Kószák Könyve

Több
21 éve 1 hete #116712 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laur, ez az utolsó bekezdés nagyon jó lett! Leborulás.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116561 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Nima: Szerintem Théodred alakja nagyon jó, árnyalt. Ne merj változtatni rajta :nono: :D

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116560 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Arlith: köszönöm a kritikát, ezeknél a pontoknál én is félrehúztam a szám, de nem javítottam ki. Nem tudom, miért. Azért is lehet furcsa, mert eredetileg csak a második rész volt megírva. Mikor ülnek a szobában és Théodred elmegy. Az lett a depresszív rész. Aztán Galadh azt mondta, kéne valami folytatás, és megírtam ,de akkor már nem "éltem" a történetben, nem voltam abban a hangulatban. Azt is mondta, h Th túl nyámnyila, de ezen nem tudtam /talán mert nem is nagyon akartam.../ változtatni. Így teljesen igazad van. És nem sértődtem meg, egyetértek.
Köszi!

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116543 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Brisa ! Köszi az infókat. És boccs az ismételt off-ért. MTT-be még nem léptem be :( de nemsokára ez is meg fog történni.

Sesy: Ne köszönd. Csak magadnak köszönd hogy ilyet tudsz írni :wink:

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116522 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Ghargoqurk írta: Üdvözletem !!

Mivel Sesy-t nagyon dicsértétek én is azt olvastam el végig és csak azt tudom mondani:
Sesy! ez valami nagyon hátborzongatóan jó lett. Szóval én a helyedben már keresném a kiadókat :) . De itt mindenki aki írt meglehetősen nagy tehettség. Mindenkinek csak így tovább!

Naon köszönöm! :D A kiadókkal viszont még várok, azt hiszem... pár évet... :D

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116493 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: naon tecc.!! Főleg, ahol most tartasz. Szegény Elrond!! :cry: De ebbe az a gázos, hogy valószínűleg tényleg így reagálna... Hazajössz /mármint a naplódban :D / vagy Középföldén maradsz?? Már nagyon fúrja az oldalam. [size=9:pgwz4xih]/Most lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de Elenanta férfi v. nő?? :roll: /[/size]
A többieké is nagyon JÓ :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116474 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszönöm a dícséretet. Jó volt, mintha hájjal kenegetnének. Ám a folytatás, vagy inkább a befejezés még ilyenebb lesz. Múlt héten találtam ki, hogyan is fogom befejezni. Alig várom már, hogy ott tartsak az íráással és a begépeléssel.

Ám olvasási téren egy kissé le vagyok maradva, mert csak rövid ideig tudok a gép előtt lenni és el kell döntenem, hogy írok vagy olvasok-e. De igyekszem pótolni a hiányosságokat :D

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116473 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszönöm a dícséretet. Jó volt, mintha hájjal kenegetnének. Ám a folytatás, vagy inkább a befejezés még ilyenebb lesz. Múlt héten találtam ki, hogyan is fogom befejezni. Alig várom már, hogy ott tartsak az íráással és a begépeléssel.

Ám olvasási téren egy kissé le vagyok maradva, mert csak rövid ideig tudok a gép előtt lenni és el kell döntenem, hogy írok vagy olvasok-e. De igyekszem pótolni a hiányosságokat :D

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116471 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszönöm a dícséretet. :D Ám ennél még sokkalta sokkolóbb dolgok következnek. Múlt héten végre rájöttem hogy is fogom befejezni. Alig várom már hogy megírhassam s beírhassam. Még egy csomó mindent nem tudtam elolvasni, mert ritkán jutok géphez, de igyekszem bepótolni mulasztásaimat.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116450 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Most olvastam el a friss munkékat. Nagyon jók lettek.
Sesy: minden elismerésem. Fantasztikus lett
Laurelin, Nima: 8)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116406 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Ghar:

Brisa írta: Elvileg a KK a tolkieni kószák életének, történeteinek lenne a gyűjteménye. A novella (!) gyűjteménye. Tehát ez feltételezi a tolkieni világ ismeretét, ugyanis elvileg a sztoriknak tilos ütköznie Tolkien-nel.

Azért elvilegezek itt ennyit, mert ebből gyakorlatilag igen kevés valósult meg.

Hogy mi is a Kószák Könyve? Nos, ez egy novellagyüjtemény,
amelynek minden egyes írója egy harmadkori kósza életét
vagy annak egy epizódját dolgozza fel. Tehát a történet
játszódhat a Gyűrűháború ideje előtt, alatt és némileg után
is. Lehet találkozni a GyU szereplőivel, más KK író
hösével, de lehet újakat is kitalálni. A lényeg, hogy
illeszkedjék a GyU történetéhez. DE TOLKIEN-NEL SEHOL NEM
SZABAD ÜTKÖZNI! Ez a legföbb szabály.

Az eddig elkészült, illetve készülö müveket itt
olvashatjátok: www.tolkien.hu/app/koszak/ .


De majd, ha beindul a kritikaírás, akkor készítek egy szempontlistát, aminek meg kéne felelnie a KK-ba bekerülő sztoriknak. De nem kell kétségbeesnie azoknak sem, akiké nem felel meg ennek, mert az új tolkien.hu-n lesz számukra is hely.


És nem kell semmilyen csoprtba sem belépned. Esetleg az MTT-be, ha még nem vagy tag. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116383 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Megint off: Ghargoqurk:Próbáld meg valahogy kifejezni az érzéseid, próbáld meg leírni, vagy lerajzolni.(Vannak a tolkien.hu-n kézőművészek is). Nem számít,ha nem úgy sikerül, ahogy azt várod, valahol el kell kezdeni. És az embernek saját maga a legkeményebb kritikusa. (Ahogy ezt már előttem jónéhányan megmondták :wink: )
Hű de "okos" vagyok már megint... :?
On

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116378 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Kössz Arlith ! Azt hogy a Kószák könyve mi azt már kezdtem kapisgálni. Viszont még mindig nem tudom mit tesz az hogy a csoportokban feliratkoztam a kószák közé? Semmit mert megszünt?
Egyébként írnék én, nagyon sok gondolat és érzés van a fejemben, de nem vagyok túl kifejező egyén, nem tudok írni.
ÉS boccs mindenkitől az Off-ért !!

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete - 21 éve 1 hete #116371 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Azt hiszem most megengedhetem magamnak, hogy off legyek.
Ghargoqurk: Én nem vagyok kósza, és úgy tudom, hogy a Kószák Szövetsége, mint szervezet már megszűnt létezni.
A Kószák Könyve (ahogy a "nagyok" szavaiból kisilabizáltam), egy olyan hely, ahova bárki beírhat egy Tolkienhez kapcsolódó, kószá(k)ról szóló történetet.
Tehát arról, hogy a kószák között van e helyed, arra én nem tudok válaszolni :wink:
De ha szeretsz olvasni, esetleg még építő jellegű kritikát is írni, vagy netalán van saját történeted, akkor igenis itt a helyed! :D
(És ezt mondom úgy,hogy én itt még abszolút újszülöttnek számítok :P )

És nagyon köszi a véleményt :)

Nima: Elolvastam a Tisztességet. Az a helyzet, hogy hátborzongatóan szép a történet, csakhogy, tőled teljesen szokatlan módon, a stílusa kicsit zavaros. :? Úgy értem több féle stílusréteget pakolsz egymásra, és emiatt kevésbé követhető a lényeg.
Vagy egyszerűen csak zavaró a nem odaillő szavak használata.(Pl: Éowyn ilyenkor mindig izgalmasnak vette a játékot, néha teljesen felhevült, és ha elkapta bátyját, hevesen gyepálni kezdte. :arrow: Szerintem ez a gyepálni szó abszolút nem illik a szövegkörnyezetbe. Biztosan lazítani akartál a szöveg komolyságán, de ez már a ló másik oldala. És mi az,hogy izgalmasnak vette a játékot? /számára izgalmas volt, vagy izgatottá vált... / És ha az ilyenkor már ott van, akkor teljesen fölösleges a mindig, és fordítva, bár ebben az esetben egész mást jelentene.)
Ez nem az egész szövegre igaz, csak egy egy mondatra, vagy bekezdésre, de már ennyi megborítja a te finom stílusodat.
Jah, és direkt a leghibásabb mondatodat emeltem ki, hogy sarkítsam a helyetet, nem "bántásiból". Azért ennyire nem tragikus a helyzet. :wink: :
Tényleg nagyon utálnám magam, ha megbántódnál! :)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hete #116363 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Üdvözletem !!

Lehet hogy nem ide kéne írnom de nem találtam jobbat. NEm olyan rég csatlakoztam a kószákhoz, vagyis hozzátok szóval még nem igazán tudom mit takar ez. A lényeg hogy olvastam egy két novellátokat, írásotokat, és hát meglehetősen ledöbbentem hogy itt egyesek miért nem befutott írok még? Ezek után elgondolkodtató van nekem itt helyem? Mivel Sesy-t nagyon dicsértétek én is azt olvastam el végig és csak azt tudom mondani:
Sesy! ez valami nagyon hátborzongatóan jó lett. Szóval én a helyedben már keresném a kiadókat :) . De itt mindenki aki írt meglehetősen nagy tehettség. Mindenkinek csak így tovább!

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #116220 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Köszi a véleményt! :D Virul a fejem most. Bár, tényleg kicsik kegyetlen lett... sajnálom is őket naon. :roll:

Laurelin: ahogy leirtad a világot... hát erre nincs szó! 8O :cheers:

Mindenki, aki most nem teszi, kezdje el folytatni a novelláját!!! :nono:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #116201 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: ez csodálatos! Valami, ami még Elrondot is meg tudja törni. Gratulálok. Nagyon-nagyon szép.
Sesy: szegények! Kegyetlen vagy ...és nagyszerű.
Arlith: most tudtam végigolvasni a Farkasarcút és fáj, amilyen őszinte és kemény. Nagyon jó.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115850 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Off:Jellemző,hogy a "kririkám" kellős közepén fagyott le a gépem... :rmad2: Újra írom, de már nem lesz olyan lelkes,mint kellene :? " On

Sesy: Nagyon durva... rosszabb,mintha megölted volna szegény Ethilint :arrow: De ez természetesen azt jelenti, hogy nagyon nagyon jó vagy!! El vagyok képedve, kicsavarva, meg minden!Amit a múltkor írtam, na azt felejtsd el. Ezt már össze se lehet hasonlítani az első novelláiddal. :hello: :cheers: :smokin:

Laur: Ez egyre szívet tépőbb. Hihetetlen, ahogy az emberiséget jellemzed. Olyan szörnyű... de tökéletesen igaz.
Érdekes, hogy az írásod eleinte valami könnyed novellának indult, de most,hogy megérkeztél Völgyzugolyba egyre "súlyosabb"(nem tudok jobb szót). Nagyon szomorú, és nagyon szép.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115841 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Jelentem, elkészültem teljesen! :D Remélem teccik.

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115634 Írta: Théodwyn
Théodwyn válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sziasztok!
Engem is érdekelne,ha lehet még jelentkezni erre a novella írásos dologra,ha még lehet.Mivel magam is szabadídőmben írogatok novellákat.
Majd holnap felrakok egy novellát amit két hetet írtam.Kiváncs vagyok mit szóltok hozzá!

Téodwyn

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115612 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Arilth nagyon jó. Olyan szomorú volt ahogy megölték azt a kislányt :bawling:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115512 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sesy:én is köszi :oops: (Kicsit túlzásba vittem :?: )

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115506 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Arlith írta: Sesy:ez gyönyörű... nem tudok mást mondani. Megkönnyeztem.. :cry:


Köszi! :oops:

Most ez oan, mintha csak ezért visszadícsérnélek, de nem így van. Most olvastam el a Findra-t. Jesszusom... ahogy megölik a kislányt... :bawling:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115500 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Most jöttem rá, hogy legalább 60 évet csúsztam az időben. "Errare humanum est"szólt a sündisznó...
Szóval most át kell variálnom a dolgokat. Eh. Szal kicsit változni fog a 2. fejezet vége is...
Totál kész vagyok...bocs. :oops: :? :rmad2: :bawling:

Sesy:ez gyönyörű... nem tudok mást mondani. Megkönnyeztem.. :cry:

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115499 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Na, irtam egy kicsit még. Hamarosan be is fejezem. :wink: :dance:

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115207 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Sehol máshol... [size=9:11vwgwzr](De majd az új tolkien.hu-n más lesz a helyzet.)[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115127 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
No lenne egy hülye kérdésem: hol lehet a kószák szövetségének oldalára menni? Mert tudom, hogy itt: www.tolkien.hu/app/koszak/ , de én mindig visszakeresem itt, hogy hol volt megemlítve, és rákattintok.
Szóval egyébként hol lehet felmenni? :oops: :oops: :oops:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115112 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Arlith: Ahogy a kislány meghal... ijesztő.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #115076 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Kószák Könyve
Laurelin: nagyon örülök, hogy folytattad! Igazán, nagyon szépen írsz! Majdnem bőgtem, mikor Völgyzugolyról írtál!
Arlith: a tiédre még nem volt időm, de ami késik, nem múlik.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hete #114930 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Kószák Könyve

Sil írta:

Arlith írta: Oan ninc isz..gollam :twisted:
Szóval szerkesszem át? Értettem.. Majd nekifutok :D

Komolyra fordítva: a tagolását nem bírod?

Nem, szerintem Kriszana úgy értette, hogy nem kell ide 3-szor egymás után hozzászólást írnod, hanem van a hozzászólásodban egy "szerkeszt" gomb a jobb felső sarokban, aminek a segítségével kiegészítheted a hozzászólásodat. :roll: (Ugye, Kriszana? :?: )


Oh pardon... :wink: sikerült hülyét csinálnom magamból.. :oops: De legalább már tudjátok milyen lökött vagyok... :? :D

Amúgy köszi!!!

Felteszek egy újabb novellát, bár ez ezerszer gyengébbre sikerül (még nincs teljesen kész),mint a legutóbbi.
Sajnos mivel nem élek ópiumon, nem mindig tudok rémmeséket szülni.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.524 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére