A HOBBIT

Több
11 éve 6 hónapja #408143 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Az istarok emberi alakban már önmagában kevesebb hatalommal bírnak, mint tiszta maia alakjukban, ráadásul sérülékeny öregemberek testét kellett felölteniük, amely fizikai korlát is pluszban. És kikötés volt számukra, hogy ne mutassák meg Középföldén teljes hatalmukat:

"For they came from over the Sea out of the Uttermost West; though this was for long known only to Círdan, Guardian of the Third Ring, master of the Grey Havens, who saw their landings upon the western shores. Emissaries they were from Lords of the West, the Valar, who still took counsel for the governance of Middle-earth, and when the shadow of Sauron began first to stir again took this means of resisting him. For with the consent of Eru they sent members of their own high order, but clad in bodies of as of Men, real and not feigned, but subject to the fears and pains and weariness of earth, able to hunger and thirst and be slain; though because of their noble spirits they did not die, and aged only by the cares and labours of many long years. And this the Valar did, desiring to amend the errors of old, especially that they had attempted to guard and seclude the Eldar by their own might and glory fully revealed; whereas now their emissaries were forbidden to reveal themselves in forms of majesty, or to seek to rule the wills of Men and Elves by open display of power, but coming in shapes weak and humble were bidden to advise and persuade Men and Elves to good, and to seek to unite in love and understanding all those whom Sauron, should he come again, would endeavour to dominate and corrupt."

(J. R. R. Tolkien: Unfinished Tales)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408142 Írta: Ceorl
Ceorl válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta:

Ceorl írta:

Tevildo írta:

Ceorl írta: egy dolog még feltűnt (ehhez nem kellett többször megnézni): amikor a tanácskozás folyik Völgyzugolyban, az egész úgy néz ki, mintha Gandalf lenne a "legalacsonyabb rangú", és mintha Galadriel legalábbis egyenrangú lenne Szarumánnal. Márpedig tekintve, hogy Gandalf maia, és mint ilyen, sokkal idősebb is, és elvileg nagyobb hatalmú is, mint bármelyik tünde, legfeljebb Szarumán állhat felette, Galadriel semmiképp (Elrond meg pláne nem, mivel neki ráadásul már halandók is vannak az ősei között, bár ő kevésbé is tűnik "felsőbbrendűnek" abban a jelenetben)


Szerénység?


ez a lehetőség nekem nem jutott eszembe, pedig valóban logikus :) bár konkrétan a küldetés jóváhagyásáról tényleg csak Szarumán nyilatkozik, a többiek részéről nincs ilyesmi, de mégis úgy néz ki, mintha legalábbis Galadrielnek magyarázattal tartozna, illetve mintha Gandalf az ő jóváhagyását is elengedhetetlennek tartaná (pedig valójában Szarumán (nem)jóváhagyása se igazán érdekli :) )


Gandalf éppenséggel nem úgy viselkedik, mintha bárki jóváhagyására lenne szüksége: titkolózik, a küldetést mindenképp keresztülviszi, akár tetszik a többieknek, akár nem. Hogy Galadriel véleménye, támogatása fontos neki, az inkább Gandalf emberi oldalát mutatja.

Másrészt egyébként Galadriel (és Elrond) hatalmasabb, mint Gandalf: a mágusok hatalmuktól megfosztva, emberi alakban érkeztek Középföldére, és Gandalf még köztük is a legapróbbnak mutatkozott (vö. Befejezetlen regék). Persze ez némiképp a krisztusi alázat "újraértelmezése".


Na nekem pl. ez a "hatalmuktól megfosztva" dolog eddig valahogy kimaradt. Eszembe jutott már (pl. annak kapcsán, hogy Gandalf miért használ nagyon kevés mágiát, és azt is legfeljebb védekezésre, támadásra talán soha, vagy nagyon elvétve), de ilyen konkrétan még szerintem sehol se olvastam, vagy legalábbis nem emlékszem rá (a Befejezetlen regékhez még nem volt szerencsém, de terveim szerint ez rövid időn belül változni fog). Az ominózus jelenet nekem továbbra is furcsa egy kicsit, de azért néhány dolog így érthetőbbé válik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408141 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Ceorl írta:

Tevildo írta:

Ceorl írta: egy dolog még feltűnt (ehhez nem kellett többször megnézni): amikor a tanácskozás folyik Völgyzugolyban, az egész úgy néz ki, mintha Gandalf lenne a "legalacsonyabb rangú", és mintha Galadriel legalábbis egyenrangú lenne Szarumánnal. Márpedig tekintve, hogy Gandalf maia, és mint ilyen, sokkal idősebb is, és elvileg nagyobb hatalmú is, mint bármelyik tünde, legfeljebb Szarumán állhat felette, Galadriel semmiképp (Elrond meg pláne nem, mivel neki ráadásul már halandók is vannak az ősei között, bár ő kevésbé is tűnik "felsőbbrendűnek" abban a jelenetben)


Szerénység?


ez a lehetőség nekem nem jutott eszembe, pedig valóban logikus :) bár konkrétan a küldetés jóváhagyásáról tényleg csak Szarumán nyilatkozik, a többiek részéről nincs ilyesmi, de mégis úgy néz ki, mintha legalábbis Galadrielnek magyarázattal tartozna, illetve mintha Gandalf az ő jóváhagyását is elengedhetetlennek tartaná (pedig valójában Szarumán (nem)jóváhagyása se igazán érdekli :) )


Gandalf éppenséggel nem úgy viselkedik, mintha bárki jóváhagyására lenne szüksége: titkolózik, a küldetést mindenképp keresztülviszi, akár tetszik a többieknek, akár nem. Hogy Galadriel véleménye, támogatása fontos neki, az inkább Gandalf emberi oldalát mutatja.

Másrészt egyébként Galadriel (és Elrond) hatalmasabb, mint Gandalf: a mágusok hatalmuktól megfosztva, emberi alakban érkeztek Középföldére, és Gandalf még köztük is a legapróbbnak mutatkozott (vö. Befejezetlen regék). Persze ez némiképp a krisztusi alázat "újraértelmezése".

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408138 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Köszönjük szépen az észrevételt!

Ó, igen, a sarló alakú félhold... :lol:
A szinkronszöveg átnézésekor nem tűnt fel egyikünknek sem, és a később elkészült feliratfájlokhoz meg már nem is kaptunk angol eredetit, így utólag vettem csak észre. Igen, ez az egyik fontos dolog, amit mindenképpen javítani szeretnék. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408137 Írta: Ceorl
Ceorl válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Tevildo írta:

Ceorl írta: egy dolog még feltűnt (ehhez nem kellett többször megnézni): amikor a tanácskozás folyik Völgyzugolyban, az egész úgy néz ki, mintha Gandalf lenne a "legalacsonyabb rangú", és mintha Galadriel legalábbis egyenrangú lenne Szarumánnal. Márpedig tekintve, hogy Gandalf maia, és mint ilyen, sokkal idősebb is, és elvileg nagyobb hatalmú is, mint bármelyik tünde, legfeljebb Szarumán állhat felette, Galadriel semmiképp (Elrond meg pláne nem, mivel neki ráadásul már halandók is vannak az ősei között, bár ő kevésbé is tűnik "felsőbbrendűnek" abban a jelenetben)


Szerénység?


ez a lehetőség nekem nem jutott eszembe, pedig valóban logikus :) bár konkrétan a küldetés jóváhagyásáról tényleg csak Szarumán nyilatkozik, a többiek részéről nincs ilyesmi, de mégis úgy néz ki, mintha legalábbis Galadrielnek magyarázattal tartozna, illetve mintha Gandalf az ő jóváhagyását is elengedhetetlennek tartaná (pedig valójában Szarumán (nem)jóváhagyása se igazán érdekli :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408136 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Ceorl írta: egy dolog még feltűnt (ehhez nem kellett többször megnézni): amikor a tanácskozás folyik Völgyzugolyban, az egész úgy néz ki, mintha Gandalf lenne a "legalacsonyabb rangú", és mintha Galadriel legalábbis egyenrangú lenne Szarumánnal. Márpedig tekintve, hogy Gandalf maia, és mint ilyen, sokkal idősebb is, és elvileg nagyobb hatalmú is, mint bármelyik tünde, legfeljebb Szarumán állhat felette, Galadriel semmiképp (Elrond meg pláne nem, mivel neki ráadásul már halandók is vannak az ősei között, bár ő kevésbé is tűnik "felsőbbrendűnek" abban a jelenetben)


Szerénység?

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408134 Írta: Ceorl
Ceorl válaszolt a következő témában: A HOBBIT
a film többszöri megnézése után feltűnt egy (kérdéses) fordítási hiba: a magyar szinkronban Elrond félholdat említ a hold-rúnák elolvasásakor: "ezeket a rúnákat bizonyára nyárközép estéjén rótták, méghozzá félhold világánál", a könyv szerint viszont sarló alakú holdról van szó. A filmben sem félholdat lehet látni, hanem sarló alakút, és az eredetiben úgy tudom "crescent moon" szerepel, ami az általam nézett szótárak szerint félholdat és a sarló alakú holdat is jelent (ezért mondtam, hogy kérdéses, mert a fordítás így tulajdonképpen nem hibás, viszont itt másik jelentésben szerepel, tehát mégiscsak az)

egy dolog még feltűnt (ehhez nem kellett többször megnézni): amikor a tanácskozás folyik Völgyzugolyban, az egész úgy néz ki, mintha Gandalf lenne a "legalacsonyabb rangú", és mintha Galadriel legalábbis egyenrangú lenne Szarumánnal. Márpedig tekintve, hogy Gandalf maia, és mint ilyen, sokkal idősebb is, és elvileg nagyobb hatalmú is, mint bármelyik tünde, legfeljebb Szarumán állhat felette, Galadriel semmiképp (Elrond meg pláne nem, mivel neki ráadásul már halandók is vannak az ősei között, bár ő kevésbé is tűnik "felsőbbrendűnek" abban a jelenetben)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408133 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Frór írta: Ismertétek ezt a csodát? :)



Én ma találtam rá, teljesen véletlenül. :)



Még jó, hogy tudom a szöveget. :mrgreen: :lol:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408131 Írta: Frór
Frór válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Ismertétek ezt a csodát? :)



Én ma találtam rá, teljesen véletlenül. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408125 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Sil írta: 24.media.tumblr.com/50ec23dffb54e954cc55...Dpk1qcwyvco1_500.png :lol:

Hát igen. :lol:

A mai naptól HFR-vetítés csak a Westendben van, feliratos 2D pedig csak az Allee-ban. :|

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408124 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408103 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Érdekes, hogy a magyar mozikban adott kópiákban és az Oscarhoz leadott DVD-screener változatban eltérnek egymástól a stúdió-logók sorrendjei:
- A magyar mozikban MGM-oroszlán kezd, utána WB-pajzs és NLC-filmkocka.
- A DVD-screeneren: WB-pajzs és NLC-filmkocka, majd MGM-oroszlán.
Vajon ez azért lehet, mert hazánkban az MGM a forgalmazó, az USÁ-ban pedig a Warner? Egyébként nekem jobban tetszik az oroszlános indítás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408095 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: A stúdió-hatást egyáltalán nem éreztem erősebbnek, ellenben a szabadtéren felvett jelenetek szín- és fényvilága még így sem az igazi, a digitális fényezésnél és színezésnél visszafoghatták volna magukat (ez már 2D-ben is érezhető volt).

Én nyilván csak 2D-ben láttam, és azt is csak egyszer, de mikor Gandalf még Hobbitfalván kinn Zsáklak előtt beszél Bilbóhoz, az például nagyon feltűnően mű volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408090 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
No, HFR 3D és szinkron letesztelve:
- A HFR 3D néhány jelenethez valóban hozzáad (nekem pl. Azanulbizaron javított sokat), máshol viszont kicsit zavaró (bizonyos mozgások természetellenesnek hatnak benne, pedig pont hogy természetesebbnek kellett volna éreznem). A CGI viszont baromi jó HFR 3D-ben, sokkal jobb mint 24 fps 2D-ben: a vargok így már egyáltalán nem voltak gagyik, Azog egy fokkal elfogadhatóbban néz ki, Gollam és a trollok pedig elképesztően jók. A stúdió-hatást egyáltalán nem éreztem erősebbnek, ellenben a szabadtéren felvett jelenetek szín- és fényvilága még így sem az igazi, a digitális fényezésnél és színezésnél visszafoghatták volna magukat (ez már 2D-ben is érezhető volt). Koboldvár egy fokkal érdekesebb így (bár én még így is vágnék belőle bőven, mert túl hosszú ez a rész).
- Szinkron: a legtöbb hanggal maximálisan elégedett vagyok, ami meg a dalokat illeti, a Blunt the knives kifejezetten jó lett magyarul. A vártnál több hibát találtam a fordításban, egy részére felhívtuk a figyelmet anno a lektorálásnál, ezért nem tudom, miért maradtak benne, de egyik sem olyan szarvas hiba, mint amilyenek anno A Gyűrű Szövetségében voltak. Valószínűleg a legtöbb csak minket, lektorokat bosszant majd, az átlag néző észre sem veszi, a szemfülesebbek pedig nem fogják súlyosnak találni őket. A kiejtés kapcsán vegyes a kép, az öreg Bilbó új hangja, Fodor Tamás talán az egyetlen, aki mindig minden nevet helyesen ejtett ki (jó, neki elég kevés szövege van, szinte csak a prológus és a nyitójelenetek), de a legtöbb szinkronszínésznél legalább érezni, hogy megpróbálkoztak a "th"-hanggal, még akkor is, ha nem mindig sikerrel. Kiemelném még Kovács Nóra és Láng Balázs teljesítményét, akik nagyon jók voltak, de azért Bács Ferenc is általában kitett magáért. Külön öröm volt, hogy Gloin megszólalásainál nem Grímát hallottam. :) Összességében jó lett a szinkron, érezhető rajta, hogy az átlagnál több energiát fektettek bele.
Viszont utólag örülök, hogy a legelső alkalommal 2D-ben és eredeti nyelvvel láttam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408083 Írta: Ilúvatar Gyermeke
Ilúvatar Gyermeke válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Elkezdjük szisztematikusan összeszedni A hobbit: Váratlan utazás magyar szinkronjának és feliratának a hibáit, javítandóit, ebben kérjük a segítségeteket!


A magyar felirat elérhető valahol? Elég nehéz emlékezetből visszaidézni. :)

There is no reality. Only perception.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Simbelmynë
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 6 hónapja #408080 Írta: Simbelmynë
Simbelmynë válaszolt a következő témában: A HOBBIT

AmonSul írta: Mi számít hibának, javítandónak?

Példaként az hiba? >amikor Kili és Fili megérkeznek Zsáklakba és Dwalin Kilit "elráncigálja" segíteni akkor.
Angol v: Mr. Dwalin!
Magyar: Nahát, Dwalin!


Szerintem ez csak a szótagszám miatt van így.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408079 Írta: AmonSul
AmonSul válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Mi számít hibának, javítandónak?

Példaként az hiba? >amikor Kili és Fili megérkeznek Zsáklakba és Dwalin Kilit "elráncigálja" segíteni akkor.
Angol v: Mr. Dwalin!
Magyar: Nahát, Dwalin!

Smaug pusztaság előzetes mikor várható már ? :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408077 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Elkezdjük szisztematikusan összeszedni A hobbit: Váratlan utazás magyar szinkronjának és feliratának a hibáit, javítandóit, ebben kérjük a segítségeteket! Arra kérünk titeket, hogy minél pontosabban és konkrétabban írjátok le ide a topicba az ezzel kapcsolatos észrevételeiteket, és a kiejtési hibákra ne térjetek ki! Köszönjük szépen előre is! ;) Reményeink szerint legkorábban a mozis DVD/Blu-ray változatra, legkésőbb a bővített extra változatra igyekszünk javítani ezeken.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408074 Írta: Tevildo
Tevildo válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Felagund írta:

Gandalf írta:

Kobold Király, Gollam, Azog:


Három werkvideó, amelyből kiderül, hogy Azog figuráját az utolsó hetekben találták ki, és nem csak a fenyőfás résznél (lásd: LEGO), hanem Azanulbizarnál is Yazneg lett volna eredetileg.
www.herr-der-ringe-film.de/v3/de/news/to...ilme/news_102976.php

Most már kénytelenek lesznek beleírni a folytatásokba is.



Ez nem tűnik valami hű de professzionális hozzáállásnak (mondhatni a világos koncepció hiányát jelzi...)

Amúgy Azog talán azért érthetőbb, mert a "megöltük, de jön a fia" kissé talán még bénább dramaturgiai elem lenne...


Tolkien az izlandi sagák és egyáltalán a germán regék világából meríthette a rokonbosszú elemét, ami nagyon jellemzi a koraközépkori, még részben törzsi alapon szerveződő népeket. A mai ember számára ez a "fiú bosszút áll az apjáért" dramaturgia gyengének tűnik, mert a modernebb, individualista gondolkodás az egyéni sérelmek megbosszulását követelné meg, és nem a család sérelmére elkövetetteket.

Így szerintem érthető, hogy miért tartották meg Azogot, mert így könnyebb azonosulni a problémával.

Ami engem inkább zavar ez az "üldözöm, mert bosszút akarok állni rajta" elem. Sokkal fenyegetőbb és lélektanilag hitelesebb szerintem a rejtekében bosszút forraló ellenség, aki nem jön házhoz, de maga a főhős kerül az útjába.

Üdv,
a Macskaherceg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
11 éve 6 hónapja #408072 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Gandalfék a LEP-es kerekasztalbeszélgetésen említették, hogy az Éber Békét és Sauron újraeljövetelét (upsz, spoiler :P ) valószínűlegazért ránották össze ilyen rövid időre, mert elég nehéz a nézők torkán azt lenyomni, hogy "kétezer éve lappang valami Sötét az erdőben..." - akkor most hirtelen miért lett fontos?

Szóval szerintem ez egy jó készítői döntés összességében. (mondjuk homályban hagyja, hogy a Mágusok akkor mi a csudáért is jöttek Középföldére, de hát e...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408070 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A HOBBIT

.Elessar király. írta: Egyébként csak nekem volt fura, hogy az orkok Völgyzugolyhoz ennyire közel kóboroltak? A FOTR-ban nem igazán voltak arrafele fellelhetőek, pedig Szauron ereje akkor már ugyancsak növekvőben volt. Illetve Elrond szövege is a 400 éves békéről kicsit erőltetett volt, látva a jelenetet a törp-ork háborúról. Bár igaz, a tündéket nem fenyegette veszély, lehet erre gondolt. :D


Ha megnézzük az Esztendők Számlálását, az utolsó nagyobb, Északra is kihatással bíró akció (konkrétan a blachothok+ködhegységi orkok Gondor elleni támadása aminek hatására Éorl lovasai Délre mentek) az tényleg 400 évvel azelőtt volt kb.
Bár tartok tőle, hogy Elrond nem erre célzott a fimben.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408067 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT
A kétszeresen áttételes kapcsolat szerintem nem kapcsolat. Az, hogy "megölted az (nagy)apámat, ezért meghalsz!" egy fokkal jobb, mint a "az apád megölte a nagyapámat, én megöltem az apádat, de meghalsz te is!"... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408066 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Nem vagyok benne biztos. Az apjáért bosszút forraló Thorin és az apjáért bosszút forraló Bolg nekem érdekesen hangzik. Csak Beornnak kell szólni, hogy nézzen a lába alá. ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408065 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta:

Kobold Király, Gollam, Azog:


Három werkvideó, amelyből kiderül, hogy Azog figuráját az utolsó hetekben találták ki, és nem csak a fenyőfás résznél (lásd: LEGO), hanem Azanulbizarnál is Yazneg lett volna eredetileg.
www.herr-der-ringe-film.de/v3/de/news/to...ilme/news_102976.php

Most már kénytelenek lesznek beleírni a folytatásokba is.



Ez nem tűnik valami hű de professzionális hozzáállásnak (mondhatni a világos koncepció hiányát jelzi...)

Amúgy Azog talán azért érthetőbb, mert a "megöltük, de jön a fia" kissé talán még bénább dramaturgiai elem lenne...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408063 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

.Elessar király. írta: Egyébként csak nekem volt fura, hogy az orkok Völgyzugolyhoz ennyire közel kóboroltak? A FOTR-ban nem igazán voltak arrafele fellelhetőek, pedig Szauron ereje akkor már ugyancsak növekvőben volt. Illetve Elrond szövege is a 400 éves békéről kicsit erőltetett volt, látva a jelenetet a törp-ork háborúról. Bár igaz, a tündéket nem fenyegette veszély, lehet erre gondolt. :D


Hát, konkrétan ezek az orkok Thorinék miatt voltak ott, egyébként nem nagyon járkálnak be Eriadorba, ahogy a trollok sem (az ő megjelenésük már a Homály visszatértének az előszele).
Az Éber Béke átírása nekem is furcsa, de hátha a későbbiekben okosabbak leszünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408061 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Egyébként csak nekem volt fura, hogy az orkok Völgyzugolyhoz ennyire közel kóboroltak? A FOTR-ban nem igazán voltak arrafele fellelhetőek, pedig Szauron ereje akkor már ugyancsak növekvőben volt. Illetve Elrond szövege is a 400 éves békéről kicsit erőltetett volt, látva a jelenetet a törp-ork háborúról. Bár igaz, a tündéket nem fenyegette veszély, lehet erre gondolt. :D

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408058 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Gandalf írta: Update:
A mai napon a Mi Mozink Óbuda (Atrium Eurocenter) levette műsoráról A hobbitot. HFR 3D-ben most már csak a következő három mozi adja: Cinema City Aréna Plaza, MiMozink Lurdy Ház, Cinema City Westend.

Múlt szombaton néztem az Arénában HFR 3D-ben 11-től, kb 10-en voltunk az egész teremben, szóval nem igazán tolonganak ott se érte. (Foglaláskor néztem a többi időpontot is, azokon se volt több foglalás.) Az IMAX terem viszont teli volt délután.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408054 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A HOBBIT

Grondir írta: Én nem értem ezt az Azog dolgot miért kellett belekavarni. Ha simán kicserélték volna Bolgra, akkor teljesen okés lenne a dolog. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki majd ebből.

Jacksonék nagyon sokáig variálták ezt az Azog-Yazneg-Bolg dolgot, látszólag nehezen tudtak választani, és a végleges döntés akkor született meg, amikor a két filmet három részre vágták. Most így mindhárom orkot megkapjuk három különböző színész alakításában (ebből Yazneg már meghalt a Széltetőn Azog "keze" által).

Gandalf írta: Némi mozi-korszerűsítés után már a Mi Mozink Lurdy Ház is képessé vált a HFR 3D-re!

Ha A hobbit: Váratlan utazást ebben az új formátumban néznéd meg, immáron Budapest négy különböző mozijában megteheted!

www.mimozink.hu/?template=movie&id=10298776&uid

;)

Update:
A mai napon a Mi Mozink Óbuda (Atrium Eurocenter) levette műsoráról A hobbitot. HFR 3D-ben most már csak a következő három mozi adja: Cinema City Aréna Plaza, MiMozink Lurdy Ház, Cinema City Westend.

:(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 6 hónapja #408053 Írta: Grondir
Grondir válaszolt a következő témában: A HOBBIT
Én nem értem ezt az Azog dolgot miért kellett belekavarni. Ha simán kicserélték volna Bolgra, akkor teljesen okés lenne a dolog. Kíváncsi vagyok, mit hoznak ki majd ebből.

Lacho calad! Drego morn!

"Kard vagyok a sötétségben. A falak őre vagyok. A tűz vagyok, amely elűzi a hideget, a fény, amely elhozza a hajnalt, a kürt, amely felébreszti az alvókat, a pajzs, amely az emberek birodalmát védelmezi."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.641 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére