Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
12 éve 11 hónapja #396846 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Érdeklődőknek: elnökségi ápr.26. kedd 19:00, helyszín még nem biztos.
A beszámolókon kívül főleg KGY napirendet fogunk összeállítani. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #394954 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Jelentem nálam van két hobbit jelmez, vigyázok rájuk, ha kell elviszem bármilyen rendezvényre, de nem szívesen viszem be a raktárba.
Plusz kaptunk egy jó nagy tubus arany festéket Tündétől ma. Az is nálam van.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #394953 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Nagyon szépen köszönöm Snufnak,Nyüfinek,Alyrnak és Bigfootnak a segítséget! Együttes erővel sikerült rendbe raknunk a raktárat! :)
Szeretnék megkérni mindenkit,hogy akinél van valamilyen MTT-s cucc otthon,az írja meg nekem!
Ezen kívül kérem hogy akinek a raktárban van sátra,hálózsákja az jelezze és vigye el,mert nagyon(!) foglalják a helyet!

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 hete #394928 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
TLV döntő SEGÍTŐK KERESTETNEK!

Idén is volt-van Tolkien Levelező Verseny, idén is lesz döntője április 30-án 10-16 óra közt a FSZEK központi könyvtárban.
Állomásvezetők, pontösszegzők, oklevélírók, dekorálók (péntekre), jelmezverseny-zsűrizők, fotósok stb. kerestetnek a helyszínre, ill. az előkészítői csapatba is szívesen veszünk még segítséget (állomások kidolgozása, oklevéldizájnolás stb.).

Ha segítenél, írj nekem privit vagy FB üzit vagy mailt (kincso kukaccc tolkien ponty hu), és add meg a mailcímed!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hete #394616 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tolkien Olvasás Napja / Tolkien Reading Day

2011. március 25. · 16:00 - 19:00

Helyszín: (Mindenütt!)
Budapesten: FSzEK - Sárkányos Gyerekkönyvtár
Szabó Ervin tér 1.
Budapest, Hungary

A Tolkien Olvasás Napja alkalmából...
1. Budapesten a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban gyűlűnk össze felolvasni egymásnak kedvenc Tolkien-idézeteinket;
2. Ha bármely más városban vagytok páran és szerveztek hasonlót, szóljatok, és kiírjuk ide azt is (a kommenteknél lehet egymásra találni, eddig szegedi és pécsi jelentkező volt);
3. Ha nem tudtok elmenni sehova közös olvasgatásra, legalább facebookra posztoljatok valami szépet Tolkientól :)

Az eseményről, kicsit bővebben:
en.wikipedia.org/wiki/Tolkien_Reading_Day
www.tolkiensociety.org/ed/tolkienreadingday.html

Gyűljetek össze és emlékezzetek a Professzorra ezen a napon!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #394499 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves MTT!

Jövőhét szombatra(azaz márc.26.-ra) egy kiadós raktárpakolást tervezek.Olyan nagy a rumli,hogy be se lehet menni a raktárba, így nem árt egy kis rendrakás.
Örülnék neki,ha jópáran eltudnátok jönni,mert az hatalmas segítség lenne nekem.
Háromnegyed 10-kor találkoznánk Borároson, a csepeli hévnél.
Ez biztos lesz,ha csak ketten leszünk akkor is,ha sokan akkor is.
Gyertek és segítsetek az MTT-nek!

Időpont:2011.március 26. 10-14 óráig (9:45-kor találkozó a csepeli hévnél)
Helyszín:Csepel Művek,raktár

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393874 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
ARGHHHH, nem tudok menni...megint. Természetesen gratulálok minden szervezőnek! :)

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393859 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Igen, sorry, elírtam.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393852 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Grat!!
Végre el akarok már menni egy TTre, több éve nem voltam...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393851 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gandlaf: lécci nyissál :D

Az időpont természetesen 15-16-17, április. 2011. 8-)

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393847 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gratulálok a nyerteseknek!

Egy kérdés: Április 18 hétfőn? Érdekes. Miért szakítottunk a péntek-vasárnap gyakorlattal?

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393846 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Kincső (Thilanna) írta: Bővebb infók hamarosan a szervezőktől - akiknek ezúton is sikeres munkát kívánunk!

Nyissak neki topicot vagy még ráér?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393845 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Az idei Tavaszi Találkozóra kiírt pályázat alapján, az elnökség döntése értelmében a szervezési jogot a következő csapat kapta meg: Gillz, Áfi, Celebrom, Gumipók, Rayan, Silcucc. Időpont: 2011. április 16-18., helyszín: Tata. Bővebb infók hamarosan a szervezőktől - akiknek ezúton is sikeres munkát kívánunk!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393712 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csak sajnálkozni tudok.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393695 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Batti írta: Sem az alapszabály sem törvény nem tiltja. Viszont meglehetősen bonyolult.

Nem a legfrissebb verzió van fent az oldalon az alapszabályból, és lett módosítva azóta ez a rész?
tolkien.hu/documents/mtt_alapszabaly_tomor.pdf

Alapszabály írta: TAGSÁGI JOGOK ÉS KÖTELEZETTSÉGEK
10. §
(1) A Társaság rendes tagja jogosult:
c) a Közgyűlésen személyesen a többi taggal egyenlő
szavazati joggal részt venni, felszólalni, véleményét
kifejteni, határozati javaslatot tenni és szavazni,
meghatalmazotti képviseletnek nincs helye;


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393692 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sil írta:

Gandalf írta: Sőt, ha jól emlékszem, nem is az Alapszabály miatt, hanem a jogi/törvényi háttér miatt.

Igen, mert ez a probléma már többször felmerült, és ha lehetett volna, már rég kivettük volna az Alapszabályból.
Egy ilyet találtam ezzel kapcsolatban: www.lb.hu/joghat/jk0205.html


Sem az alapszabály sem törvény nem tiltja. Viszont meglehetősen bonyolult.

A meghatalmazásnak pontosan tartalmaznia kell (a napirendi pontoknak megfelelően), hogy milyen kérdésekben milyen választ adhat a meghatalmazott az Őt meghatalmazó nevében.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393630 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tényleg ennyire nem fontos senkinek, hogy ki lesz az elnökségben ezentúl???
Ahhoz nem csak szavazni kell, hanem jelölni is!!!
<!-- l --><a class="postlink-local" href="tolkien.hu/forum/viewtopic.php?f=22&t=614">viewtopic.php?f=22&t=614
És ötletelni, hogy mi legyen az elnöki poszttal!
<!-- l --><a class="postlink-local" href="tolkien.hu/forum/viewtopic.php?f=22&t=615">viewtopic.php?f=22&t=615

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393612 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Gandalf írta: Sőt, ha jól emlékszem, nem is az Alapszabály miatt, hanem a jogi/törvényi háttér miatt.

Igen, mert ez a probléma már többször felmerült, és ha lehetett volna, már rég kivettük volna az Alapszabályból.
Egy ilyet találtam ezzel kapcsolatban: www.lb.hu/joghat/jk0205.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393578 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sil írta:

sebcsaba írta: Mivel személyesen nem tudok jelen lenni a közgyűlésen, valaki hozzáértő mesélje el nekem pontosan, hogy mi a menete annak, hogy meghatalmazott útján a döntéshozatalban részt tudjak venni.

Ilyenre nincs lehetőség sajnos az Alapszabály szerint.

Sőt, ha jól emlékszem, nem is az Alapszabály miatt, hanem a jogi/törvényi háttér miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393575 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

sebcsaba írta: Mivel személyesen nem tudok jelen lenni a közgyűlésen, valaki hozzáértő mesélje el nekem pontosan, hogy mi a menete annak, hogy meghatalmazott útján a döntéshozatalban részt tudjak venni.

Ilyenre nincs lehetőség sajnos az Alapszabály szerint.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393573 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mivel személyesen nem tudok jelen lenni a közgyűlésen, valaki hozzáértő mesélje el nekem pontosan, hogy mi a menete annak, hogy meghatalmazott útján a döntéshozatalban részt tudjak venni.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393549 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Mivel se fácsén, se itt nem volt tiltakozás, a tisztújító KGY időpontja:
2011. május 28.

Kéretik bevésni a naptárba, és jelen lenni!
Szeretnénk, ha nem lenne mindegy Nektek, hogy kik vezetik az MTT-t a következő három évben, mert ez nagy felelősség ám, és jobb érzés úgy viselni, ha megvan a kommunikáció a tagsággal.

A fórum főoldal alján, a zárt fórumrészben már megnyíltak a JELÖLŐ TOPIKOK, kérjük, hogy látogassátok, és jelöljetek, írjatok, kérdezzetek bátran!! Ne maradjunk elnökjelölt nélkül... :-/

Aki MTT tag, és nem látja a zárt részt, nekem sikítson!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393525 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Csinci: eddig is megvolt ez, erre törekedtem, de nem erőlködöm (és nem is fogok), hogy olyanokról is legyen kép, akik láthatóan kerülik a kamerát, stb. Ehhez jön még, hogy mivel az ember feje nem káptalan, véletlenségből is lemaradhat bárki. A mostani farsangon mondjuk vendégem is volt, ami némileg korlátozott a dologban.
Abban a pillanatban, hogy az ember megbízottként fotózik, egészen más hangsúllyal esik a latba a feladat. Mivel onnantól számon kérhető a munkája, a bulinak vége, mert utána joggal kérdezhetik meg, hogy miért nincs kép arról, amikor Gimli eltulajdonította Galadriel komplett parókáját, vagy Frodó felpróbálta Gollam ujjára a Gyűrűt.

Ami meg a fotózni tudásodat illeti, gyere táborba, ott is fotós rendbe. Ha a kedv megvan hozzá, sok mindent ki lehet hozni a te gépedből is - nem bonyolult megtanulni, hogy hogyan. (Hazabeszélek, én vezetem a rendet az idén.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393505 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves MTT!
Előre láthatólag március 12.-re szeretnék egy raktárpakolást összehozni.
Érdeklődnék,hogy ki tudna eljönni és segíteni nekem?

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393504 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Idhren: ja. Mivel csak két májusi időpont közül lehet választani, nem számottevő a véleményem - egyik rosszabb, mint a másik. Szerintem áprilisban jobb lenne, de ez nyilván nem kívánságműsor. :mrgreen:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393502 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Utolsó kísérlet, hogy megértessem magam 8-)

-_Legyen_ megbízott _amatőr_ fotós minden rendezvényen. Senki nem mondta, hogy korbács jár, ha nem lesz, vagy ingyen kell 19 órát robotolni, vagy aki eddig fotózott, az szégyellje magát. Eddig is dokumentáltuk magunkat az utókornak. (Én nem vagyok alkalmas a "feladatra", mert nincsenek szakmai ismereteim, hogy ellensúlyozzák a nem megfelelő felszerelésemet... Hozzáteszem, h ilyen bután is imádok fotózni, és soha nem érezném tehernek, meg örülnék, ha megkérnének, ingyen is csinálnám, de ld. fent, ez nem az én asztalom.) Lehet ismeretség/szeretet alapon fényképezni, de elképzelhető, h én meg még uramisten mások elraknánk az MTT minél több tagját bemutató jó képeket, és nem válogatnám be szép ilonkát/cseles csávót huszonhatodszor, akármilyen szekszi.
-Vagyis szeretném, ha egy adott rendvezvényen legalább _egy_ fotós _törekedne_ a _tárgyilagosságra_, az MTT _mint közösség_ fotózására, azaz lehetőség szerint azokról is készítene képet, akik ritkábban tűnnek fel vagy "nem fotogének" (és természetesen nem ellenkeznek az egész ellen).

A fórum mindazonáltal nem a megfelelő hely ennek megvitatására, a hangsúly legyen a közgyűlésen most már.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393487 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Aeglos írta: Kincső: nekem egyáltalán nem megfelelő a május-június időszak, de én magam sem tudnék jobb időpontot mondani (esetleg április vége) ezért mindegy.


De akkor neked ezek szerint mindegy, hogy május 21, vagy 28?

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393483 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én ehhez csak annyit fűznék hozzá, hogy Halloweenen is volt fotó sarok, meg állítólag a LEP-en is, de nem jöttek az emberek. Erre már tényleg nem lehet mit csinálni. Aki nem megy oda az vagy nagyon félénk, vagy olyan, mint Namarie, hogy utálja, ha fotózzák, az ember meg nem fog egyesével mindenkit végignyaggatni.
Szerintem az MTT-nek elég arról gondoskodnia, hogy kérjen meg 2-3 embert, hogyha lehetséges, jöjjön és fotózzon a rendezvényen, hogy ne maradjunk teljesen képek nélkül.

Kincső: nekem egyáltalán nem megfelelő a május-június időszak, de én magam sem tudnék jobb időpontot mondani (esetleg április vége) ezért mindegy.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393476 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Milendoria írta: szerintem egy picit egymás mellé beszéltek...

Nem hiszem, inkább az a gyanúm, hogy számodra nem tűnt fel a berzenkedés fő oka.
Csinci azt hiányolja, hogy nincs egy ember, aki végighajszol mindenkit, aki még nincs lefotózva. Az ő szavaival: "Az emberek többsége pedig továbbra sem szereti előtérbe helyezni magát, ellenben örül, ha észreveszik." Nekem ez a bajom. Aki fényképet akar, és úgy érzi, hogy nincs észrevéve, az jöjjön és kérjen meg egy fotóst. Hadd ne a fotósoknak kelljen már számon tartani, hogy ki az, aki szeretne ugyan fotót magáról, de "nem szereti előtérbe helyezni magát", és jobban örülne, ha más venné észre.
Másrészt, ha van hivatalos fotós, aki kedvezményt kap a munkájáért (bár miféle kedvezmény az, ha azért nem kell fizetni, aminek az előnyeit nem élvezheted, csak a munkádat teszed bele?), akkor már érdemes úgy csinálni, hogy legyen egy megfelelően bevilágított, szeparált sarok, ahol szinte ideális körülmények vannak a jelmezfotózáshoz, és nem azt kell nézni, hogy az éppen fényképezett jelmezes mögött, körül és előtt éppen milyen zavaró tényezők parádéznak... Az ilyen jellegű fotózásnál ugyanis ez is egy jelentős nehézség, ami ugyancsak megnöveli a "mindenkit végigfotózás" időigényét.

A legfontosabbnak azonban még mindig a verbális kommunikációt tartom: aki képet akar, szóljon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #393455 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Bocsi, más téma:
Ha MTT rendes(!) tag vagy ÉS egyetemista ÉS nem válaszoltál még erre facebookon, kérlek írj itt: gondot okozna-e, ha eltolnánk a KGY-t május 28-ra, ami már vizsgaidőszak? (Május 21. lenne, de a Martin-lájvozók arra a hétvégére kapnának helyszínt, és sok köztük az MTT tag, ezért kérnék, hogy toljuk el.)
Ha NEM felelsz meg a fenti mindhárom kritériumnak, kérlek ne fogadatlan prókátorkodj, nyilván mindenkinek van véleménye, de az most nem segít nekünk. Köszi a megértést. ;)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.892 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére