Kószák Könyve

Több
21 éve 3 hete #114873 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Sil írta:

Arlith írta: Oan ninc isz..gollam :twisted:
Szóval szerkesszem át? Értettem.. Majd nekifutok :D

Komolyra fordítva: a tagolását nem bírod?

Nem, szerintem Kriszana úgy értette, hogy nem kell ide 3-szor egymás után hozzászólást írnod, hanem van a hozzászólásodban egy "szerkeszt" gomb a jobb felső sarokban, aminek a segítségével kiegészítheted a hozzászólásodat. :roll: (Ugye, Kriszana? :?: )

Igen, így értettem. Semmi bajom a novelláddal! Komolyan, szerintem nagyon jó lett! Mondtam :lol:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114871 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Arlith: Elismerésem! A novellád aran! kirázott tőle a hideg...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114791 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Arlith írta: Oan ninc isz..gollam :twisted:
Szóval szerkesszem át? Értettem.. Majd nekifutok :D

Komolyra fordítva: a tagolását nem bírod?

Nem, szerintem Kriszana úgy értette, hogy nem kell ide 3-szor egymás után hozzászólást írnod, hanem van a hozzászólásodban egy "szerkeszt" gomb a jobb felső sarokban, aminek a segítségével kiegészítheted a hozzászólásodat. :roll: (Ugye, Kriszana? :?: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114762 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sesy, Nefadar,Peredhil folytassátok már!!! :!: :D
Ne hagyjátok befagyni ezt a topicot! Tessék kritizálni na na na... :o :deal: :closed: :|

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114535 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Oan ninc isz..gollam :twisted:
Szóval szerkesszem át? Értettem.. Majd nekifutok :D

Komolyra fordítva: a tagolását nem bírod?

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114533 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nyugi, nem kukultunk meg. :lol:
Jó, amit írtál, nekem tetszik, így tovább. Írj még. Szeretem olvasni az ilyeneket.
de azért a szerkesztés billentyűvel közelebbi kapcsolatban kéne lenned :wink:

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #114531 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Héka, most ennyire sokkoló volt az én gyengus, Tolkienbe csöpögtetett Poe utánzat írásom, hogy totál megkukultatok??? :wink: :P :twisted:

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113511 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sesy: folytasd, mert beleőrülök a kiváncsiságba! :wink: :D

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hete #113510 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nos, folytattam a történetet. A Világtalan nevet majd átírom quenyára, ha sikerül kisilabizálnom a megfelelőjét. :oops: :P

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #113440 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Esgal írta: Sesy,Nefadar:én akar folytatás!


Már készül :wink:
Semmi baj Kincső

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #113433 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Emberek, szépen haladtok, jók a történetek!
E.Owl:nattyon tetszik a stílusod--jó ez a komor hangulat a sok love story közt
Sesy,Nefadar:én akar folytatás!
Na csak ennyi.
Namárië

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #112989 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Nefadar írta:

Kincső írta: Nefadar: a sztori tetszik, csak elég zavaró, hogy tele van vessző- és néhol gépeléshibákkal. :roll: Légyszi figyelj rá! [size=9:20xnlyjb](És ezt nem kötözködésnek szánom... :roll: :idea: )[/size]


Az idióta gép tette tele vesszőkkel, és hiába javítottam ki mindig visszatette :cry:


Akkor bocsi! :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #112950 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: köszönöm a választ.
Azt hiszem, inkább még csiszolgatom. És folytatom.
Így olvasgatva a Tieiteket, háát... :roll: Kicsit rövid. :wink:
Szóval majd tán vmikor máskor!

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112917 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Kincső írta: Nefadar: a sztori tetszik, csak elég zavaró, hogy tele van vessző- és néhol gépeléshibákkal. :roll: Légyszi figyelj rá! [size=9:ldco9ixe](És ezt nem kötözködésnek szánom... :roll: :idea: )[/size]


Az idióta gép tette tele vesszőkkel, és hiába javítottam ki mindig visszatette :cry:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112754 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok!
Elolvastam az utóbbi folytatásokat.
Nefadar: a sztori tetszik, csak elég zavaró, hogy tele van vessző- és néhol gépeléshibákkal. :roll: Légyszi figyelj rá! [size=9:2v7qzx6n](És ezt nem kötözködésnek szánom... :roll: :idea: )[/size]
Sesy, Elanor: tetszik! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112733 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Ryana írta:

Estel Adániel írta: Hogyne lehetne! :D De ugye tudod, hogy azért némileg meg kell felelnie a "gyűjtőkategóriának"... :roll: ?


Háát... :roll: Nemigen... :oops:
Kifejtenéd kicsit bővebben? :roll:


Tudod, elvileg a KK a tolkieni kószák életének, történeteinek lenne a gyűjteménye. A novella (!) gyűjteménye. Tehát ez feltételezi a tolkieni világ ismeretét, ugyanis elvileg a sztoriknak tilos ütköznie Tolkien-nel.

Azért elvilegezek itt ennyit, mert ebből gyakorlatilag igen kevés valósult meg.

Hogy mi is a Kószák Könyve? Nos, ez egy novellagyüjtemény,
amelynek minden egyes írója egy harmadkori kósza életét
vagy annak egy epizódját dolgozza fel. Tehát a történet
játszódhat a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után
is. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, más KK író
hösével, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy
illeszkedjék a GyU történetéhez. DE TOLKIEN-NEL SEHOL NEM
SZABAD ÜTKÖZNI! Ez a legföbb szabály.

Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/app/koszak/ .


De majd, ha beindul a kritikaírás, akkor készítek egy szempontlistát, aminek meg kéne felelnie a KK-ba bekerülő sztoriknak. De nem kell kétségbeesnie azoknak sem, akiké nem felel meg ennek, mert az új tolkien.hu-n lesz számukra is hely.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112650 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Elanor Owlery írta: Az én írásomra nem akartok reagálni..hüpp? :bawling: :confused2: ( Nima rajtad kívül :wink: )


Bocs még nem volt időm elolvasni... :oops: :roll:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112648 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Az én írásomra nem akartok reagálni..hüpp? :bawling: :confused2: ( Nima rajtad kívül :wink: )

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112645 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ryana én kiváncsi vagyok rá. Ha nem is teszed fel a Kószák Könyvébe elküldöd nekem :?:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112644 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Estel Adániel írta: Hogyne lehetne! :D De ugye tudod, hogy azért némileg meg kell felelnie a "gyűjtőkategóriának"... :roll: ?


Háát... :roll: Nemigen... :oops:
Kifejtenéd kicsit bővebben? :roll:

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112635 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Hogyne lehetne! :D De ugye tudod, hogy azért némileg meg kell felelnie a "gyűjtőkategóriának"... :roll: ?

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112599 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Hello...

Kérdésem a következő lenne: novellával is lehet "nevezni" a Kószák Könyvébe?
Van egy olaszóra-ihletésű kezdemény-szerűségem, nagyon pici novella. Mondjuk, hogy kószás, az nem igazán derül ki belőle, de lehet, hogy tetszene Nektek. :wink:
És ha gondoljátok, hogy fejlődőképes, akkor folytathatom is...

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112561 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: Ancalimon már rávett, hogy az új tolkien.hu-n legyen fenn az eddig elkészült része. Szóval, majd ott elolvashatjátok az elejét (az talán már nem változik sokat).

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112496 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kincső, Léli: Csak semmi pánik! :D Mivel eddig már összegyűlt jópár történet, kezdetben csok olvasni és (építően) kritizálni kell. 1-2 hét alatt pedig el lehet olvasni egy történetet és megírni róla véleményedet. Közben persze írhatod a sajátodét is. És természetesen ez nem egy kötelező valami lenne. Ha nem akarsz vagy akkor épp nincs időd, nem írsz kritikát.

Ja, és Léli ha feltöltitek a KK-ra, ott is lehet ám módosítgatni a sztorit. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112471 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Üdv!

Brisa: Én benne lennék. És remélem, időm is lenne ama sokminden elolvasására.
A mi sztorynk (Eiával írom (minő meglepő dolog :D )) pedig készüldet, csak
1. túl részletesen kidolgozzuk, így lassan haladunk
2. folyton átírjuk, módosítjuk, tökéletesítjük (mint Tolkien mester :wink: :D )

De akit érdekel, a Lassi második számában Eia neve alatt megjelent egy részlete, és talán a következő számban is megjelenik egy másik részlete.

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112468 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: Jó ötlet... :wink:
Én már nem győzőm őket olvasni, egyszerűen nincs rá időm. :cry: Határidőre írni pedig... 8O Az a baj, hogy nem tudok rövidet írni... :roll: :oops: :) 5.-ben kaptunk egy magyar hf.-t, hogy írjuk meg a Fehérlófia folytatását, és az én fogalmazásom 8 oldalas lett... 8O :) Cseppet sem néztek őrültnek az osztálytársaim... :roll: :)

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112432 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa: oké. :itscool:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112390 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
folytattam.. :roll: 8)

Brisa: Érdekes ötlet! :)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112337 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa szerintem ez jó ötlet. Én benne vagyok...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #112324 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Cicának van egy jó ötlete:

A lényege a következo lenne:
Adott egy vagy több kisebb (10-15 fos) társaság, akik szeretnek írni (legyen az vers, novella - én kb erre a két kategóriára gondoltam...mindjárt meglátjátok miért). Rendszeresen - pl. havonta - lennének megadva témák (nem feltétlen GYU, és nem is szükséges fantasy), amikrol írni kéne, majd határidore leadni - ami annyit tesz, hogy vmi elérheto helyre feltenni és akik írtak, azok közül mindenki elolvassa mindenkiét, majd véleményt mond róla - ez nem a "tetszik" és "nagyon jó volt" "nem tetszett" stb. színvonalat értem... Nem, tartalmasan, és építo jelleguen kéne véleményt alkotni a másik munkájáról.
Végülis ez egy önképzokör lenne, ahol az írástechnikák csiszolása, ill - talán mondhatni - objektív közönség véleményének a megismerése lenne a cél.

És azért lenne jó, ha olyan helyre kerülne kis, ahol mindenki hozzáfér - tehát nem egy zárt levelezolistán belül mennnek -, hogy aki nem ír, de szeretne hozzászólni, véleményt alkotni az adott murol (természetesen a megfelelo formában és tartalommal) az megtehesse...megpróbálok beszélni Svinnel ez ügyben, ill. hogy ez mennyire férne bele a tolkien.hu profiljába. A kreatív szekcióba szerintem igen...


Mi lenne, ha átvennénk, és adaptálnánk ezt a módszert a KK-ra? Így talán több "építő jellegű kritika" lenne.
Én úgy képzeltem, hogy megvárjuk, amíg bejön az új tolkien.hu, ott fel lesznek töltve a kósza-sztorik, és mondjuk minden héten (vagy két héten) meghirdetjük valamelyikőtök (illetve majd én is beszállok az írásba - valamelyikünk) sztoriját, és abban az időszakban csak arról az egy történetről lesz szó. Lehet majd véleményezni, építő módon kritizálni, dicsérni stb.

Nos? Mit gondoltok?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.548 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére