Állatbarátok

Több
20 éve 5 hónapja #156580 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Felagund: És mit kínál még a csiga az igénytelensége mellett? :mrgreen: Szeretet és megértést, melegbarna szemeket? Jól van, csak nem igazán szeretem (nem is utálom, félreértés ne essék) ezeket a csúszó-mászókat. Bár biológiai terepgyakorlaton (tanárunk tart ilyet, pedig még csak gimis vagyok) jó találkozni velük.
Meg elnézegetem a dokumentum filmen is.

Nimrocco írta: Nem tudtok valamit a szánhúzó kutyák irányításáról?
Zablát nem tehetek a szájukba :twisted: , a vezényszóra meg vagy engedelmeskednek vagy nem. :?


Írj Cicafülnek, ő aktív ebben a sportban, csak mostanában (már nagyon régóta) nem láttam a fórumon. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156574 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Galadh írta:

Aeglos írta: Galadh:
(Már volt görényük, nyuluk, mindenféléjük, nekik van achátcsigájuk is, de 2 éve nem fiallottak :? )


És egyébként élnek?...


hm...
Hát, végülis többnyire életben vannak... :roll:

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156564 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Aeglos írta: Galadh:
(Már volt görényük, nyuluk, mindenféléjük, nekik van achátcsigájuk is, de 2 éve nem fiallottak :? )


És egyébként élnek?...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156563 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Galadh: Szerintem kizabálták a házából, és a házat később fölemésztették, vagy eltűnt a homokban :roll: :?

Mindenki! Kell valakinek tengerimalac?
Van egy haverom akinek van, csak megunta, és most degukat vesz helyettük...
(Már volt görényük, nyuluk, mindenféléjük, nekik van achátcsigájuk is, de 2 éve nem fiallottak :? )

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156556 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Rayan írta:

Felagund írta:

Aeglos írta:
Ragoran: Nekem vízi csigám volt, de eltűnt :(


Feloldódott? 8O :?


Kíméljetek, basszus, már így is fáj a torkom :lol:
A csiga nagyon hasznos és nagyon termékeny állat. És nem szívódhat fel csak úgy- biztos meghallotta a tenger hívó szavát. Vagy a fürdőkádét :lol:

Esetleg a wc-ét... vagy megették a gonosz toööbiek:)))

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156526 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta:

Aeglos írta:
Ragoran: Nekem vízi csigám volt, de eltűnt :(


Feloldódott? 8O :?


Kíméljetek, basszus, már így is fáj a torkom :lol:
A csiga nagyon hasznos és nagyon termékeny állat. És nem szívódhat fel csak úgy- biztos meghallotta a tenger hívó szavát. Vagy a fürdőkádét :lol:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156491 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Aeglos írta:
Ragoran: Nekem vízi csigám volt, de eltűnt :(


Feloldódott? 8O :?

Nenya: Még egyenlőre nincsenek kiscsigák, de sztem 2-3 hónapon belül lesznek :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156454 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Köszi Vilya!
Ha nem bánod először megnézem a könyvtárban :wink:

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156447 Írta: Vilya
Vilya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm azt a sok tippet a tengerimalaccal kapcsolatban! A törölközös jött be a legjobban, de annyira, hogy csak abba hajlandó aludni. :lol: Már sikerült kézzel kivennem és mikor benyúlok hozzá engedi, hogy simogassam. :)
Nimrocco: nekem van egy könyvem a szibériai huskykról szól. Igaz inkább a fajtáról ír sokat, de van benne a sporttal is kapcsolatosan.
Íme a címe:
Dorle Linzenmeier
A szibériai husky
(Alexandra)
Ha nem sikerülne beszerezni, akkor szívesen kölcsön adom.


[size=9:17rof5fd](Frodó & Samu)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156438 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem tudtok valamit a szánhúzó kutyák irányításáról?
Zablát nem tehetek a szájukba :twisted: , a vezényszóra meg vagy engedelmeskednek vagy nem. :?

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156380 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Cukik lehetnek ezek a csiguk.... nekem vizicsigám volt... guszti, ahogy megy az üvegen, és zabálja az algát az orrod előtt.... :biggrin2:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156368 Írta: nenya
nenya válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Felagund: IGENIGENIGEN, KÉREK CSIGÁT, HA LESZ FÖLÖS! :bounce: Már szeretnék egy ideje, de nem kaptam sehol. És szerintem a nagymamám is örülne egynek (ez a látszat ellenére nem vicc: az én nagyim imád minden olyan élőlényt, amitől más, rendes nagymamák sikítófrászt kapnak).

"There are many powers in the world, for good and for evil. Against some I have not yet been measured."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156337 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta: :arrow: Elég 2-3 havonta egyszer kicserélni a földjüket


És 2-3 hónap után nem lesz iszonyú büdös :?: 8O :roll:
Egyik barátom mondta, h az ő haverjai is tartanak achát csigákat, és 1 nap 2-en bezabálnak egy nagy levél salátát... 8O
Szvsz 3 karika répa csak a desszert, nem? :D

Ragoran: Nekem vízi csigám volt, de eltűnt :(

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156302 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kedves Felagund!

Dogunk van, és biztosíthatlak, hogy NEM eszik annyit, mint egy négytagú család, pedig jól van etetve, mert csillog a szőre, és jó kis izomzata van neki. Míg nőnek a nagytestű kutyák, csak addig eszenk sokat, de ez minden élőlénnyel így van. Az ilyen nagytestű kutyusoknál NAGYON fontos az étel minősége. A dogunk este kap egy jó fazékkal, meg napközben is kap néha egy- egy falat csemegét. (Mert addig les be a konyhaablakon, pedig nem éhes, csak azért, hogy legyen vele törődve):?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156300 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy csomó! :D
:arrow: Nem kell őket sétálni vinni (ez fontos!)
:arrow: Ne kell nekik sok kaja (pl egy bernáthegyi egymaga annyit eszik, mint egy négytagú család :roll: )
:arrow: Kis helyen is elférnek
:arrow: Elég 2-3 havonta egyszer kicserélni a földjüket
:arrow: Aránylag hosszú ideig elélnek
:arrow: Nincs velük sok gond (kivéve, mikor petéznek, mert akkor aztán... :roll: )

Most így kapásból ennyi jut eszembe :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156297 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Mik a csigatartás előnyei, Felagund? :D 8O

[size=9:1yd7koea]Ez a topic még a gazdáját sem tiszteli. :? 8) Eltüntetette az egyik hozzászólásom. Meg kéne dorgálnunk, nem, Area? :wink: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156281 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta:
Felagund:Mien csiguszok?Vizi csigusz v nem?


Nem, Achát csiga!
Trópusi fajta, 20-25 cm-re is megnő :?
És roppant falánk :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156092 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldanielle írta:

Namarië írta: Ti égtetetek be már az állatorvosnál állataitokkal, vagy akárhol másutt úgy általában?


Én kutyaoltásnál folyamatosan égek a kutyámmal.
Cézár nyugodtan megy az álltaorvosi rendelőig, ott is nyugodtan viselkedik. Bemegyünk az állatorvoshoz, még mindig nyugodt, de amint megláttja a freccskendőtt azzon nyomban, mint az örült elkezd kifelé hátrálni a rendelőből. Alig lehet visszatartani.
De azért eddig sikerült minden egyes alkalommal beoltani.


Én Cézim a rendelőben mitakutyi.Mindegyik kutyi ott balhézik,ő meg halál nyugodtan ül Nagyapám lábánál,a rendelőben nyugisan tűri az inekciót,majd büszkén kivonul :wink:

Nefadar írta: Tudtok arra valami módot, hogy a röfim ne visítson egyfolytában, mert kezdek tőle kissé begolyózni :cry:


Én malackámim is mindíg siporogtak.Dehát a kutya ugat,a cica nyávog,a hal meg ideális.;o)

Felagund:Mien csiguszok?Vizi csigusz v nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156084 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nefadar: tömd be a szájukat, répával, kákiccsal, vagy valami ehetővel... ez nálam bevált.... ha mégsem, vedd ki őket egy kicsit simizni, és dögönyözd meg őket.... mire visszaérnek a kalitkájkba legyenek hllafáradtak, és sznyizni fognak, ha szerencséd van két hétig... ( ha nem csak 1) :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156052 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A röfiről jut eszembe.
Szombaton esete megyek moziba. Állok otthon a buszmegállóba, hirtelen a bozotból előcsörtett két nagy mangalica malac, nyolc kis malaccal. Ők is meglepödtek, és én is. Egy darabig néztük egymást, majd a két oldalamon elügettek a 200 m-re lévő tanyára.
Irtó aranyosak voltak. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156028 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Felagund írta: Nos. Igen... :neutral:
Követelmény, hogy a röfi életben is maradjon utána??? :mrgreen:

Ellenkező esetben lenne hurka-kolbász, miegymás :mrgreen:


ezeket már én is számba vettem, de az öcsém sajna nem örülne ennek a változatnak :(

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156024 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nos. Igen... :neutral:
Követelmény, hogy a röfi életben is maradjon utána??? :mrgreen:

Ellenkező esetben lenne hurka-kolbász, miegymás :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #156021 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tudtok arra valami módot, hogy a röfim ne visítson egyfolytában, mert kezdek tőle kissé begolyózni :cry:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #155951 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Hát igen a vísításuktól kiütést lehet kapni, de én szerettem, mert olyan dallamos. Főleg mikor üdvözölnek. 8)

Felagund írta: JÓ HÍR!

Ismét kaptam az egyetemről achát csigákat (kettőt), és ezek most ÉLNEK!
Tök aranyosak, és esznek öt helyett (egy nap alatt képesek 3 karika répát/koponya elfogyasztani). Még érdekes etológiai megfigyeléseim is vannak :twisted: , ha valakit érdekel, megosztom vele.


Engem nagyon érdekel. :roll: :wink:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #155791 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
amikor a mi malacunknak bent volt a háza, azt bírtam, hogy a tesóm kitatarította, és a forgács mindíg érintetlen maradt, a ház meg egyre büdösebb lett. Aztán felemeltük a házat, és a saját pisijében, kakijában és kajájában ott aludt édesdeden a malac..... :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #155687 Írta: Messua
Messua válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: a mi malacunknak teljesen min1 volt mi van bent neki, ő rágott, rágott és rágott. A házát is megkezdte, de az olyan erős fából volt, hogy lemondott róla..... most a szárított kenyérre kattant rá.... folyton azt ropogtatja...


A száraz kenyér az enyémeknek is nagyon bejön. :D Az a legrosszabb, hogy amikor néha felmásznak a házuk tetejére, pisilnek is, lényegében körbe pisilik a házukat, főleg mióta önitatójuk van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #155667 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
a mi malacunknak teljesen min1 volt mi van bent neki, ő rágott, rágott és rágott. A házát is megkezdte, de az olyan erős fából volt, hogy lemondott róla..... most a szárított kenyérre kattant rá.... folyton azt ropogtatja...

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #155635 Írta: Messua
Messua válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én malackáim sok időt töltenek a házon kívül is, de szinte az összes forgácsot beviszik, és kész élmény takarítani a kuckó alatti területet. Csak sajnos kezdik már szétrágni, annak ellenére, hogy direkt raktam be nekik csöveket és rágókövet is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #155267 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi malacunknak is volt egy saját házikója, de miután betettük neki nem láttuk többé. Amikor betettünk egy kiskaját hiába vártuk, hogy kijöjjön, amikor elmentünk egy percre,és visszamentünk a kaja "eltűnt" Aztán úgy gondoltuk nem akarjuk, hogy kihízza a házát a végén, mert amikor takarítottuk, akkor már alig lehetett lefejteni róla a házat.... :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 5 hónapja #155250 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Az én malackám nagyon hamar megszelídült. Szerintem sokat segített neki, hogy volt egy kis házikója, ahova elbújhatott és egyértelműen kimutathatta, ha nem akart velem foglalkozni. Ha az ölembe vettem és símogattam elaludt. Ha pedig elengedtem futni, kis píiíiízésekkel mindig közelebb jött, de ha megmozdultam elfutott. Ám csak azért, hogy ha újra mozdulatlanná dermedtem visszaaraszoljon. Szerintem játszott velem. :D
Most aztán jó sok tanácsot kaptál, Vilya, igaz? :wink:

Galadh írta:

Szméagol írta: Az én macskám mindig ráül a papírokra pihenni vagy aludni. de fogalmam sincs miért. Méghozzá a félfamenteset jobban szereti. 8O

Az enyém a hálózsákot és a radiátort kedveli, na meg persze az ágyamat... :roll:


Hát persze, a radiátor. Téli estéken mikor havazik, az ablakon kibámuló, ülő macska szileuttje elmaradhatatlan minálunk. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.212 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére