a GYU-hoz képest.
SPOILER

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #407685 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Szénanátha póniszőrre?

Azt én is néztem, hogy mitől lett hirtelen ilyen elterjedt az ork-beszéd (bár nyilván feliratos filmnél kevésbé éles a kontraszt a feliratot olvasva). Amúgy a másféle nyelvek használatánál én még mindig kicsit idiótának tartom az ide-oda váltogatást: nyilván a könyvben is van egy-egy mondat valamelyik tünde nyelven egy közös nyelvű beszélgetés közben is, de azok csak köszönések, formaságok, ha meg valakik más nyelven beszélnek egymással, akkor az egész beszélgetés alatt. De hogy mondjuk Elrond miért nem közös nyelven szól a törpökhöz, amikor nyilván tudna és nyilván tudja, hogy nem értik, ha nem, az elég fura. (És az a hopp, beesünk egy résbe, és jé itt van Völgyzugoly, az meg hogyan?)

A felgyorsított erdősötétedéssel az a különösen furcsa, hogy ha ez tényleg csak most kezdődik, és a film végére meg is szüntetik, akkor legfeljebb pár évről van szó, ennyi biztos nem elég senkinek ahhoz, pláne nem tündéknek, hogy egy névváltoztatás (Zölderdő-Bakacsinerdő) rögzüljön... meg persze a Boszorkányúrral eltemetett morgul-tőr, he?

Az tetszett, hogy voltak kőóriások, végre valami nemannyiraközépföldés dolgot tényleg a könyvből vettek. Mondjuk nyilván csak azért, mert látványos 3D-ben (mint a sok zuhanás meg az egész fából tákolt koboldváros, annyira tipikus... mondjuk a koboldkirály utolsó mondata borzasztóan idióta, valami különösen gagyi rajzfilmbe illene inkább).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #407684 Írta: Schreiner János
Schreiner János válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Sziasztok!
Én Székesfehérváron néztem "sima" 3D-ben. A látvány így is furi volt, de én ezt inkább a hullámvasút szerű kameramozgásoknak és az indokolatlanul gyakori "bázis sík" (most nem emlékszem, mi is ennek a hivatalos megnevezése) váltásoknak tudom be. A digitális háttérkitöltéseket néhol nagyon összecsapták, volt, ahol teljesen "elpacásodott".
A zenéket én is nagyon hiányoltam.
Viszont ezeken felülemelkedve nagyon élveztem a filmet. Nekem kimondottan tetszett Radagast "rallye-szánja" és az üldözés. Szerintem így akarták "rehabilitálni", amiért a GYU-ból teljesen kihagyták. 8-)
Szintén nagyon tetszett a "szerelmes" Gandalf.
Amikkel nem igazán tudtam mit kezdeni:

SPOILER
Utolsó szerkesztés: 11 éve 7 hónapja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.586 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére