Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Több
13 éve 11 hónapja #391274 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Tényleg nem? Abban a tudatban voltam, hogy mondtam már... Továbbra is szívesen kergetem őrületbe a hobbitokat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #391266 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
TLV 2010-2011. - kategóriafelelősöket keresünk

Halihó népek. Immáron az 5. azaz ötödik Tolkien Levelező Versenyt indíthatjuk útjára, ha lesznek hozzá kategóriafelelősök. Van nekünk hobbit (=GyU, A hobbit), dúnadán (=ue.+ A szilm.) és nolda (=ue.+GyK, HGy) kategóriánk, amelyeknél a zárójelben feltüntetett könyvek ismerete az elvárt, ergo ezekből kellenek feladatok.

A kategóriafelelős (egy vagy két fő / kat.) állítja össze és javítja ki az adott hónap feladatsorát. Aki szeret/tud segítőkkel dolgozni (és talál bedolgozó embert), annak nem magának kell írnia az összes feladatot, illetve a többi kategóriából és a régi feladatsorokból lehet "lopkodni".

Eddig Náda jelezte, hogy vállal kategóriát, a tavalyiak közül Zsodoo biztosan nem, Metát és SÚ-t még nem tudom. Úgyhogy mindenképpen várom a lelkes érdeklődőket! ;)

Ha ügyesek vagyunk, tudunk októberben kezdeni, és belefér 5 forduló + a március végi döntő.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #391171 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Oké, mivel Leguánék kertje foglalt, a végleges helyszín a Vérmező, azaz a Déli pályaudvar mellett található zöld terület. A gyülekező legyen mondjuk délután öt óra, a piros metró kijáratánál. Aki később érkezne, az hívjon engem, +36203527584. Csörgetés utáni visszahívás is működik. :) Esőhelyszínt improvizálunk, de pl van egy jó kis pizza hut onnan nem messze, illetve a Moszkva felé szimpatikus kocsmák is vannak.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #391153 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Helló mindenkinek, aki szeretne a KÖMT szervezésében részt venni. Ti nagyon sokan vagytok, és nagyon lelkesek, és ez boldogsággal vegyes eufóriával tölti el a szívemet.
Bár a fészbukra már írtam, itt, az MTT hivatalos fórumán is szeretnélek megkérni titeket, hogy írjatok nekem egy "szeretlek, efkú" tartalmú levelet arról az email címről, melyet a további szervezési levelezésre használni kívántok. Opcionálisan leírhatjátok, hogy mi az, amit szeretnétek csinálni a KÖMT keretein belül.
Mivel holnap éjfél a főszervezői csapat megnevezésének a határideje, ezért különösképpen fontos, hogy írjanak nekem mindazok, akiket az alábbi főszervezői feladatkörök is érdekelnek: 1) pénzügy/logisztika 2) programok 3) közösség 4) külföldiekkel kapcsolatos feladatok
Minél hamarabb szeretnénk a csapatban tudni persze mindazokat, akik kreatív foglalkozást szeretnének tartani, egyelőre tematikus megkötés nélkül, később kérdőíves formában persze felmérjük majd, hogy mi az, amire tényleges igény is van.
Holnap mindenképpen szeretnék egy első, részleges kickoff mítinget tartani, ennek helyszíne még bizonytalan, de remélhetőleg Leguánék kertje lesz, medencéstül. Kezdésnek, ha más nem jön közbe, a délután 5-6 órát tartanám ideálisnak. Tudom, hogy sokan közületek már most gyűlölnek, hogy csak most szólok, de sajnos a holnap éjfél az első igazi határidő a projekt során, és égő lenne rögtön erről lecsúszni, viszont egy kiadós ötletelés mindenképpen szükséges, hogy megadja az utánozhatatlan KÖMT-szervezői hangulatot.
Óvörendáut.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hete #390407 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves népek!

Az MTT idén is szándékozik megrendezni a tavaly oly nagy sikerű KÖMT-öt, erre várunk lelkes jelentkezőket.



Feltételek:
A rendezvény legyen
-kreatív
-művészeti
-őszi
-nemzetközi - idén is szándékozunk meghívni a szlovén és osztrák kollégákat is

Tehát olyan kb mint a tavalyi.
A nemzetköziség jegyében elvárjuk, hogy a foglalkozások angol nyelven is elérhetőek legyenek és legyen tolmács is.

Ajánlott időpont: okt 23. környéke (az őszi szünet miatt, de tekintettel a külföldiekre, akiknél okt 23 nem ünnepnap)
Ajánlott helyszín: Zebegény

További feltételek a szokásosak,


A RENDEZVÉNY ÁLTALÁNOS KERETEI:

A találkozót 2010. őszén kell lebonyolítani, kb. 30-60 fő részére. A találkozót az MTT eddigi rendezvényeihez hasonlóan 100%-ban a résztvevők befizetéseiből kell finanszírozni, úgy, hogy a költségvetésből az MTT általános működési költségeire is kell biztosítani legalább 10%-ot a költségvetésből, és az MTT tagok és a szervezők számára biztosítani kell az Alapszabályban meghatározott mértékű kedvezményeket.

A kijelölt főszervezőnek és a szervezői csoportnak kell majd:
- előkészíteni a rendezvény logisztikai alapfeltételeit,
- kidolgoznia és az MTT elnökség elé terjeszteni a költségvetését,
- megszervezni a jelentkezéseket, a befizetéseket, utaztatást,
- rendezni a pénzügyeket,
- gondoskodni a programok lebonyolításához szükséges feltételekről, előkészítő tevékenységekről,
- gondoskodni a kreatív, alkotói tevékenységek előkészítéséről, lebonyolításáról, és ezek levezetőiről,
- közösségépítő tevékenységek, programok és levezetőik biztosítása,
- és még sok minden egyéb, amely nem jutott eszembe és nem írtam le ide.


Általános keretek:

Az idén is folytatni szeretnénk a tematikus találkozókat, ezért az Őszi Találkozónk is kreatív, alkotói munka köré szerveződne. A programtervben - a szokásokhoz híven - kevesebb időt kell, hogy kitöltsön a "kreatívkodás", és egy kicsivel többet pihenési és szórakozási lehetőség. Idén olyan helyszínt kell találni, amely hangulatos, és közösségi élményt erősítő környezetben van.


A jelentkező szervezői csapatra vonatkozóan a következő kikötéseknek kell megfelelni:

- A találkozó egyszemélyi főszervezője csak olyan személy lehet, aki már korábban bármilyen MTT rendezvény szervezői csapatában aktívan (nem csak névleg) részt vett, valamint egészen biztosan lesz rá ideje, energiája és kedve, hogy végigcsinálja a főszervezői feladatokat!
- A szervezői csapat tagjai között a profi kivitelezés érdekében kell lenni legalább egy olyan személynek, aki korábban hasonló nagyságrendű és jellegű MTT rendezvényen a szervezői csapat tagja volt.
- Az új emberek aktivizálása érdekében a szervezői csapat tagjai között kell lenni minél több, de legalább egy olyan személynek, aki korábbi MTT-s rendezvényeken még sohasem volt semmilyen szervezői posztban.
- A szervezői csapat tagjai a pályázatuk esetleges elfogadása után már semmiképpen nem léphetnek vissza, nem mondhatják le vállalt feladataikat semmilyen indokkal!!!


PÁLYÁZATNAK TARTALMAZNIA KELL:

PÁLYÁZÓK:
A főszervező és a többi szervező felsorolását, valamint MTT-s vagy egyéb programok szervezésében szerzet tapasztalataikat. A pályázatban a szervezői csapat minden egyes tagjáról le kell írni, hogy milyen feladatkört fog ellátni a szervezőmunka során.

KONCEPCIÓ ISMERTETÉSE:
A meghatározott általános kereteken belül hogyan képzelik el a rendezvényt, mik a saját elképzelések, ötletek, víziók.

PROGRAMOK:
Vázlatos ismertetése a rendezvény összes programjának.

HELYSZÍN:
A találkozó tervezett helyszíne (esetleg több lehetőség), és kiválasztásának főbb szempontjai.

LOGISZTIKA:
Leutazás, étkezés módja (pl. büfé lesz-e), pontos időtartam stb.

KÖLTSÉGEK:
A tervezett részvételi díj, a tervezett költségek főbb összetevőinek arányai. (Nem részletes költségvetési tervet kérünk!)

ÜTEMTERV:
A találkozó előkészületeinek és lebonyolításának határidőkkel megszabott ütemterve.


A pályázatokat szeretettel várjuk az info - kukac - tolkien.hu-ra

A pályázat beküldése két fordulós:
Augusztus 3. éjfélig minden leendő szervező csapattól kérünk egy bejelentkezést, (kb: én meg én meg én szeretnénk szervezni, kb ez a koncepciónk)
Augusztus 15. éjfél A pályázat beadási határideje.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hete #390077 Írta: Ranamarth (Endóriel)

Gandalf írta: Rana: Köszönjük a lehetőséget, már e-mailes tárgyalás alatt az ügy! ;)


Hahó Emberek! Senki nem írt nekem az ajánlatomra, pedig higgyétek el, megérné. Ingyen tv-s reklámot nem sűrűn fognak nektek ajánlani!! Mi a helyzet most?

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #388942 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
***FONTOS***

LÍTHAS!!!

A Magyar Tolkien Társaság hagyományos nyári napforduló-ünneplése. Bor, mámor, tündérek, gyertyák a falon, pattogó tűz és jó beszélgetések.

*********

Kedves Kispajtások,
pénteken tartjuk (06.18.), mert másnap Múzeumok Éjszakája, amin valószínűleg többen részt szeretnétek venni, és nem szeretnénk ha a két program fedné egymást.
Ismét kb. 5-től érdemes gyülekezni.

Odajutás: a Kolosy térről, a 65-ös busszal a végállomásig (Fenyőgyöngye), onnan pedig kb. 2 kilométer séta, az aszfaltozott, enyhén felfelé lejtő úton, majd balra be a parkolóba, azon át a katlanig. Ha valaki még nem járt ott, és szeretne jönni, írjon privit és megbeszéljük, mert úgyis csoportokban megyünk fel, közösen.

Most is hozzatok finomságokat sütögetni, piros gyümölcsöket, piros süteményeket, piros italokat és PIROS gyertyákat, minél többet, hogy a falat feldíszíthessük!

Beltaine-kor nagyon nem vettétek figyelembe a gyertyákra vonatkozó kérésünket, így most lehet, hogy bekeményítünk, s akinél nincs gyertya, azt bizony irgalmatlanul hazaküldjük :twisted:

Gyertek minél többen!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #388893 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Júniusi Eseménynaptár:

- Képzőművészeti Pályázat Díjátadó és Kiállítás: júni 12. du 14 órától
- Líthas: júni 18. éjjel, másnap hajnalig
- Múzeumok Éjszakája: júni 19. éjjel
- MTT Szülinap: júni 25. éjjel, másnap hajnalig
- Kósza Komandó - Spartacus-ösvény: júni 26. nappal
- Civilek Éjszakája: júni 26. este

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #388818 Írta: Náda
Náda válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

Sil írta: MTT-szülinapról lehet már tudni valamit? Kgy-n mi volt?


Igen, lehet. :) Attila, Ádám és én kaptuk meg a főszervezői posztot rá :)
Topic nemsokára, Attila intézkedik Ulmonál :)

"A lovasok az esőfelhőkkel jönnek, az égen hallani fogod a patáik mennydörgését."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #388817 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
MTT-szülinapról lehet már tudni valamit? Kgy-n mi volt?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #388788 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
NEM ELFELEJTENI!

Gandalf írta: Június 26-án lesz egy olyan kezdeményezés, hogy Civilek Éjszakája. Ennek az a lényege, hogy több civil szervezet összefog és közös rendezvényt vagy programsorozatokat tart ezeken az estéken, akár közös helyszínen, akár külön-külön. Ez egy kitűnő alkalom arra, hogy egy kicsit jobban megismerjük egymást és megismertessük magunkat, valamint megkönnyíti a "közönséghez" való eljutást is. Felvettem velük a kapcsolatot, jövő pénteken lesz elvileg egy közös ötletelős megbeszélésük, ahol a szervezők leülnek a részt venni kívánó szervezetekkel. Én ismertettem már az eddigi szokásos kínálatunkat, de arra kérnélek Titeket, hogy ÖTLETELJETEK, miféle programokkal tudnánk részt venni ezen a varázslatos éjszakán! ;)

Részletek:
kurfli.hu/civilekejszakaja/kezdolap.html


A listájukra már felkerültünk, de programunk még nincs, és helyszínen is gondolkodjunk (Főnix kiesik)!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hónapja #388761 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #388749 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Sziasztok!

Egy ingyenes reklám lehetőségével írok Nektek! Újságíró gyakornokként most egy újonnan induló tv-nél vagyok. A sors úgy hozta, hogy én lettem a kulturális főszerkesztő. Jelenleg az a fő feladatom, hogy anyagokat gyűjtsek, kapcsolatokat építsek. Arra gondoltam (Ringnek köszönhetően:)), hogy a társaságot is be lehetne mutatni egy, vagy több rövid kis videóval. Ha érdekel titeket a dolog, kérném, hogy írjon nekem az illetékes e-mailt és akkor elmondom a részleteket.

Rana:)

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 2 hónapja #388597 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
[center:1u5jrlz5]JÖN! JÖN! JÖN! [/center:1u5jrlz5]

Az MTT történetének első...[center:1u5jrlz5]SZABADTÉRI KÖZGYŰLÉSE,
GRILLPARTYVAL EGYBEKÖTVE!
[/center:1u5jrlz5]

Helyszín: MTT székhely, 1203 Budapest, Török Flóris u. 19., kert (eső esetén nappali)
Időpont: 2010. május 15. 9:00-14:00, majd DÉLUTÁN grillparty, amelyen nem MTT-tagokat is szívesen látunk! (de a KGY is nyilvános :P )

[u]Megközelítés[/u]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388330 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Kispajtások,

Beltaine, 2010.04.30-05.01.
Kecske-hegyi kőfejtő

Mivel ez péntek, ezért értelemszerűen nem tudunk túl korán gyülekezni, viszont az is valószínű, hogy nem lesznek ott a sziklamászók.
Tehát kb. 5-től érdemes gyülekezni (természetesen aki tud, hamarabb is odamehet).

Azoknak, akik esetleg még nem voltak ott: feljutni a Kolosy térről lehet, a 65-ös busszal kell elmenni a végállomásig (Fenyőgyöngye), onnan pedig kb. 2 kilométer séta következik, az aszfaltozott, enyhén felfelé lejtő úton, majd balra be a parkolóba, azon át, és már ott is az elvarázsolt "katlan" a sziklafallal.
(Aki először jön, mindenképpen azt javaslom, hogy csapódjon oda valakihez.)

Hozzatok finomságokat sütögetni, eszegetni és iszogatni, és lehetőség szerint ZÖLD gyertyákat!

*********
Néhány szó az ünnepről:

Beltaine (Beltane) az ünnep ősi kelta neve, az ír-kelta "Bealtaine" vagy a skót kelta "Bealtuinn." anglicizált változata. Mindegyik egyaránt Bel tüzét jelenti. Bel (Beli, Belinus) a kelta fényisten, eredetét A közel-keleti Baal istenre vezetik vissza.
Beltaine eredetileg kelta vagy druida tűzfesztivál volt, amivel az Istennő és a Szarvasistenség egyesülését ünnepelték meg, a termékenység dicsőítésére. Az ősidőkben juhokat áldoztak fel tűzben, a termékenységért.
Beltane az ifjú Isten férfivá serdülésének ünnepe. Ekkor szeret bele az Istennőbe, és szerelmük beteljesül a mezőkön, virágos réteken. Az Istennőben megfogan az Istenség. Az ő termékenységének, megtermékenyülésének ünnepe ez.
A virágok és a zöld lombok az Istennőt jelképezik, az ilyenkor állított májusfa az Istenséget. Beltaine jelenti az életerő, a szenvedély visszatérését, és a vágy beteljesülését.

Szokás volt, hogy a fiatalok a közeli erdőbe vonultak, és egész éjszaka énekeltek, zenéltek, meséket mondtak és táncoltak a tűz körül. A hagyomány szerint aki a hajnali harmatban megmossa az arcát, egész éven át ragyogóan szép és fiatal lesz. Azon pedig, aki az ünnep alkalmával a forrásvízből iszik, nem fog semmiféle betegség. A druida főpapok ezen az éjszakán gyújtották meg a tüzeket, amelyeket kilenc féle szent fából raktak, és az emberek innen vitték haza a házakba az új lángot, mivel az ünnep előtt nem volt szabad tüzet gyújtani. A Beltaine a vidámság és a játékok ideje volt, alkalom arra, hogy az emberek táncoljanak, zenéljenek, és együtt legyenek.
Az is szokás volt, hogy a fiatalok kimentek a mezőre, erdőbe április 30.-án éjfélkor, virágokat szedtek, azt hazavitték, és azzal ékesítették magukat, illetve a ház védelmére virágszirmokat hintettek szét, majd összesöpörték egy sarokba, és a ház köré hordták.
Közben minden egyes háznál megálltak, lakomáztak, ettek-ittak, jól érezték magukat.

Az ünnep hagyományos színei: a piros és a fehér, valamint a zöld lombok.
Az ünnep ételei, italai: piros gyümölcsök, zöldsaláták, vörösbor, rosé, puncs, nagy, kerek zablepény vagy árpasütemény. Tejtermékek, sárga virágszirmokkal díszített puding, vaníliafagyi.
Illat: tömjén, orgona, rózsa
Gyertya: sötétzöld

*********

Várunk mindenkit sok szeretettel!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388247 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Én biztosan nem tudok akkor elmenni, az egyik kolléganőm esküvője lesz aznap. :( ((

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388242 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
A tavaszi közgyűlés időpontja 2010. május 15. lesz.
Igyekezzetek szabadon tartani, kérlek!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 hónapja #388174 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület

PÁLYÁZATI FELHÍVÁS A 8. MTT SZÜLETÉSNAP SZERVEZÉSÉRE


A Magyar Tolkien Társaság vezetősége pályázatot ír ki az idei MTT Születésnap szervezésére. A rendezvény koncepcióját és a szervezői csapat tagjainak bemutatását tartalmazó leírást a vezetoseg 'kukac’ tolkien.hu címre várjuk 2010. április 30. éjfélig.

Javasolt időpont:
2010. június 19-20. (szombatról vasárnapra virradólag), vagy jún. 18-19. (péntekről szombatra virradólag, hogy ne ütközzék a Múzeumok Éjszakájával)

Jó ötlettel a rendezvény június 26-i Civilek Éjszakája részvételünkkel is összeköthető, de mindenképpen legyen "belsős", magunkat ünneplő része is. (A Civilek Éjszakájáról az ápr. 7-i elnökségi ülés után tudunk bővebben írni.)

Javasolt helyszín:

Budapest, szabadtér.

További elvárás: az MTT 8. születésnapját méltón megünneplő program (pl. tortaevés, nosztalgia képvetítés, emlékek felelevenítése, honnan jöttünk - hol tartunk - hová megyünk stb.)

A pályázat alapján kijelölt szervezői csoportnak kell:


- előkészíteni a rendezvény logisztikai alapfeltételeit,
- kidolgoznia és az MTT elnökség elé terjeszteni a költségvetést,
- megszervezni a jelentkezéseket, a befizetéseket, rendezni a pénzügyeket,
- előkészíteni és lebonyolítani a programokat,
- megszervezni az étel- és italfogyasztást,
- biztosítani a rendezvény zavartalanságának további feltételeit.

A pályázatnak tartalmaznia kell:

- A pályázó csapat tagjainak nevét, eddigi szervezési tapasztalataikat
- A pályázó szervezők feladatköreit (pl. logisztikus, programfelelős, stb. és hogy ezek mit takarnak ezen a rendezvényen)
- A rendezvény helyszínét, időtartamát
- A rendezvény főbb jellemzőinek, célkitűzéseinek leírását: az eddigi MTT Születésnapokhoz képest az eltérések, újítások, valamint hogy mely sikeresnek ítélt jellemzőket, programpontokat viszik tovább
- A rendezvény programjára vonatkozó részletes koncepciót
- A rendezvény részvételi díjainak és főbb költségeinek vázlatos ismertetését (ez nem részletes költségvetés még!)
- A rendezvény előkészületeinek és lebonyolításának határidőkkel megszabott ütemtervét

Feltételek:

- A szervezői csapatban kell legyen legalább egy olyan tapasztalt szervező, aki többnapos rendezvény / egynapos nagyrendezvény (Farsang, Tolkien Születésnap) főszervezői csapatának tagja, vagy egynapos kisrendezvény (MTT Születésnap, Halloween, TLV döntő) egyszemélyi főszervezője volt.
- Előnyt élvez az a pályázat, amelyben a fenti pozíciókat még be nem töltő "új" szervezők is részt vállalnak.
- Újdonságként javasoljuk, hogy az új szervezők bevonása érdekében lehet kettős, ún. "valós" és "árnyék" szervezői gárdával pályázni. A javaslat szerint ebben az előbbiek végzik a valódi szervezési feladatokat, de mindegyiküknek van egy tapasztalt szervező párja (ők az "árnyék" csapat), akikkel folyamatosan konzultálhatnak, de akik tényleges munkát most nem végeznek.

Az elnökség vállalja, hogy a szervezőknek folyamatos támogatást biztosít, tanácsot ad. Kérdésekkel a vezetoseg 'kukac' tolkien.hu-ra vagy személyesen hozzám (kincso 'kukac' tolkien.hu) fordulhattok, mivel én vagyok a rendezvény elnökségi felügyelője. : )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #387907 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Gondolom ez valami olyasmi mint a Szigeten a civil sziget, én idén ott dolgoztam kinn, remek alkalom mindenféle bohóckodásra :)

Lehet kvízt, vicces kvízt csinálni amit ha kitölt, ajciba kap valami kézműves foglalkozást, arcfestést, társasozhat egyet, vagy akármi. :) Persze nem muszáj kvízt kitöltetni velük, de az vicces.

Lehet pár körjátékot szervezni, de csak óvatosan, olyantot hogy ha kevesen vannak, akkor is lehessen játszani, esetleg napi 2-3 időpontot meghirdetni, hogy akkorra gyűljenek a népek...

mmm... most ennyi :P

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #387905 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Június 26-án lesz egy olyan kezdeményezés, hogy Civilek Éjszakája. Ennek az a lényege, hogy több civil szervezet összefog és közös rendezvényt vagy programsorozatokat tart ezeken az estéken, akár közös helyszínen, akár külön-külön. Ez egy kitűnő alkalom arra, hogy egy kicsit jobban megismerjük egymást és megismertessük magunkat, valamint megkönnyíti a "közönséghez" való eljutást is. Felvettem velük a kapcsolatot, jövő pénteken lesz elvileg egy közös ötletelős megbeszélésük, ahol a szervezők leülnek a részt venni kívánó szervezetekkel. Én ismertettem már az eddigi szokásos kínálatunkat, de arra kérnélek Titeket, hogy ÖTLETELJETEK, miféle programokkal tudnánk részt venni ezen a varázslatos éjszakán! ;)

Részletek:
kurfli.hu/civilekejszakaja/kezdolap.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #387676 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Fogtok is kapni, csak a könyvelés még nem csinálta meg a számlákat, nekem meg nincs időm minden nap rákérdezni... (Rózsa/anyu egyik munkatársa csinálná)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #387675 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Köszi, épp akartam is már kérdezni, hogy akkor most mennyire is változott, meg melyik számlára kell. Mintha lett volna róla szó, hogy kapunk majd levelet a tagdíjjal kapcsolatban, de az nem jött még.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 hónapja #387673 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
MTT-tagok figyelem!

Ne feledjétek, hogy a kedvezményes (80%-os) tagdíj befizetésére március 31-ig van mód!


Az ismétlés kedvéért: aki az első negyedév folyamán befizeti előre az egész évi tagdíját, 20% kedvezményt kaphat. (Természetesen 2009-ről sem lehet hátraléka az illetőnek.) Segítségül így alakulnak az összegek:
- önálló keresettel rendelkezők: 11 520 Ft/év (14 400 Ft helyett)
- 50%-os mérséklésű: 5760 Ft/év (7200 Ft helyett)
- 40%-os mérséklésű: 6912 Ft/év (8640 Ft helyett)

A számlaszám, amire utalhattok, vagy OTP-s pénztári készpénzbefizetésnél bediktálhatjátok: 11709002-29900181-00000000
Ne felejtsétek a közleménybe beleírni/-íratni a polgári neveteket és hogy "2010. egész évi kedv.tagdíj"!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387289 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
*ide is beteszem*

Kedves Kispajtások,

mivel a múltkor nagyon jól sikerült, megint Teaházas Tali!!!

Megint a Siriusban (legközelebb majd máshol lesz :) ), 2010.02.19-én, pénteken, 17:00 órától (VIII. Bródy S. u. 13.), és megint a szekrényben.

Akinek van kedve jönni és beszélgetni meg nevetgélni egy kicsit, küldjön privit/ mailt/ MSN-üzenetet!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387222 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Kedves Barátunk!


Közeledik az adóbevallás időpontja, és ezzel a befizetett 1% adóról való
rendelkezés határideje is. Kérjük, hogy amennyiben lehetőséged van, utald
személyi jövedelemadód 1%-át a Magyar Tolkien Társaság (adószáma:
18178209-1-43) részére, hogy az alapszabályban megfogalmazott
feladatainkat (J. R. R. Tolkien műveinek magyarországi megismertetése,
terjesztése, népszerűsítése) minél könnyebben végezhessük.

Ehhez csupán a mellékelt rendelkező nyilatkozatot kell felhasználnod
(0953-as adóbevallásba illesztve).

Természetesen a legjobb az lenne, ha az 1% felajánlására meg tudnád kérni
családodat, barátaidat is. :-)

A rendelkező nyilatkozat letölthető innen:
tolkien.hu/images/stories/mtt-%200953d.jpg

A kedvezményezett adószáma: 18178209-1-43
A kedvezményezett neve: Magyar Tolkien Társaság



Támogatásodat megköszönve:

a Magyar Tolkien Társaság Vezetősége

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 hónapja #387047 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Farsangi MTT-s kedvezmény vs. tagdíj

Kedves MTT (rendes, támogató) tagok!

Ugye tudjátok, hogy csak az jogosult a farsangi jegyárkedvezményre, aki nem felfüggesztett, vagyis akinek 2009. III. negyedév végéig (szeptemberig) rendezett a tagdíja?

Aki nem biztos benne, hogy áll, az nálam érdeklődhet.

Kérlek utaljatok, ha tartoztok és szeretnétek kedvezményt (11709002-29900181-00000000, polgári név + időszak, amire fizetsz), mert a helyszínen nem lesz emberünk arra, hogy tagdíjat szedjünk!

(Aki eddig véletlenül tagdíjhátralékkal kapott kedvezményt, annak írtam mailt/privit.)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #386984 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Közben ezekre ment ki:

artportal.hu/aktualis/palyazatok/
gyerekpalyazat.lap.hu/
gyermekrajz.lap.hu/
www.amatormuveszek.hu/
www.diakkapu.hu/
mroe.cmt.hu/
www.palyazatsugo.hu/

Valamint kb. 3500 iskola e-mail címére (okm-es lista).

Nekem most ez bőven elég volt így farsang, tábor és TLV szervezés mellett, de nyugodtan lehet küldözgetni még bárhová, ahol esélyesnek tartjátok h. kirakják. Finwe, az általad linkelt oldalon is érdekesek lehetnek. Annyi, h. csatoljátok a PDF-t, vagy linkelitek a főoldali cikket néhány szívhezszóló mondat kíséretében. :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #386980 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Suliknak külditek? Anno az volt a legjelentősebb figyelemfelkeltő erő, mert ha jól tudom ők kirakták a sulijukba, onnan jelentkeztek a legtöbben, tudom mert egy évvel később nem tudtuk elküldeni és sokkal kevesebben jelentkeztek.
Fantasya.hu, rpg.hu, korábban tán még ide küldtük.
De itt is szét lehet nézni:
kepzomuveszet.lap.hu

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #386976 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
FIGYELEM!!!! EGY HÉT VAN MÉG AZOK SZÁMÁRA AKIK PÁLYÁZNÁNAK A TAVASZI TALI MEGSZERVEZÉSÉRE!!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 6 hónapja #386957 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Magyar Tolkien Társaság - Az Egyesület
Finwe: van esetleg ötleted, hogy ilyen képzőművészeti honlapokra vagy ilyesmikre hova kéne még kitenni?
Eddig a pafi.hu-ra és ide küldtem, ami a netet illeti.

Elkészült a PDF-es kiírás, kérlek juttassátok el minél több helyre!
KLIKK

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.989 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére